Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 3/19 İlkİlk 1234513 ... SonSon
181 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Ölüm sonrası gerçekten var mı?

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Ölümden sonra varlığın olmasının kanıtı astral boyuttur ki astrale çıka bilenler bunu biliyorlardır.

2. ThoTh Üyemize teşekkür edenler:
    Anubis_ (20.06.2018)

Yer
    evde
    Rep Puanı : 15
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

ölüm de bir başlangıç bunu bilerek yaşamak gerekir.ben ruhun nefes alması olarak düşünüyorum bu olayı korkmuyorum korkarak yaşamak geciktirmez bu durumu insanın yaşam niyeti bence burda daha önemli

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

124 bin peygamberin 124 milyon evliyanın başta 4 semavi kitap ve sayısız ihbarlar ile haber verilen ve en son olarak ta Hz Muhammed(a.s.v)ın 1000 den fazla mucizesiyle haber verilen ve Allahın bütün isimlerinin lüzum ve hikmeti ile haber verilen öldükten sonra hayat vardır.. hem de güneşin gündüzü göstermesinden daha kesin ve kati olarak vardır..
    bir iğne ustasız bir harf katipsiz olmaz ve olamazken NASIL OLUYOR DA NİHAYET DERECE MUNTAZAM BİR KAİNAT VE İÇİNDE SAYISIZ VARLIK USTASIZ VE SAHİPSİZ OLSUN..?
    EVET ALLAH VARSA AHİRET DE VARDIR..
    ÇÜNKÜ AHİRETİ İHBAR EDEN VE HABER VEREN
    ALLAH'TIR..
    EVET GÜNEŞE GÖZÜNÜ KAPAYAN SADECE KENDİNE GECE YAPAR..
    O GECEDEN DE KABRİN SABAHINDA UYANIR ANCAK İŞ İŞTEN ÇOKTAN GEÇMİŞ OLUR...

5. BUYUMUSALLAT Üyemize teşekkür edenler:
    Anubis_ (20.06.2018)

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 59
    Ettiği Teşekkür
    0
    9 mesaja 21 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Ölüm zaten korkulacak birşey değil.Korkmamızın nedeni ölüm kelimesine yüklediğimiz anlamdan kaynaklanıyor.Ayrıca şunu kesin bir dille söyleyebilirim ki Kur'an'da geçen cennet-cehennem-azap kavramları tamamen sembolik kavramlardır.Tanrı'nıon bildirileri varlıkların seviyelerine göre onların anlayacağı dilde ve basitlikte anlatılmaya çalışılmıştır.Dünya dediğimiz bu boyut ve 3.yoğunluk insanları felsefi bir boyuta sahip olmadığından ölüm ve ötesiyle ilgili kavramlar ancak bu şekilde anlatılabilir ve anlaşılabilirdi.Ama gerçek çok farklı;korkacağınız tek şey 3.yoğunluk devresini tekrar yaşamak olmalıdır,çünkü azap budur tekrar insan olarak aynı dünyaya gelmek ve aynı devreleri yaşamaktır,misyonunu tamamlayanları ise bekleyen ödülü ise muz ağaçları ve şarap akıtan nehirler olarak algılamak çok sığ bir tarif olur;onlar farklı bilinçte aşmış varlıklar olarak başka bir boyutta hayat bulacaklar ve bu boyutta hiç bir soru cevapsıuz değil,bilinmeyen diye bir kavram yok bu boyutun varlıklarının merak edeceği birşey olmayacak bütün yaratılışın ve varlığın sırrına erecekler,işte ödül de budur...

7. 2 kişi osho üyemize teşekkür etti:
    Anubis_ (20.06.2018), Ria3 (20.06.2018)

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    40

Alıntı osho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kur'an'da kabir azabı yoktur.İslam artık iki tanedir biri geleneksel islam ve diğeri de Kur'an'ın anlattığı gerçek islam...Geleneksel islam içine bir sürü töre adet vb. şeyleri almış ve yıllardır dedelerle ninelerle söylenegelmiş bir dindir.Artık gerçek dini anlamak istiyorsak kitaba sarılmak zorundayız duyduklarımız dışında

kur'an da kabir azabından bahsetmediğini bilmiyordum..

Alıntı osho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölüm zaten korkulacak birşey değil.Korkmamızın nedeni ölüm kelimesine yüklediğimiz anlamdan kaynaklanıyor.Ayrıca şunu kesin bir dille söyleyebilirim ki Kur'an'da geçen cennet-cehennem-azap kavramları tamamen sembolik kavramlardır.Tanrı'nıon bildirileri varlıkların seviyelerine göre onların anlayacağı dilde ve basitlikte anlatılmaya çalışılmıştır.Dünya dediğimiz bu boyut ve 3.yoğunluk insanları felsefi bir boyuta sahip olmadığından ölüm ve ötesiyle ilgili kavramlar ancak bu şekilde anlatılabilir ve anlaşılabilirdi.Ama gerçek çok farklı;korkacağınız tek şey 3.yoğunluk devresini tekrar yaşamak olmalıdır,çünkü azap budur tekrar insan olarak aynı dünyaya gelmek ve aynı devreleri yaşamaktır,misyonunu tamamlayanları ise bekleyen ödülü ise muz ağaçları ve şarap akıtan nehirler olarak algılamak çok sığ bir tarif olur;onlar farklı bilinçte aşmış varlıklar olarak başka bir boyutta hayat bulacaklar ve bu boyutta hiç bir soru cevapsıuz değil,bilinmeyen diye bir kavram yok bu boyutun varlıklarının merak edeceği birşey olmayacak bütün yaratılışın ve varlığın sırrına erecekler,işte ödül de budur...

