Hüddam ilmi

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm..Arkadaşlar hüddam ilmi konusunda bilgisi
olan varsa paylaşabilirmi..
Hüddam imi nasıl öğrenilir..Neler önerirsiniz ?

kipooo58

Banlı Kullanıcı
Kimse niye cevap vermiyor ??Çünki hüddamları yada elde edeceğin o gücü ne amaçla kullanacağını bilmiyorlar.O yüzden o işin vebali altına girmek istemiyorlar.Çok istiyorsan Allahtan sana bir hüddam vermesini iste daha hayırlı olacaktır canı gönülden iste.:Angel_anim:

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Joizazaa bu konuda önerim ;
-Konuyu iyice araştırman.
-Daha sonra bulduğun dökümanlari diğer üyeler ile paylaşman ve tartişman(bu konuda bilgisi olanlari tercih et tipki senin gibi araştirma yapmiş olanlari)
-Sonraki safhalarda edindiğin bilgileri yaşamina aktar.
-Ve hüddami elde etmeye çaliş.

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Bununla ilgili sitede pek çok döküman var ama sana bir önerim riyazet orucu yap gecelerini zikrler geçir elbet isteklerine kavuşursun

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Aslında kötü bir amaç için değil sadece ili konularda kendimi geliştirmek için istiyorum bu ilmi ..... Berhetiye Dua'sının hüddam elde etmek için kullanıdığı doğrumu?
Berhetiye duaı hakkında bilgisi olan varmı ?

Saprohil

Kayıtlı Üye
Keririn zikrini oruçlu halde bol bol çek.Ruhunuda bütün kötülüklerden arındır.İstediğin gibi temizle.Dikkatli ol hep iyiye kullanacağım diyenler sapıtmıştır bu ilme sahip olduktan sonra.

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Ben iyiye kullanıcam diye bir şey demedim..Sadece ilmi konularda kendimi geliştimek istiyorum dedim..Ben kadiriyim dersliyim çok şükür dersim beni hep korudu çekmeye devam ettiğim sürece korucağını inanıyorum..Çünkü mürşidim sağlam çok şükür...

Berhetiye duası hakkında kimse birşey bilmiyormu ?

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Ben iyiye kullanıcam diye bir şey demedim..Sadece ilmi konularda kendimi geliştimek istiyorum dedim..Ben kadiriyim dersliyim çok şükür dersim beni hep korudu çekmeye devam ettiğim sürece korucağını inanıyorum..Çünkü mürşidim sağlam çok şükür...

İnsanların bilgilerine ne kadar güvenebilirsin ? Şunu unutmaki "kimsenin ipiyle kuyuya inilmez." İsterse bunu en yakının söylesin. Bu konuda dikkatli ol. Araştirmani kendin yapmalisin. Bu senin hem ruh hem de beden sağliğin açisindan daha hayirli.

whitedemon

Kayıtlı Üye
İnsanların bilgilerine ne kadar güvenebilirsin ? Şunu unutmaki "kimsenin ipiyle kuyuya inilmez." İsterse bunu en yakının söylesin. Bu konuda dikkatli ol. Araştirmani kendin yapmalisin. Bu senin hem ruh hem de beden sağliğin açisindan daha hayirli.
Araştırmadan kastınız nedir?Başkalarının yaptıklarıysa kendinizle çelişiyorsunuz.Değilse buradan paylaşında bizde öğrenelim.Eğer bir kitap ismi falan önerecekseniz onlarıda yazanlar insanlar onların ipiylede kuyuya inilmez.

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Araştırmadan kastınız nedir?Başkalarının yaptıklarıysa kendinizle çelişiyorsunuz.Değilse buradan paylaşında bizde öğrenelim.Eğer bir kitap ismi falan önerecekseniz onlarıda yazanlar insanlar onların ipiylede kuyuya inilmez.

