vampirler hakkında sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
evet birçok kaynakta bunlar yazar.Fakat hastalığın vampir kökeniyle uzaktan yakından bir alakası bulunmamaktadır.Ben bu ayrımı yine vampirlerle ilgili bir konu başlığı altında açıklamıştım.Bulursam buraya da kopyalarım.Bu arada onlar da güneş ışığına çıkarlar fakat derileri daha sarı solgundur ve serttir. bunu şu şekilde düşünebiliriz.Bir hayvanın derisi nekadar sertse o şekilde sert sarı ve katı bir derileri vardır.Parmakları ince uzundur.Tırnak uçları beyaz ve kansızdır.Bunları herhangi bir kaynaktan bakarak yazmıyorum arkadaşlar internette de yazıyor mu bilmiyorum tamamen kişisel gözlemlerim ve diğer arkadaşlarımla olan bilgi alışverişimdir.
Vampir mi gözlemliyorsunuz?

RaV3N

Kayıtlı Üye
sayın yeşil çingene ... Bana bu tarz soruları neden sorduğunuzu anlamış değilim.Vampirlere inanıyormusunuz yada bunları bana neden soruyorsunuz merak ettim.Hayır bu bir gözlem değil onlarla birlikte aynı yaşamı paylaşıyoruz.Aynı cinlerle şeytanlarla vs. olduğu gibi sadece boyutlarımız farklı değil mi ? Bu varlıklarla da aynı yaşam içindeyiz.Onları gözlemliyorum ,onlarla yaşıyorum veya onlardan biriyim..Önemli olanın bu olduğunu sanmıyorum.Sadece onlarla ilgili merak edilen bir şey sorulursa bunu cevaplarım.Sevgilerle.....

wblackw

Kayıtlı Üye
bana inandırıcı gelmiyor RaV3N saçma değil mi bir vampir görüceksin ve onun hakkındaki gözlemlerini yazıyorsun bilmiyorum yalnış anlama lütfen ama bana biraz hayal gücüne bağlı şeyler gibi geliyor.Hem ayrıca vampirlerden bir klon gibi bahsediyorsun sanki bir koloninin üyeleri sanki bir pasta kalıbıyla yapılıyorlar gibi parmakları incedir uzundur falan hiçbir yaşam formu birbirinin aynı değildir kaç çeşit insan parmağı var kalın kısa ince uzun biçimsiz bakımlı vs. Siz bunlardan tek tip bahsediyorsunuz ayrıca bu yaşam formu eğer bizlerin içinde yaşıyorsa ki eğer sen ütopya gibi bir yere gidip bunları görmüyorsan bunlar bizim içimizde yaşıyor olmalı ve anlattıklarına göre derileri sert katı sarı demişsin.O zaman bizim içimizde çok net farkedilebilicek şekildeler?Ve biz bunları görmüyoruz? farketmiyoruz?_ birçok vampir tarikatı- yada kendilerine vampir avcısı olarak adlandıran birçok kişi gördüm bunlar insan formundan biraz garip birşey görseler hemen yorum yapan kişiler ve senin soylediklerin. Gerçekten ütopik şeyler olarak geliyor kusuruma bakma

RaV3N

Kayıtlı Üye
Bizim içimizde net farkedilebilir yönleri bariz belli bir şekilde yok.Ben sadece genel anlamda bahsettim.Zaten başta da dediğim gibi birden insanlara birşeyler aksettirilirse inandırıcı gelmeyebilir veya ürkütücü gelebilir demiştim.Birde merak ettiklerinizi başlığı açan arkadaşımıza yöneltin isterseniz tartışmaya girmeyelim.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Vampirlerinde aşık olma durumları var mıdır?
Türkiyede vampir var mıdır?
Bir insan nasıl vampir olabilir?
Vampirlerin ömrü ne kadardır?
Vampirlerle yaşadığınız şeyler var mı varsa anlatır mısınız?
Bildiklerinizi anlatın merak ettim herseyi şimçik :D

