Kendim Gibilerden/Kendime Benzeyenlerden Nefret Ediyorum

s123

Kayıtlı Üye
Görünüm olarak bana benzeyenlerden nefret ediyorum.Karakteri bana benzeyenlerden nefret ediyorum.Onların daima mutsuz ve rezil durumda olmalarını istiyorum.Ama görünüm ve karakter olarak bana zıt olanlara sempati duyuyorum onlara olumlu etkiler bırakmak istiyorum,onların mutlu olmasını istiyorum.
Benim bu halim hayatta sahip olmak istediklerime mani oluyor.Nasıl oluyor bilmiyorum ama çok fazla çaba,emek,irade göstermeme rağmen hayatta bir türlü başarılı ve mutlu olamıyorum,istediklerimin hiçbirini elde edemiyorum.Şu an içinde bulunduğum durum bana benzeyen kişilerin içinde bulunmasını istediğim durumun aynısı.Her türlü hazzı yaşamak isteyen biriyim ama nedense bu hazların hiçbirini yaşayamıyorum.Durumun özeti kendime benzeyen kişilerin bulunmasını istediğim sanki benim başıma geliyor.Mesela örnek vereyim:Kadınları o kadar çok seviyorum ki ( hepsini değil,yüz ve fizik olarak güzel bulduklarımı) onlardan sevdiğim herhangi birisine gelecek bir olumsuzluğu engellemek için seve seve kurşunun önüne atlarım,ölüme giderim,eline dahi dokunmamış olsam bile.Lakin gelin görün ki 35-36 yaşındayım,inanılmaz istememe rağmen bugüne kadar hiç sevgilim olmadı.Çok sevdiğim bir kadın vardı,önünde pervane olurdum,her dediğini yapmaya hazır biriydim.Bana şunu dedi:''Dünyada hiç erkek kalmasa yine sana bakmam.Sen çok iyi birisin ama seninle olmaz, yapamam.Sevemiyorum seni.Arkadaş olmak istediğim veya evlenmek istediğim pek çok bayandan benzer yanıtlar aldım.'' Seni seviyorum ama bir kardeş gibi,bir arkadaş gibi.Çok iyi birisin ama senle olmaz, sana karşı birşey hissetmiyorum, elektrik alamadım, etkilenmedim vs. hep böyle cevaplar aldım. Beni beğenen bayanlar ise nerde canı gönülden sevemeyeceğim, hiçbirşey hissetmeyeceğim veya iğreneceğim tipler varsa onlar oldu.Oysa yakışıklı olduğum söylenir,orta boylu zayıfça biriyim, tavırlarım efendi, sakın anlayışlı ağırabi tarzında.KPSS'de 2.3 milyon adaydan ilk 400'e girerek memur oldum.İstanbul'da türkiye'nin en iyi,saygın devlet üniversitelerinden birine,zor bir bölüme bölüm birincisi olarak yerleştim.Beni tanımayanlar ilk başta tipime bakarak inanılmaz saygılı davranıyorlar, fakat zamanla tanıdıkça bana hiç bir saygılarının kalmadığını farkediyorum.Tahminimce beni boş bir insan olarak görüyorlar ama esasında öyle değilim ama bilerek kendimi öyle gösteriyorum.Şöyle ki bana benzeyen insanlar benden birşey kapabilirler feyiz alabilirler korkusuyla konuşmalarımda insanları olumlu anlamda etkileyecek olumluya yönlendirecek hiçbirşey söylemiyorum.Nerde bilimsel,teknik,ahlaki bir konuşma duysam konuyu değiştirip konuyu futbola vs. boş beleş konulara getiriyorum fb neyaptı gs neyaptı falan oysa futbolu hiç sevmem insanlarda oltama geliyorlar, nerde sigara içen,bira içen gençler görsem seviniyor mutlu oluyorum,nerde kütüphaneye giden,kitap okuyan genç görsem içimden ona sövüyorum gözgöze gelirsek sanki yaptığı kötü birşeymiş gibi onun yüzüne sert sert bakıyorum yüzümü ekşitiyorum.istiyorum ki o genç benim gibi olmasın iyi yoldan çıksın yanlış yollara sapsın.hatta uyuşturucu alanların hallerini görünce üzülüyorum içim cız ediyor kendi kendime diyorum keşke bunlar biraz iyileşşe ama tam iyileşmese ama bana benzettiğim diyelim o kütüphaneye giden genç bunun yerinde olsa bu