Çakralar Açılırsa Ne Olur ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
siz çok şey bildiğinizi falan mı sanıyorsunuz adam haklı açıklama yetersiz hem adam kibarca anlayan birini arıyor sanki dalaylamasınızya
Evet kendimizi çok şey sanıyoruz. Örneğin Origanum'u bu işin ehli sanıyoruz, beni de sizi banlayabilen mabet yöneticisi. Ayrıca cümlelere büyük harfle başlayıp, noktalama işaretlerini kullanıp, özel isimleri büyük harfle yazınız.Bir de Dalai Lama yazılır, dalaylama değil. Başka forumlarda bunu dikkate alırsınız. Sizi daha fazla ''dalaylamalarla'' yormayalım, üzmeyelim, bizim de sinir kat sayılarımız artmasın.

mavişpery

Kayıtlı Üye
merbalar.. çakralar ile ilgileniyorum. fakat açmayı denemedim çakra açmanın koly bi yolu var mı yoksa sadece meditasyn mantra gibi hususlar ile mi açılıyor yardım edrmisinz? iyi günler...

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci - Klasik Filoloji
Uyku sırasında bedenimin bulunduğu ortamda neler olup bittiğini,kimin gelip ne yaptığını görebiliyorum ve duyabiliyorum. Hatta bu yüzden şu anda kaldığım otel sahibi odama gelemiyor (ki iyi de oluyor). Ancak görüntü rengim bazen mavi bazense normal.

Bir de fal bakmıyorum ama dostlarımı yönlendiririm,yaptığı eylemler sonucunda ne olacağını söylerim ve olur da. Örnek verecek olursam iki yakın arkadaşım (sevgililer) ayrılmışlardı. Sonra tekrar barışacaklarını, ilk adımı kimin nasıl atacağını vs biliyordum ve bunu onlara değil de başka bir arkadaşıma anlattım-kanıt olsun diye ola ki inanmazlarsa. Onların birleştiği gün tekrar bir görüntü gördüm ve bu sefer onlara söyledim. Şimdi o günü bekliyorum acaba bu da mı olacak diye? Bu gibi görüntüler 6. çakra ile mi ilgilidir?

Ben de cevap alamadım soruma? Acaba cevap verebilir misiniz? Bahsettiğim gün de geldi geçti. =)

origanum

Yönetici
merbalar.. çakralar ile ilgileniyorum. fakat açmayı denemedim çakra açmanın koly bi yolu var mı yoksa sadece meditasyn mantra gibi hususlar ile mi açılıyor yardım edrmisinz? iyi günler...

Çakra kolayca açılmaz. Ustalar için kolaydır tabi, o ayrı bir konu. Sizin çakra açabilecek hale gelmeniz için gerekenleri soruyorsanız, öğrenmeniz ve yapabilir hale gelmeniz ve bunu kolayca yapabilmeniz için çok uzun zaman ve ciddi çalışmalar gerekmektedir. Bir ustadan öğrenim görmeniz bu konuda çok yardımcı olacaktır. Hergün saatlerce zaman ayırıp doğru şekilde medtasyon yapmanız ve yönlendirilmeniz gerekmektedir. Önce kendiniz bir uyanış gerçekleştirmelisiniz bu da bir usta tarafından uyumlanmakla olur, sonra kendinize en son da başkalarına faydanız dokunabilir. Kısaca önünüzde uzun ve zorlu bir yol var. Başarılar dilerim.

origanum

Yönetici
Ben de cevap alamadım soruma? Acaba cevap verebilir misiniz? Bahsettiğim gün de geldi geçti. =)

Şöyleki her 6. çakrası açık olan durugörü görecek diye birşey yoktur. Ama durugörü yeteneği 6. çakra ile alakalıdır.