böle yazıları okuyunda aklımda daha fazla soru işareti oluşuyor arkadaşlar. yaratıcı çok büyükse ve herkeşi yapabiliyorsa neden dünyadaki yaşamımıza göre ödüllendirilmek ve cezalandırılmak olacak ölünce.. neden bu dünyayıda cennet gibi yaşayamıyoruz. bütün insanlar iyi olsa, hastalıklar, açlıklar olmasa, neden bir sınava tabi tutuluyoruz..

sana katılıyorum çünkü ceza ve ödüllendirilmek kesin bir dille ayrılmamalıdır. öldükten sonra bunların anlamları çok değişecektir. bizim duyduğumuz şeyler aslında hep simgelsel şeylerdir. zira mutluluk yemyeşil bir ağacın altında sonsuza dek uzanmak değildir diye düşünüyorum.. nereye kadar bir süre sonra sıkılırsın heralde

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Şuan dünyanın Kaos içinde olmasının nedeni semavi dinlerdir. Başta islam olmak üzere diğer semavi dinler de insanları uyutarak onları kul haline getirmişlerdir. İnsanlara burası önemli değil önemli olan öteki taraf cennet - cennet için çalışın diyerek insanlar uyutuluyor. Çünki bu dinlerin kullara ve kölelere ihtiyacı var. hele bazı dinler var. allah insanlara sesleniyor-

sizleri cehennemde yakıcağım - dilinizden asılıcaksınız - işkenceler görüceksiniz. Böyle işkencelerle insanlara seslenen varlık tanrı olamaz dimi. mantıkla düşünün

Değil tanrı o bir hiçtir. Çünki tanrı şiddet sevmez - tanrı insanları bağırarak korkutmaz. Tanrı korku filmlerini aratmayan işkenceler sunmaz kendi kutsal kitabında.

Oysa ki gerçek din insanı kısıtlamaz. Yaşadığı zaman insanın duygularını sömürmez.

Gerçek inanç insandan ne ister ?

1. Ruhsal Güçlerini anlamanı ve öğrenmeni ister
    2. Kim olduğunu bilmeli ve dünyadaki görevini üstlenmeli ister

Kötü denilen insanları tekmeleyerek bunun yeri cehennem zaten dememeyi öğretir gerçek din. Kötü diye birşey yoktur oysa ki. Herşey sizin elinizde. Kötü diye gördüğünüz derin kuyuları kendiniz için iyi bir zirve yapa bilirsiniz.

Sadece kendinizi tanımanız lazım.

gerçek inanç insandan sadece kendi gelişmesini ve aydınlanmasını istemeli.

10. ThoTh Üyemize teşekkür edenler:
    Anubis_ (20.06.2018)

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

arkadaşlar intihar olayına ne diyorsunuz,kaderde gün belli ise eğer o kişinin intihar edip öleceğide belli o zaman,peki intihar enden günah bu durumda.Eğer o kişinin eceli geldiyse ölecek onu anlıyorum ve inanıyorum ama intiharda insan kendi kaderinimi kırıyo,gidişatınımı deiştiriyo,eğer öyleyse bu nasıl kader?

Rep Puanı : 17996
    Ettiği Teşekkür
    0
    38 mesaja 112 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    154

Alıntı ThoTh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan dünyanın Kaos içinde olmasının nedeni semavi dinlerdir. Başta islam olmak üzere diğer semavi dinler de insanları uyutarak onları kul haline getirmişlerdir. İnsanlara burası önemli değil önemli olan öteki taraf cennet - cennet için çalışın diyerek insanlar uyutuluyor. Çünki bu dinlerin kullara ve kölelere ihtiyacı var. hele bazı dinler var. allah insanlara sesleniyor-

sizleri cehennemde yakıcağım - dilinizden asılıcaksınız - işkenceler görüceksiniz. Böyle işkencelerle insanlara seslenen varlık tanrı olamaz dimi. mantıkla düşünün

Değil tanrı o bir hiçtir. Çünki tanrı şiddet sevmez - tanrı insanları bağırarak korkutmaz. Tanrı korku filmlerini aratmayan işkenceler sunmaz kendi kutsal kitabında.

Oysa ki gerçek din insanı kısıtlamaz. Yaşadığı zaman insanın duygularını sömürmez.

Gerçek inanç insandan ne ister ?

1. Ruhsal Güçlerini anlamanı ve öğrenmeni ister
    2. Kim olduğunu bilmeli ve dünyadaki görevini üstlenmeli ister

Kötü denilen insanları tekmeleyerek bunun yeri cehennem zaten dememeyi öğretir gerçek din. Kötü diye birşey yoktur oysa ki. Herşey sizin elinizde. Kötü diye gördüğünüz derin kuyuları kendiniz için iyi bir zirve yapa bilirsiniz.