Araştırmadan kastım bu konuda kitap yazan insanlar var emin olun onlar bizden daha fazla tecrübeli ki bu kitaplari yaziyorlar. Burada kasteddiğim buradaki birçok insanin yorumu. Çoğu sizin denemeniz için bu yolda "evet evet şöyle böyle" diye bilgi verebilir. Veremeyeceklerine dair bi kanitiniz yok sonuçta. Gerekli birşey olursa ben zaten paylaşirim sizin o konuda merakiniz olmasin. ;) Kimse havadan edindiği bilgilerle kitap yazamaz. Yazsa bile bu kitaplar piyasada tutulmaz. Mutlaka ya zararindan ya da boşluğundan piyasadan silinir giderler. Kitap yazan insanlari sorgulayip hatalarini bulduğunuza göre sizde yüksek bir ilim söz konusu ki bu gibi kanaatler getirebiliyorsunuz. Veya bu tür insanlarin hatalarini bulduklarini iddaa eden insanlar gördünüz onlarin sözleriyle burada cevap veriyorsunuz. Araştirmadan kastim buydu umarim anlaşilmiştir.

whitedemon

Kayıtlı Üye
Biliyorsunuz Murat Bardakçı tarih konularında engin bilgilere sahip gazeteci,yazar ve televizyon programcısı.Bir programında havas kitaplarına insanların güvenmesinin doğru olmadığından,piyasada bulunan pek çok kitabın uydurma olduğundan,böyle şeylerin gizli olduğundan,ve her önüne gelenin bu bilgilere sahip olamayacağından bahsetti.Bu kitapların para amaçlı yazıldığından da bahsetti.Bu yüzden böyle bir yorum yazma gereği duydum.Sizi suçladığımdan değil.İnsanlara güvenmediğimden dolayı böyle birşey yazdım.

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Biliyorsunuz Murat Bardakçı tarih konularında engin bilgilere sahip gazeteci,yazar ve televizyon programcısı.Bir programında havas kitaplarına insanların güvenmesinin doğru olmadığından,piyasada bulunan pek çok kitabın uydurma olduğundan,böyle şeylerin gizli olduğundan,ve her önüne gelenin bu bilgilere sahip olamayacağından bahsetti.Bu kitapların para amaçlı yazıldığından da bahsetti.Bu yüzden böyle bir yorum yazma gereği duydum.Sizi suçladığımdan değil.İnsanlara güvenmediğimden dolayı böyle birşey yazdım.

Haklı olabilirsiniz. Evet bütün yazarlara güvenilemez. Ama herkeste ayni şeyi yaziyorsa orada biraz durmak gerekir. Şuan birçok duayi incelerseniz bazilarinin ayni olduğunu görürsünüz. Tamam belki (ç)alinti yapmiş olabilirler ama mutlaka aralarindan birisi doğrudur. Gerçek bilgiye ulaşmakta sanildiği kadar kolay değildir. Uzun tecrübeler ve araştirmalar sonucu elde edilir. Ama böyle birşeye baş koyan kişi bana kalirsa bu tarz kitaplari inceleyerek, insanlarin yazip çizdiklerini okuyarak ilerlemelidir ki neyle karşi karşiya olduğunu bilsin, kapabildiği kadar bilgi alabilsin. Bu benim kanaatim. Diğerleri ne düşünüyor bilemem.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
40 günlük bir riyazet döneminden bahsedilir.
Bu süreç öyle zor olurmuş ki.
Kişiyi vazgeçirmek için ellerinden geleni yaparlarmış.
Çoğu kişi bu süreci tamamlayamazmış.

Ben böyle islami bir yoldan geçmediğim için doğru mu bilemem.
Ama sitede riyazet dönemine dair bilgi var.
Heralde çok zor olduğu için bunu anlatmaktan da çekinmemişler.

