nasıl cadı olabilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oddie

Kayıtlı Üye
Kendinize güvenmiyorsanız başlamayın.Paylaşım için teşekkürler.

zincir9595

Kayıtlı Üye
Öncelikle yazı için çok teşekkürler, aranızda yeniyim ama bayağı bir zamandır böyle şeylerle ilgiliydim, ama daha yeni wicca olmaya karar verdim.

Sormak istediğim birşey var, paganizmde ve wiccalıkta altarlarda genel olarak pentegram kullanılıyor, fakat burada davut yıldızı yapmamız isteniyor, bunun sebebi nedir?Bir de bunu yapınca cadılık için mi uygun hale geleceğiz yoksa wiccalık için mi?

Şimdiden teşekkürler.

@Y$e

Kayıtlı Üye
Mayıs ayında başlamamız şart mı? Yazın uygulasak olmaz mı Mayıs ayının bir önemi mi var bu uygulama için?

reidikonto

Kayıtlı Üye
Bu eksiksiz yapıldıktan sonra ortaya ne gibi şeyler çıkacak yani cadı mı olmuş olacağız bir nevi güç sahibi mi olacağız.?

Ajan 47

Kayıtlı Üye
40 gün içinde çalışma yaparken 6 mumdan biri veya birkaçı biterse yeniden mum almamız gerekiyor mu ? Ve o 6 mum 40 gün boyunca yanacak mı ?

origanum

Yönetici
40 gün içinde çalışma yaparken 6 mumdan biri veya birkaçı biterse yeniden mum almamız gerekiyor mu ? Ve o 6 mum 40 gün boyunca yanacak mı ?

Urumun son paragrafını aynen kopyalıyorum.
"40 gün boyunca bu çalışmayı aynen devam edin. Eğer çalışma sırasında mum biterse yeniden yakmayın. Çalışma bitmesine rağmen mum sönmezse siz söndürmeyin kendi kendine bitsin. Çalışma sırasında tütsü biterse yeniden yakmayın. Çalışma sonrası tütsü bitmezse siz söndürmeyin kendi kendine bitsin.

Çalışma sırasında ve sonrasında eğer bitmediği halde mum veya tütsü sönerse yeniden yakın. "
Buna göre mum biterse yenisi alınıp da bitenin yerine konup yakılmıyor. 6 mum hergün ayrı ayrı yakılacak, bu çalışma için 240 mum gerekiyor yani, bitmeyen mum söndürülmeyecek gün boyunca yanıp kendisi bitecek, çalışmanızı yapınca o gün bırakın kendi yansın, sönerse de sönsün dokunmayın. Ama zikir sırasında söndüyse hemen yakın.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Urumun son paragrafını aynen kopyalıyorum.
"40 gün boyunca bu çalışmayı aynen devam edin. Eğer çalışma sırasında mum biterse yeniden yakmayın. Çalışma bitmesine rağmen mum sönmezse siz söndürmeyin kendi kendine bitsin. Çalışma sırasında tütsü biterse yeniden yakmayın. Çalışma sonrası tütsü bitmezse siz söndürmeyin kendi kendine bitsin.

Çalışma sırasında ve sonrasında eğer bitmediği halde mum veya tütsü sönerse yeniden yakın. "
Buna göre mum biterse yenisi alınıp da bitenin yerine konup yakılmıyor. 6 mum hergün ayrı ayrı yakılacak, bu çalışma için 240 mum gerekiyor yani, bitmeyen mum söndürülmeyecek gün boyunca yanıp kendisi bitecek, çalışmanızı yapınca o gün bırakın kendi yansın, sönerse de sönsün dokunmayın. Ama zikir sırasında söndüyse hemen yakın.

Anladım . Sağol açıklama için .

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
bu tarihin özel bi anlamı var mı? ayın durumu vs. gibi... tam o tarihte başlamasak başlayacağımız tarih rastgele bi tarih olamaz mı?

Şaman

Kayıtlı Üye
bunun cadı büyüsü olduğuna emin misin?bu cadı büyüsüne değil kabalistik majiye benziyor:D çünkü cadılarda iyi-kötü ayrımı kabalistik felsefeden daha farklıdır ruh hem iyi hem kötü olarak dengede ele alınır ve bu yüzden tek nokta olan en başta ifade edilir ve şekli pentagramdır.kabalistik majide ise tüm evren ikiye ayrılıp üst uc iyiliği alt uc kötülüğü simgelemiştir bu yüzden yıldızları altı köşelidir(diğer dört köşe elementlere ait)
al-khaliko da islami bir mantra el-haliku isminin ingiliz aksanı ile yazılmış hali.

Şaman

Kayıtlı Üye
Öncelikle yazı için çok teşekkürler, aranızda yeniyim ama bayağı bir zamandır böyle şeylerle ilgiliydim, ama daha yeni wicca olmaya karar verdim.

Sormak istediğim birşey var, paganizmde ve wiccalıkta altarlarda genel olarak pentegram kullanılıyor, fakat burada davut yıldızı yapmamız isteniyor, bunun sebebi nedir?Bir de bunu yapınca cadılık için mi uygun hale geleceğiz yoksa wiccalık için mi?

Şimdiden teşekkürler.
Bu geleneksel bir cadı çalışması değil bireysel hazırlanmış bir çalışma.Kaynak cadı duaları olarak belirtilmiş ama böyle bir kaynak yok.Kaldı ki söylenen kelime Arapça.Cadılık her kültürde yeri olan bir öğreti olduğu için her cadı kendi yetiştiği veya kendi seçtiği kültür üzerinden ibadetlerini,dualarını,büyülerini yapar.
Bunu yaptığınızda ne olur hiç bilmiyorum açıkçası:D

Şaman

Kayıtlı Üye
Bu eksiksiz yapıldıktan sonra ortaya ne gibi şeyler çıkacak yani cadı mı olmuş olacağız bir nevi güç sahibi mi olacağız.?
Hiç bir ayin seni direk cadı yapmaz,yapamaz.bu bir süre değil süreçtir ve uzun yıllarını vermen gerekir.

ladysanta

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
benimde bişey sormam lazım.
acaba bunu illa mayıs ayında mı yapmak zorundayız ?

BeYaZ GeCe

Kayıtlı Üye
bende bu soruyu merak ediyorum eğer bi özelliği varsa o özel gün gelecekte hangi tarihte olacak...??

BeYaZ GeCe

Kayıtlı Üye
hayır... mayıs ayında başlanmasını tavsiye etmiş ya.. tarihin özelliği var mı? varsa bu özellik ileri zamnda hangi tarihte olacak..??

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Tarihler Pagan Ritüellerinde önemlidir. Belirtilen zaman diliminde yapılması daha uygun olur.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Başlama Törenleri yılda iki kere, geceyle gündüzün aynı uzunlukta olduğu dönemlerde yapılır. 21 Mart ve 21 Eylül.. Ekinoks zamanlarında yani. Ama bu ritüelde verilen tarihte yapılması daha uygundur.

glfm

Kayıtlı Üye
bu tekniğin gerçeklik payı yüksekmi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...