Üyelerin Mail Ve Telefon Alışverişi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sevgili arkadaşlar, sitede özellikle büyü yaptırmak istiyorum. Sevgilimden ayrıldım ne olur bana yardım edin diye mesaj yazan üyelerimize bazı üyeler, özel mesajda ben yardımcı olurum diye telefon, sosyal paylaşım profilleri ve mail adreslerini veriyorlar. Bu kesinlikle yasaktır. Bunu yapan, yasaklı listesine alınır.

Eğer aranızda yeteneklerine güvenen kişi varsa bana söylesin, kişiyi değerlendireyim. Sonra ihtiyaç sahiplerine yönlendireyim ama güvenliği konusunda emin olmadığım bir kişinin sitem üstünden rant elde etmesine ve başkalarını dolandırmalarını izin veremem. izin veremem. Daha önce bazı üyelerimiz iletişim bilgisi aldıkları kişiler tarafından rahatsız edilmiş, taciz edilmiş ve maddi ve manevi zarar uğramıştır bu nedenle üyelerimizin güvenliği için iletişim vermek yasaktır. 18 yaş ütü olan kişiler ...... kişi ile arkadaşlık kurmak istiyorum diyorsa, istediği kişide iletişim vermeyi kabul ediyorsa, tüm sorumluğu üstlendiği ve doğabilecek sorunları kabul ettiğini bildiriyorsa yönetim iletişim bilgilerini kişilere vermektedir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sitemizde başka bir sitenin tanıtımını yapmak yasaktır. Çok elzem olanlar hariç.
Bazı üyeler, özel mesajlarla diğer sitelerin tanıtımını yapıyor. Özellikle bir sitenin çok yapılıyor. Daha önce benimde yazdığım bir siteydi ama bu arkadaşlar bir türlü bu davranışlarından vazgeçmiyor. Birde reklamı şu şekilde yapıyorlar;
Oradaki uygulamalar daha doğru. Oradaki uygulamayı yaptım 2 saat sonra oldu gibi hayalı açıklamalar yapılıyor. Bu terbiyesizlikten başka bir şey değildir. Bir sitenin reklamını içeriği ile yapınız, Google zaten çıkartıyor insanların karşısına.
Bu davranışa izin vermeyeceğim boşuna mesaj atıp yorulmayın.

nefertiti:)

Kayıtlı Üye
sadece mesaj atsalar iyi, :banghead:hatta orda buldukları yanlış bilgileri burda paylaşmış olan baz kişiler var Urum! Hatta şöyle bir başlık açan bir üye vardı, ''üzerinizde nazar büyü ne var bilmek ister misiniz'' diye. Ben hesapların yanlış olduğunu belirttim konu içine yazarak. Hatta toplamlar bile yanlış! Doğruluğundan emin olmadıkları şeyleri de paylaşmışlar bilgin olsun!:Angel_anim:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu uyarı bazı yerlere ulaşmamış anlaşılan. Yukarıda yazılan uyarıya dikkat etmeyenleriniz var. Mesaj arasında; ''şu şu sitede de gördüm ben bunu yahu'' gibi sıkıştırmalar da gözden kaçmıyor. Bundan böyle sorgu sual olmadan yasaklanma sebebidir bilginize. Bize sormadan ve danışmadan (size masum gelse bile) her türlü reklam ve tanıtım YA-SAK-TIR. Teşekkürler.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ne kendi adıma ne baglı bulundugum site adına kendimi övmek sitemi övmek adına yazmıyorum, kimi inanır kimi inanmaz kimi yadırgaz yada yadırgamaz, bu sitede olan bilgilerin %90ı öz bilgilerdir, konulara vakıf insanların tecrübelerine deneyimlerinde dayanan kendi metotlarıdır... üç beş arkadaş gerek özelden gerek genelden büyük majisyen olduklarını savunadursun kopyala yapıstır yöntemleri ile ukalalık taslayanlardan başkası degillerdir... Begenirsiniz yada begenmezsiniz bizim sitemiz bu işi dalgaya alanların sitesi degildir bizim sitemiz Parapsikilojiyi felsefe edinmiş kişilerin sitesidir, birşeyler ögrenmek isteyenlerin ve ögretenlerin sitesidir... Mesajlarımızda ki saklı yada aleni bulunan mesaj genel degil bazı kişilere karşıdır onlar kendisini bilirler... Bugün birisi kalkmış bana akıl veriyor diyor ki; Abdest kuranda geçmez bu arkadaşa söyleyinde ögrensin diyor, kendisine cevabı ayet ile verdim o insan bırakın bana akıl vermeyi savundugu islamın esaslarını bilmeyecek kadar cahil, artık Yöneticimizin dedigi gibi tahammül sınırları aşıldı, elit bir sistemiz ve bu yönde üyeler arzu ediyoruz, imzası ile söylemleri ile savları tezleri ile degil bilgi ve ilimleri ile cevap bekliyoruz... Ögrenim istekleri ögretim istekleri ile üyelerizi kadromuza katıyoruz... Tüm bilinçli bilgili yada bilgiye dair yol planı izleyen arkadaşlarımdan mesajımda ki üslup adına özür diliyorum zira sözlerim genele degil 3-5 kişinin mantaritesinedir...

