As (Ariel) İlkbahar Sarayı Kartları

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog

Kartta uzun boylu havai bir erkek peri vardır, uçuşan sarı bir örtüye bürünmüştür ve havada uçarken bir şahin eşliğinde uçmaktadır.

Ökült bilimlerde "ariel" adlı peri bir hava elementidir.

Bu elementin tüm yapısı dört ana elementten hangisini temsil ediyorsa yalnızca ondan meydana gelir.
su,
hava,
ateş,
toprak.
16 yy.' da yaşamış bir sihirbaz olan "Paracelsus" havanın ruhuna "Sylphs" adını vermiştir ve onun insanlara karşı iyi yürekli bir ruh olduğunu söylemiştir. Sylphs genellikle yüksek dağların zirvesinde yaşar, bazen rüzgarda sesi duyulur ya da geçerken hissedilir ama pek görünmez.Neredeyse şeffaş çok küçük ve kanatlı da olabilir. Uzun boylu iri türlü kanatlı, kemerli burunlu ve üçgen yüzlü olabilir.

Ariel bir hava elementidir ve havanın tüm güçlerini kontrol eder. Kanatları havada daireler çizer. İçine çektiği hava yaşam soluğudur. Dışa soluduğu havada şiirler, insanların fikirleriyle bilgilerini ileten şarkılar taşınır. Ancak bu sözcükler övdükleri kadar yaralayabilirler de, yücelttikler ioranda suçlayıcı da olabilirler. Tatlı bir yaz meltemi yıkıcı bir kasırgaya dönüşebilir. Bu nedenle havanın bu sihirili simgesi iki yanı keskin kılıç gibidir.

Kehanet anlamı: Ariel'in düz çıkması fal baktıranın yaşamında yepyeni bir sürecin başlayacağını haber verir. Ariel değişim rüzgarları üzerinde yolculuk yapar. Fal baktıranın fikir ve düşünceleri bir devrim geçirecektir. Bu formel eğitime başlamak için de uygun bir zamandır. Kişi yeni fikirler geliştirecek bunları söyleyecek, yazacak ya da gösteri sanatları biçiminde sunacaktır.

Ters: Ariel kartı ters çıktığı zaman fal baktıran kişinin önünde karmakarışık düşünceler katı ama yanlış fikirler anlaşmazlık kafga ve mücadele ile geçeçek bir dönem var demektir.

Bir Sylph ile çalışmak: Sylphler hava elementine hükmeder. Büyüde hava, fikirler düşünceler ve iletişim anlamına gelir. Yaşamınızın bu alanları üzerinde durmaya ihtiyacınız varsa hava elementlerinin yardımını isteyebilirsiniz.

1 çay kaşığı kuru lavanta
2 çay kaşığı aselbent reçinesi
2 çay kaşığı akasya reçinesi
2 çay kaşığı beyaz sandal ve bir iki damla limon yağı ile bir tütsü hazırlayın. Bundan birkaç tutam kömüre atarak yakın(kömür blokları satılan yerlerden bu kömürü bulursunuz). Tütsü dumanının havaya yükselişi hava elementini temsil edecektir. Bu nedenle bu imal ettiğiniz tütsü hava elementlerini çekecektir.

"Sen havanın efendisi, bana gelip çalışmalarıma yardım etmeni isterdim" diyerek gözlerinizi kapatın ve hayal dünyanıza yolculuğa hazır olun.

Güneş bahar kırlarının üzerinde yükselsin ve ılık meltem çiçekleri karıştırsın. Bulutların arasından esen rüzgarla hava öğesi önünüzde belirsin. Varlığının farkına vararak adını söyleyin. Eğer dilerseniz, zihin becerileriniz, entellektüel meseleler, dikkat toplama, hayal gücü, bellek ve zihin açıklığı ile ilgili konularda yarımını isteyebilirsiniz. Geri dönmeye hazır olunca ona teşekkür edin ve bilinçli uyanıklığınıza geri dönün.

Derleyen : yule

Ninsun

Kayıtlı Üye
Rainbow'ın Ariel'ini neden illa ve illa açık havada dinlemek istediğimin temellendirilmiş en güzel halidir. ;)

Bu arada tütsüyü hazırlamak için, anladığım kadarıyla, kömür bloğunu karışımın içinde bekletmemiz gerekiyor. Bunu bekletme süremiz ne olmalıdır ve hangi zamanlarda (ay ya da güneş takvimine göre, günün bir saatine ya da şafak vakti, öğlen vakti gibi daha genel gün bölümlerine göre...vb.) hazırlamalıyız?

Ve de, bir Slyph ile hangi zamanlarda çalışmak daha faydalıdır? Benim zaman mefhumum yok o anda içimden ne geçiyorsa ona göre kendi uydurduğum övgüleri okuyorum, bu beni zihinsel olarak tatmin ediyor ama yine de danışmak daha iyi.

Son olarak : ellerine sağlık, devamını merakla bekliyoruz.

:)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu tütsüyü ne zaman yapacağınız saati günü ayın durumu vs... ler önemli deği lsadece bu daveti yapmadan önce tütsüleme işlemini yapmanız gereklidir. Herhangi bir zama nsınırlaması bulunmamaktadır. Ne zaman rahat hissederseniz kendinizi o zaman yapabilirsiniz.