Kundalini Reiki

mally

Kayıtlı Üye
KUNDALİNİ REİKİ NEDİR ?

Reiki oldukça sade ve oldukça etkili bir şifa sistemidir. Temeli vücuttaki şifa kanallarının ve chakraların açılması ve niyet ederek kendimize yada başkalarına şifa vermeye dayanır.

Bizler yerküre enerjisini 1. chakradan (kök chakra) vücudumuza alırız. Bu enerji tüm chakraları ve ana enerji kanallarını dolaşarak tepe chakaradan çıkar. Kundalini enerji kanalı kök chakrada başlar ve tepe chakrada son bulur. Kundalininin açılmasıyla chakralar tam olarak temizlenir ve enerji kanalları açılır. Bu şekilde vücuda giren yerküre enerjisi artar, bu enerji chakraları daha çok besler ve devam ettiği enerji kanallarını açar. Kundalini enerjisine kundalini ateşi de denir.

Kundalini Reiki Mr.Ole Gabrielsen tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Mr.Ole Gabrielsen Danimarkalı bir meditasyon masterıdır. Mr.Ole Gabrielsen ile Master Kuthumi'nin yaptığı çalışmalar ve ruhani bilgi alışverişleri sayesinde Kundalini Reiki tekniği doğmuştur. Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları bunun büyük faydalarını görmüşlerdir ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.

KUNDALİNİ REİKİ EĞİTİMİ

Kundalini Reiki eğitimi inisiyasyonla gerçekleşen bir eğitimdir. Yani Reiki'de olduğu gibi Kundalini Master'ın sizi bu enerjiye uyumlaması gerekmektedir. Bir Kundalini Master tarafından uyumlanmadan Kundalini Reiki enerjisini kullanamazsınız.

Kundalini Reiki 3 eğitimden oluşmaktadır.

Kundalini 1: Birinci inisiyasyonla verilen eğitimdir. Bu inisiyasyonda şifa kanalları ve chakralar açılır,vücut Kundalini 2 için hazırlanır. İnisiyasyon oldukça güçlüdür ve kişinin enerji kanallarını oldukça yoğun etkiler. Usui Reiki 1,2,3 inisiyasyonlarına eş değer bir etkisi vardır. Bu inisiyasyonla birlikte şifa teknikleri, uzağa enerji gönderimi öğretilir. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 2: Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Ana enerji kanalının açıldığı bu inisiyasyonda Kundalini Solar Plexus chakrasına ulaşır. Öğretilen özel bir meditasyon ile çok kısa zamanda Kundalini ateş enerjisi yükseltilir. Sonuçta bütün chakralar açılır ve temizlenir, enerji sistemi aydınlatılır. Vücut Kundalini 3 için hazırlanır. Kundalini 2, Kundalini 1'den en az 2 gün sonra verilmelidir.25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 3: Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün chakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe chakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir. Kundalini 2 inisiyasyonundan en az 5 gün sonra yapılmalıdır. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

KUNDALİNİ REİKİ İNİSİYASYONUNDAN ÖNCE CHAKRALAR

http://www.gizlimabet.com/attachment.php?attachmentid=417&stc=1&d=1267033672

KUNDALİNİ REİKİ MASTERIN CHAKRALARI

http://www.gizlimabet.com/attachment.php?attachmentid=418&stc=1&d=1267033719

Kundalini Reiki Faydaları

Özellikle alt chakra sorunları olan insanlarda (kök chakrası- Sakral Chakra ve Solar Pleksus chakra) oldukça etkilidir.

Kısa sürede şifalandırma işlemi tamamlandığından zaman sorunu yaşayan kişiler için caziptir.

Ancak bu eğitimi almadan önce temel klasik eğitim kabul edilen Usui Reiki 1.aşama eğitimi alınmış olması önerilir.

qralahmet01

Banlı Kullanıcı
Eğitimi Kimden Aalabiliriz ?