Midnite

Kayıtlı Üye
Çakraların önemi bilinen bir konudur. Ezoterik tüm akımlarda yapılması zaruri olan çalışmalar çakra çalışmalarıdır. Nefes,
meditasyon gibi çalışmaların amaçlarından birisi ve bir açıdan en önemlisi çakraları açmak ve onların bir nevi kapı görevi
gördüğü enerji kanallarından akan işimize yarayacak olan enerjiyi kontrol etmektir.
Çakra çalışmaları ile şunlar kazanılır:
SEKSÜEL GÜÇ
Kök çakranın açılması ile seksüel gücün yaklaşık olarak 8 katına çıkması. Kök çakranın ilk açılışlarında (kişinin otokontrolüne
dayalı olarak rakam değişir) birkaç saat içinde erkek için 6-10 arası orgazm yaşanır. Kontrol edilmezse beden sağlığı için
zararlı olabilir. Kontrolü durumunda kişiyi çok güçlendirir. Kök çakranın açılması aynı zamanda kişinin cinsel açıdan
ilişkilerinde tatmin olmasını ve tatmin edebilmesini çok yükseltir. Kök çakra açılınca kişinin yaşam gücü tavan yapar. İnsanın
ruhundan bedenine yaşam enerji akışının kapısı Kök çakradır ve kapının açılması kişiyi her türlü pasiflikten kurtarır. Kişi bir
yırtıcı varlığa dönüşür, kendi içinde herşeyi yapmaya istek bulmaya başlar. Kendisini kontrol edemediği takdirde hiperaktiflik
problemi yaşanabilir. Ayrıca kadınlarda menstrüasyon döneminin değişken yüksek enerjilerini yönetmeye yarar, ki bunun
anlamı büyüktür.
ASLA BOZULMAYAN BİR VÜCUT
Çakra çalışmaları ile çakralar açıldığında ve kontrolleri sağlandığında, vücudun neresinde istenmeyen bir etki başlarsa,
hemen o bölgedeki ana çakra ve diğer küçük çakralarla, enerjiyi kontrol ederek o bölgenin diriliğini korumak, şeklini
düzeltmek çocuk oyuncağıdır. Bunu çok basit şekilde Reiki'ciler yapar fakat Reiki enerjisi kişinin kontrolü dışında olduğu için
kişinin her istediği konuda kullanması mümkün değildir. Bu yüzden, vucüt formunu sporsuz, ameliyatsız ve ilaçsız olarak
sürdürmenin tek yolu çakraları kontrol etmektir. Aslında, çakralarını kontrol edebilen kişiler zaten spor yapan ya da ameliyat
olan kişilerden daha yoğun zihinsel ve ruhsal çalışmalar yapmış kişilerdir ve böyle bir forma sahip olmak elbette en doğal
hakları olmaktadır. Çalışan kişinin elde ettikleri hakkıdır.
KARŞI CİNSİN AŞIRI İLGİSİ
Kalp çakrası açıldığında kişinin yaşamı tamamen değişir. Aslında şöyle söylenebilir: Kalp çakrası açık olan kişiye herkes
istemsiz aşık olur. Kalp çakrası açık olan bir erkeğe, erkeğin tipine bakmaksızın tüm kadınların “istemsiz şekilde” ilgisi kayar.
Kalp çakrasından saçılan enerji bilinç ve bilinçaltı ile birinci derecede uyarandır. Kişi isterse, elde ettiği bu olağanüstü ilgiyi
enerji olarak emebilir. Bu durumun bazı sakıncaları vardır. Kişinin -erkek ya da kadın- ailesinden de kişiye sapıkça ilgilerin
