Neden bu vazgeçemeyiş?

Hopemore

Kayıtlı Üye
Hani bir şeyi çok isteriz, olmadığı halde istemekten yorulmayız, bazen vazgeçtiğimizi düşünürüz sonra yeniden aynı heycanla istemeye devam ederiz? Hiç yaşadınız mı, bazı ruhsal danışmanlar bunun sebebini şöyle yorumluyor : Ruh, kaderde var olduğunu bildiği için istemekten vazgeçemiyormuş... Israrla istemek çabalamak beklemek bu yüzdenmiş, benim olayım aslında bir kişi yani. Sevdiğim birlikte olmak istediğim kişi. Mesela kaderde yokmuş diyip kendisinden sonra başka ilişkiler kurmaya kalkıştım fakat olmadı, 5 senedir aynı kişiyi seviyorum yer yer vazgeçtim ama tekrar kendimi onu isterken buldum, çok tuhaf açıkçası. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında :/
Bide medyum arkadaşım (küslük var şu an aramızda) rüyama girip o kişiyle evleneceğimizi söylemişti, çok imkansız gözüküyor ama ? :/

Rakamike

Kayıtlı Üye
Bende ayni durumdayim kaderde var diyorlar ama dogru mu yanlis mi zaman gösterecek

Hopemore

Kayıtlı Üye
Bende ayni durumdayim kaderde var diyorlar ama dogru mu yanlis mi zaman gösterecek
aynı durum derken istediğin bir olay mı yoksa kişi mi? yani benimki gibi aşk ilişkisi evlilik olayları kader kısmet gibi birşey mi :D ne kadar zaman oldu mesela? benim 5 yıll hadi hayırlısı

asterix

Kayıtlı Üye
Muhtemelen önceki yaşamlarınızdan bağlarınız var,doğmadan önce kiminle evleneceğine birlikte olacağına bir çok ruh karar veriyor bir antlaşma yapılıyor buna uymazsınız rahatsız olabilirsiniz taşlar yerine oturmaz.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Muhtemelen önceki yaşamlarınızdan bağlarınız var,doğmadan önce kiminle evleneceğine birlikte olacağına bir çok ruh karar veriyor bir antlaşma yapılıyor buna uymazsınız rahatsız olabilirsiniz taşlar yerine oturmaz.

uymaya çalışıyorum :D

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Hani bir şeyi çok isteriz, olmadığı halde istemekten yorulmayız, bazen vazgeçtiğimizi düşünürüz sonra yeniden aynı heycanla istemeye devam ederiz? Hiç yaşadınız mı, bazı ruhsal danışmanlar bunun sebebini şöyle yorumluyor : Ruh, kaderde var olduğunu bildiği için istemekten vazgeçemiyormuş... Israrla istemek çabalamak beklemek bu yüzdenmiş, benim olayım aslında bir kişi yani. Sevdiğim birlikte olmak istediğim kişi. Mesela kaderde yokmuş diyip kendisinden sonra başka ilişkiler kurmaya kalkıştım fakat olmadı, 5 senedir aynı kişiyi seviyorum yer yer vazgeçtim ama tekrar kendimi onu isterken buldum, çok tuhaf açıkçası. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında :/
Bide medyum arkadaşım (küslük var şu an aramızda) rüyama girip o kişiyle evleneceğimizi söylemişti, çok imkansız gözüküyor ama ? :/
”Ruh kaderde olduğunu bildiği için istemekten vazgeçemiyormuş”-Bu kısma yorum getireyim önce.Böyle olduğunu düşünmüyorum.Bu şekilde olan açıklamalar insanların bir teselli yöntemi gibi gelir bana hep.Hani derler ya;”Bir kişi aklına geliyorsa ya da düşünüyorsan oda seni düşündüğü içindir.”Külliyen yalan.:)Bunlar teselli açıklamaları ya da belki insanların o an için kendilerini mutlu etme yoludur bilemiyorum.Yalnız kadersel veya ruhsal anlamda bir bağ olduğunu düşünmüyorum.Ha olur mu?Belki olur.Çook istersiniz ve olur belki,olanıda vardır elbet.Ancak böyle bir kural yok.:)
5 yıldır sevdiğiniz kişinin sevgisinden üstün biri karşınıza çıktığı takdirde,istemekten tamamıyla vazgeçersiniz.Bazı şeylerin zamanı vardır.Bazı şeylerde derslerini almadığımız sürece hayatımızdan gitmez.Dersin şiddeti artarak kalıcı olur.Belki ilahi mesajı halen farketmemişsinizdir..

amissa

Kayıtlı Üye
Bu tür konularda kesin bir kader olduğuna inanmıyorum. Bence ısrarla istemek, o şey elde edilemediği için oluşan bir durum. Mesela bazen mağazada bir elbise görürüz, fiyatı alabileceğimizin üstündedir. O mağazaya her gelişimizde o elbiseyi incelerken buluruz kendimizi. Bize göre o elbiseye mutlaka sahip olmamız gerekir, ona sahip olursak dünyalar bizim olacak. Bir süre sonra elbiseyi almaya yetecek parayı bulduğumuzda büyük bir heyecanla mağazaya gider ve elbiseyi alırız. Ancak ne var ki bu bizi en fazla 48 saat mutlu eder. Sonrasında elbise dolabın kuytularına gömülmeye mahkumdur. tabii elbise burada sadece bir örnek. Günlük hayatta daha birçok farklı versiyonu var.
Yani sonuç olarak bu tür durumlarda ısrarla o şeye çekilmemizin nedeni elde edememek. Onu kazanamadıkça daha çok isteriz, daha çok, daha çok.. Bir süre sonra takıntı haline geliyor. Sonunda elde edince de puff. Bizim için bir önemi kalmıyor. Şahsen benim için durum böyle. O yüzden neyi neden istediğimizi gerçekten anlayıp,yönetebilirsek hayat çok daha kolaylaşır.

Ü

Üye silindi 58480

Vazgecemeyis varsa insan kendini sorgulayacak. Takinti haline getirdiyse, olacagi varsa bile isler istop etmeye baslar. Kaderin anahtari tevekkuldur. Dogal gidisata ancak tevekkul edilerek mudail olunur. Beklemesini bilenin, hersey ayagina gelir. Icine korku ve blokaj katilmis olan suni ameller, isleri duzeltmedigi gibi, saglikli iliskileri de tokezleten temel etkenlerdir.

Guzel bir netice icin amel etmek te bir guctur. Ama kaderde olan neticeleri elde etmek icin amel edilmez, o neticelere engel olan faktorlerle savasmak icin amel edilir.
Dis fircalamak bakterileri defetmek icindir. Beyazlik dogal neticesidir. Guzel bir agac yetistirmek icin ettiginiz butun ameller ya zararli otlari ayiklamak olur, ya duzenli olarak gucu emen dallari budamak olur. Agacin guzelligine karsi naparsaniz yapin caresizsinizdir. Sartlarini olusturup birakamazsaniz Agagin yemis verecegi varsa bile inanin vermez. Diridir cunku sizin arinmamis amelinizi hisseder kendiniz size belli etmez.

Bir insani vazgecemeyisiniz ile koseye sikistirirsaniz Hz. Ibrahimin yanilgisina dusersiniz.
Oglunu oyle sahiplendi ki, Allah artik enerji akisinin oglunun kemalatini blokaja ugratmamasi icin oglunu kurban etmesini istedi. Kurban etmek haddi olmadigi kadarindan vazgecmek demektir. Sevdiklerinizi Allaha kurban etmeden onlara ne yazik ki saglikli bir sekilde kavusmaniz size nasip olmaz.