Kahin Vanga'nın Rus Basınından Sızan Tüm Kehanetleri

oxser

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2010 Kasım demiş bakalım Başlıcakmı savaş !

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Zaten Dünya'nın 3 te 2 si savaşıyor :) Geri kalanlar ise kimyasal savaş ile cebelleşiyor farkında ya da değil..

oxser

Kayıtlı Üye
Savaş herzamn vardı ve har zamnda olcak onadan bahsetmiyorum 3. dünya savaşı dedikleri şey daha dogrusu 3. dünya savaşı bizlere göre dünyada yıkıcı bir etki köklü bir degişim yapçak bir savaş

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Söylemeye çalıştığım da bu zaten.. İyice bir düşünün ve bakın olanlara.. Zaten yavaş yavaş köklü değişimler olmakta. İlle de kılıç,silah kuşanmaya gerek yok. Devir kimyasal savaş devri.

oxser

Kayıtlı Üye
haklısın kardeşim bi yerde zaten yabancı bilim adamları da 100 yılın degişikliklerinden bahsederken en büyük gelişmiş ülkeler degişiyor bunlardan birinide biz türkler olarak söylüyorlar bakalım fazla tartışmaya gerek yok aslında bu konuda kasıma kaç ya kaldı degil mi ?

menthoLL

Banlı Kullanıcı
İş
öğğğrenci..
Keşke ben de görebilsem o 4000-li yılları.Kahin Vanga Nastradamustan sonra gelir.Yani çok iyi bir kahindir.Ama cidden şaşırtıcı.

evet Nostradamus Vanga dan sonra gelir..Nostradamus 4lük halinde kehanette bulunduğu ve kişiye göre değişik yorumlanabilir dendiği halde çok daha gerçekçi kehanetleri vardır ve kehnaetinin içereği 4lükten anlaşılır.

zenithmx

Kayıtlı Üye
5000 li yıllar için söylenenler olması zaten muhtemel olan şeyler. çünkü kıyamet kopmuş ve ahiret yani sonsuz hayata geçilmiş olunacak. bu dünyada olmasa diğer dünyada olacak şeyler var. bunlarında kehanet edilmesine gerek yok yüce kitabımızda zaten belirtilmiş; De ki: “(İstediğinizi) yapın. Allah ve O'nun Resûl'ü ve mü'minler sizin amellerinizi görecek. Gaybı (görünmeyeni) ve müşahade edileni (görüneni) bilene, döndürüleceksiniz. O zaman, sizin yapmış olduğunuz şeyleri size haber verecek.” SECDE-11 Allah'ı nasıl inkâr edersiniz? (Kıyamet günü sur'a üfürüldükten sonra) siz ölü idiniz. Sonra sizi (kıyamet günü) diriltti. Sonra sizi (sur'a ikinci defa üfürüldüğünde) öldürecek. Sonra sizi (sur'a üçüncü defa üfürüldüğünde) diriltecek. Sonra (İndi İlâhi'de) O'na döndürüleceksiniz. BAKARA-28

pembekiraz

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
insanlar ölümsüz olucaksa dünyanın sonu geldiğinde napıcaklar?

onlyturk

Kayıtlı Üye
İnsanların yaptığı kehanetler değişkendir, kesin olan bilgi Allah katındadır.

Tude

Kayıtlı Üye
Gaybı ancak Allah bilir, ve Allahın bilmesine izin verdiği kulları da Allahın takdiri ile ancak bilebilir. Fakat bunların birer teori olduğunu unutmamak lazım.
Mesih İsa (a.s) çıkmadan önce Sahte Mesih'in yani Deccal'in çıkacağını hepimiz biliyoruz.
Peygamber için söyledikleri aslında sahte Mesih Deccal ile ilgili, çünkü Deccal insanları yanlışa sürükleyecek bir fitne olacak.
Hz. İsa geldiği zaman Mehdi (a.s) ile İslamı hakim kılacak.
Daha fazla bilgi,İslami kaynaklarda detaylıca mevcuttur.

DemonLove

Kayıtlı Üye
Dünyanın yok olacaği tarih belli zaten bilim sağolsun. 3 milyar yıl sonra dünyanın işi bitecek. Güneş bandırma yapacak :)

Keira

Moderator
Sayın Demonlove ve Sayın saltanart konu altında tartışmak için yazdığınız 15 mesaj silindi. Bu genel ve son uyarıdır, konu altında konunun amacını saptıran, ikili tartışmalara yol açan tüm mesajlarınız silinecek ve tekrarında ceza verilecektir. Yazdığınız mesajlara dikkat ediniz.

Ajan

Banlı Kullanıcı
Bana biraz saçma gibi geldi...

bcbg

Kayıtlı Üye
Daha öncekiler olmuş belki ama şimdikiler pek tutmamış gibi, en azından tarihleri

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Böyle uzuuun yılları kapsayan kehanetleri her okuduğumda acaba gerçekleşirmi diye hiç düşünemiyorum.İlk aklıma gelen dünyanın nerelere doğru gidebileceği,neler yaşanabileceği gibi şeyler ....Kısaca duygusallık yaşıyorum sanırım.Bunlar bire bir gerçek olsada olmasada gidişatın olumsuz ve karmakarışık olacağı aşikâr.

acid

Kayıtlı Üye
Aslında ben Vanga'nın siyasi kehanetlerinin bir kısmına inanmıyorum. Çünkü Vanga uzun bir dönem Bulgar ve Sovyet hükümetlerinin kontrolü altında tutulmuş. Bu kaynaklarda da fazlasıyla anlatıyor. Ve bazı siyasi kehanetleri dönemin rejimi tarafından kullanılmış. Zaten burada geçen kehanetlerin ilk yazıldığı kaynaklar da Sovyet gazeteleri. Pek çoğunu kendisinin söylediği bile şüpheli.

Ori

Kayıtlı Üye
Bana aşırı uçuk geldi.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bana aşırı uçuk geldi.

uçuk gelmesi çok normal bunları kahin vanga vermediği biliniyor, daha detaylı bilgiye ulaşmak için Renan seçkinin kahin vanga kitabını internette ücretsiz bulabilirsin, kendisi bizzat herkes okusun diye yayınladı.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Zaten Kâhin Vanga bu terimleri kullanacak şekilde kehanet veremezdi.Zira 9 yaşında toprak kayması sonucu âmâ oldu ve sadece 9 yıl dünyayı görebildi.Uçağı bile "çelik kuş"diye nitelendiren biri dünyayı bu kelimeleri kullanacak kadar tanımamıştır zaten.Belki çok yakın şeyler söylemiştir yada bunun yarısını söylemiştir de orjinal olmadığı belli.

AndreO

Kayıtlı Üye
Gerçek olur mu bilemeyiz ama sanki bir oyunu anlatıyormuş gibi olmuş bu :D Dünya hakkında spoiler vermeyelim lütfen(!):D