Bedensiz Varlıkların Konuşması Nasıldır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pepilo

Kayıtlı Üye
Kimseye ait cin yoktur... Cinler ayrı toplum ve bireylerdir insanlar ayrı.. Ne biz onlara ait nede onlar bize, bizim için onlar yaratılmadı onlar içinde biz... İnsan ve cinler ancak kulluk için yaratıldı..
Arkadaşlar cin meselesini çok farklı yerlere götürmeyin, onları oyuncak gibi görmeyin onlar bizim kölemiz degil.. Tekrar özetliyorum;
onlar aklı ve fikri olan, hür irade sahibi, toplum aile millet fert olarak yaşayan, dilleri dinleri binekleri eşyaları, dügünleri cenazeleri, kavgaları barışları, gelenek ve görenekleri olan, biz nasıl onlarla dostluk istiyorsak onlarında bazen bizle dostluk istedigi, ömür itibari ile ortalama bizim sene kavramımızla 1400 yıl yaşayabilen, bazı fiziksel güçleri bizden gelişmiş olan, zaman ve mekan kavramları bizimkinden farklı olan, insanlardada oldugu gibi iyi ve kötüleri olan, genelde ıssız yerlerde yaşamayı severken, mezbahane, mezarlık, hamam gibi yerlerde bulunan, ismini vermeyecegim bir agaç altında neredeyse mutlaka bulunan, mizaç bakımından yalana meyilli oyuncu varlıklardır... Onları ne dost görün nede düşman.. Bu konunun faydasından çok zararı vardır, herşey filmlerde ki ne dilersen dile benden gibisinden cinlerden ibaret degildir... Siz bir defa dilersiniz onlar 1000 defa sonra kendinizde işin içinden çıkamazsınız...

gayet aydınlatıcı olmuş cevabın için teşekkür ederim

stok19

Kayıtlı Üye
Bencede rol. Yazık kimbilir belkide birgün bu alaycı ve kandırıcı tavırlarının mukafatı olark Allah tarafıdan gerçektende böyle bir şeye maruz kalırlar. Bakalım o zaman da o adam bana bak bana bak diyecek gücü iradeyi kendinde bulacakmı :)

marchosias

Banlı Kullanıcı
yorumları okudum bişey sorucam sizlerin çağırdığınız cinler hangi cinsten yani onlarında dinleri var iyisi kötüsü var ifritler var şeytaniler var.. bunlara dikkat etmelisiniz... ve onlara emredicek konuşmalar yapmayın.. ve her cin anlaşmadan karşılık bekler onlara bir adakta veya onun için bir işte bulunmanız gerekmektedir yani al gülüm vergülüm tarzı..

iyi günler dilerim
Saygılarımla..

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Eğer kendi dininizden bir cin gelirse hoş konuşmak uygundur elbet. Fakat zarar amaçlı geldiğini düşündüğünüz bir varlık karşısında korkmayın ve otoriter olun. Ayetel Kürsi ile çembere alın kendinizi ve o çemberi asla geçemeyeceği konusunda Allah'a güvenin.

AphraeL

Kayıtlı Üye
ismini vermeyecegim bir agaç altında neredeyse mutlaka bulunan,...

Sanırım ben bu ağacı biliyorum. Babaannem bu ağacın altında uyuyakalması sonucu çok zor zamanlar geçirmiş gençliğinde. Hala o zamanların üzerinde hala etkisi olduğunu söylüyorlar. Ağacın ismini vermeme nedeninizi tahmin edebiliyorum ama böyle işlerle uğraşmayan insanların dikkat etmesi açısından ağacın ismini vermek nasıl olurdu?

Saygılar,
AphraeL

greengrass

Kayıtlı Üye
Sanırım ben bu ağacı biliyorum. Babaannem bu ağacın altında uyuyakalması sonucu çok zor zamanlar geçirmiş gençliğinde. Hala o zamanların üzerinde hala etkisi olduğunu söylüyorlar. Ağacın ismini vermeme nedeninizi tahmin edebiliyorum ama böyle işlerle uğraşmayan insanların dikkat etmesi açısından ağacın ismini vermek nasıl olurdu?

