Runik alfabe

Voy

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 410

Aesc :Dişbudak ağacıdır dünya ağacı dişbudak ağacından yapıldığı için gücü,sabrı ve bilgeliği temsil eder.

Beorc:Ana Tanrıça'nın sembolü huş ağacıdır.Yeniden doğuşu ve yeni başlangıçları temsil eder.

Gen ve ch :İç sesi ve alevi temsil eder.

Daeg:Uyanış,şafak ve aydınlanmayı temsil eder.

Eh :At ile insanın arasındaki ahengin sembolüdür.Güven ,saygı ve bir olmaktır.

Feoh:Yapılan seçimler verilen kararlar için gereken bedelleri temsil ve zenginliği temsil eder.

Gyfu:Verimlilik sembolüdür.İlişkileri ,özelliklede seksüel ilişkileri de sembolize eder.

Haegl.Koruyucu sembollerden biridir.İlerlemek için güçlükler ve zorluklarla korkularla yüzleşme anlamına gelir ve esas runik semboldür.

Is:Buzun sembolüdür buzun erimesini ,doğru zamanının gelmesini beklemeyi temsil eder.

Jera -ger:Runik bereket sembollerinden biridir.Ödüller kazanmak için verilmesi emeği ve yaşamın doğal seyrinin izlenmesi gerektiğinin sembolüdür.

Lagu :Sezgi,duygu içses'in runik sembolüdür.

Man :İnsanın yaşamını ve ölümlülüğü simgeleyen runik semboldür,her insanın kendi kaderini yaşamasını ve gerçekçiliği ifade eder.

Ing:Bahar Tanrıçası Ing 'in sembolüdür.Yeniden varolabilmeyi ,yoktan doğabilmeyi simgeler.

Nyd: Ateş sembolüdür.İthiyaçlarımızı başkalarından beklemek yerine ,kendi içimizde bulmayı anlatır.

Odal:Ev ve insanların evi olan gezegeni temsil eder.Evler için koruyucu semboldür.

Peorth:Hepimizin tek bir kaderi olduğunu ve sonucu temsil eder insanların özüdür.Aynı zamanda kumar ve fal için kullanılan semboldü.

Rad :Dönen güneş sembolüdür.Değişikliği ve hareketi temsil eder.

Sigil:Güneşin harfidir ışığı ,enerjiyi ve sınırsız olasıkları simgeler.

Tyr :Uzun vadeli bir amaç için fedakarlığı ve kişisel çıkarları arkaplana atabilmeyi simgeler.

Thorn :Gücün ve korumanın runik sembolüdür.Başkalarını savunma gücünüde temsil eder.

Ur:Başlıca gücü ve bekayı simgeler.

Wyn : Kendi başımıza başkalarından yardım almadan kendi yaşam yolumuzu bularak edineceğimiz mutluluğun sembolüdür.

Eohl :Daha iyi olan şeylere kavuşabilmek için güc anlarda ,katlanma ve cesaret gösterme zorunluluğunu ifade eder.

Yr : Yaşamda bir sonraki aşamaya geçişi simgeler.

Voy

Kayıtlı Üye
Resmi atmayı becerememişim rica etsem editleyebilir misiniz ?Özürdilerim :/

nükü

Kayıtlı Üye
bu alfabeyi öğrenmeye başladım aragonitle şifa çalışması yapmak için kullanıyorum ama başka nerelerde ve nasıl kullanılır bilemiyorum ayrıca öğrenmeside çok zevkli bir alfabedir.

Voy

Kayıtlı Üye
bu alfabeyi öğrenmeye başladım aragonitle şifa çalışması yapmak için kullanıyorum ama başka nerelerde ve nasıl kullanılır bilemiyorum ayrıca öğrenmeside çok zevkli bir alfabedir.

Arapça ve diğer enerjisi olan alfabeler gibi kullanılıyor ayrıca taşlarla fal bakımında kullanıyor taşların üzerine kazınıyor semboller.Her sembolün kendine ait gücü var zaten.Ben bir tanesini sürekli üzerimde taşıyorum mesela inanılmaz şekilde etkisini görüyorum.

nükü

Kayıtlı Üye
çok teşekkürler bende üzerimde taşımak isterim banada yöntemini anlatabliriseniz tabiki teşekkürler.

Voy

Kayıtlı Üye
Runik semboller ve yazılar taşlar üzerine kazınır ,taşın üzerine kazıyarak üstünüzde taşıyabilirsiniz,ben hem taş olarak taşıyorum ,hem dövme olarak taşıyorum.Eğer bir yazı olarak kullancaksanız sağdan sola yazılır runik yazı aklınızda bulunsun.

ailatan

Kayıtlı Üye
ben de çok az uğraşiyorum runelerle,taş üzerinde kazmak şart değil ağaç kabuklarında de kazabilirsiniz örneğin çam ağacın kabuğunda.runeler tek olarak ya da runeskript olarak kazabilirsiniz ama dileğiniz gerçekleştikten sonra onları yok etmelisiniz ya gömmek lazım ya da ateşe vermek.tabiki de sadece birşey kazmakla iş bitmiyor runeleri öğrenmek lazım,anlamları ,tanrıları en azında onların egregoruna bağlanmak için runeler hakkında biraz bilgi okumak lazım,eğer isterseniz birkaç tane faydalı runeskript ekleyebilirim .

