Rep + Puanı Verme

horultu

Kayıtlı Üye
Başka üyelere hakaret ve saygısızlık yaptığımı söyleyip de kendi rep puanının 5 dakika içinde +2000 arttığını gördüklerimde oldu. İşim olmaz reple filan. İsteyen ekliyor mu çıkartıyor mu umurumda değil.
Hadi bana da eyvallah.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Tecrübe puanları sitede başka kişilere verilen teşekkür niyetine sizin verdiğiniz puanı temsil eder. Sebepsiz yere çok yüksek puanlar dağıtıldığı ve yine kişisel sebeplerden eksi puanlar verildiği için tecrübe puanları düşürüldü ki çok yüksek ya da çok düşük rep puanlarına birdenbire erişemesinler ya da düşmesinler diye. Haksızlık ve emeğe saygısızlığı ortadan kaldırmak için böyle bir sisteme geçilmiştir. Rep puanı alırken çoook düşük referans noktaları belirlemiştik. Bu nedenle herkes zamanla yüklü rep ve ya ceza verebilecek duruma geliyordu. Şimdi referans noktalarımızı haksızlık nedeni ile yükselttik. O yüzdende tecrübe puanlarınız düştü. Hiç kimseye bireysel yapılan birşey değildir. Yöneticiler de dahil olmak üzere tüm referans noktaları yükseltilmiştir. Bu da sizin puanlarınızın düşmesine sebep olmuştur.

AJA

Elit Üye
başka üyelere hakaret ve saygısızlık yaptığımı söyleyip de kendi rep puanının 5 dk içinde +2000 arttığını gördüklerimde oldu. işim olmaz reple flan. isteyen ekliyo mu çıkartıyo mu umrumda değil.
hadi bana da eyvallah..

Sizinkine de birşey olmuş. :D Sanırım sistemde bir sorun var. Ben de sıkıldım artık bu rep şeyinden..Neyse.

Tecrübe puanları sitede başka kişilere verilen teşekkür niyetine sizin verdiğiniz puanı temsil eder. Sebepsiz yere çok yüksek puanlar dağıtıldığı ve yine kişisel sebeplerden eksi puanlar verildiği için tecrübe puanları düşürüldü ki çok yüksek ya da çok düşük rep puanlarına birdenbire erişemesinler ya da düşmesinler diye. Haksızlık ve emeğe saygısızlığı ortadan kaldırmak için böyle bir sisteme geçilmiştir. Rep puanı alırken çoook düşük referans noktaları belirlemiştik. Bu nedenle herkes zamanla yüklü rep ve ya ceza verebilecek duruma geliyordu. Şimdi referans noktalarımızı haksızlık nedeni ile yükselttik. O yüzdende tecrübe puanlarınız düştü. Hiç kimseye bireysel yapılan birşey değildir. Yöneticiler de dahil olmak üzere tüm referans noktaları yükseltilmiştir. Bu da sizin puanlarınızın düşmesine sebep olmuştur.

Açıklama adına ben teşekkür ediyorum.

Ben de merak edip içeri girdim bu konu yine neden en başta diye de ne olmuş ne bitmiş anlamadım biri bana özet geçebilir mi bende düşme filan yok galiba...Kendimi çok saf hissediyorum :S

Sayın regna terrae, rep puanı düzenlemesi yapılmış hepsi o. Sayın yule'nin son açıklamasında ise neden degiştirildigini okuyabilirsiniz.

demonic

Kayıtlı Üye
Peki, bir konu açtık diyelim. Bir üye bu konuyu merak etti ve bizden daha detaylı istedi. Özellikle çoğu yeni üye hemen kara büyü istiyor ama tecrübesizlere veremem diyorum. Ve o kişi sırf bu olay yüzünden her yorumumuza -veriyorsa ne yapmalıyız? (böyle bir şey olmadı. Sadece örnek amaçlı söyledim.)

Yani demek istediğim ekran görüntüsü, ss vb. Lazım olur mu?

serfiraz

Kayıtlı Üye
Bir dakika, tecrübe puanım 21 di neden 7 ye düştü acaba.

demonic

Kayıtlı Üye
Yeni sistem gereği herkesin tecrübesi düşürüldü. Benimkide 12 idi 3 oldu.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Yani demek istediğim ekran görüntüsü,ss vb. Lazım olur mu?