hallere düşse.Mesela geçen haber sitesinde bir köpek gördüm galeri şeklinde bir haberdi.Köpek bu halde bulundu ne hale geldi diye bir haber.Köpek perişan birhalde karnı yapışmış, tüyleri yolunmuş iskelet gibi yürüyecek bir hali bile yok.Galerinin devamını tahmin ettim birisi bunu o halde buldu bakım yaptı besledi,yedirdi,içirdi,kendine getirdi, aslan gibi köpek olmasını sağladı şeklinde. o yüzden galerini devamını izlemeye tahammül edemeyeceğimi düşündüğüm için haberi kapattım, çünkü köpeğin muhteşem dönüşümünü görmeye katlanamazdım.Mahallemizde işsiz güçsüz eski tinerci balici çocuklar bile evlendi, yan kamşum var mesela arasıra sesleri gelir, karısına olmayacak küfürler hakaretler, hatta bazen şiddet, bizim daireye kadar gelir gürültü.benden tahminen 10 yaş küçükler,oğlan serviş şöförü, karısı ise inanılmaz güzel,modern kapalı,ben olsam bu kadının ayağının tırnağı için canımı veriririm zevkle, ama bana kimse bakmıyor , etkilenmiyor, böyleleri nasıl yapıyor, ben o çocuktan çok daha yakışıklıyım.Kitap okusam okuduğumu saklarım ki bana benzeyenlerden veya okuduğumu göstermem yoksa benden görüp ilham alıp kendide aynı davranışı yapar.
Sözün özü ne yapsam olmuyor, inanılmaz çabalıyorum, mutlu olmak ve istediklerimi elde etmek için ama neden hiç olmuyor. Sebebini tahmin ediyorum, çünkü kendime benzeyenlerden nefret ediyorum(neden bilmiyorum oysa insanların hemen tamamı kendine benzeyeni sever - belki yükselip benim seviyeme ulaşabileceklerini ve bana rakip olup benim yaşayabileceğim yaşamam gereken mutluluklara sahip olabileceklerini düşündüğümden ve bu durumu hazmedemeyeceğimden, onların yanlış yola sapmalarını, benden birşey kapmamalarını,mutsuz olmalarını istiyorum- ).Zihnim kendime benzeyenlerle kendimi özdeş gördüğünden onların kötü olmalarını istedikçe bunu kendimden hariç tutmuyor kendimi de o gruba sokuyor ve onları engelleyim derken kendimi de engelliyor,hep istemediklerim oluyor, onların yaşamasını istediğim perişanlığı ben yaşıyorum elimde her türlü araç olmasına rağmen. Bunu düzeltmek için tersini yapmayı denedim, kendime benzeyen kişileri sevemeye, onlara hep faydalı olmaya ve onları mutlu etmeyi ama pek yapamadım, yarım yamalak yaptım ,sürdüremedim, pişman oldum, bana benzemeyen bir erkeğin hoşuma giden bir kızla birlikte olması onu mutlu etmesi koymaz ama benim gibi benim karakterde ve görünümde olan birinin hoşuma gidecek tarzdaki bayanlarla birliktelik yaşaması onları mutlu etmesi bana inanılmaz koyar. sanki kalbimi bıçakla deşiyorlarmış gibi acı verir.O yüzden daima kendim gibilerin rezil ve mutsuz olmasını istiyorum,karşımdakinin düşmesini istediğim duruma belki karşımdaki düşüyor düşmüyor onu bilmiyorum ama ben onun düşmesini istediğim duruma kendim düşüyorum ne kadar istemesmde.Rezil,perişan,acınacak,zavallı bir haldeyim yıllardır.Tam tersi olacak potansiyel var ama bahsettiğim şeylerden olmuyor. Hoşlandığım kadınların fotoürafına bakarak mast. yapıyorum ve boşalırken hüngür hüngür ağlıyorum artık rezilliğime olması gerekirken bu yüzden olmamasına.Burdaki bilge insanlardan yardım istiyorum. Fakat mantıkla ikna olamam aklım mantığı biliyor ama ruhum kabul etmiyor. Daha farklı sprirüetel çözümler daha iyi olur.
Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim.YARDIMA MUHTACIM.Beni kurtaranın 40 yıl kölesi ölmaya hazırım. KURTARIIIIN :((((