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar ben sadece Berhetiye duası hakkında soru sormuştum ama konu taa piyasadaki kitaplara kadar uzandı! Bu dua hakkında bil ve tecrübesi olan arkadaşlar yokmu ? Elinde berhetiye duasının dökümanı olan arkadaşlar benmle irtibata geçebilirmi ?
[SIZE=2,5]DreamDuality[/SIZE] 40 günlük bir riyazet döneminden bahsetmişsin..Biraz daha açarmısın lütfen...

Arkadaşlar hüddamı olan varmı ? Varsa nasıl elde ettiğini anlatabilirmi ? Berhetiye duası hakkında bilgisi olanlar neler yapılabileceğini,dökümanı olan arkadaşlar yokmu ?

Burada çook tecrübeli üyeler var benm tek istediğim yavaş yavaş öğrenmek aslında...Siz ilk neler yaptığınızı ve neler yaşadığınızı paylaşırsanız bizede rehber olur ve bilmediğimiz işlere kalkışmayız...(Tariflerini unutmayalımm :)

osmannur

Kayıtlı Üye
İş
tekstil
berhetiye hakkında değişik kitaplarda değişik şekillerde bilgi var ama çoğu eksik yazmışlar.nasıl okunacağı hakkında tam bilgi vermiyorlar

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
İslami kurallara tamamen riayet edilmesi gerekir . ( Yalan , İbadetsizlik ,gıybet etmeme .. ) Riyazat gibi az uyku gibi bir çok noktalar vardır. Bununla ilgili kitaplar mevcuttur normal bir uygulamada olması gereken zaten anlatılmıştır.Ama şunuda berlitmekte yarar var.Evliyaların sağ kolları Hüdamlar & Hadimler bir kişinin egoist dini hiçbir değeri olmayan insanlığa hizmet gayesi taşımayan gayeler ile yaptığı davetlerde genellikle varlık o negatiflik ile gelir ve bu gerekleri karşılamadığınız için sizi cezalandırır... veya sufli veya şerli hadimler dediğimiz ölüm , kan , kin işlerinde kullanılan varlıklar vardır ki bunlar kafir cinlerdir şeytanın uşaklarıdır . Ortalıkta hadim tuttum hüdamım var diye gezenlerin %99'u yalancı veya o varlıkların elinde oyuncak olmuş kimselerdir.. Bu işte gizlilik çok önemlidir .. Evliyalar çok iyi sır tutan kimselerdir Allah dostlarıdır ancak bir evliya bir hadime bir hüdama tam anlamıyla hükmedebilir ve isteklerini harfiyyen yaptırabilir.. Cerrah olmadan kalp ameliyatı yapmayın derim ben sevgiler.

semyanocibel

Banlı Kullanıcı

yardım edelim sonrada başımıza olmadık işler açın yok oyle

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Riyazet dönemi sonucu elde edilen varlıkların,
cin taifesinden olduğu söyleniyor.
Bundan yola çıkarak birkaç şey öne sürebilirim.

Çünkü deneyimlediğim üzere;
- Cin taifesi insanın aklını ve kalbini zorlar.
- Bir cin musallatı durumu başınıza gelebilir.
- Onlara beraber çalışmak veya onlara iç yaptırmak hiç de kolay değildir.

Ayrıca riyazet döneminden önce, gene bu işin alimlerinden el alınırsa ,
izin alınırsa daha güvenli ve uygun olacağı görüşündeyim.

atillamikail

Kayıtlı Üye
eger gelışmek ıstıyorsanda kendıne ve ınsanlıga yararın olucak konu ıle ılgılı bırkac esma sec.ayet sec.onları iyi niyetınle bıkmadan usanmadan kuralına uygun oku. bır gunde cok oku demek ıstemıyorum.ama gun olarak ara verme.bazı esmalar ınsanda kapesıtesının kaldıramıcagı yuklemeler yapar ona dıkkat et.ayrıca koskoca evlıya yemın edıyor her gun 1000 ayetel kursı okumaya devam eden ınsan meleklerı ap acık gormeye baslar dıe. eger kalbın temız ıse sende neden onlardan olmayasın