Voy

Kayıtlı Üye
ben de çok az uğraşiyorum runelerle,taş üzerinde kazmak şart değil ağaç kabuklarında de kazabilirsiniz örneğin çam ağacın kabuğunda.runeler tek olarak ya da runeskript olarak kazabilirsiniz ama dileğiniz gerçekleştikten sonra onları yok etmelisiniz ya gömmek lazım ya da ateşe vermek.tabiki de sadece birşey kazmakla iş bitmiyor runeleri öğrenmek lazım,anlamları ,tanrıları en azında onların egregoruna bağlanmak için runeler hakkında biraz bilgi okumak lazım,eğer isterseniz birkaç tane faydalı runeskript ekleyebilirim .

Evet yok etmek şart gerektiğinde haklısınız.Tanrıların açılımlarını ben vermedim Tanrı'larada ayrı giriş yapmak gerektiğini düşündüm.Eklemeyi istediğiniz şeyleri eklerseniz bende sevinirim.

ailatan

Kayıtlı Üye
bu çok güçlü bir ikili çünkü her şekilde çalışır,istemediğiniz kişilerin gitmeleri için (örneğin sevmediğiniz bir misafir,ya da rakibiniz ya da canınız sıkan bir akrabanız.insanın alnına dik bir şekilde bakın mesela ve bu işareti orada görüyorsunuz gibi hayal edin,yani bu işaret o insanın alnına çizilmiş farz edin,göreceksiniz sizin yanınıza fazla duramaz gidecek.RAİDO - yol,geri gitmek için yol ve NAUTHİZ - zorunlu hareket,baskı.
http://tr.fotoalbum.eu/raymeri/a468332/00000001

AphraeL

Kayıtlı Üye
İlgimi çekti biraz araştırma yaptım rünik alfabeler üzerine. Pek çok alfabe var gibi ve harflerin çoğunluğu ortak. Sizin eklediğiniz tam olarak kimlere ait alfabe acaba? Yada bilmiyorum daha doğrusu nasıl olur bu sorunun.. Bir de sakıncası yoksa dövme olarak hangisini taşıyorsunuz Syn Voy?

Voy

Kayıtlı Üye
İlgimi çekti biraz araştırma yaptım rünik alfabeler üzerine. Pek çok alfabe var gibi ve harflerin çoğunluğu ortak. Sizin eklediğiniz tam olarak kimlere ait alfabe acaba? Yada bilmiyorum daha doğrusu nasıl olur bu sorunun.. Bir de sakıncası yoksa dövme olarak hangisini taşıyorsunuz Syn Voy?

Cermen ırkından Anglosaksonların kullandığı runik sistem benim verdiğim..Ben sembollerin gücüne inanırım,saygı duyarım.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Teşekkürler.. Anlamlarını okumadan önce harflere baktım tek tek. Haegl di gözüme en çok takılan sonra da Sigel.. Gözüme takılanların anlamlarını okuduğumda tam da ihtiyacım olan şeylere yönelik oladuklarını gördüm.. Sanırım bunun bir anlamı olmalı dedim. Haegli üzerimde taşımayı düşünüyorum. Bunu yapmadan önce herhangi bir ritüel, uyumlama vs var mı?

Voy

Kayıtlı Üye
Evet gerektirir herzamanki gibi temiz olmak,amacına uygun astrolojik zaman,malzemenin doğal olması taş ya da ağaç kullanacaksanız ağaçların yada taşların amacınıza uygunluğunu araştırmak,yazım sırsaında gerekli anlamı ona yüklemek.Birde bu sembollerin bir çoğu bir Tanrıya yada Tanrıçaya aittir ,yani taşıdğınız sembolle ona seslenirsiniz bu yüzden taşımak istediğiniz sembolü iyice araştırınız.

Artemis*

Kayıtlı Üye
Kullandığımız taşın türü ne olmalı belirli bir şey var mı?

Atelia

Banlı Kullanıcı
bu çok güçlü bir ikili çünkü her şekilde çalışır,istemediğiniz kişilerin gitmeleri için (örneğin sevmediğiniz bir misafir,ya da rakibiniz ya da canınız sıkan bir akrabanız.insanın alnına dik bir şekilde bakın mesela ve bu işareti orada görüyorsunuz gibi hayal edin,yani bu işaret o insanın alnına çizilmiş farz edin,göreceksiniz sizin yanınıza fazla duramaz gidecek.RAİDO - yol,geri gitmek için yol ve NAUTHİZ - zorunlu hareket,baskı.
http://tr.fotoalbum.eu/raymeri/a468332/00000001

Link ölmüş. Yeniler misiniz?

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Bir kitabımda bu alfabe var ama hala nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Sadece kendi ismimi yazmıştım bu alfabeyle.