2010 kehanetleri!!!

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
"Türkiye 2010'da islam ülkesi olacak!!!" İşte "Modern Nostradamus"un kehanetleri!

'Modern Nostradamus'un kehanetleri
2010'da Rusya yeni bir Sovyet Birliği kuracak, Türkiye daha İslami bir ülke gibi görünecek. ABD İran'a asla saldıramayacak.

Birinci ve İkinci Dünya Savaşları'nı başlangıç ve bitiş tarihleriyle, 1929'daki büyük ekonomik krizi ve 1933'te dünyayı rahatlatan ekonomik büyümeyi bildiren 'modern Nostradamus' lakaplı Edgar Cayce'ın, günümüz için kehanetleri bir hayli ilginç.
'Uyuyan kahin' olarak da anılan Cayce'in tüm kehanetlerini uyurken yaptığı, uyandığında hiç bir şey hatırlamadığı biliniyor. Ancak onun bu yeteneğinin farkına varılması üzerine uykuda yaptığı kehanetler hep kaydedilmiş. Nostradamus'tan sonra dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü kahini olarak kabul edilen Edgar Cayce (18 Mart 1877 – 3 Ocak 1945), Kızıl Ordu'nun büyük başarı elde ettiği 1945'in şubat ayında, ölümüne sadece bir ay kala Sovyetler'in 1989'da çökeceğini de haber vermişti.
2010'DA SOVYETLER DİRİLECEK
Rusya yavaş ama istikrarlı bir biçimde güçlenecek. 2010'da Sovyet Birliği yeniden kurulacak. Eskisi gibi olmayacak ama Rusya, bölge ülkelerini etrafına toplayacak. Belarus, Kırgızistan, Ermenistan, Doğu Ukrayna, Kazakistan ve sonunda Gürcistan da Rusya'nın etrafında biraraya gelecek.

ABD-İRAN SAVAŞI OLMAYACAK
ABD, 2003'ten itibaren İran'la uğraşmaya başlayacak ama hiç bir zaman İran'a savaş açmayacak.
TÜRKİYE İSLAMİ ÇİZGİYE KAYACAK
Türkiye giderek İslami bir ülke görüntüsü kazanacak ve dünyada bu şekilde anılacak.
3. DÜNYA SAVAŞI ÇIKMAYACAK
1930'da yaptığı kehanette Üçüncü Dünya Savaşı olmayacağını ancak dünyayı daha büyük bir tehlikenin beklediğini söyledi.
BÜYÜK KENTLER SULAR ALTINDA KALACAK
Aynı kehanette bu tehlikenin, o dönemde hiç de adı edilmeyen 'küresel ısınma'yla birlikte başlayacak doğal felaketlerle geleceğini açıkladı. Antaktika ve Grönland'daki buzulların eriyeceğini öngören kahin, bununla birlikte su seviyesinin yükseleceğini ve ABD'de San Francisco ve Los Angeles gibi kıyı kentlerinin yok olacağını kaydetmişti.
DÜNYANIN ŞEKLİ DEÄžİŞECEK
Buzulların erinesiyle dünyanın giderek daha büyük depremlerle sarsılacağını öngören Cayce'a göre 'Depremler dünyanın şeklini ebediyen değiştirecek ve 21. Yüzyılın sonunda dünya eskisine hiç benzemeyecek'

Alıntı

KURTT

Kayıtlı Üye
bunlar zaten beklenen şeyler .. bu konularda öngörülerde bulunmak için kahin olmaya gerek yok ki !!!

kahin

Kayıtlı Üye
Türkiye ile ilgili olanlar gerçekleşiyor gibi zaten

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Türkiye islamlaşacak kehaneti çok saçma... Arkadaşlar Ülke yönetimden dolayı islamlaşıyor gibi görünsede aslında aksine Türkiye giderek islam dışı bir çerçeveye giriyor.. İslamlaşmak yada islam olmak terimlerini iyi anlamak lazım, Müslümanlık kisvesi altında yapılan emparyalist çalışmalar İslam geliyor gibi lansedilerek Saf müslümanları galeyana getirirken aslında Kuran ve sünnetten çok uzak yepyeni bir islam anlayışı aşılıyor.. Dinler arası diyalog ve ılımlı islamcıların yaptıklarını iyi takip etmek gerekir bu noktada.. Malum cemaat mensupları islamın önde gelen insanları gibi kendilerini tanıtırken temel taşlar olarak islama tamamen zıt olduklarını bilgili ve uyanık müslümanlardan gizleyememektedir ama malesef bilgili insan nufusu zayıf kaldıgından genele sesini duyuramaktadır.. Kısacası Türkiyeye islam gelmiyor, ellerine islam bayragını geçici olarak almış yeni dini akım olan ....ların menfaat eksenli dinleri geliyor...