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Peki o zaman sorarım size forumda biriyle farklı bir platformda iletişim kurmak istersem bunu nasıl gerçekleştireceğim?

origanum

Yönetici
Burada sadece konulara cevap verilmesi istenmektedir. Dışarıda görüşülmesini istemiyoruz. Onun haricinde site buluşmalarımızda görüşebilir, tanışabilirsiniz. Kısaca bilgimiz haricinde görüşülmesini istemiyoruz sitemizde. Sitemizi tanışma, dolandırıcılık, ticaret amaçlı kullanma vs amacıyla kullandırmak istemiyoruz, bunu sağlamak için de sıkı önlemler almak zorundayız.

Tüm uyarılarımıza rağmen site içinde hala iletişim bilgileri paylaşılmaktadır. Bu üyelerimiz uzaklaştırılmaktadır.

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Tamam mail ve telefon alışverişi yapılmamalı ama bunları belirlemek için insanların özel mesajlarını okumayacaksınız değil mi?

origanum

Yönetici
Site kurallarımıza göre forumlarda genelden veya özelden hiçbir şekilde iletişim bilgilerinin paylaşılması yasaktır. Üye olurken bu koşulları kabul ediyorsunuz. Üyeliğiniz kabul edildiğinde gelen onay mailinde de belirtildiği gibi burada hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizin paylaşılmasını istemiyoruz. Mailin bir kısmını kopyalıyorum, hatırlatma amaçlı:
"Öncelikle forum kurallarını gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca sitemizde ikinci bir üyelik almanın yasak olduğunu bilmenizi istiyoruz. Sitemizde üyelerin güvenliği için mail adresi vermiyoruz. Yönetimden izinsiz grup açmıyoruz. Kendi fotografımızı avatar resmi olarak eklemiyoruz. "
Bazı yasaklanan üyeler tekrar üyelik almaya kalkıyorlar. Sistemimiz bu durumu da görüyor ve bu üyelikler de yasaklanıyor. Bazı özel durumlarda müdahale ediyor ve şifre unutulması vb gibi bazı yanlış çoklu üyelik alımlarında üyeliklerden bir tanesini açıyoruz.
Sizin üyeliğinizde de özel bir durum var tabi.

