Kundalini Reiki

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Mantık olarak birşey sorucağım size illaki bir master size uygulaması gerekmesi bana saçma geliyor ilk yapan kişi nasıl uygulamış başka birinde açılmasınımı beklemiş

Zorunlu değildir. Bir başkası yapmışsa, sizin de yapma şansınız elbette vardır. Ancak Kundalini Reiki de dahil diğer Reikiler, Altın Üçgen, Gümüş Mor Alev gibi enerjilerin bir keşfedicisi vardır. Bu kişiler uzun yıllar şifacılık yapan, şifa konusunda meditasyonlar yapan; yolu, amacı şifa, şifacılık olan insanlardır. Sayın Urum gibi, kendisi de Osi Şifa Enerjisini keşfetmiştir.
Oturup yıllarca meditasyon, şifacılık yaparak Kundalini Enerjisi'ni belki uyandırabilirsiniz. Ancak bunu tercih etmek sanırım mantıklı gelmeyecektir. O yüzden bu enerjiye uyumlanmış birisinden bu enerjiyi almanız daha caziptir.

İzanagİ

Kayıtlı Üye
Zorunlu değildir. Bir başkası yapmışsa, sizin de yapma şansınız elbette vardır. Ancak Kundalini Reiki de dahil diğer Reikiler, Altın Üçgen, Gümüş Mor Alev gibi enerjilerin bir keşfedicisi vardır. Bu kişiler uzun yıllar şifacılık yapan, şifa konusunda meditasyonlar yapan; yolu, amacı şifa, şifacılık olan insanlardır. Sayın Urum gibi, kendisi de Osi Şifa Enerjisini keşfetmiştir.
Oturup yıllarca meditasyon, şifacılık yaparak Kundalini Enerjisi'ni belki uyandırabilirsiniz. Ancak bunu tercih etmek sanırım mantıklı gelmeyecektir. O yüzden bu enerjiye uyumlanmış birisinden bu enerjiyi almanız daha caziptir.

Teşşekür ederim bilgiler için

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Kundalini master olmak için inisiyasyon gerekiyorsa ilk master nasıl inisiye oldu? Aklımda deli sorular. :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kundalini master olmak için inisiyasyon gerekiyorsa ilk master nasıl inisiye oldu? Aklımda deli sorular. :D

Genelde ruhani temaslarla oluyor sanırım.Mesela usui reikinin grand masterının yani 'mikao usui' nin bir dağda meditasyon yaparken inisiye olduğunu daha sonra klinikler açarak bunu insanlara öğrettiği söylenir.Elbetteki çok eskidir ama bilinen tarih bunları yazar.Aslında bir önemi yok evren illaki birini seçicekti.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Genelde ruhani temaslarla oluyor sanırım.Mesela usui reikinin grand masterının yani 'mikao usui' nin bir dağda meditasyon yaparken inisiye olduğunu daha sonra klinikler açarak bunu insanlara öğrettiği söylenir.Elbetteki çok eskidir ama bilinen tarih bunları yazar.Aslında bir önemi yok evren illaki birini seçicekti.

Eğer böyle bir durum varsa günümüzde insanların hala ruhani şekillerde inisiye olması söz konusu olabilir mi?

origanum

Yönetici
Oluyorlar zaten.

Uyumlama için neler gerekiyor çok araştırdım ama bilgi yok.
Örneğin uzaksak nasıl diyalog kurabiliriz?
Eğer çakralar tıkalıysa ve kişi bunu bilmiyorsa kndalini reikiden nasıl bir sonuç alır?
Yada bazı çakralarda tıkanma olduğu bilindiği halde kundalini reiki alınabilir mi?
reiki eğitimi için illaki eğitim yerine yakın mı olmamız gerekiyor?

Mesajınızı yeni gördüm, arada kaynamış.
1. Uzaktan uyumlanıyor zaten.
2. Alır, master zaten sizi dengeliyor.
3. Alınabilir, master hallediyor.
4. Gerekmiyor, örneğin benim bir eğitim yerim yok, uzaktan uyumluyorum. Zaten yakınımda bile olsa benden ayrı bir odaya alır öyle uyumlarım.

mehmetben

Kayıtlı Üye
Selam ben kundalini reiki tüm aşamalarına uyumlandım usui reiki 2 aşama rakama reiki ve gama enerjisine uyumlandım bu uyumlamalara hiç bir ücret ödemedim ara,ara çevremdekilere enerji çalışmaları yapıyorum ve şimdiye kadar üç kişiyi uyumladım uyumlanan kişilerin yaşadıkları deneyimlerini anlatmaları beni hayli şaşırtmıştım özet olarak şahsi fikrim uyumlamaların tamamen ücretsiz yapılması yönündedir belli bir ücret karşılığı yapanlara sözüm yok lakin bu yolda benim çizgim böyle olacaktır..