Makes

Kayıtlı Üye
Bu nedir? Bu nasıl hastalıklı bir beyindir? Kusuruma bakmayın fakat insanlar hakkında düşüne düşüne kendiniz hakkında bir fikir sahibi olamamışsiniz. Sahiden bunları düşünüyor ve böyle dusunceler içinde yüzüyorsaniz acilen bir doktordan yardım almalısınız. Siz ne yaşadıniz ki tanimadiginiz biri icin bile sirf guzel diye kul kole oluyorsunuz. Bu yalnizlik harbiden insani bu noktaya getiriyor mu ya vay arkadas! Siz hastasiniz acilen tedavi olun.

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
Sorunun farkındasın kendin düzeltip fayda bulacaksın insanlardan sana fayda gelmeyeceğini anlamış olman lazım.

Ü

Üye silindi 58480

Bilincaltinizin midesini iyice bulandirip kusturmadan duzelecek bir durum degil.
Mutlu olamamak degil sizin derdiniz, mutlu olamadiginiz icin benimsediginiz kurban rolunuzu oynayarak mutmain oluyorsunuz.
Ne yazik ki kendi kahrindan beslenen kapali devre bir hale kendinizi kilitleyip anahtari yutmussunuz.

Bilincaltinizi kusturmadan duzelecek bir sey degil . Kesin cozumlere yanasmayi istememek ya da ehemniyetsiz bulmak da icinizdeki kurban rolunun geregidir. Bu dusunce ile yuzleserek baslayin. Gerisi kendi gelecek gerisine karismayin yoksa onu da elinize yuzunuze bulastiracaksiniz

