imajinasyon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ufulij

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben telekinezi vs yaparken imajinasyon yeteneğim o kadar güçlü değil gibi geliyor.Tam hayal edemiyorum.Ps whell çevirirken tam hayal edemiyorum gözlerim açıkken.Gözlerim açıkken daha rahat nasıl hayal edebilirim imajinasyon kurabilirim.Bana önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Öncelikle gözleriniz kapatın bunu yatarken uyumdan önce ya da dinlenirken yapabilirsiniz. Gözlerinizi kapattığınız zaman önce o karanlıkta bir nokta hayal edin. Tabi imgeleme hayal etmek değildir. Gözleriniz kapalı ikende görmektir bana göre. Her neyse daha sonra bu noktayı uzatın sağa sola üste alta hareketler ettirin. ve buna daha sonra şekiller vermeye çalışın. mesela bir yuvarlağa cevirin bu noktayı ve artık her şekli verebildiğinizi düşündüğünüzde bu şekilleri renklendirin. mesela kırmızı noktadan bu şekilleri tekrar cıkartmaya çalışın daha sonra başka renklerle devam edin. Bu alıştırmalar sizin imgeleme gücü ya da yeteneğinizi geliştirecektir.

Bunu biraz önce başka bir konuda yazdım. Bu bir eğitim sürecidir bunu başabildiğinizi düşündüğünüz zaman ileriye doğru sizlere bu eğitimi vereceğimi düşünüyorum.

ADHA

Banlı Kullanıcı
Çok sağolun Sayın Yule, arkadaşın muzdarip olduğu dertten ben de muzdaribim. Yapamıyorum imajinasyonu. Deneyeceğim bakalım.

ufulij

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim.Bunu yaparsam gözlerim açıkkende imgeleme yeteneğim gelişmiş olur değil mi?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu bir süreçtir. Sadece noktaları birleştirme ile yapılabilecek bir şey değildir. Ben size sadece başlangıç olarka bunu yapınız diyorum. Daha sonra bu aşamayı aştığınızda ona öre geri kalan eğitimleri de vereceğim. Küçücük birşeyde vben piştim denemez. Bunun için yıllarca uğraşıyoruz arkadaşım. Tak diye bir şeyler sahibi olmayı beklemeyiniz.

ADHA

Banlı Kullanıcı
En az 2 sene sürüyor bildiği kadarıyla imajinasyon eğitimi.Yalnızca renkler bile bir senede her gün çalışmayla oluyor.

İgnas

Kayıtlı Üye
Musavvir esmasını çalışmanın yararı olur diye düşünüyorum.

Espavo

Kayıtlı Üye
Yule İmajinasyon geliştirmeyle ilgilli bir yazı dizisine bence forumun ihtiyacı var tabi benimde :) Böyle bişey yaparsan çok güzel olur :)

cibabu

Kayıtlı Üye
Bu konuda ben de sorun yaşıyorum.Sanırım bende dikkat dağınıklığı var uzun bir süre dikkatimi aynı şey üzerinde yoğunlaştıramıyorum.Ama inatla ve sabırla nokta çalışmasını yapmaya devam edeceğim.Bu konuda daha ne gibi çalışmalar yapabileceğimiz konusunda yardımcı olunursa sevinirim
icon7.gif

ahmet255

Kayıtlı Üye
Allahtan benim öyle bi sorunum yok. Küçükken ben çok hayal kurardım. Öyle derin dalardım ki, sanki böyle hayaller dünyaında geziyorum. Onu kendime bi oyun yapmıştım.
Şimdi gözlerim açıkken bile Çok rahat imgeleme yapabliyorum.
Aslında basit; önceden sitede verilmişti bazı imgeleme alıştırmaları. Onları günde 10 dakika uygularsanır imgelemeniz çok mükemmel bi seviyeye gelir kısa bir sürede.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...