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Kuralları biliyorum. Zaten İletişim bilgisi de paylaşmıyorum ama özel mesajların okunması saygısızlık gibi geliyor. Sonuçta özel mesaj

Sizde haklısınız bunların önüne geçmenin tek çaresi bu

origanum

Yönetici
Anlayışınız için teşekkür ederiz. Denetim çok önemli güvenlik açısından. Asker mektubu gibi düşünün. Bazı kriterleri denetleyen bir sistem var. Zaten hiçbir zaman üyelerin özel mesaj ile zorunlu haller dışında yazışmasını sohbet etmesini, özelini dökmesini istemiyoruz sanal ortamda. Dolayısı ile pek de özel sayılmıyor o bölüm, normal bir mail adresi gelen kutusu şeklinde düşünülmemeli orası.
Güvenlik nedeniyle Urum, Yule ve benim dışımda kimseye özel bilgilerin verilmesini istemiyoruz sitede. Dilberhala farklı tabi o sadece enerji çalışmaları için oluşturulan bir mesaj kutusu.

Bir üyemiz ısrarla sizlere msn adresini vermek istemektedir. Lütfen site kurallarımızı hatırlayınız.

Başka üyelerden iletişim bilgilerini isteyip onları da kendinizi de zor duruma sokmayın.
Bunun dışında kimse ile özel bilgilerinizi paylaşmayın. Sizden adınızı, anne adınızı, fotoğrafınızı, webcam görüntünüzü vs isteyebilirler. Sonuçları tahmin bile edemeyeceğiniz boyutta zararlı olabilir.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu konunun tekrar hatırlatılması gerekiyor. Yok görmedim duymadım demesin hiç kimse. Başka sitelerin linkinin verilmesi ban sebebidir. Bunun için kimsenin ben bilmiyordum diye mesaj yazmasına gerek yok. Bu bizim için bir bahane sayılmayacaktır. Sizin için saçma olan ya da mantıksız gelen bu kural bizim için şarttır ve kendimize göre nedenlerimiz vardır. Anlayış göstereceğinize inanıyoruz.

Arkadaşlar biraz detay istiyorsunuz sanıyorum. Hemen size anlatayım. Zamanında bu kural olmadan önce bazı kişiler site üzerinden başka sitelerde bulunan kişilere yönlendirmelerde bulunmuşlardı. O sitedeki yönlendirilen kişilerle çalışmalar yapanlar, uygulama için çalışmaya karar verenler, iş yapmak isteyenler ve bu konularda eğitilmek isteyen kişiler bu kişiler tarafından kandırıldı ve büyük meblada kayıplarda bulundular. Sonuç olarak da bu kişiler bizim siteden yönlendirildiğini ve bunun suçlusunun biz olduğunu bizlere bildirdiler. Tanımadığımız ve ne yaptığını bilmediğimiz kişi ve ya sitelere yönlendirme yapılınca başımıza böyle birbirine benzeyen birçok iş ve olay geldi. Sizlere ne kadar saçma gelirse gelsin yine bizler üyelerimizi kendilerinden daha çok düşündüğümüz için ve bu olaylara mahal vermemek adına böyle bir kural koymak zorunda kaldık. Bu yüzden kimse bize bu nasıl kural diye yakınmasın. Bu sitedeki kuralların hepsi sadece "sus" deyip kafanıza vuran bir öğretmenden çok bir annenin ya da babanın sizi korumak için aldığı önlemlerin aynısı. Başka bir açıklama yapmayacağım. Başka sitelerin linkinin verilmesi ve özelden dahi iletişim bilgilerinin paylaşılması BAN SEBEBİDİR.

damned

Kayıtlı Üye
Profil sayfamızda mail adreslerimiz yazılabiliyor ama..?

alin

Kayıtlı Üye
Bildiğiniz bir profil varsa, yönetime özelden bildiriniz.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Sevgili alin.. Forumun özelliğinde var msn adresi falan koymak. Akadaşlarımız msn adresi kısmını doldurmuş olabilir. İstemeye istemeye banlanabilirler. Onu söylemeye çalışıyor Britney.

damned

Kayıtlı Üye
Sevgili alin.. Forumun özelliğinde var msn adresi falan koymak. Akadaşlarımız msn adresi kısmını doldurmuş olabilir. İstemeye istemeye banlanabilirler. Onu söylemeye çalışıyor Britney.