s123

Kayıtlı Üye
Burdakilerin çoğu beni yanlış anlamış,benim derdimin odak noktası kadınlar değil, onu örnek olarak verdim. esas sorun kendime benzeyenleri istememek,onların kötülüğünü istemek,onların mutsuz perişan olmasını istemek.örneğin kendim gibi insanların en çirkin, itici kadınlarla birlikte olmasını; en güzel hoş kadınlarla ise benim 180 derece zıt karakterimdeki erkeklerin birlikte olmasını istiyorum. böyle isteyince de nedense kendim gibilerin başına gelmesini istediğim durumlar hep benim başıma geliyor, burada paradoksal bir durum var.mesela, kendime benzeyen bayanlardan da nefret ediyorum, öyle nefret ettiğim var ki onu taşla ezmek istiyorum.yine mesela kendim gibi insanların en ağır kötü işlerde çalışmasını istiyor,kimseden saygı görmeyen,adam yerine konulmayan insanlar olmasını istiyorum.yani sorun kadın meselesi değil o bir örnek demem o ki kendim gibilerin başına ne gelmesini istiyorsam benim başıma gelir. benim, kendim gibilerin mutsuz olma isteğim beni de kapsamasın istiyorum ama sanırım kendimde kötü olmasını istediğim grupla birlikte işlem görüyorum.
Ben her zaman böyle değildim.13-14 yaşlarıma kadar çevresinde çok sevilen,takdir edilen,tavır ve davranışlarımla örnek gösterilen,çok olgun kişilikli,akıllı olarak nitelendirilen, derslerinde başarılı biriydim.ortaokul 3.sınıftayken senenin başında dersin ortasında müdür yardımcısı sınıfımızdan 5-6 öğrenciyi odasına çağırdı.müdürün odasında iki tane takım elbiseli genç vardı.Müdür: -Bu arkadaşlar fem dershanesinden gelmiş sizleri bir sınav yapacaklarmış geçerseniz size ücretsiz kurs vereceklermiş dedi.neyse ne hikmetse yaptıkları sınavı hepimiz geçmişiz.Bunlar bizi bir apartman dairesine götürdüler fln daha sonra arkadaşlardan 4 tanesi ailelerin izin vermemeleri sebebiyle gelmedi.sınıftan toplam 2 kişi kurslarına devam ediyoruz.ben ve sınıfın en yaramaz, asi ruhlu çocuğu.benim kişiliğim uysal, sivrilmeyi sevmeyen kişilik.bunlar bize namaz kılın diyor,efendim şu dini kitabı okuyun fln diyor ne derlerse ben hemen yapıyorum, bu huyumdan dolayı da o zamana kadar çevrem tarafından ve öğretmenlerim tarafından hep sevildim, takdir edilip , örnek gösterildim.Mesela bir örnek vereyim ben 10 yaşlarımdayken yaz tatiline köye dedemlere gitmiştim.Babam birisiyle bana şimdinin parasıyla 500 TL civarında harçlık göndermiş,gönderen kişi bana kimenin yanında vermedi, tek başımayken verdi parayı, ben o parayı aldım dedemi buldum ona emanet ettim, istanbul'a dönünce parayı geri istedim hatta dedem vermek bile istemedi, neyse evime dönünce o parayı anneme veyahut babama tek kuruşuna dahi dokunmadan iade ettim. amaç benim için zarara,maddi kayba girmemeleri isteği düşüncem.düşünebiliyor musunuz? ilkokul 2 veya 3. sınıfta hangi çocuk böyle bir davranış yapar, hemen hepsi, çarçur eder, bakkaldan şeker,çikolata kola cips dondurma ıvır zıvır alarak tüketirdi.
Neyse ben tekrar esas konuya geleyim bu bize kurs veren abiler/abi kendisine namaz kıl denildiğinde karşı gelip kılmayacağım diye direten,söylediklerinin çoğuna karşı gelen,bunların emanetine ihanet eden,hırsızlık yapan, kızlarla gezen, alkol bira içen, sigara kullanan bu sınıf arkadaşımı hep el üstünde tuttular, değer verdiler. şöyle derlerdi ona: sen aslında çok zekisin, sende büyük cevher var ama ders çalışmıyorsun. peki her dediklerini yapan onlara çok saygılı ve itaatkar olan bana ne diyorlardı peki? hiçbirşey, hatta bazı davranışlarından beni basit,sıradan, değersiz gördüklerini bile hissetmiştim.mesela- evin anahtarını bile güvenip tertemiz bana değil bu hırsızlık yapan, güvenlerini istismar eden sınıf arkadaşıma