Saygılar,
AphraeL
evet.. hatta annelerimiz çocukken çok uyarırlardı bizi .... ağacının altına çişinizi yapmayın derlerdi. dibinde oynamayın derlerdi.. herkes bilir malum ağacı..

AphraeL

Kayıtlı Üye
evet.. hatta annelerimiz çocukken çok uyarırlardı bizi .... ağacının altına çişinizi yapmayın derlerdi. dibinde oynamayın derlerdi.. herkes bilir malum ağacı..

Sanırım bu yüzden o ağaca tırmanmaktan hep ürkmüşümdür. Bir evin bahçesine dikilecek en son ağaç sanırım. Merak ettim acaba neden bu ağacı tercih ediyorlar acaba? Syn. Kontejyan biliyor musunuz acaba?

greengrass

Kayıtlı Üye
Sanırım bu yüzden o ağaca tırmanmaktan hep ürkmüşümdür. Bir evin bahçesine dikilecek en son ağaç sanırım. Merak ettim acaba neden bu ağacı tercih ediyorlar acaba? Syn. Kontejyan biliyor musunuz acaba?
nasıl yani.. aynı ağaçtan bahsetmiyor muyuz :( bizim evin bahçesinde 2 tane vardı. meyvesi de çok güzeldir üstelik..

AphraeL

Kayıtlı Üye
nasıl yani.. aynı ağaçtan bahsetmiyor muyuz :( bizim evin bahçesinde 2 tane vardı. meyvesi de çok güzeldir üstelik..

Evet meyvesi çok güzeldir. Muhtemelen aynı ağaçtan bahsediyoruz. Bahçenizde yetiştirdiğiniz çileklere sulanmalarını istemiyorsanız ekmemek gerek bence bu ağacı :D Şaka bir yana ben olsam onların o ağacın altında bulunmayı sevdiklerini bile bile ekmezdim, o yüzden bahçenize dikilecek en son ağaç olsa gerek dedim :)

yunixlaw

Kayıtlı Üye
Evet bunu rahatça yapabilirler çünkü onlar da yaşayan birer varlıktır. Merak ediyorum, neden onları görmek ya da çağırmak istiyorsunuz? Belki daha sonra size yardım ederim.

greengrass

Kayıtlı Üye
Evet meyvesi çok güzeldir. Muhtemelen aynı ağaçtan bahsediyoruz. Bahçenizde yetiştirdiğiniz çileklere sulanmalarını istemiyorsanız ekmemek gerek bence bu ağacı :D Şaka bir yana ben olsam onların o ağacın altında bulunmayı sevdiklerini bile bile ekmezdim, o yüzden bahçenize dikilecek en son ağaç olsa gerek dedim :)
hımm anladım.. ama bizim bahçemizde yatır vardı. büyüklerimizin içi o yüzden rahattı sanırım...
sevgili aphrael bu konuda burçlar mevzusu gibi uzamaz umarım :)

AphraeL

Kayıtlı Üye
hımm anladım.. ama bizim bahçemizde yatır vardı. büyüklerimizin içi o yüzden rahattı sanırım...
sevgili aphrael bu konuda burçlar mevzusu gibi uzamaz umarım :)

Uzamaz Sevgili Ewa.. bak sustum :D En son bilgilendirmeyi kontejyan yapacaktır sanırım.. İyi forumlar..