yükselmesi çok mümkündür. Kişinin tecavüze uğraması imkanı vardır. Erkek ise, yine erkeklerden de gelebilecek “sevgi/aşk”
talepleri oluşabilir. Ya da, kalp çakrasını açmış bir erkeğe kızlardan gelen ilgi, diğer erkekleri kalp çakrasını açmış olan erkeğe
kıskançlık dolayısıyla düşman edebilir. Bütün bunlar kadınlar için de aynen geçerlidir.
SAĞLIK
Vücudun ve ruhun sağlığını tam olarak dengeye ve maksimum düzene getirebilecek tek şey çakra çalışmalarıdır. Bunun
başka yolu yoktur. Çakralarını temizlemiş ve düzenlemiş bir kişinin hayatı boyunca karşılaşabileceği hiçbir hastalık yahut
psikolojik bozukluk mümkün değildir. Ancak kısa süreli mevsimlik virütik hastalıklara yakalanmak mümkündür (grip gibi).
Kanser, kalp krizi, sara ve benzeri hastalıkların oluşmasını kesin olarak engellediği gibi, eğer hastalık vuku bulmuşsa ve
insanın çakra çalışmalarında orta düzey uzmanlaşmasına yetecek kadar yaşam süresi kalmışsa, hastalığından kurtulmasını da
sağlar.ZEKA VE HAFIZA
Çakra çalışmalarının 6. ve 7. çakraya ait olanları beynin kullanılmayan yerlerini zorlayarak açar. Kişinin çalışmaların ilk
zamanlarında şiddetli baş ağrıları ve gün içinde seyirmeler yaşaması normaldir. Beynin daha önceden hiç hissedilmemiş
bölümleri hissedilmeye başlar. Konsantrasyon yükselir ve belli süre sonra insan beyninin çok daha hızlı çalışmaya başladığını
farkeder. Kısacası, sıradan insan beyninin yüzde 3ünü kullanıyorsa, çakra çalışmaları ile bu oran şiddetle artmaya başlar.
Hafızadaki yükselme daha fazla zaman alır.
KENDİNE GÜVEN
Çakra çalışmalarının bana kalırsa kişiye kazandıracağı en önemli şey kendine güvendir. Sonuç olarak kendine güveni olmayan
bir insan istediği kadar uğraşırsa uğraşsın hiçbir amacında başafrılı olamaz, hiçbir isteğini gerçekleştiremez. Karşı cinsten
çekinir, utanır, sıkılır. Yetenekleri ile çalışırsa başarabileceği ne olursa olsun, ilk baştan psikolojik olarak pes etmiştir. Hiçbir
işe başlama cesareti bile bulamaz. Çoğunlukla bu insanlar bir de bu ezikliklerini gizlemek için “kibirliymiş” havalarında
maskeler üretirler. Bunlar çok berbat şeylerdir ama kurtuluşu vardır. Kurtuluşu psikolojik ve fiziksel tedavilerin karışımını
gerektirir. Bunun en kısa ve kesin tedavisi çakra çalışmalarıdır çünkü çakra çalışmaları kişinin fiziksel bedenini de, ruhsal
enerjisini/aurasını da tedavi edecek, ve bunu hızlıca gerçekleştirecek tek yoldur. Kendine güveni gelen insan, sadece çakra
çalışmalarını değil, hayatta ne istiyorsa, söküp alacaktır. O kişi, Nietzsche'nin sözünü ettiği “istediğini alan Üstünİnsan”
formuna en yakın kişidir