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Edgar Cayce, uyurken yaptığı kehanetler ile birçok olumcul hastalığı olan kişi için reçeteler çıkartmıştır. Evet internette araştırırsanız onun çalışmalarını hala uygulayan bir grup olduğunu keşfedersiniz.

Buradaki Türkiye kehanete gelince, bilmiyorum dikkatli bir şekilde okunuz mu ama orada islami bir ülke görüntüsü kazanacak diyor. Şu anki Başbakan ve Cumhurbaşkanı rütbesindeki kişilerin eşlerine bakınca bu yorumun doğru olduğunu anlamış oluruz. Ayrıca, hala hatırladıkça ''gurur'' duyduğumuz Davos çıkışıyla, İslam ülkesi olan Filistin'e arka çıkarak Türkiye'nin de bir İslam ülkesi olduğunu bütün Avrupa'nın, bir nevi gözüne soktuk. Bu nedenle Edgay Cayce ve bulunduğu kehanet oldukça isabetli. Türkiye şu anda bir İslam ülkesi olarak biliniyor ve ister öyle olsun ister olmasın, bütün devletler bunu böyle görüyor. İslami görüntü kazandık ve Dünya bizi böyle görüyor.

berde

Kayıtlı Üye
Türkiye'ye islam ağır basacak. Buna katılıyorum. Bazı arkadaşlarımız bazı kesimlerin sahtekarların islamcı olduğunu söyledi. Evet belki bir çok cemaatin başını sahtekarlar çekebilir. Ama cemaati cemaat yapan o sahtekarlar değil o dine gerçekten bağlı insanlardır. Yani cemaatleri islam dışı görmek saçma... Ayrıca kendi yaşadığım çevrede hızla insanlar islama yaklaşmakta ve müslüman olmaktadır... Bu da demek oluyor ki kehanet gerçekleşiyor... Ayrıca bunları bilmek için kahin olmaya gerek yok diyen arkadaş için de bişe dicem... Senin kehanetlerini de bekliyoruz fazla bişe değil 2011 için ilk kehanetleri yaparsın onlara bakmadan...
Emeğe ve bilgeye saygı...

cibabu

Kayıtlı Üye
Türkiye ile ilgili kehanette Türkiye'nin İslami bir ülke görünümünde olacağı belirtilmiş evet bence de şuan olan bu.İslami görüntü.Ama gerçekten İslama uygun bir yaşam değil.İnsanlar yavaş yavaş dine yaklaşıyorlarmış gibi görünüyor olabilir ama bu sadece dışarıdan bir aldatmaca.Saçları kapamakla,camileri doldurmakla müslüman olunmuyor eğer dilinde yalan,küfür varsa ikiyüzlülük alıp başını gitmişse bu sadece İslami görüntünün ardına saklanarak,dini çıkarın için kullanmaktır.Bence şuan Türkiye'de olan bu.Başımızda ki insanlara da bakarsanız dini örtünün altında ülkeyi pay edip kendi çıkarlarının hesabını yapmaktalar.Kısaca kahin doğru demiş sadece İslami bir görüntü ama gerçek değil.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
İç açıcı kehanetler değildir bunlar ..malesef :(

