İnsanoğlunun 4 Yıllık Ömrü mü Kaldı?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Degerli dostlarım, Hz.İSA'nın yeryüzüne teşrifini bir müslüman olarak düşünüyorsanız yanıldıgınızı bunun israliyat akımından İslam'a uydurulmuş ve bunun altında oyunların oldugu bir kavram bir uydurmaca oldugunu belirtmek isterim ama diger din mensubu kardeşlerimdenseniz o zaman inancınıza saygı duyarım.. 2012 konusuna gelincede şahsi fikrim ve ilmim olmakla beraber bunun kesinlikle rant gelir propagandası oldugunu düşünüyorum zira konu hakkında telif hakları sayesinde sinema ve kitap olarak çok paralar kazandırıldı ve kazandırılıyor, hatırlarsınız ki 2000 yılına yani milenyum çagına girmeden öncede bu tür söylemler vardı.. Kuran ve kıyamet alametleri konusunada deginmem gerekirse, arkadaşlar henüz kuran'da sabit bir şekilde bahsedilen birşey gerçekleşmedi, sadece Hadislerde belirtilen küçük alametler gerçekleşti büyük alametler ise Peygamber efendimizin tabiri ile Tesbih tanelerinin dagılması yere düşmesi gibi sırasıyla birden bire gerçekleşecek yani büyük alametler arka arkaya başlayıp bitecek.. Kıyamet konusunda gerçekte hatırı sayılır bilgi donanımına sahip birkaç alimle sohbetim olmuştu bana dedikleri sadece şu oldu, sen evlenirsin senin çocugun olur, senin çocugunda evlenir onunda çocugu olur ama torunun Allah'u alem evlilige eremez... (7 yıl önce ki konuşma buydu) Kısacası çok yakın degil ama uzakta degil.. Bize düşen kıyamet saatini düşünmek degil kıyamete kendimizi amel olarak hazırlamak.. selam ve dua ile

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
sacmalık bi amerikada yasamıyor arılar ve 4 yıllık ömür bitmedi daha kendi qörüsüm olarak buna hiç inanmıyorum ama baskalarını bilemem

Bilimsel bilgilere sahip olmadan saçmalık deyip kestirip atmayınız lütfen sevgili arkadaşlar. Buradaki kastınız Amerika'ya sitem niteliğinde anlıyoruz ama sırf sitemlerle bu işler olmuyor.

Arılar ve karıncalar ekolojik sistemlerde çok önemlidir.
Ekosistem, ekolojik döngüler (azot, su fosfor, karbon), bitkiler, fotosentez, tozlaşma, hayvanlar, gibi konularda okumanızı salık veririm.

Bir fikre karşı olabilmeniz için "saçma"dan daha fazla bilgi ile kendinizi ifade etmeniz gerekir.

Ekosistem A.B.D. ile sınırlı değildir. Ekosistemler küçük bir akvaryumdan koca bir kıtaya kadar hatta evreni kapsayacak kadar geniş olabilirler. Sadece dünyanın işleyişine küçük bir bakış açısı kazanmanız için AOF ders kitabından bir ders okumanızı öneririm.

http://www.aof.anadolu.edu.tr/kitap/ioltp/2281/unite05.pdf

Syg.

yargic-42

Kayıtlı Üye
Konu dikkatimi çekti lakin şu an 2011 yılındayız...Bakalım halen takibe devam ediyorum bu haberleri ilk çıktığı günden beri...Sadece Yaradan'a sığınırım...İyi forumlar arkadaşlar...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Arılar yok diye dünyanın sonumu gelcek,bu arılar bu kadar gerekliyse robot arı falan yapsınlar :D :D :D

kristalangel

Kayıtlı Üye
İş
Profesyonel Ä°ÅŸsiz
Bu yazıyı okumadan önce de kıyametin yaklaştığını düşünüyordum neden bilmiyorum ama her sabah bu korkuyla uyanmaktan bıktım .
Zaten bu konu yüzünden ayrıldık sevgilimle de , aynı evde kalırken gece çığlık atarak uyandım noldu filan dedi anlattım konudan konuya atladık , tartışma konumuz bi rüyayla başladı ayrılıkla bitti..