Sevgiler,
AphraeL

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İmla konusunda daha hassas davranmanızı rica edebilir miyiz?
Özlenen üye yaklaşımı. Ben uzun zamandır siteden uzaktım fakat, imla ve dilleri doğru kullanma konusunda, yönetim olarak çok çaba sarf ettik. Bugün de bu konuda defalarca yinelediğimiz bir uyarıyı tekrar yapacaktım. Bu vesile ile bir kere daha buradan duyurmuş olalım. Kullandığınız dil ne olursa olsun (Türkçe,Almanca,Arapça,İbranice,İngilizce vs. vs.) lütfen düzgün kullanın. Özellikle Türkçe'nin düzgün kullanımı konusunda ben çok hassasım. Burası TDK resmi sitesi değil ama ben bu dilin en azından bu sitede yozlaşmasına izin vermiyorum. Herkes buna göre mesajlarına dikkat etsin. Üyemiz AphraeL 'e duyarlılığı için tekrar teşekkür ederiz.
GMPP Yönetimi

AphraeL

Kayıtlı Üye
Özlenen üye yaklaşımı. Ben uzun zamandır siteden uzaktım fakat, imla ve dilleri doğru kullanma konusunda, yönetim olarak çok çaba sarf ettik. Bugün de bu konuda defalarca yinelediğimiz bir uyarıyı tekrar yapacaktım. Bu vesile ile bir kere daha buradan duyurmuş olalım. Kullandığınız dil ne olursa olsun (Türkçe,Almanca,Arapça,İbranice,İngilizce vs. vs.) lütfen düzgün kullanın. Özellikle Türkçe'nin düzgün kullanımı konusunda ben çok hassasım. Burası TDK resmi sitesi değil ama ben bu dilin en azından bu sitede yozlaşmasına izin vermiyorum. Herkes buna göre mesajlarına dikkat etsin. Üyemiz AphraeL 'e duyarlılığı için tekrar teşekkür ederiz.
GMPP Yönetimi

Rica ederim. Kaliteli forumlar dilerim..

Saygılar,
AphraeL

61müzisyen61

Banlı Kullanıcı
davet konusunda epey uğraşlarım oldu ama tam anlamıyla yani elle tutulur birşey olduğunu söyleyemem.ortalama 9 senedir etrafımdalar bunu biliyorum ve müslüman olmadıkları kanısındayım.ileri düzeyde onlarda görüşmek için hala uğraş içerisindeyim yalnız riyazat ya da halvet haline girerek değil.% olarak görüşme imkanını yüksek seviyede tutan tabi kide riyazat oruç ve halvet halidir ama vücudu ve aklı böyle güçsüz bırakmak bana çok mantıklı gelmediği için bu tür uygulamalardan uzaklaştım açıkcası.

görüşmek isteyen illa bir şekilde bir sebepten dolayı görüşecektir ama şöyle birşey var ki bunu da en güzel Mehmet Alperen anlatmaktadır.bu arada kendisi araştırmacı bir gazetecidir ama bu konularla alakalı olarak epey bir bilgiye sahiptir.onun bir sözü var: "bu kapıyı zorlamayın çünkü geri çıkmak için o kapıyı bir daha bulamazsınız"......

yani en açık haliyle anlatmak gerekirse cinler alemine girmek ve onlarla görüşmek olan birşeydir ama ben bir bakıp çıkıcam gibi bir durum yoktur

saygılarımla

marchosias

Banlı Kullanıcı
siz sanmayın sadece biz onlardan bir şey istiyoruz :) onlarında bizden çıkarları oluyor tabi ki... 61müzisyen61 cin çağırırken odanda sivri uçlu nesne bulundurma.. ''çatal bıçak ve uzun ip , zincir,silah gibi objeler bulundurma yakalanmaktan korkmaktadırlar.. bazı cinler korkularımızı bilirler sizi korkutmak için bu şekillerde gelebilirler.. fakat kendinizden emin davranırsanız bununda üstesinden gelebilirsiniz..bazen sevdiğimiz bir dostumuzun bazende tanımadığımız bir suretle gelirler... otoriter davranmalısınız.. cinlere (müslim olmayanlar hariç) güven olmaz bolbol yalan söylerler..Dikkat edilmesi bir husustur..

bendeniz

Kayıtlı Üye
Herzaman olmasada ararasira kulak fistilarini duyuyorum ama anlasilir birsekilde degil. Böyle birsey oldugunda okunacak bir dua varmi ne konustuklarini. Bu konuda yardimci olurmusunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...