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Türkiye islamlaşacak kehaneti çok saçma... Arkadaşlar Ülke yönetimden dolayı islamlaşıyor gibi görünsede aslında aksine Türkiye giderek islam dışı bir çerçeveye giriyor.. İslamlaşmak yada islam olmak terimlerini iyi anlamak lazım, Müslümanlık kisvesi altında yapılan emparyalist çalışmalar İslam geliyor gibi lansedilerek Saf müslümanları galeyana getirirken aslında Kuran ve sünnetten çok uzak yepyeni bir islam anlayışı aşılıyor.. Dinler arası diyalog ve ılımlı islamcıların yaptıklarını iyi takip etmek gerekir bu noktada.. Malum cemaat mensupları islamın önde gelen insanları gibi kendilerini tanıtırken temel taşlar olarak islama tamamen zıt olduklarını bilgili ve uyanık müslümanlardan gizleyememektedir ama malesef bilgili insan nufusu zayıf kaldıgından genele sesini duyuramaktadır.. Kısacası Türkiyeye islam gelmiyor, ellerine islam bayragını geçici olarak almış yeni dini akım olan ....ların menfaat eksenli dinleri geliyor...
Aynen katılıyorum.

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Türkiye ile ilgili yorumu tahmini yapdigi caga göre ilginc olabilir ama son 30yillik dünyadaki Islami gelisime bakarsak hicde ilginc birsey degil. 80lerden Itibaren Dünyada Islam daha cok etkili vede belirgin bir Politik hal almisdir. Bundan Türkiyede etkilenmisdir vede 60lara hatta 70lere göre Bugünün Türkiyede tam anlami ile asiri Islami bir ülkedir. Malesef bugünkü politik yönetim egitimsizl mesleksiz halki , biz gercek halk kitlesiyiz adi altinda dogallastirma cabasindaki gelecek 20-30 yilin bence en tehlikeli birinci sorunu. Dogal kabul edilen kader, yönlendirilemez.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Türkiye ile ilgili yorumu tahmini yapdigi caga göre ilginc olabilir ama son 30yillik dünyadaki Islami gelisime bakarsak hicde ilginc birsey degil. 80lerden Itibaren Dünyada Islam daha cok etkili vede belirgin bir Politik hal almisdir. Bundan Türkiyede etkilenmisdir vede 60lara hatta 70lere göre Bugünün Türkiyede tam anlami ile asiri Islami bir ülkedir. Malesef bugünkü politik yönetim egitimsizl mesleksiz halki , biz gercek halk kitlesiyiz adi altinda dogallastirma cabasindaki gelecek 20-30 yilin bence en tehlikeli birinci sorunu. Dogal kabul edilen kader, yönlendirilemez.
Türkiye aşırı islam ülkesimidir_??? Üniversitelere Tesettür yasak, kamuda yasak, Allah'ın emri inkar ediliyor, küçük bir ilçede 10 tane cami var cemaati toplasan 5 kişi, onlarda ne kıldıkları namazın farkında ne okudukları surelerin, gençlere sorsanız Peygamber kimdir nedir diye birçogu bilemeyecek kadar cahil, Kuran Peygamberi yazdıgı bir kitap diye bilen milyonlarca müslüman var, içki kumar aile içi şiddet, faiz gibi haram olan ilkeler bu ülkede had safhada ileri, facebookta yada okeyde vakit harcanabilirken ilim adına bilgi adına hatta ibadet adına hiçbir yöneliş bu ülkede söz konusu degil, ne vatan sevgisi ne millet sevgisi kalmamış..
Eger bir ülkede cinayetler işleniyorsa, rüşvetler almış başını gidiyorsa, cemaatler tarikatler zirvede dans ediyorsa, kul hakkına çekinmeden giriliyorsa, çocuklar organları için alınıp satılıyor hunharca öldürülüyorsa, faşizm ön planda tutulup insanlar takvaları ile degil ırkları renkleri ile degerlendiriliyorsa, magazin haberleri raiting rekorları kırıyorsa, insanlar üretmek yerine kahvelerde hoşkin oynuyorsa, gıybet dedikodu artık normal bir hal aldıysa ki malesef bu ülkede herşey bu şekilde ilerliyor, ben bu ülkede bırakın islamı islamın adını bile göremiyorum, keşke Hristiyanlık yada başka bir inanış hatta ateizm bile olsaydıda yeter ki insanların bir inanca hizmeti olsaydı ama bu ülkede bir inanç bir dava degil içi boşaltılmış bir nesil geliyor... Konu dışına çıktık özür diliyorum ama kendime hakim olamadım, yozlaşma konusunda biraz fevri davranıyorum gerek milli gerek dini gerekse kültürel olsun.. selam ile kalın

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Türkiyenin asiri Islamilesmis olmasindaki kiyasim 60-70lere göre idi! Ozamanla kiyaslarsaniz Türkiye oldukca Asiri Islami.

