Şeytan Tuzağı (Devil Trap)

My_soul

Banlı Kullanıcı
Şeytan tuzağı; mistik bir semboldür. Şeytan yakalamak için ya da şeytanın oradan uzak durması için kullanılan bir çeşit tılsımdır. Şeytan Tuzağı aynı zamanda tüm şeytani ve şeytani olmayan varlikları çağırmak içinde kulanılır. Çok farkli çeşitleri mevcuttur ama ben size Supernatural adlı dizide şeytan yakalamak ve çağırmak için kullanılan şeytan tuzaklarını, yani Heptagram, Pentagram ve Sionik Yıldızları göstereceğim.

Küçük Süleyman'ın Anahtarı (The Lesser Key of Solomon)

Grimoire majisi olarak da bilinen Grimoire metinleri 17.yy yazılmış ve derlenmiştir. Aslında rivayetler orijinal metinleri derledikleri ve bir çoğunu orjinal olarak geçirdiklerinden bahseder. Melekleri ve şeytanları çağırmak ve yakalamak için kullanılan tılsımlardir.

Heptagram-Pentagram

keyofsolomon.gif

Grand Pentacle: Ruhları toplamak için kullanılır ve size itaat ederler.

trap_thumb.png

Beşinci Pentacle Mars (İblislerin içini görme ve görünmeyenlerini görmek için kullanılır ve bu sembolü kullanan kişiye itaat ederler.)

2560Devil27s_Trap.jpg

Şeytan eğer bir bedeni ele geçirmişse bu tılsım kullanılır.

Supernatural adlı dizide geçen semboller ve Goetia majisi kitabindan alıntı, biraz da WikiPedia adlı siteden bilgiler vardır.

Not: Elimden geldiğince bir konu açtım. Saçma olduysa kusura bakmayın daha önce verildiyse de özür dilerim.

rw3uhz.jpg

Dizide geçen latince şeytan çıkarma ayininde söylenecek sözlerdir. Ayin gerçektir ve bir çok majikal kitapta geçer.

Regna terrae, cantate Deo,
psallite Domino
qui fertis super caelum
caeli ad Orientem
Ecce dabit voci Suae
vocem virtutis,
tribuite virtutem Deo.

Exorcizamus te, omnis immundus spiritus
omnis satanica potestas, omnis incursio
infernalis adversarii, omnis legio,
omnis congregatio et secta diabolica.

Ergo draco maledicte
et omnis legio diabolica adjuramus te.
cessa decipere humanas creaturas,
eisque aeternae Perditionis venenum propinare.

Vade, Satana, inventor et magister
omnis fallaciae, hostis humanae salutis.
Humiliare sub potenti manu dei,
contremisce et effuge, invocato a
nobis sancto et terribili nomine,
quem inferi tremunt.

Ab insidiis diaboli, libera nos, Domine.
Ut Ecclesiam tuam secura tibi facias
libertate servire, te rogamus, audi nos.
Ut inimicos sanctae Ecclesiae humiliare digneris,
te rogamus, audi nos.

Ut inimicos sanctae Ecclesiae
te rogamus, audi nos.

Terribilis Deus de sanctuario suo.
Deus Israhel ipse truderit virtutem
et fortitudinem plebi Suae.
Benedictus Deus. Gloria Patri.

İgnas

Kayıtlı Üye
İlkini Süleyman'ın küçük anahtarı diye çevirmek daha anlamlı olur sanki,öbür türlü bir küçük ibo çağrışımı yaptı bende:)

haniel

Kayıtlı Üye
aslında bu semboller birer trap filan degildir ilk işaret süleymanın anahtarından the grand pentacle bir digeri pentacle of mars'dır ki bahsedildigi gibi bir özelligi yoktur üçüncü işarettin kaynagı goetia buda o amaçla kullanılmaz dizi yapımcıları insanları fena keklemiş

yokedip

Kayıtlı Üye
nasıl başlıyacamızı biraz daha açarsanız. dener sizi aydınlatabilirim:)) ( ilk denemem olucakda )

haniel

Kayıtlı Üye
bunlar tek başlarına kullanılmazlar yapımları oldukça zordur...eger konuyla ilgili kaynak arıyorsanız süleymanın anahtarı isimli grimoire'u okumalısınız

haniel

Kayıtlı Üye
google'da the key of solomon pdf diye aratın yalnız dikkat edin bu kitap çok karmaşık formüller içerir ve içerigini anlamak biraz zordur...bir anlıgına heveslenip kullanmanın tehlikeli olabilecegi düşüncesindeyim

yokedip

Kayıtlı Üye
türkçeye çevirilmiş... bir hali yok mu :( yada siz bişeyler anlatamazmısınız.

haniel

Kayıtlı Üye
üzgünüm kitabın türkçeye çevrilmiş halinin oldugunu sanmıyorum dedigim gibi bu kitap çok fazla karışık şimdi neresinden anlatsam yanlış olur(zira bende herşeyi tam anlamadım-anlıyamadım)zaten kitap 3 ciltten oluşmakta neresini anlatayım bu tarz grimoire'lar üstünde çalışmak istiyen birisi onu çok iyi anlamalıdır neyse belkide türkçe bir çeviri yapıp bunu pdf haline sokmuş birisi olabilir (ama bende böyle bir versyonu yok)

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Yalnız google da aratıldığında birden çok şeytan tuzağı resmi görebilirsiniz. Ben bir tanesini en çok kullandığım defterime çizdim işe yarar mı bilmiyorum ama daha rahat hissediyorum.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Supernatural deki çoğu şey değiştirilmiştir.Belkide gerçek olacağından korktukları için zaten hiçbir filmde/dizide gerçek ayin yapılmaz.Zaten Supernatural'i yorumlarsak bir bölümde çekilen dizide gerçek ayinler kullanılıyordu(dizide öyle diyor ayin gerçek değil) ve oraya kötü ruhlar falan geliyordu..Bence bu araştırma biraz daha araştırılmalı çünkü bir meleği ele geçirip isteğini yaptırmak(?) çok güçlü olmalısınız ki bunu yapabilesiniz..

Not:Resimler açılmıyor?

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
ben bu tılsımı çok kullandım en etkin sekli şudur yansıtıcı metaller üzerine çizmek odanın tavanına koyarsanız şeytan çıkarma bile yaparsınız ama yansıtıcı metal saf olmalı sonra havayla teması keşilir toprak altına gömülür seytanı yakalasanız bile hava temasını kesmeden hala seytan işlevini görür ama aynaya hapsolur

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
bu yöntem dünyanın en etkili yöntemidir saf metal gerekiyor siensi makinalarda yazılıyor

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
bu yöntem seytanı yakalar sonunda tuzagın hiç sekilde hava almıycak sekilde havayla teması kesilir yerin altına gömülür

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
şeytan çıkartmak içine şeytan girmiş biri siyon yıldızının içine baglanarak konur tılsım yıldızın etrafına yazılır hastanın her yanına çuvaldızlar saplanır çember ateşe verilir çok büyükleri 2 saat süre biliyor en kısa yöntemdir aylar haftalar sürüyor diyer yöntemler

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
bu tuzak siyah olan iblis cinlerden başka kimseyi yakalamaz çok denedim yalnızca seytan olanları yakalıyor diyerleri zarar görmez