vermişlerdi.o zamana kadar herkes tarafından beğenilip,saygı ve takdir gören ben yine dünyanın hangi grubunda ulursam olayayım yine beğeni, saygı ve sempati göreceğim halde bu kahpelerin cemaatinde bunu gördüm ve inanılmaş aşağılanmış ve değersiz hissettim. o zamanlardan sonra da hep sınıf arkadaşım olan o asi ruhlu arkadaşıma hayran oldum ona benzemek onun gibi olmak istedim. istedim ki bende aynı onun gibi söz dinlemez,kötü alışkanlıkları olan vs biri olayım böylece ben de zeki muamelesi göreyimdeğer göreyim.o eve bir öğitim öğretim dönemi boyunca gittim,ve ayrıldım ve sonraki hayatımda bugün bile dahil hep kendime zıt sınıf arkadaşım gibilerine karşı içimde sevgi,sempati ve tavır ve davranışalrını taklit etme örnek alma isteği oluştu, kendime benzeyenlere karşı ise nefret ve tavır ,davranışarından kaçınma isteiği, işte sanırım benim şuanki durumumun kronolojik kaynağıda yaşadığım bu olay. şimdi bu berbat başarısız durumdayım işte. içimde beni iyi yoldan çıkıp yanlış yola sapmama neden olan bu cemaaate ve kişilerden o kadar nefret ediyorum ki şimdi onların tamamını elime geçirip parça parça etmek isterim. özellikle de o penysylvania ki bataklığın kaynağı yılanı.bu adilere göre nerde kurallara aykırı yaşayan,dürtüsel davranan insan varsa o kesin çok zekidir,ulan aptallar bende bilirdim aykırı davranmayı ama demek ki benim beynin en son gelişen parçası neo korteksim gelişmişmiş ki insana has gelecekteki büyük çıkar için peşin zevklerden vazgeçmeyi bilecek kadar, yine bazı şeylere ulaşmak, biryerde yükselmek için onun kurallarına uyuyorum uyguluyorum.Mesela bize bu abiler bir okuma parçası verirlerdi, sonrasında ne anladınız diye sorarlardı. bu okuma parçasından bir hikayecik, olaycık tutmuş onu anlatırken, bana sorulduğunda parçanın en kapsamlı verdiği mesajı, anlamamızı isediği mesajı çıkarım yapıp olgun,ve yüksek bir üslupla anlatırdım. ama bunlara göre hep diğer kişi zekiydi, kendi bozuk zeka ölçülerine inandım, ilşe yaramaz arkadaşımı örenek aldım onun gibilere hayran oldum, kendimden nefret ettim, kendim gibilerden nefret ettim.bir kere dedikleri gibi ben derste çalışmazdım derste dinlerdim hocayı sadce, ama onun için sen bakma çok zekisin ama ders çalışmıyorsun derlerdi. ulan sanki ben ders mi çalışıyordum. derte dinlediğim yetiyordu.
O kadar öfkem vardı ki benim derse ihtiyacım yoktu,(derslerim çok iyiydi), dine ihtiyacım yoktu(daha 11-12 yaşlarımdayken cuma namazlarıma gider,rmazan orucumu tutardım).ailemin maddi durumuda üst orta gelirdi.Yani hiçbirşeye ihtiyacım yoktu,herşeyim vardı,dört dörtlük ergenlik döeneminde biriyken hayatımın en güzel yılları heder oldu.Şu an 36 o zman 14 veya şuan 35 se o zman 13 yaşımdaydım yani en güzel gençlik çağındaki 23 yıl heba oldu.çünkü ben iyi yolda giderken kötü yoldakini överek, değer gösterek benim de o kötü yolu iyi gibi sanıp o yola yönlenmemi sağladılar ve sanırım şimdiki problemlerinde hemen tamamının kaynağı bunlar işte.Bir de aklıma gelmişken bana o yaşlardeyken, kızların sesini bile duymayın,eğer bir şarkıyı kadın söylüyorsa dinlemeyin, yolda kafanızı kaldırıp bakmayın derlerdi çünkü çok günahmış, ulan bir laf vardır eşşeğin durup dururken arpayı sokma diye benim kızlarla öyle bir sorunum mu varki bunları diyorsun hassasiyetlik yaratıyorsun.sanırım sorunlarımın kaynağı bu kahpe bozuk hasta fikirli insanlarla geçirdiğim o bir sene. böylece islamın emrettiği emrettiği iyiliği emret, kötülükteb menet düsturu yerine, kötülüğü takdir edip, edip iyiliği değersiz ve hakir görerek tam tersini uyguladılar ve benim doğru yolu bırakıp yanlış yola sapmamı teşvik etmiş oldular.