Diger bahsetmis olduklariniz Cinayetler, Rüsvetler vb. seylerin Ülkenin dini ile ilgisi hic yok bence. Toplumdadaki degersizlikle etiksizlikle ilgisi var. Hristiyan oldugu söylenen Bati Ülkelerindeki Etik yapisinin yarisi Türkiyede olsa bu bahsettiginiz seylerin hicbiri olmaz buna emin olabilirsiniz.
Bati Ülkelerindeki Etik ise onlarin dinlerine cok sadik olduklarindan kaynaklanmiyor buna emin olabilirsiniz buda benim aciz ana gözlemim.

cigembay

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bende konunun dışına çıkmak istemiyorum fakat bir iki cümlede edemeden geçemedim.

kontejyan' a katılyıyorum. bu ülkede islam adına birşeyler oluyormuş gibi görünsede içi boş şeyler. tamamen dinden uzak. islamiyeti iyi anlarsanız zaten günümüz koşullarında yaşadıklarımızın hiç birinin olmaması gerek.

ayrıca o çok gelişmiş,ileri medeniyet dediğiniz ülkeler kendi halkına etik davranıyor olabilir.gelişmiş olabilir fakat bu söyledikleriniz kendi halkına yaptıkları.bir çok sömürge ile ülkesinin geçim kaynağı olduğunu dünya alem biliyor. bunun neresi etik?

tabiki refah seviyeleri etikleri ileri gelir kendi toplumlarında. bu ülkede sizin sadece gözünüzün gördüğü islam. okadar çok tarikatlar yeni din akımları varki onlardan bi habermisiniz bilmiyorum.

buda tahkiki iman,taklidi iman olarak bakarsanız. bizler şimdilerde taklidi iman yaşıyoruz.

bir insan kendi iç hesaplaşmasını yapmaz ise zaten bütün kainatı kendi için yaratılmış ve hakkıymış gibi görür. bunuda biraz inanç sistemi ve vicdan sistemi ile sağlarsınız kendinize veya gelecek nesillere.
diye düşünüyorum. herkese sevgiler....

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Ülkeler halkina nasil etik davranabiliyor? bunu pek anlamadim ama benim bahsettigim sey halkdaki etik kavraminin güclü olmasi idi. Benim gözlemlerim Türkiyede bu kavram 20 yildir yok olmus durumda böyle oluncada Islam olsa kac yazar olmasa kac yazar.
Benim dikkatimi cekmek istedigim diger konuda Türkiyeyi 30yil belkide 50yil önceki Türkiye ile kiyaslamak olaylari görmek acisinda daha uygun olur. Türkiyede Insanlardaki yada Politikada Islam kavraminin iceriginin degismis olmasi basli basina bir tartisma konusu.

cigembay

Kayıtlı Üye
bahsettiğimiz o ülkeler kendi içinde etik. haklısınız ona bir şey demiyorum. ben dış dünyaya ne kadar etik olduklarını sorguladım. dışarda güçsüz ülkeleri milletleri sömürmek ne kadar etik. verdiğiniz örnekte bunu belirtmeye çalıştım.

50 yıl önceki gibi değiliz bu konuda size sonuna kadar katılıyorum. bunlar 50 yıldır izlenen siyasi politikaların faturasının bedeli, herkes gibi bizde biliyoruz. siyasetin dini yoktur.

tartışmayı daha fazla uzatmak istemiyorum.konu amacından sapmasın. herkese sevgiler....

Mermaid

Kayıtlı Üye
ileriyi allahtan başası bilemez uyduruk işler bunlar

Sn. nagihan_01, bunu size ikinci kez belirteceğim. Sitemizde hiç kimsenin başkalarının inanç ve fikirleri hakkında bu tarz yorumlar yapmasına izin verilmemektedir. Lütfen dikkat ediniz. Teşekkürler.

bendeniz

Kayıtlı Üye
Alman Kahin 3. Dünya savasi cikacak diyor bunu nedemek lazim. Ardindan büyük felaket gelecegini de belirtmis (alios ilmaier)