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Dogru olabilir, fakat neden insanlar yok olma derdine düstüler? Güya 2000'li yillardada kiyamet kopacakti ölecektik. Madem ölmek derdindeler beklemesinler..

neybe

Kayıtlı Üye
dünya da garip şeyler olmaya başladı doğrusu

EastBlood

Kayıtlı Üye
İş
Şu anda pizza dükkanı işletiyoruz :D
Yaşıyoruz :D

AJA

Elit Üye
3 yıl once ne kadar dangalakca bır yorum yapmısım, rezalet :/ :/
Bu hepimizin zamanla nasıl geliştiğimizin bir örneği.Dangalakça değil de başka bir benzetme yapmalısınız.Geçtiğimiz zamanlarda ki fikirler karar ve görüşlerimiz hep degişir ki normali de budur.

İyi forumlar..

tekseleme

Kayıtlı Üye
2008 yılındaki arkadaşlar korkmayın biz yaşıyoruz bakın 2012 yılını bizzat yaşamış birisi olarak size sesleniyorum korkmayın 2014 e kadar geliyoruz allahın izniyle... .QASDADA

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bu hepimizin zamanla nasıl geliştiğimizin bir örneği.Dangalakça değil de başka bir benzetme yapmalısınız.Geçtiğimiz zamanlarda ki fikirler karar ve görüşlerimiz hep degişir ki normali de budur.

İyi forumlar..
Belki 3 yıl sonrada boyle bir sey diyecegim, garip bir boşluk anıma gelince neler söylüyor insan
Ama gene böyle bir boşluk anımda söyledigım dangalak lafıma itiraz ettigin için tesekkurler, 3 yıl sonrada bu mesajıma ne demişim diye sasıracagım :)

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
bilinç düzeyindeki yükselme ... evet kova çağıyla ilgili bi sürü teori var ve altınçağın giriş döneminde olduğumuzu söyleyen bi yığın kaynak ve belli belirsiz iddialar var.Kafam karıştı ama arıların tükenişinin bu yükselme dönemiyle bi ilgisi var mı sizce ?? İslami kaynaklarda böyle bir şey okduğumu hatırlıyorum : " Kıyametten önceki son devrin bu yükselme dönemi olacağı da söylenmişti "

Agita

Kayıtlı Üye
Lafta 2 yıl önce ölcektik 2012 dedeee hala yaşıyorum ben.. İnsanlar belli aralıklarla bir bunları der dururlar her 4 yıla kopuyor kıyamette zaten..

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Hani nerde bilinçlenme, aydınlanma. Dünyaya ve ülkemize baktığımda göremiyorum şahsen. Belki de sorun bendedir. Bilinçlenme ve aydınlanma konusu kişi bazında ele alınırsa belki insanların kişisel olarak ilerlemiş olabileceği ihtimali vardır tabii ki ama, bunun şu ana kadar dünyaya, ülkeler ilişkilerine, insan ilişkilerine, toplumlara yansımış bir yönünü görebilmiş değilim. Görebilen arkadaşlar varsa belki buraya neler değiştiğini yazmak isteyebilirler diye düşündüm. Belki üzerinde konuşur ve tartışabiliriz.

demonic

Kayıtlı Üye
ABD’de geçtiğimiz kış da arıların yüzde 35’i kayboldu. 87 temel ürün arılar sayesinde üretiliyor. Elma ve salatalığı bile arılar sayesinde yiyoruz. Bal arılarının sayısı geçen yıl nedeni anlaşılamayan bir şekilde azalmaya başlayınca dünya genelinde büyük bir panik başlamıştı. Aradan geçen zaman içerisinde arıların yok oluşu konusunda yapılan araştırmalar sonuç vermedi. Bunun bir sendromdan kaynaklandığı sonucuna varıldı, ancak bu sendroma yol açan etkenin ne olduğu bir türlü tespit edilemedi. Dünyaca ünlü haber dergisi Newsweek son sayısında arı krizinin son hızıyla devam ettiğini yazdı.

İngiltere’de panik raporu

Dergiye göre iki yıl önce arılarının yüzde 30’unu kaybeden Amerikalı arıcılar, geçtiğimiz kış da yüzde 35’lik kayıp yaşadı.

Newsweek’e göre bitkilerin döllenmesinde büyük rol oynayan arıların yok oluşu büyük bir gıda krizinin habercisi. Kanada, Brezilya, Hindistan, Çin ve Avrupa’da da panik devam ediyor. İngiltere Arıcılar Birliği, “2018 yılında İngiltere sınırlarında tek bir arı bile kalmayabilir. 330 milyon dolarlık tarım endüstrisi çökebilir” açıklamasıyla tehlikenin boyutlarını gözler önüne serdi. Amerikan Bal Üreticileri Birliği ise “Trilyon dolarlık tarım endüstrisi tek bir sendelemede parça parça olmaya hazır kristal gibi” diyerek tehlikeye dikkat çekti.