Aynen bunu kastetmiştim ama detaylı açıklama yapmaya korktum çünkü o kısmı bende doldurmuşum:D:D Şuan kaldırıldı ama..:)

alin

Kayıtlı Üye

Sayın AyŞaman, site içi kuralları, düzenli aralıklarla hatırlatmaya çalışıyoruz ve siteye üye olan herkesi, kuralları okudu ve kabul etti varsayıyoruz. Sonuçta özel mesaj kutularınız da açık ancak özelden adres vermek de yasak.

Özetle her üye, kendi otokontrolünü sağlarsa, sorun da yaşanmayacaktır. Yoksa mail adresi vermek için türlü yollar açık kalabilir, çözüm tüm yolları kapatmakta değil, üyenin bilinçli olmasında bitecektir.
Sevgiyle...

damned

Kayıtlı Üye
Sayın AyŞaman, site içi kuralları, düzenli aralıklarla hatırlatmaya çalışıyoruz ve siteye üye olan herkesi, kuralları okudu ve kabul etti varsayıyoruz. Sonuçta özel mesaj kutularınız da açık ancak özelden adres vermek de yasak.

Özetle her üye, kendi otokontrolünü sağlarsa, sorun da yaşanmayacaktır. Yoksa mail adresi vermek için türlü yollar açık kalabilir, çözüm tüm yolları kapatmakta değil, üyenin bilinçli olmasında bitecektir.
Sevgiyle...

Üyelerinizin ve mabet in huzuru konusunda bu kadar düşünceli ve özverili olduğunuz için teşekkürler sevgili Mabet yönetimi:) Sizi seviyorum:)

origanum

Yönetici
Sayın Ayşaman yakalamış konuyu. Forumun profil sayfasının genel şablonunda msn vs gibi iletişim bilgileri için yer var. Bu şablon her internet sitesinin kullanabileceği genel bir şablon olduğu için bizim siteye özel bir tasarım değildir. Biz baştan uyarıyoruz bu kısımları doldurmayın diye. Nedenlerini sürekli açıklayıp durduk yıllardır. Halkımızın genlerinin sivrilen iki özelliği var: Çok fazla saf olmak ve çok fazla kandırma eğiliminde olmak. Farkettiğim an profillerden siliyorum özel bilgileri ancak binlerce üyeyi her an kontrol etmem mümkün değil. Modlar görünce ya üyeyi uyarıyor silsin diye ya bana haber veriyor vakit buldukça siliyorum. Yine de gözden kaçabiliyor. Bu kadar uyarıya rağmen üyeler oraya yazmakta ısrar ederse art niyetli olduklarını düşünmemek de elde değil. Sitemiz sürekli bakım altında ve yeni eklentiler yerleştirilirken arada sırada yayına ara bile veriliyor, sizin göremediğiniz bir çok yeri daha da iyileştirmek için çalışmalar yapılıyor, bu yüzden sitenin görünür tarafı ile çok ilgilenemiyoruz, mesajlarımıza bile gecikmeli cevap verebiliyoruz bazen. Bitmek üzere ve zamanla bu tip küçük detaylar da tasarlanacaktır. Özellikle yule çok emek veriyor tasarım işlerine, bu curcunalı iş temposu yüzden tam bir konsantrasyon isteyen, ruh ve bedenen sakinliğin şart olduğu bakımlarını bile aksattı. Sizlerden istediğimiz sadece duyarlı birer üye olmanız ve site kurallarını eleştirmeden uygulamanız.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Mail ve telefon alış-verişinin legal şeklini açıklıyorum: Mabet toplantılarına katılın, tanışın, kaynaşın vs. Hem harika vakit geçirmiş olur hem de çok samimi dostlar kazanmış olursunuz. :)

• Beğendim
Tepkiler: AJA