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
sayın yeşil çingene ... Bana bu tarz soruları neden sorduğunuzu anlamış değilim.Vampirlere inanıyormusunuz yada bunları bana neden soruyorsunuz merak ettim.Hayır bu bir gözlem değil onlarla birlikte aynı yaşamı paylaşıyoruz.Aynı cinlerle şeytanlarla vs. olduğu gibi sadece boyutlarımız farklı değil mi ? Bu varlıklarla da aynı yaşam içindeyiz.Onları gözlemliyorum ,onlarla yaşıyorum veya onlardan biriyim..Önemli olanın bu olduğunu sanmıyorum.Sadece onlarla ilgili merak edilen bir şey sorulursa bunu cevaplarım.Sevgilerle.....
Hayır, ben sizin söylediğinizden farklı birşey söylemedim ki, tasvir eden sizsiniz.. PArmakları tırnakları vesaire diye.. Gözlemliyorum dediniz, yanlış mı okuduk? Ben de soru sordum gayet basit; Vampir mi gözlemliyorsunuz?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Anladığım ve gözlemlediğim kadarı ile vampirlik ile ilgili konuşulan herşey sadece filmlerden alıntı. Gerçekte vampirlerle ilgili bu söylediklerinizin yanlış olduğu kanaatindeyim. Vampirler sizi nbildiğinizi gibi geceleri karanlıkta dolaşan beyaz yüzlü beyaz tırnaklı kafaları kesilerek öldürülecek şeyler değildir. Bu konu bizleri bile aşıyor. Ama bu tarifleriniz sadece filmlerden ibarettir.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Anladığım ve gözlemlediğim kadarı ile vampirlik ile ilgili konuşulan herşey sadece filmlerden alıntı. Gerçekte vampirlerle ilgili bu söylediklerinizin yanlış olduğu kanaatindeyim. Vampirler sizi nbildiğinizi gibi geceleri karanlıkta dolaşan beyaz yüzlü beyaz tırnaklı kafaları kesilerek öldürülecek şeyler değildir. Bu konu bizleri bile aşıyor. Ama bu tarifleriniz sadece filmlerden ibarettir.
sence nası bişeyler var olduklarına inanıyormusun yule :Angel_anim:

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Benim inandığım ve vampirlikten anladığım içinde kötü bir ruh olan ve bu kötü ruh sebebi ile kötü şeyler yapan yani cinayetler işleyen ve bundan zevk alan ve bundaki tatmin duygusu ile beslenen, kötü ruhlu insanlardır.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Benim inandığım ve vampirlikten anladığım içinde kötü bir ruh olan ve bu kötü ruh sebebi ile kötü şeyler yapan yani cinayetler işleyen ve bundan zevk alan ve bundaki tatmin duygusu ile beslenen, kötü ruhlu insanlardır.

çok çok değişik birşey demişsin sağol yule cevabın için

Tradon

Kayıtlı Üye
vampirlerle ilgili herşeyi sorun anlataırım geniş bilgi var denmiş olay vampir varmı yok mu ben inanmıyorum sen inanıyormusuna dönmüş bom boş bir 3 sayfa hiç bir bilgide yok!

agoni

Kayıtlı Üye
su 4 sayfayı okurken gercekten bıseyler alıcagımı sanmıstım ama kuru kalabalık konusmalar ... bıseyler bıldıgını soyleyenlerde yazsın kaynakları ıle ...
ben vampirleri cocuklugumdan beri takıp edıyorum , yanı kıtaplar , fılmler .belgeseller seklınde .. bi arkadas fılmlerden anladıklarınızı falan demıs zaten fılmlerde bellı kaynaklardan yazıyor senaryoları kımse dırek kafasınından uydurmuyor , uydursada zaten vampir fılmlerın hepsı aynı orneklemelerle olmaz ...

ben olduklarına inanıyorum ama nasıl nerdeler ya da hala yasıyorlar mı bılemem.. sonucta dunyada gormedıgımız cogu seye ınanıyoruz doga ustu varlıklara , sytana , cine vs vs ama olay vampırlere gelınce hayırr oyle sey olamaz dıyoruz neden acaba ..

en onemlısı hıc bısey yoktan var olmaz , ama zaman gectıkce abartılarak gunumuze gelır evet bı olusum var olus var bence ama suan duyduklarımız okuduklarımız gıbı mıdır bılemem ...

ve bir gün gercekten bir vampirle tanısmak ısterdım :D

SUNDEW

Kayıtlı Üye
Geçmişten günümüze kadar gelen ismi olan fakat varlığı kanıtlanamıyan vampirler hakkında elinizde kayda değer bir sey varsa bizimle paylaşmanızı isterim . mesela onları gözlemlediğinizi söylediniz, onlarla konuştunuzmu? genel halleri nasıldı? onlarla yaşadığınız bir annınız varsa ... öğrenmek isterim.