Uzmanlar, arıların nüfusu azalmaya devam ederse gıda krizini de daha korkutucu boyutlara ulaşabileceği uyarısı yapıyor. Çünkü insanlar için hayati öneme sahip 115 tarım ürünün 87’si arılar tarafından döllenerek üretiliyor. Bu ürünler dünya genelindeki 3 trilyon dolarlık tarım ürünleri satışının 1 trilyon dolarını oluşturuyor. İnsanlar bu ürünlerden kalori ihtiyaçlarının yüzde 35’ini sağlıyor; vitamin, mineral ve antioksidan ihtiyaçlarının büyük kısmını da bunlardan alıyor. Arıların ortadan yok olması kiraz, elma, greyfrut, avokado, salatalık, lahana, badem ve brokoli üretimini tehlikeye atıyor.

Alman bilim adamı Albert Einstein, “Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır. Arı olmazsa döllenme, bitki, hayvan, insan olmaz” demişti

Meyve tozlaşma sonucu oluşan bir üründür ve arılarda bitkilerin tozlaşmasına yardımcı olur ancak bu tozlaşmayı insanlarda ağaçlara çıkıp polenleri dişicik tepesine koyarak yapabilir.Askeriyeye yarcadıkları parayı bu tozlaşma için gereken iş gücüne harcarlarsa gıda kıtlığının olacağını düşünmüyorum böyle haberler genelde ekonomik niyetlerle çıkıyor ne yazıkki...

voldemort

Kayıtlı Üye
ABD’de geçtiğimiz kış da arıların yüzde 35’i kayboldu. 87 temel ürün arılar sayesinde üretiliyor. Elma ve salatalığı bile arılar sayesinde yiyoruz. Bal arılarının sayısı geçen yıl nedeni anlaşılamayan bir şekilde azalmaya başlayınca dünya genelinde büyük bir panik başlamıştı. Aradan geçen zaman içerisinde arıların yok oluşu konusunda yapılan araştırmalar sonuç vermedi. Bunun bir sendromdan kaynaklandığı sonucuna varıldı, ancak bu sendroma yol açan etkenin ne olduğu bir türlü tespit edilemedi. Dünyaca ünlü haber dergisi Newsweek son sayısında arı krizinin son hızıyla devam ettiğini yazdı.

İngiltere’de panik raporu

Dergiye göre iki yıl önce arılarının yüzde 30’unu kaybeden Amerikalı arıcılar, geçtiğimiz kış da yüzde 35’lik kayıp yaşadı.
Newsweek’e göre bitkilerin döllenmesinde büyük rol oynayan arıların yok oluşu büyük bir gıda krizinin habercisi. Kanada, Brezilya, Hindistan, Çin ve Avrupa’da da panik devam ediyor. İngiltere Arıcılar Birliği, “2018 yılında İngiltere sınırlarında tek bir arı bile kalmayabilir. 330 milyon dolarlık tarım endüstrisi çökebilir” açıklamasıyla tehlikenin boyutlarını gözler önüne serdi. Amerikan Bal Üreticileri Birliği ise “Trilyon dolarlık tarım endüstrisi tek bir sendelemede parça parça olmaya hazır kristal gibi” diyerek tehlikeye dikkat çekti.
Uzmanlar, arıların nüfusu azalmaya devam ederse gıda krizini de daha korkutucu boyutlara ulaşabileceği uyarısı yapıyor. Çünkü insanlar için hayati öneme sahip 115 tarım ürünün 87’si arılar tarafından döllenerek üretiliyor. Bu ürünler dünya genelindeki 3 trilyon dolarlık tarım ürünleri satışının 1 trilyon dolarını oluşturuyor. İnsanlar bu ürünlerden kalori ihtiyaçlarının yüzde 35’ini sağlıyor; vitamin, mineral ve antioksidan ihtiyaçlarının büyük kısmını da bunlardan alıyor. Arıların ortadan yok olması kiraz, elma, greyfrut, avokado, salatalık, lahana, badem ve brokoli üretimini tehlikeye atıyor.

Alman bilim adamı Albert Einstein, “Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır. Arı olmazsa döllenme, bitki, hayvan, insan olmaz” demişti.

Konuyu hortlatmadan yapamıcam 8 sene olmuş

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
İnanmıyorum korkuluk onun sen olduğunu anlamamıştım okuyunca dedim ki korkuluk görse hemen beğenirdi mesajı senmişsin :D Güldüm baya