s123

Kayıtlı Üye
kesin çözümlere yanaşmayı çok istiyorum ama o çüzümü bulamadım,onun için belki burda çözüm bulabilirim diye yazdım.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Burda böyle bir sorunun çözümü yok, terapi göreceksiniz.Bilinçaltında ciddi bir problem olabilir bunu uzman olmadan söylemek zor ama genel olarak bilişsel davranışcı terapiler de iş görecektir.Mutlaka güvenilir iyi araştırdığınız bir psikoloğa psikiyatriste bilinçaltı uzmanına gidin.Çözümü böyle yerlerde aramayın.

Makes

Kayıtlı Üye
Kardes emin ol ki seni mundar etmisler. Çözümün doktor baska birsey dusunme bak kac yasina gelmissin. Git doktora .

s123

Kayıtlı Üye
Burda böyle bir sorunun çözümü yok, terapi göreceksiniz.Bilinçaltında ciddi bir problem olabilir bunu uzman olmadan söylemek zor ama genel olarak bilişsel davranışcı terapiler de iş görecektir.Mutlaka güvenilir iyi araştırdığınız bir psikoloğa psikiyatriste bilinçaltı uzmanına gidin.Çözümü böyle yerlerde aramayın.
Bilişşsel terapi bilince hizmet eden onunla çalışan bir terapi, oysa benim için biliçaltına hitab eden,yanlış öğrenmeyi/yönlendirmeyi çözümleyecek bir çözüm kaynağı gerek.

s123

Kayıtlı Üye
Bilincaltinizin midesini iyice bulandirip kusturmadan duzelecek bir durum degil.
Mutlu olamamak degil sizin derdiniz, mutlu olamadiginiz icin benimsediginiz kurban rolunuzu oynayarak mutmain oluyorsunuz.
Ne yazik ki kendi kahrindan beslenen kapali devre bir hale kendinizi kilitleyip anahtari yutmussunuz.

Bilincaltinizi kusturmadan duzelecek bir sey degil . Kesin cozumlere yanasmayi istememek ya da ehemniyetsiz bulmak da icinizdeki kurban rolunun geregidir. Bu dusunce ile yuzleserek baslayin. Gerisi kendi gelecek gerisine karismayin yoksa onu da elinize yuzunuze bulastiracaksiniz
Tanınız bana göre doğru ama kesin çözüm ne denisse? Daha somut olurmusun lütfen?

s123

Kayıtlı Üye
Kardes emin ol ki seni mundar etmisler. Çözümün doktor baska birsey dusunme bak kac yasina gelmissin. Git doktora .
Kardeş gitmedim mi sanıyorsun doktora veya psikoloğa, kullandığım ilaçların haddi hesabı yok. o kadar öfkeliyim ki bu cemaattekilere hepsinin yüzlerine tükürmek istiyorum. yahu ne diye habersizce sinsice en kaliteli insanların hayatlarına giriyorsunuz. bunlar tarihin gördüğü en alçak ve kancık güruhtur.

s123

Kayıtlı Üye
Birde sorunun şu yönüde var, ben kendim gibileri görünce gözlerimi yıkıyorum, seslerini duyunca kulaklarımı yıkıyorum, temas edince temas ettiğim yeri yada kıyafetimi yıkıyorum.Böylece tahammül edemediğim onların iyi hallerini görmemiş gibi oluyorum, ayrıca bu sayede benle onlar arasında oluşacak görünmeyen bir bağı kırmış onların manevi yönden benden birşeyler kapmasını engellemiş oluyorum.