Öyle bir durumda sadece site koordinatörü Origanum'a bilgi vermeniz yeterlidir.

Sayın üyelerimiz, rep puanlarınız değil tecrübe puanlarınız düşürüldü. Bizlerin de dahil. Gerekli olduğu için yapılan bir uygulamadır, rep verirken tecrübeniz kadar puan verebiliyorsunuz, onun haricinde başka bir fonksiyonu yoktur. Ayrıca detaylı açıklamayı sayın Yule yapmıştır.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

gümüş

Kayıtlı Üye
Düşüncelere bile dikkat etmek lazım demek. Ya dün baktım kendi kendime vay, site sahibinden bile daha tecrübeliyim diye böbürleniyordum, şimdi baktım 2/3 ten fazlası gitmiş neredeyse, böwüü !.. oldum bir anda ;) Her ne ise, yeni halimiz hayırlı olsun :)

AJA

Elit Üye
Bu çok daha faydalı oldu. Rep veren kişinin tecrübe puanı kadar rep ekleniyor; mesela tecrübe puanınız 2 ise sadece 2 puan ile değerlendirebiliyorsunuz. Ayrıca birçok haksızlığında önüne geçiliyor. Yerinde bir değişim oldu. Hayırlı oIsun.

Not: Teşekkür mesajı yazmak yerine +rep lütfen.

ikbal1505

Guest

nazom

Kayıtlı Üye
Merhaba site yönetimi, az önce Sayın Origanum un bir mesajını beğenmek istedim. Fakat bilgisayarımın azizliğine uğradım, ekran birden kaydı ve beğen yerine beğenme butonuna bastım. Değiştirilmesi mümkün müdür? Çok özür diliyorum. Saygılar. :(

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Malesef onu geri alabilme gibi bir şansımız yok :)

SeyyiD1109

Kayıtlı Üye
Bu konuyu okuyana kadar hiç farkında değildim. Mesajı beğenmek yada beğenmemek etkiler diye düşünmüştüm. Geriye yönelik hakkını vermediğim değerli forum kullanıcılarına şimdi vereceğim. :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Rep Verme sistemi 1. sayfadaki ana başlıkta yenilenmiş ve resim düzeltilmiştir. Yakında başlayacak inisiliyeler için rep sistemi önemlidir. Bu yüzden lütfen rep sistemini dikkatle inceleyiniz. Konu güncellenmiştir...

ikbal1505

Guest
Teşekkür mesajları site kurallarına göre yasaktır. Teşekkür etmek için teşekkür butonunu kullanmak gerekir. Sevgi ve ışıkla.

HitTheRoad adlı temaya göre rep verme.
Ekli dosyayı görüntüle 2123

Gizlimabet beta v1 temasına göre rep verme.
Ekli dosyayı görüntüle 2122

Gmsiyah temasına göre rep puanı verme.
Ekli dosyayı görüntüle 3067

AegeanEcru temasına göre rep verme.
Ekli dosyayı görüntüle 3068

Güncelleme. Sitede teşekkür mesajları yasaktır. Beğen, beğenme yada teşekkür et butonlarını kullanmanız gerek.

Rep kelimesi, reputation'dan gelir. Anlamı ise ün, şöhret ve itibar anlamına gelmektedir. Beğen butonu +1 rep puanı kazandırır. Beğenme butonu ise -1 rep puanı kaybettirir. Teşekkür et butonu ise +2 rep puanı kazandırır. Aynı mesajı hem beğenebilir hem de rep puanı verebilirsiniz. Rep puanınıza göre tecrübe puanınız artar. Tecrübe puanınız 10 ise başkasına en fazla 1 değerlendirmede 10 rep puanı verebilirsiniz. Günlük en fazla 5 mesaja rep puanı verebilirsiniz. Banlandığınızda rep puanlarınız silinmez ama tecrübe puanınız sıfırlanır. Ayrıca rep puanı kazandığınızda mesaj gibi bildirim olarak görünür. Sağ üst köşeden ayarları tıkladığınızda hangi mesajınıza rep puanı verildiğini görebilirsiniz. Sevgi ve ışıkla. :)

Toplam rep puanınıza sağ üst köşeden ayarlara tıkladığınızda, listenin başında böyle bir yazı çıkar;
En Son Alinan Itibar Puanlari (Sizin **** Tecrübepuanınız var)