Bide Siz Verebiliyormusunuz Kundalini Reiki ?

mally

Kayıtlı Üye
Sn Urumhamatahayil veya Sn Origanum'a özel mesaj ile başvurun. Müsait bir zamanda sizi inisiye edeceklerdir.

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Ben bir şey sormak istiyorum ben biriyle tanıştım kişi usui reiki 3 seviye uyumlaması almış ama ne 21 günlük arınma yapmış nede kendini geliştirmiş uyumlamayı alalı çok olmuş ama hiç uğraşmamış acaba bu kişi beni uyumlayabilir mi? Biliyorum ki o enerji ölene kadar onunla olucak ama sadece niyet ederek uyumlama yapsa başarılı olabilir mi?

origanum

Yönetici
Ben bir şey sormak istiyorum ben biriyle tanıştım kişi usui reiki 3 seviye uyumlaması almış ama ne 21 günlük arınma yapmış nede kendini geliştirmiş uyumlamayı alalı çok olmuş ama hiç uğraşmamış acaba bu kişi beni uyumlayabilir mi? Biliyorum ki o enerji ölene kadar onunla olucak ama sadece niyet ederek uyumlama yapsa başarılı olabilir mi?

Kimden uyumlama alındığına dikkat edilmelidir. Pek çok kişi ticarete döktü bu işi. Şifa hakgetire. Masterlık ömür boyu destek gerektirir. Malesef çoğu enerji verip gönderiyor, bir daha sorunuza cevap bile bulamazsınız, paranızı alınca iş bitiyor. Ne yazıkki bunlardan çok fazla var etrafta.
Size tavsiyem master olarak bu kişiyi değil de klasik usulde eğitim almış birini tercih edin.

simera

Kayıtlı Üye
Kimden uyumlama alındığına dikkat edilmelidir. Pek çok kişi ticarete döktü bu işi. Şifa hakgetire. Masterlık ömür boyu destek gerektirir. Malesef çoğu enerji verip gönderiyor, bir daha sorunuza cevap bile bulamazsınız, paranızı alınca iş bitiyor. Ne yazıkki bunlardan çok fazla var etrafta.
Size tavsiyem master olarak bu kişiyi değil de klasik usulde eğitim almış birini tercih edin.

Size katılmamak mümkün değil. Hala, aklımda bir sürü soru işaretiyle dolaşıyorum .:eek:fftopic:

deska

Kayıtlı Üye
neden kundalini reikiden sonra kalp çakrası aşırı büyümüş ?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Kök çakradan giren enerji, 3. cü aşamada tepe çakrasına kadar ulaşır. Kalp denge merkezimizdir, ayrıca tepe çakrasından evrenle bağlantımızda kalp çakrasında yoğun şekilde gösterilen enerji semboliktir. Saf sevgiyi ve evrensel enerjiyle bağlantıyı hissetmemizi temsil eder. Kundalini reiki masterının çakra görüntülerinde, enerji titreşiminin, vücuttaki çakralardan meridyeni tamamlaması ve evrensel enerjiyle bağlanması temsili olarak resmedilmiştir.

*AnGeL*

Kayıtlı Üye
Kundalini Reiki cok severek kullandigim bir evrensel enerji....

blackzero

Kayıtlı Üye
Benim bazı psikolojik ve manevi sorunlarım var neticesindede hayattan tam olarak tad alamıyorum reiki bu problemimi çözmede etkili olurmu?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Olur olmasına ama her türlü zihinsel veya bedensel hastalığın kaynağı zihindir. Çözüm kendinizde, içinizde. Psikolojik rahatsızlığı yaratan zihniniz çözümü de yapabilir. Hastalığınızın kökünü bulup, sorunu çözümlemezseniz sadece geçici tedavi olursunuz, iyileşme olamaz.
Benim size önerim meditasyon yapmanız, zihninizi sakinleştirmeniz. Dolu bir zihin çözüm üretemez. Meditasyonla zaman içinde psikolojik problemleriniz kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Ayrıca nefes tekniklerini de öneririm. Ayrıca sitemizde her perşembe üyelerimiz ve yakınları için yapılan şifa çalışmasına da katılabilirsiniz. İlgili linkleri veriyorum.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?16-Meditasyona-Genel-Bakış

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?24772-Pranik-Nefes-ile-Prana(yaşam-enerjisi)-Çekmek!