Makes

Kayıtlı Üye
Kardeş gitmedim mi sanıyorsun doktora veya psikoloğa, kullandığım ilaçların haddi hesabı yok. o kadar öfkeliyim ki bu cemaattekilere hepsinin yüzlerine tükürmek istiyorum. yahu ne diye habersizce sinsice en kaliteli insanların hayatlarına giriyorsunuz. bunlar tarihin gördüğü en alçak ve kancık güruhtur.
Bunlara giden arkadaslarimla artik gorusmuyorum tabiri caizse canli bomba kafasi yasiyorlar. Allah hepsine akil fikir versin. Senide yolundan etmisler ve buna uzuldum. Kolay degil ama insanlardan nefret etmemeye bak cunku ne dusunursen onu cekersin. Herseyi dusunmeyi birak tabi bu mumkunse ve komik gelsede bilime yonel aklini sana kullanmayi ogretecek en kaliteli egitmenden biri bu cunku. Sana gercek anlamda kolay gelsin isin zor ama imkansiz degil. İlaclarida birakiver.

s123

Kayıtlı Üye
Bunlara giden arkadaslarimla artik gorusmuyorum tabiri caizse canli bomba kafasi yasiyorlar. Allah hepsine akil fikir versin. Senide yolundan etmisler ve buna uzuldum. Kolay degil ama insanlardan nefret etmemeye bak cunku ne dusunursen onu cekersin. Herseyi dusunmeyi birak tabi bu mumkunse ve komik gelsede bilime yonel aklini sana kullanmayi ogretecek en kaliteli egitmenden biri bu cunku. Sana gercek anlamda kolay gelsin isin zor ama imkansiz degil. İlaclarida birakiver.
Aynen haklısın ama ben şuna isyan ediyorum. bilmeyen derki gitmeseydin, kendin etmiş kendin bulmuşşun.İyide ben bunları BULMADIM,ARAMADIM,ONLAR BENİ BULDU. ve ne olduğunu kim olduğunu pek bilmiyosun, biz Allah rızası için siz gençlere ders vermek istiyoruz diyorlardı. Allah lafı geçince,namaz kıldıklarını, kibar olduklarını görünce bunlar senin için için en güvenilir referans oluyor. Ama ey kahpeler ben hersene takdir alıyordum benim kursa ihtiyacım yoktu ki... Madem o kadar hayırsever,iyilikseversiniz mahallede onalrca tinerci vardı onaları alsaydınız da onlara kurs mu ne ne verecekseniz verseydiniz,daha büyük sevaba girerdiniz.
Belki bunların niyeti halis ama ulan sanane başkasının çocuğunun eğitiminden, dininden diyanetinden, sen benim amcam mısın, dayım mısın dedem misin sane ne?Devlet bile en basit öğretmenliklerde bile 4 yıl boyunca pedagojik eğitim veriyor,öğrenci psikolojisini öğretiyor de kaç aşamadam sonra öğretmen yapıp çocukları emanet ediyor. Siz kimsiniz ki dandikten bir bölüm okurken kendinizi adam sanıp hiç tanımadığınız insanların, gözbebeği, pırıl pırıl evlatlarının hayatına girip ders vermeye kalkıyorsunuz? Hani bu şuna benziyor kalitesizin, seviyesi düşüğün; kaliteli ve kültürlünün hayatına girmeye çalışıp ona birşeyler vermeye,öğretmeye çalışması gibi birşey, ne kadar tezat.

Dolunayınkızı88

Kayıtlı Üye
İş
Model bankacı golfçü
Belkide kendini de sevmiyosun önce kendinden nefret etmeyi bırakmalısın sen bu hayata biçok başarıları sığdırmış erdemli bi insansın. Bak kendin söylüyosun şu okula girdim şöyle birinci şöyle saygın. E sende bazı konularda şanssız olabilirsin kim dört dörtlük ki? Öyle gözüken varsa da rol bunlar hep. Taklit edilmek benim de en büyük korkum, şuan hayatta hemen hemen bütün konularda kaybetmiş durumdayım zerre saygınlığım yok, iyi oldum yine kaybettim, her pisliğe başvurdum yine kaybettim. Ama bu bitik halimden bile bişeyler kapılması beni rahatsız eder herkes kendine has olmalı. Kendime göre mükemmelim diye düşün ve sadece kendi hayatına bak akışına bırak o zaman görüceksin ki herşey yoluna giricek.

