Tüm Dilekler İçin Şahmeran Duası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

golgeler

Banlı Kullanıcı
Bu uygulamanın kökeni şaman büyüsüdür, islamiyetin kabulünden sonra islami kelimeler ve Allahın isimleri eklenmiştir ve dua olduğu yayılmıştır herkese ki halk eski geleneklerini rahatlıkla uygulamaya devam edebilsin ve tıpkı bu sitedeki bazı üyelerin yaptığı gibi kimse kendilerini yargılamadan, baskı görmeden okuyabilsinler diye. Elbetteki orijinal halini bulmak imkansızdır, eski bilenler gizliden gizliye varislerinden birine ya anlatmayı başarmış ya da başaramadan ölmüşlerdir ki öğrenen yeniler de uygulamaya ve başkasına aktarmaya korkmuşlardır, o dönemde çok sıkı islami denetleme vardı ve uymayanlar öldürülüyorlardı, kimse kendini ve ailesini riske atmak istemediği için bildiklerini mezara götürdü. Yüzyıllarca da dönüştürülmüş bilgiler halkın hafızasına yerleşti herkes de ona inanıp gerçeğini araştırmadan kopyalayıp aktardı. Veballeri kendilerine. Ayrıca Urumun ne paylaştığını ve bunun büyü olduğunu o da ben de biliyoruz. Büyü sitesinde elbetteki büyü paylaşacağız, diyanet sitesi değiliz ki dua paylaşalım.
Ben dünden beri araştırdım bunu, köken felan diyosunuzda buradaki hepsi islami kelimeler hepsi allahın adı. birtek sizin sitenizde yok bu islami sitelerdede var oradanda baktım ve sordum büyü degil. dua dediler. ayrıca diyanet sitesi degilizki dua paylaşalım demişsin ama sitede birsürü dua konusu açmış hem yöneticiler hem üyeler. ayrıca diyanetin sitesinde dua paylaşılmazki. kabul etmiyosunuz. uzatıyosunuz. bu dua işte herkes farkında. moderatörlerden la edri ne dicek merak ettim o müslüman sanırım onunda yorumunu bekliyorum. kabullenmemekle neyi ispatlamaya çalıştınız anlamadım

origanum

Yönetici
Siz kıt tarih bilginizle polemik yaratmayın lütfen, siz ya da bu işi yanlış ve eksik öğrenmiş kişiler geçmişi değiştirecek değilsiniz ya. Şamanizmden islamiyete kılıç zoru ile geçildiğinden bu tür bir değişiklik yapıp kendilerini korumuşlar. İşin özü bu kadar basit. Daha neyin münakaşasını yapıyorsunuz. Kendinizi kandırmak isterseniz ya da gerçekleri öğrenmek istemezseniz bu kendinizin bileceği iş ancak saptırmak ya da yanlış yönlendirmek olmaz. Konu amacından saptığı ve gereksiz yere uzadığı için kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...