Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/19 İlkİlk 123412 ... SonSon
181 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Ölüm sonrası gerçekten var mı?

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 59
    Ettiği Teşekkür
    0
    9 mesaja 21 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Ölüm sonrası tabii ki var!!! Evren sürekli bir devinim içerisinde,cennet ve cehennem yok diyemeyiz ama var da diyemeyiz bence çünkü Kur'an'a göre var ama Kur'an bir hikaye kitabı değil muz ağaçlarından şarap nehirlerinden bahsedecek kadar ayrıntıya girmez en önemli konularda binbir soru işareti bırakan Kur'an iş cennet cehenneme gelince verilen hurilere kadar neden anlatsın...Olay tamamen sembolizm içeriyor bütün meyva ağaçları şarap nehirleri ve huriler hepsi birer simge sembolizmi iyi bilenler bunların açıklamasını çok iyi biliyorlar tabii bir tek açıklama yoktur türlü şeyler öne sürülür ama kesin ve net olarak Kur'an'a göre söyleyebileceğimiz şey canlılar tekamülünü tamamlayıncaya dek dünya aleminde yaşam sürecek ve sonunda Allah'a döndürülecek

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Her şey bir gün aslına rücu eder.. Bence İbadet edenler cenneti arzuladıkları için veya cehennemden korktukları için ibadet etmemeliler. Allah alemleri sevgi üzerine halk etmiş. Bu sevgi herşeyi kuşatmış. "Rahmetim azabımı geçmiştir" demiştir. O salt sevgidir. biz ondan geldik ona döneceğiz. Kimin gücü yetiyor..istemediğimiz şeyleri yaşamamaya .. o yüzden kabul hali içinde olmalı....ölümden kim kaçabilmiş ki...kiiim???????

Rep Puanı : 115
    Ettiği Teşekkür
    0
    14 mesaja 28 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    41

ölüm sonrası vardır kıyamete kadar olan süre kabir hayatıdır ve kıyamette cennet cehennem die 2 gruba ayrılacaktır insanlar iyiler güzelliklerin oldugu yer cennet,kötüler ise atese cehenneme gideceklerdir ama ahiret kabir hayatının dünyadaki yaptıgın iyi kötü olaylara göre degişeceqi söylenir iyi insanların kabir hayatlarında rahat edecek ve gecen zamanı saniye olarak algılayacakları kötülerin(seytancı) insanların ise kıyamete kadar olan zamanın her saniyesinisini yasayacak ve azapla hissedecegi söylenmektedir ne kadar dogru bilemem ama bu kur'an da beriltilmiş ve eskiler tarafından bilinen biz kusaktan kusaga aktarılan bir inanctır

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

KUR'AN oyuncak fasa fiso bir kitap değildir... Tabiki orda anlatılanlar hepsi doğrudur... Bunda şüpheye düşmeye veya inkara kalkışmaya gerek yoktur.

Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretlerinin MARİFETNAME adlı eseri var. Ben onu okuyorum bu aralar.. Ne ararsanız var... ..ÖLÜM VE SONRASI da..

Rep Puanı : 115
    Ettiği Teşekkür
    0
    14 mesaja 28 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    41

Alıntı awra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KUR'AN oyuncak fasa fiso bir kitap değildir... Tabiki orda anlatılanlar hepsi doğrudur... Bunda şüpheye düşmeye veya inkara kalkışmaya gerek yoktur.

ben kur'an dan kendim okusaydım eger süpheye düşmezdim fakat ben tam olarak kur'andakileri çözemedigim için yane okumadıgım sadece aile büyüklerinin okudugunu anlattıgını paylaştım onun için ne kadr dogru ne kadar yanlış bilemem dedim...

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Anlıyorum perilcim ....canım benim....

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 59
    Ettiği Teşekkür
    0
    9 mesaja 21 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Kur'an'da kabir azabı yoktur.İslam artık iki tanedir biri geleneksel islam ve diğeri de Kur'an'ın anlattığı gerçek islam...Geleneksel islam içine bir sürü töre adet vb. şeyleri almış ve yıllardır dedelerle ninelerle söylenegelmiş bir dindir.Artık gerçek dini anlamak istiyorsak kitaba sarılmak zorundayız duyduklarımız dışında

8. osho Üyemize teşekkür edenler:
    dgo (19.05.2018)

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

aslında o kadar kurcalamaya gerek yok. ölünce görürüz nasılsa ((:

Rep Puanı : 38
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 16 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Alıntı chillout Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şuna inanıyorum ki;biz Allah'tan geldik o yüce nurdan birer parça bizim ruhlarımız.Herşey bitince de yek olacağız tekrar.Cennet veya cehennem de geçici bana göre.Varlığı yokluğu değil benim için önemli olan.Ben sadece herşeyin sonunda tekrar tek nurda toplanacağımıza inanıyorum.
    Tam da benim duygularıma tercüman olmuşsun Kesinlikle katılıyorum.

Hayal edebildiğimiz hiç bir şey imkansız değildir.

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

Alıntı osho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kur'an'da kabir azabı yoktur.İslam artık iki tanedir biri geleneksel islam ve diğeri de Kur'an'ın anlattığı gerçek islam...Geleneksel islam içine bir sürü töre adet vb. şeyleri almış ve yıllardır dedelerle ninelerle söylenegelmiş bir dindir.Artık gerçek dini anlamak istiyorsak kitaba sarılmak zorundayız duyduklarımız dışında

Dediğiniz çok mantıklı geldi bana gerçekten islam 2 tanedir, bazen insanların anlattıkları karşısında kanım donuyor. Ne yapacağımı şaşırıyorum. İnanılmaz korkuyorum ölümden ve dolayısıyla da kitabı okumaktanda korkuyorum Kaçınılmaz son biliyorum ama o kadar çok korkuyorum ki aklımdan hiç çıkmıyor nefesim daralıyor

Sayfa 2/19 İlkİlk 123412 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 7 kullanıcı var. (6 üye ve 1 konuk)

1. alexisis,
  2. andromeda59,
  3. Dune,
  4. Meri0625,
  5. P0MAK,
  6. Tsubasa06