BackToNature

Kayıtlı Üye
vampirliğin satanist bir mertebe olduğunu düşünüyorum :) e öyleyse ısırmayla da başka insana geçmez diyorum..

kötü olmak kolay zor olan iyi kalmak.

wblackw

Kayıtlı Üye
su 4 sayfayı okurken gercekten bıseyler alıcagımı sanmıstım ama kuru kalabalık konusmalar ... bıseyler bıldıgını soyleyenlerde yazsın kaynakları ıle ...
ben vampirleri cocuklugumdan beri takıp edıyorum , yanı kıtaplar , fılmler .belgeseller seklınde .. bi arkadas fılmlerden anladıklarınızı falan demıs zaten fılmlerde bellı kaynaklardan yazıyor senaryoları kımse dırek kafasınından uydurmuyor , uydursada zaten vampir fılmlerın hepsı aynı orneklemelerle olmaz ...

ben olduklarına inanıyorum ama nasıl nerdeler ya da hala yasıyorlar mı bılemem.. sonucta dunyada gormedıgımız cogu seye ınanıyoruz doga ustu varlıklara , sytana , cine vs vs ama olay vampırlere gelınce hayırr oyle sey olamaz dıyoruz neden acaba ..

en onemlısı hıc bısey yoktan var olmaz , ama zaman gectıkce abartılarak gunumuze gelır evet bı olusum var olus var bence ama suan duyduklarımız okuduklarımız gıbı mıdır bılemem ...

ve bir gün gercekten bir vampirle tanısmak ısterdım :D

Kurt Adamlar var olduklarına inanıyor musunuz? (hayır) Yunan tanrıları boyle birşey olması mümkün mü(hayır) ama bakın her filmde zeus elinde baltası gökten şimşek çağırırken görebilirsiniz.Vampirlerde bir zamanlar oluşan efsanelerin zamanla katlana katlana büyümesi abartılması ve bazı sapmış tarikatlara meze olması sonucunda hayatımıza bir gerçeklik olarak lanse edilmiştir. Yeterince açık oldum sanıyorum

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Konuyu açan arkadaş bir şeyler yazmış ve ortadan kaybolmuş :) Mademki bu konu hakkında bilgili neden konu başlığı dışında hiçbir kelime söylememiş bu konu hakkında ? Konu açıp sonra birdaha bir yorumda bulunmayıp işi yarım bırakıcak olan olurse lütfen en başından böyle bir şey yapmaya kalkmasın.

Sennin

Kayıtlı Üye
Nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama vampirliğin ortaçağda bir hastalık olduğunu okumuştum.Mineral eksikliğinden dolayı toprak yeme hastalığı gibi insan kanı içmeye ihtiyaç duyduran bir hastalık olduğu yazıyordu.Ortaya çıkış yeri Transilvanya falan filan bi sürü bilgi vardı.Kaynağı bulursam paylaşırım. :) :)
İyi Forumlar...

iwise

Kayıtlı Üye
Vampirler sarhoş olur mu?
O kadar yıl yaşıyorlar sıkılmıyorlar mı?
Örgütlenmiş durumdalar mı?
Neyden korkarlar veya çekinirler?
Wampir olduktan sonra saçları uzar mı?
Ya ne güzel sorular soracaktım üyeyi kaçırmışsınız :)

Octavia

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yaklaşık 2-3 ay önce bir belgesel izlemiştim.İsmini tam olarak hatırlayamıyorum.Belgeselde yerel halkın orman tarzı bir yoldan geçerken gördükleri bir varlıktı.İnsanların tasvirleri vampirlere benziyordu.Ve farklı bir gün binanın tepesinde bir yaratık görülmüş fakat kanatları var.Vampirlerin kanatlarının olup olmadığını bilmiyoruz ancak diğer tanımlamalar uyuyordu.Gece karanlıkta gözleri kırmızı parlıyormuş(İnsanların gördüğü kadarıyla.)Bir grup paranormal araştırma ekibi insanları test ediyor ve bu konuyu araştırıyordu.Belgeselin devamını izleme şansım olmadı.Bunu sizinle paylaşmak istedim yani gözlemlemeler mevcut.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...