Hafıza yetenegini arttırma...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Duyduklarınızı hemen unutuyorsanız, ezber gücünüz zayıflamış ve bundan üzüntü duyuyorsanız, egitim ögretim konusunda daha iyi bir hafızaya ihtiyacınız varsa,

Senukriüke fela tensa... ayetini temiz kagıt üzerine aşagıda ki gibi misk safran karışımı ile yazınız
سَنُقْرِؤُكَ فَلَا تَنسَى daha sonra yazdıgınız bu kagıdı bir şişe su içerisinde bekletiniz yazılar silindikçe o sudan aç karnına içiniz.. İçmeden önce ve sonra besmele ile birlikte yine ayeti okumanız gerekmektedir.. Kısa zaman içinde hafızanızın geliştigini göreceksiniz biiznillah...
Önemli bir husus, ayetin nuzul sebebiyle ilişki kurmak dahada etki görmek için ayetleri okuyup sudan içtiktan sonra herhangibir kısa sure okuyup salavat getirmeniz faydayı ve arttıracak oluşum zamanını kısaltacaktır..
selam ve dua ile

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Güzel bir konuya değinmişsiniz . Bence çoğu insan bunun yollarını arıyordur . O insanlara rehber olduğunuz için teşekkür ederim .

ADHA

Banlı Kullanıcı
kardfeşim bu ninelerimiz uyguladığı suya okuma yöntemleri gibi birşey.Tek farkı suyun içinde kağıtın mürekkebini eritiyoruz.

Yeniçeri

Kayıtlı Üye
soruyu yanlış yazdım o zaman kaç gün içilir inşaalah

ADHA

Banlı Kullanıcı
Belirtilmemiş kardeşim.Kontejyan hoca cevaplasın.Ama sanırsam şişedeki su bitesiye kadardır.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Kagıt içinde kaldıgı müddetce, azar azar su ilave edilebilinir.. Ancak tamamen mürekkep yada yazı bittikten sonra uygulama tekrarlanır... Ayrıca rica etsem hoca tabiri kullanmasak şahsım adına, zira hocalık ögretmektir biz ise henüz bu kapıların ögrencisiyiz..

ADHA

Banlı Kullanıcı
Yazı tamamen erimeden mi başlanılacak?

Yeniçeri

Kayıtlı Üye
zaten yazmış aslında bakıyorum ama görmüyorum :banghead:

Meyra

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederim konteyjan paylaşım için. son zamanlarda hafızam zayıflamaya başlamıştı.

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Ellerine saglık kontenjaan bende de var bu sorun 3 yıldır benim beynimde kendi kendine silmeye başlamıştı.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Demek ki iyi konuya deyinmişim :hurray: hep aşk hep aşk olmaz dimi birazda beyin gücü lazım..:Angel_anim:

mally

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler Sayın Kontejyan. Bende sınavlara hazırlanmaya çalışıyorum ve benim için harika bir rehberlik oldu. Safran ve misk karışımını yazmak için ne çesit bir alet kullanıyorsunuz? Bu uygulamayı yapabilmek için Havas ilmine vakıf olmak gerekiyormu acaba? Evet ise yapmak için belli bir zaman varmıdır? Bilgi verebilirmisiniz?