Melekler

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Melekler

Bir melek, onların en saf formunda yaratıcının nitelikleri, faziletleri ve güçlerini temsil eder.

Hıristiyanlarda ve Yahudi geleneklerinde, bu isimler öğretilir ve şıkça ayinlerde kullanılır. Ama gerçekte, 72 melek ve meleklerin kaynağını temsil eden 10 baş melek vardır.

Judeo-Hıristiyan mirası eski metinlerinde, melekler, yaratıcının 72 yönüdür. Onları tekrar keşfetmek ve onların özüyle tekrar bütünleştirmeyi başardığımız zaman, zekâ, mutluluk ve büyük mutluluğun mükemmel tantanaları hedefine ulaşırız.

Bu, uzun bir yolculuğu oluşturur ama Dünya'da olmamızın tek sebebi: Daha iyi bir kişi olmaktır.

Melekler, saf enerjidir. Ama insanlar olarak, biz, oldukça cahiliz ve, Tanrı enerjisinin gerçek bir zekasına sahip değiliz. Bazen kötü bir şekilde onu kullanıyoruz. Biz, yaratıcının temel yönlerini değiştiririz. Bu, hatalarımızın ve zayıflıklarımızın oluşumunu sağlar, diğer bir deyişle her melekle ilişkilendirilen çözüm yollarındaki olumsuz özelliklere sahip kişilere döneriz.

Yüksek sesle bu isimleri telaffuz ettiğimiz zaman veya sessizlikte, direkt bizim hücresel hafızamızda oynayan titretici bir eko yola çıkar. Meleklerin dereceleri, (birinci, ikinci diye devam eden sistem) ile okunmaları daha doğrudur. Her bir meleğin bir katı temsil ettiği düşünülür. Bu nedenle sırayla okumak daha mantıklıdır. Okumalar devam ettikçe şıkça ilişkili rüyalar görülebilir.

Bölümde bahsi geçecek olan Meleklerin isimleri Hıristiyan ve İbrani geleneğinden gelmektedir. Metinde de anlatıldığı Yaratıcının nitelikleridir. Yani İslamiyet’teki Esma_ül Hüsnalardır. Allah’ın o dinlerdeki isimleri denilebilir. Elbet teki bu kesin değildir. Bazı İslami düşünürler. Esma_ül Hüsnalarında Aslında varlıkların isimleri olduğunu söylemişlerdir.

İnanç boyutu tabii ki size ait ben sadece bilgi vermeye çalışıyorum.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Bazı İslami düşünürler. Esma_ül Hüsnalarında Aslında varlıkların isimleri olduğunu söylemişlerdir.

Bunu ilk defa duyuyorum açıkçası.. Beni bayağı bir dusundurecek..