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?27511-Şifa-Çalışması-İçin-Detaylı-Açıklama!!!!

blackzero

Kayıtlı Üye
öncelikle teşekkür ederim cevabınız için.Benim sorunumun kaynaklarımdan bitanesi iletişimsizlik konuşucak bişey bulamıyorum hazır cevaplık denen şey varya sanırım şuanda bende ondan hiç yok hemen hemen herdurumda ne söylemem gerektiğini bilmiyorum ve bu beni çok üzüyor hayatta gerçekleştirmek istediğim bazı hayallerim var ve bu iletişim sorunum oldukça hiç erişemiycekmişim gibi geliyor

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Bu şekilde devam ederseniz öncelikle boğaz çakranızda blokaj oluşur ve zamanla orada bulunan tiroid bezinde problem yaşarsınız.
Kendinizi sevin, kendinize güvenin. Çok konuşup, boş konuşan biri olmaktansa az konuşmak daha iyidir. İki kulak, iki burun deliği, iki gözümüz var ancak ağzımız bir tane. Ayrıca bazı durumlarda doğru kelimeler kullanılmadığı zaman yanlış anlamalara da sebep olur, ne kadar az konuşulursa o kadar az hata yapılır. Bol bol ilgi alanınızla alakalı kitap veya siteden konuları okumanızı tavsiye ederim. Her konu hakkında olmasa da bir konuda bilgi sahibi olursanız ve o konu hakkında konuşulursa yorumda bulunabilirsiniz.

Turkuvaz taşı boğaz çakrasının taşıdır, kişisel ifadeyi geliştirir. Kişilere dinginlik verir ve kaygıları yok eder. Renginden ve yüksek enerjisi sayesinde kederli durumları izole eder ve huzur verir.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Uyumlama için neler gerekiyor çok araştırdım ama bilgi yok.
Örneğin uzaksak nasıl diyalog kurabiliriz?
Eğer çakralar tıkalıysa ve kişi bunu bilmiyorsa kndalini reikiden nasıl bir sonuç alır?
Yada bazı çakralarda tıkanma olduğu bilindiği halde kundalini reiki alınabilir mi?
reiki eğitimi için illaki eğitim yerine yakın mı olmamız gerekiyor?

hazarfen

Kayıtlı Üye
Merhaba ben kundalini reiki uyumlaması almıştım. Ancak iki senedir hiç bir enerji çalışması yapmıyorum. Acaba tekrar bir üstatla çalışmam gerekirmi?

AJA

Elit Üye
Merhaba ben kundalini reiki uyumlaması almıştım. Ancak iki senedir hiç bir enerji çalışması yapmıyorum. Acaba tekrar bir üstatla çalışmam gerekirmi?
Hayır gerek yok.Tekrar devam edebilirsiniz, ilk önce kendinizle başlayın.Sonrasında yavaş yavaş ellerinizdeki enerji kanallarınızda aktif hale gelir ve hissedersiniz bunu.Sık sık alıştırmalar yapmanız enerjiye alışmanızı ve verimi arttırmanızı sağlar.
Meditasyonlarla dengeleyebilirsiniz örneğin.
İyi forumlar :)

hazarfen

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler :) çalışmalar yapıp kendi şifamı sağlıycam kendimi tamamlıycam :)

İzanagİ

Kayıtlı Üye
Mantık olarak birşey sorucağım size illaki bir master size uygulaması gerekmesi bana saçma geliyor ilk yapan kişi nasıl uygulamış başka birinde açılmasınımı beklemiş