s123

Kayıtlı Üye
Belkide kendini de sevmiyosun önce kendinden nefret etmeyi bırakmalısın sen bu hayata biçok başarıları sığdırmış erdemli bi insansın. Bak kendin söylüyosun şu okula girdim şöyle birinci şöyle saygın. E sende bazı konularda şanssız olabilirsin kim dört dörtlük ki? Öyle gözüken varsa da rol bunlar hep. Taklit edilmek benim de en büyük korkum, şuan hayatta hemen hemen bütün konularda kaybetmiş durumdayım zerre saygınlığım yok, iyi oldum yine kaybettim, her pisliğe başvurdum yine kaybettim. Ama bu bitik halimden bile bişeyler kapılması beni rahatsız eder herkes kendine has olmalı. Kendime göre mükemmelim diye düşün ve sadece kendi hayatına bak akışına bırak o zaman görüceksin ki herşey yoluna giricek.

Kendinden nefret eden biri,zaten ben berbat biriyim bu berbat halimden kim birşey kapabilir ki düşünür verebilecek bir şeyi olmayan biri olduğudu için kendimden birşeyler kapılacak korkusu da olamaz. Ama esasen ben özbenliğiminn ne kadar potansiyelli olduğunun farkındayım ve onu korumak kimsenin onu görüp beğenip ondan etkilenip ondan birşeyleri kendilerine eklemesini istemediğim için kendimi bir ipek böceğinin zırhla kaplaması veya bir istiridyenin incisini kapatması gibi kendimi tamamen farklı ve boş gösteriyorum ki benden birşey kapamasınlar. Esasen benden birşey kapılması benden birşey eksiltmez ama çok ahlaksızım ama bence bu da değil öyle olsam pek çok konuda iyi olarak nitelendirilmezdim ve bu ahlaksızlıksa 13 yaşından sonra başlamazdı.Bu tamamen o kancıklarla geçirdiğim 1 yıl zarfında o güne kadar inşa ettiğim mükemmel kişiliğimin değersiz görülmesi sonucunda yeni ve berbat bir kişilik inşa etme çabası ve yaptıģim kompulsif yıkama davranışları da kişiliğimin aşağılanmasına karşı oluşturmuş olduğum bilincaiz bir savunma mekanizması. Burda bu dertlerimi yazarken bile zaman zaman çekinip tereddüte düşüyorum acaba çok faydalı ilham verecek birşeyler yazıyormuyum diye ve mümkün mertebe kelime ve cümlelerimin dozunu düşürmeye çalışıyorum.yanlış anlamayın sözüm size değil benim gibi biri okuyormudur ve benden birşey kapıyormudur diye bir hazımsızlık belki de benim gibi kimse yok bilemiyorum eğer öyle olursa kendimi saklamama ve kabuğumda kalmaya gerekte olmaz.

LastDays

Kayıtlı Üye
Çekim yasası yüzünden çekim yasası o an düşündüğünüz olumlu veya olumsuz düşüncenin daha fazlasını size çeker.Olumlu düşünmenin en kolay yolu şükretmektir.Sahip olduklarınıza karşı nankörlük ederseniz daha fazlasını yaşamınıza getirmeniz imkansızlaşır. Çünkü nankörlük ettiğinizde yaydığınız düşüncelerin tamamı olumsuzdur.Kötü düşüncelerinizden arınmanız lazım internette birsürü kaynak var bi göz atmanızı öneriyorum

s123

Kayıtlı Üye
İki gündür dişe dokunur,işe yarar cevap gelmedi.Demek ki burdakiler de benim gibi boş insanlarmış.Oysa eğer varsa burda görünmeyen varlıklar aracılığıyla sorunun kaynağının tespiti ve çözüme yönelik uygulamalar yapılabileceğini umuyordum.Bakıldığında forum oldukça hacimli ve gizli güçlerle iletişim kurduğunu iddaa edenbir sürü insan var,duayen olduğu iddiaa edilen kimseler var.Ama hiçbirinden ses yok. Yoksa hepsi safsata fasafiso mu?