Sadece kendinizi tanımanız lazım.

gerçek inanç insandan sadece kendi gelişmesini ve aydınlanmasını istemeli.
    Siz semavi dinleri böyle nitelendirmekte elbette özgürsünüz. Fakat dikkat çekilmesi gereken husus semavi dinlerin yedi kat örtülü sembolik mesajlar vermesidir. Birinci itaat aynen orada yazılanları uygulayarak doğru yola erişmektir. İkinci bir itaat vardır ki onu da arif olan anlar, gizleri kaldırır ve yazıların arasında yazan gerçek yazıları görür, doğru yola öyle erişir. Bir de tam tersi vardır ki hiç birşey anlaşılmaz ve insan bocalar. Seçim dediğiniz gibi bize aittir.

Alıntı nogada Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar intihar olayına ne diyorsunuz,kaderde gün belli ise eğer o kişinin intihar edip öleceğide belli o zaman,peki intihar enden günah bu durumda.Eğer o kişinin eceli geldiyse ölecek onu anlıyorum ve inanıyorum ama intiharda insan kendi kaderinimi kırıyo,gidişatınımı deiştiriyo,eğer öyleyse bu nasıl kader?
    İntihar suçtur. Kime ve neye karşı? Önce kendinize karşı bir suçtur. Diyeceksiniz ki çok acı çektim en son acıları bitirmek için de intihar ettim, aslında kendime suç değil iyilik ettim. Hayır tam aksine, kendinize en büyük saygısızlığı acizliği yakıştırarak savaş alanını terkeden komutan oldunuz. Benliğiniz sizin ordunuz, ruhunuz halkınız gibidir. Hepsine ihanet ettiniz. Bir de Allah katında suçtur ki bunu zaten biliyorsunuz. Kader meselesine gelince. İnsana dünya üstünde karışılmaz. Elbette ona bir yol verilir ama o yolda kapılar vardır, hangisini açıp içinde ne kadar kalacağına karışılmaz. İnsanı yüce kılan da budur. Peki size bu kadar büyük bir hak verilmişken sormazlar mı sen ne hakla intihar ettin?

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

Alıntı chillout Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İntihar suçtur. Kime ve neye karşı? Önce kendinize karşı bir suçtur. Diyeceksiniz ki çok acı çektim en son acıları bitirmek için de intihar ettim, aslında kendime suç değil iyilik ettim. Hayır tam aksine, kendinize en büyük saygısızlığı acizliği yakıştırarak savaş alanını terkeden komutan oldunuz. Benliğiniz sizin ordunuz, ruhunuz halkınız gibidir. Hepsine ihanet ettiniz. Bir de Allah katında suçtur ki bunu zaten biliyorsunuz. Kader meselesine gelince. İnsana dünya üstünde karışılmaz. Elbette ona bir yol verilir ama o yolda kapılar vardır, hangisini açıp içinde ne kadar kalacağına karışılmaz. İnsanı yüce kılan da budur. Peki size bu kadar büyük bir hak verilmişken sormazlar mı sen ne hakla intihar ettin?
    Haklısın bende biliyorum ama demek istediğim şei bazı insanlar bilmiyo işte tabiki kendine saygısızlık başta ama demekki kader elimizde asıl olarak onu anlatmaya çalıştım ben.Aksini iddaa edenler var Yüce Allah bizi tamamen iradesi bırakmamış bunu anlamak gerek ilk olarak öyle deilmi kerdeşim...

Rep Puanı : 10
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

Alıntı nogada Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın bende biliyorum ama demek istediğim şei bazı insanlar bilmiyo işte tabiki kendine saygısızlık başta ama demekki kader elimizde asıl olarak onu anlatmaya çalıştım ben.Aksini iddaa edenler var Yüce Allah bizi tamamen iradesi bırakmamış bunu anlamak gerek ilk olarak öyle deilmi kerdeşim...
    Kader tümüyle elimizde değildir. Bir günde yirmi dört saat vardır ve siz bunun tamamını ayakta geçiremezsiniz, (belki birkaç gün, fakat bu durum sizin döngülerinize aykırı düşecektir ve vücudunuz ona göre tepki verecektir.), gününüzün bir kısmı uykuda geçer. Kader de bunun gibidir. Bir kısmı için çabalarsınız ama diğer bir kısmı içi yapabileceğiniz çok fazla şey yoktur.

Ayrıca, kullandığımız dili kurallarına uygun bir şekilde kullanalım.
    İyi ve kaliteli forumlar dilerim.

Çık ormana git, git.

Eğer ormana gitmezsen
    Asla bir şey olmaz
    Ve hayatın asla başlamaz.
    Çık ormana git,
    Git

http://www.moonconnection.com/curren...dmf_1240501834
    AYIN GÜNLÜK KONUMU İÇİN

http://www.moonconnection.com/moon_p...calendar.phtml
    AY TAKVİMİ

Sayfa 3/19 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)