Herkes Yaşamıştır.

tria_mera

Kayıtlı Üye
Çoğu insan yapar bunu...Çok güzel bir rüya görürken aniden uyanırız sonra aynı rüyayı görmek için uyumaya çalışırız ve devam ettirebiliriz.İşte 'lusid rüya' budur. Güzeldir.)

mylove_16_19

Kayıtlı Üye
Geçen gün o dediğini yapamadım işte tam rüyamda birine bişi dicem pat diye benim telin alarmı çaldı. Uyandım sonra geri yattım ama ne kadar zorlasamda tekrar gidemedim aynı rüyaya neyse yorum bekliorum ....

logii

Kayıtlı Üye
Dediklerini hep yaparım şahsen güzel oluyor.. :D

tuuuce88

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben de çok sık yaşıyorum benim kontrolümdeyken güzel de bazen uykum daha ağır basıyor sanırım, rüyayı sürdüremiyorum ,zemin kayıyor gibi boşluğa düşüyorum. Güzelim rüyamdan da oluyorum :)

mecra

Kayıtlı Üye
Ben genelde uyandıktan sonra değil de bir-iki gün sonra rüyamın devamını görüyorum.Dizi tadında oluyor biraz:D

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Uyandıktan sonra aynı rüyanın devamını ben göremiyorum nedense;)

auk__12

Kayıtlı Üye
Ben genelde uyandıktan sonra değil de bir-iki gün sonra rüyamın devamını görüyorum.Dizi tadında oluyor biraz:D
Bende oluyor aynı şekilde hatta senelerdir gördüğüm rüyalarım var.Bazı rüyalarımda uzun metraj film gibi oluyor.Gör gör bitmiyor.Her ne kadar 3-5 saniye sürse de bana hiç öyle gelmiyor.

uNstAbLe

Kayıtlı Üye
ßende de oluyor bazen kötü bi rüya gördüğümde de üstüste aynı rüyayı görüyorum

KENT

Kayıtlı Üye
Rüyanın devamını çok nadir görüyorum, ancak rüyalarımda zaman zaman gittiğim ve gerçekte var olmayan yerler var. Yine de her seferinde detaylar aynı.

ahmet255

Kayıtlı Üye
Benimde başıma geldi 6 7 defa hatta bi seferinde nerdeyse inanıyodum o kadar gerçektii.

MRW

Kayıtlı Üye
ben aynı rüyayı bir çok defa görüyorum. ama bu her gün değil aradan 2-3 ay hatta bazen yıl geçiyor ve daha önce gördüğüm rüyayı yine tüm ayrıntılarıyla tekrar görüyorum..bu belirli aralıklarla hep tekrarlanıyor. nedenini anlamış değilim ?
bir de hep bir ev görüyorum..rüyalarımda ev kalıcı olsa da evin içindeki olaylar değişiyor ..

Voy

Kayıtlı Üye
ben aynı rüyayı bir çok defa görüyorum. ama bu her gün değil aradan 2-3 ay hatta bazen yıl geçiyor ve daha önce gördüğüm rüyayı yine tüm ayrıntılarıyla tekrar görüyorum..bu belirli aralıklarla hep tekrarlanıyor. nedenini anlamış değilim ?
bir de hep bir ev görüyorum..rüyalarımda ev kalıcı olsa da evin içindeki olaylar değişiyor ..

Rüyalarda genelde gördüğümüz mekanlar gerçek olmasa bile değişmez.Rüyanın tekrarlanması durumuda daha önceki yorumlarda olduğu gibi ya bilinçaltına çok etki etmesi durumundan kaynaklanıyor.

MRW

Kayıtlı Üye
Rüyalarda genelde gördüğümüz mekanlar gerçek olmasa bile değişmez.Rüyanın tekrarlanması durumuda daha önceki yorumlarda olduğu gibi ya bilinçaltına çok etki etmesi durumundan kaynaklanıyor yada bazen haberci rüyalar sürekli anlaşılana kadar kendisini tekrar edebiliyor ,bu kimi zaman aynı rüya oluyor,kimi zaman da olaylar farklı şekilde gelişip aynı yere çıkıyor.Haberci rüyayı ayırt edebilirseniz ancak aradaki fark anlaşılabilir diye düşünüyorum.

evet teşekkür ederim haberci rüya olduklarını sanmıyorum..gerçek olma ihtimali olmayan rüyalardı çünkü :)

Mss Countes

Kayıtlı Üye
Abartmak istemem ama her gece özellikle geleceğim ile ilgili rüyalarımda oluyor.Aniden kalksam tekrar yattığımda devam ettirebiliyorum.:)

leyl

Kayıtlı Üye
Rüyalarımı devam ettiremiyorum hatta uyanınca aniden unutuyorum.Çok zorlarsam aklıma geliyor ve rüyalarım hep haberci rüyalar oluyor.Bu yüzden rüya konusu beni biraz tedirgin ediyor.

karacasan

Kayıtlı Üye
Genelde iyi, guzel ruya gormedıgım ıcın olmasınıda ıstemıyorum su anda.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Aslında rüya Anında Garip olan birşey var normalde 5 saniye sürüyor. ama uykuya daldığımızda beynimiz normalin daha üstü süper bir şekilde çalışıyor galiba tüm fonksiyonları yaşıyoruz. bazen gelecekden sahneler görüyoruz bazen geçmişden.
Bilim adamlarının bile üstünde durduğu bu rüya kavramını bir türlü çözemiyorlar
bence rüya görmek harika bir duygu inanılmaz bir boyut diyebilirim..
yatmadan önde güzel bir anın varsa onu düşünerek yatarsın işde bu esnada bilinç altın belirginleşir hayallerinle beslenir. ve bir anda yaşarsın lucied dediğimiz güzel rüyayı... fakat birde kabus dolu rüyalar vardır ansızın görürsün bazen tvde izlediğin bir korku filminin kanlı sahneleri iz bırakır hafızanda korkarak yattığın için beyinde anormal bir şekilde bu kanıya inanır ve bedeni bir korku sarar kararmalar meydana gelir uyku felci yaşanır tıbben halk dilinde karabasandır..

HeLga

Kayıtlı Üye
Evet bunu bende yapıyorum :) eğer güzelse rüyam devam ettiriyorum.
Yarım kalırsa olmaz :D