elimdeki bir metinde bunlar geçiyor

YasinLY

Kayıtlı Üye
Sorunun cevabını organium en başta vermiş...

simay12

Kayıtlı Üye
benimde böyle kış ayları geceleri bi garip oluyorum çakra olan bölgelerim agrıyo bazen.1 çakranın oldugu bölge hariç tabi bu arada dalai lama demeniz gerekir dalaylamada bazen kabul edilebilir. bu muhabbetlere ben pek fazla inanmıyordum ama ağrılarımın şiddetlendiği bölgeler dediklerini açıklıga kavuşturuyor

YasinLY

Kayıtlı Üye
Kardeş konu başlığıyla alakası ne ? Ayrıca Form kurallarına da dikkat etmek lazım site için. Film falan anlamadım içeriğinde... Değişik bir şey olmuş. :D

origanum

Yönetici
Kardeş konu başlığıyla alakası ne ? Ayrıca Form kurallarına da dikkat etmek lazım site için. Film falan anlamadım içeriğinde... Değişik bir şey olmuş. :D

Konuyla alakasız mesajlar silinmeye mahkum olduğu için bu da silinmiştir.

özlemim

Kayıtlı Üye
hımm peki çakraları nasıl açıcaz bir yolu varsa nasıl yapıcaz?

origanum

Yönetici
hımm peki çakraları nasıl açıcaz bir yolu varsa nasıl yapıcaz?

Bunu yapmak için önce bir dizi enerjilere uyumlanmak gerekir. Sonrasında da bol pratik. Yoga ile aydınlanmış olmak da yeterlidir. Bazen de küçük bir eğitim yeterli olabilir.
Ayrıca normal tıkalı çakraların dışında bazı kişiler tarafından özellikle mühürlenmiş çakraları açmak konusunda elementlerin gücüne hakim olabilmek de gerekebilir daha başka uyumlamalar almış olmak da. Bu zaten apayrı bir uzmanlık alanıdır.

bendeniz

Kayıtlı Üye
Ayrıca normal tıkalı çakraların dışında bazı kişiler tarafından özellikle mühürlenmiş çakraları açmak konusunda elementlerin gücüne hakim olabilmek de gerekebilir daha başka uyumlamalar almış olmak da. Bu zaten apayrı bir uzmanlık alanıdır.

Sayin origanum bahsettiginiz Mühürlenmis cakralar neler oluyor bu biraz acabilirmisiniz. Tesekkürler.

origanum

Yönetici
Sayin origanum bahsettiginiz Mühürlenmis cakralar neler oluyor bu biraz acabilirmisiniz. Tesekkürler.

Diyelim biri size sinir olmuş, kötülük yapmak için çakralarınızı mühürlüyor. Normal basit bir tıkanma değil bu bildiğiniz bilinçli kilitleme. Öyle kişilerin tüm hayat enerjileri biter, hangi çakra gitmişse onun ilgili olduğu organlarda aksamalar başlar, hatta tamamen çalışmaz hale gelir. Bazı durumlarda ölüm gerçekleşebilir.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Konu ile alakasız bir yorumla başlıcam.Konularında bilgili arkadaşların bilmeyen , öğrenmek isteyen arkadaşlara yardımcı olduklarını görünce mutlu oluyorum kendi adıma teşekkür etmek istiyorum çünkü benim soracağım soruları soruyor bazı arkadaşlar ve onlar sayesinde cevaba ulaşıyorum.

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Bende Gizli Mabet Parapsikoloji Forumu' nun en çok bu yönünü seviyorum.Yeni gelen üyelere hiç sıkılmadan aynı şeyleri defalarca dahi olsa hoşgörüyle yardımcı oluyorlar...

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Merhabalar ben çakra açma meditasyonlarıyla ilgileniyorum.Forumda birçok çakra açma yöntemi okudum elimden geldiği kadarda uygulamaya çalışıyorum. Kendimce keşfettiğim bir yöntem var size sormak istediğim...?
Gece yatağa girdiğimde gözlerimle kaşlarımın ortasında çivit mavi bir ışık küresine yoğunlaşıyorum yani 3.göz noktama.İlk günler nokta halinde görebiliyordum fakat birkaç gün sonra o küre büyümeye başladı.. Acaba doğru bir şeyler mi yapıyorum bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Şimdiden Teşekkür Ederim..

La-edri

Kayıtlı Üye
Cakralar hakkinda fazla bir bilgim yok ama ilgimi cekiyor, yardimci olabilirmisiniz ?
Mesela bir insanin cakralrinin acik kapali/kitli , bunu kim görebilir, yada analiz edebilir..
Analiz icin nasil bir uygulama lazim...

joseffb06

Kayıtlı Üye
Sayın Origanum çakra açmak için önümüzde uzun bir yol olduğunu ve bir ustadan yardım almamız gerektiğini söylemiş.Bu işe girerken sabırlı olmak gerekir uzun bi yol hedeflerimiz için çokda uzun olmayabilir.Yalnız bir usta bulmak hemen hemen çok zor.Buda insanın şevkini kırmaz mı ?
Bir ustadan destek almadan bu işi yapamaz mıyız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...