Bir İnsanın İnadını Kırmak İçin

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
''Ferdun Hayyun Kayyumun Hakemun Adlün Kuddusun inna fetehna leke fethan mubina''

Bir insanı birşeye ikna etmek ve yahut inadını kırmak için iş olana kadar 489 defa her gün okunur.

Ayrıca ikinci bir dua da şudur:

Fein tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hu tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym ente yarabbi hasbi ala .... ibni ... atıf kalbehu aleyyi ve zelilhü li.

.... ibni ..denen yere kişinin adı gelecektir. (Mesela Meryem oğlu Veli için Veli ibni Meryem denilir. Eğer bir erkek bayan için okuyorsa kızın adı Esma anne adı Fatma olsun ,Esma binti Fatma denilir. Arapça da erkek için ibni veya bin,kadın için binti ön eki kullanılır . İkinci duada en az 41 defa okunabilir.

Alıntı : Havas ve Esrarı

tgc

Kayıtlı Üye
Okuyup Faydasını Gören Var Mıdır?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ben de okumadım ama okumayı düşünüyorum , sayın serfiraz dua diye geçiyor kitapta

tgc

Kayıtlı Üye
Ben okudum şimdi.Faydasını Gördüğümde Forma Yazarım.

NAZLI_

Kayıtlı Üye
güzel bir paylaşım.okuyan arkadaşlar var mı

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
''Ferdun Hayyun Kayyumun Hakemun Adlün Kuddusun'' inna fetehna leke fethan mubina''

bu hz.alinin okuduğu cennetül esmadan ismi azam olması muhtemel allahın isimleri sonuna fetih suresinin ilk ayetleri eklenmiş sadece..ama oldukça etkili olması muhtemeldir..

ikincisi hakkında pek fazla bilgim yok bir kur'an ayeti...

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Tam da böyle bir şeye ihtiyacım vardı mabede bir girip bakayım dedim. Okuyacağım şimdi paylaşım için teşekkürler.

hasan06

Kayıtlı Üye
bence şart değil ama abdestli olmakta daha iyi daha etkili olur sanırım. bide bu duayı (gerçi her dua için geçerli de şimdi bu dua için konuşuyorum diye bu dua dedim) okurken sırf okumak olsun diye okumamak lazım. neticede dua edip allahtan beklentimiz oluyor. cidden allahtan istemek lazım , yani bu iş şuna benziyor birisini yemeğe davet ediyorsun ama eh işte sırf söylemek olsun diye söylüyorsun birisindede ciddden babacım buyur gel yemeğe buyur demek gibi. sanırım biraz karışık oldu sevgili kardeşlerim yani allahtan isterken beynimizde hem allah ismini ve allahın büyüklüğünü düşünürken bir yandanda istediğimiz şeyi düşünmemiz lazım.

Salick

Kayıtlı Üye
Tam ihtiyacim oldugu zamanda paylasmissiniz.Tesekkurler Sinceyank...Deneyecegim...

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Bu arada okurken abdestli olmak şart mı?

abdestin şartı temizliktir..namaz kılarken ve kur'anı bizzat eline alıp okurken abdest şartı mutlaka var olmasına karşılık ezbere bildiğin bir dua veya surede abdest şartı yoktur...ama abdestli olarak okunması tesirini mutlaka hızlandıracaktır..

bendekiben

Elit Üye
abdestin şartı temizliktir..namaz kılarken ve kur'anı bizzat eline alıp okurken abdest şartı mutlaka var olmasına karşılık ezbere bildiğin bir dua veya surede abdest şartı yoktur...ama abdestli olarak okunması tesirini mutlaka hızlandıracaktır..

Sayın göçmenoğlu'na katılıyorum.Arınma, temizlik her dinde kabul gören bir şeydir.Allahın huzuruna çıkıp birşey istiyeceğin zaman temizlik ve tertip Allah'a gösterilen bir saygıdır.Allah katında da,insan gözünde de özenle yapılan her şeye değer verilir.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Yanıtlar için herkese teşekkürler son bir sorum daha var en az 41 defa demişsiniz mesela 63 76 81 500 vs okunabilir mi?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Yanıtlar için herkese teşekkürler son bir sorum daha var en az 41 defa demişsiniz mesela 63 76 81 500 vs okunabilir mi?

Kusra bakmayın cevap veremedim çünkü siteye giremiyorum. Ben sadece 41 defa okunacak diye biliyorum. Çünkü bir kitaptan yazdım. 63 76 vs okunurmu bilmiyorum.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Kusra bakmayın cevap veremedim çünkü siteye giremiyorum. Ben sadece 41 defa okunacak diye biliyorum. Çünkü bir kitaptan yazdım. 63 76 vs okunurmu bilmiyorum.

Rica ederim Şinçeyank kusur ne demek. Bu arada geçen gün bu uygulamanın kaç kez okunması gerektiğini araştırırken başka bir forumda 41 den az olmaması ve fazla olabileceğini ne kadar okunursa o kadar iyi olacağı yazıyordu paylaşımı yapan kişi tarafından. Tabiki önemli olan inananarak okumak.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bazı dualar vardır verilen adet anahtar gibidir. Dışına çıkılmamalıdır. Yinede size nasıl uygun geliyorsa o şekilde yapabilirsiniz.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Çok doğru Şinçeyank ama senin verdiğin tarifte de 'en az' 41 denmiş. Yani 41 denmemiş.