Sevdiklerinin Ölümünü Düşünmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

downland

Banlı Kullanıcı
Herkese selamlar.Arkadaşlar sürekli sevdiklerimin ölümünü düşünüyorum.Kardeşimin ölümünü düşünüyorum.Cenazedeki görüntüleri aklıma geliyor.Onunla ilgili kafamda senaryolar kuruyorum.Sonra acaba ne yaparım gibisinden.Bu yüzden hiç bir şeye konsantre olamıyorum.Her dakika aklımdan çıkmıyor.Gece yatarken sürekli nefesini kontrol ediyorum.Bu durum normalmidir.Ölümü düşünmek güzel bir şeydir fakat insanın yaşamını,moral dengesini bozuyor.Sizinde aklınıza bu tip düşünceler yansıyormu?Unutmaya çalıştığımda ise, kendimi hiç bir şeyi önemsemeyen bencil insan gibi görüyorum.Buda canımı sıkıyor•

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
ne diyebilirim ki barışın gitsin;
ben kendi adıma böyle yaptım; düşünrdüm ben de bazen,
kendim ya da bi yakınım kimin başına gelirse gelsin; ne zaman nasıl gelirse gelsin hazır gibiyim, hepsi bu;

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Bence sizin durumunuz hem vesvese ve hemde psikolojik bir duruma dönüşmüş.Bu takıntılara devam ederseniz ilerde hastalığa dönüşür.Onun için bu takıntıları at kafandan unutmaya çalış.Ayetel kürsiyi oku ve ALLAH a dua et kurtulursun.ALLAH İSTEMEZSE BİR YAPRAK BİLE DÜŞMEZMİŞ.Her insan eceli geldiğinde ölecektir.Hiç kimse vaktinin haricinde ne geride kalır nede ileriye gidebilir.Siz ALLAHa emanet edin sevdiklerinizi onlara hiçbeirşey olmaz Rabbımız onları nasıl koruyacağını iyi bilir.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bos bir gününüzde mezarlik ziyareti yapin , iyi gelecektir.
Ölümü düsünmek dogru bir sey fakat sizde saplanti gibi olmus, Allah huzur versin.

tekseleme

Kayıtlı Üye
bu bende çok olurdu her zaman birşeyi unutmak istersem unutabilirim bilmiyorum yetenekmi örneğin şunu yap tam aklına gelmişken oynadığın bi sporu düşün ben futbolu düşünüyorum hem oynuyor hem spiker olarak sunar gibi düşünürüm ardından ordan değişik biyere gider aklım ondan sonrada değişik biyere ve sonunda unutabilirim bi dene :D

downland

Banlı Kullanıcı
Bence sizin durumunuz hem vesvese ve hemde psikolojik bir duruma dönüşmüş.Bu takıntılara devam ederseniz ilerde hastalığa dönüşür.Onun için bu takıntıları at kafandan unutmaya çalış.Ayetel kürsiyi oku ve ALLAH a dua et kurtulursun.ALLAH İSTEMEZSE BİR YAPRAK BİLE DÜŞMEZMİŞ.Her insan eceli geldiğinde ölecektir.Hiç kimse vaktinin haricinde ne geride kalır nede ileriye gidebilir.Siz ALLAHa emanet edin sevdiklerinizi onlara hiçbeirşey olmaz Rabbımız onları nasıl koruyacağını iyi bilir.
Ayetel kürsiyi oku demişsiniz bunu bana 3 sene önce biris demişti bir sorun varken 2 sorun açtı bende.Artık bilmiyorum sorun mu değilmi ama durum şu.Her ne iş yaparsam yapıyım ayetel kürsiyi okumadan yapmıyorum.Yemek yiyecem bir lokma alıcam ayetel kürsiyi okurdum su içecem okurdum bi adım atardım okurdum vücudumda öyle bir titreşim olurduki resmen yürürken uçuyormuşum gibi sonra saplantı halinden kurtuldum ve şu an sadece korunma ve zikir amaçlı yapıyorum.Fakat şu an ölmesin diye tekrar okumaya başladım .Yada benden sonra ölsün sevdiklerim diye

downland

Banlı Kullanıcı
bu bende çok olurdu her zaman birşeyi unutmak istersem unutabilirim bilmiyorum yetenekmi örneğin şunu yap tam aklına gelmişken oynadığın bi sporu düşün ben futbolu düşünüyorum hem oynuyor hem spiker olarak sunar gibi düşünürüm ardından ordan değişik biyere gider aklım ondan sonrada değişik biyere ve sonunda unutabilirim bi dene :D
Her insanda olan fakat bazılarında daha fazla açığa çıkan ve açığa vurulduğunda ise ortaya mükemmel yetenek sunan bir zirveye ulaşmıssınız.''BEYİN KONTROLÜ'' Bunu bende yapıyorum ama mutlka sonunda o düşünceye iteliyor beni beynim

downland

Banlı Kullanıcı
Bos bir gününüzde mezarlik ziyareti yapin , iyi gelecektir.
Ölümü düsünmek dogru bir sey fakat sizde saplanti gibi olmus, Allah huzur versin.
Bi aralar mezarlık konusundada saplnatım olmuştu.Bir baktım 300 400 tane ölü insan.Her brine yasin okuyacam dedim ve kendi kendime yemin ettim okuyacağım diye.10 derken 100 derken kafayı yiyecek konuma geldim.Anlıyacağınız mezarlığada gidemiyorum artık tekrar yemin ederim ve tutamam diye

La-edri

Kayıtlı Üye
... ama herkez ölecek, kaldiki ölüm kötü birsey degil, yeni bir hayat bicimi sonsuz ve belkide bu bildigimiz alemden cok cok daha güzel, birde böyle düsünün ölümü güzel ve pozitif düsünceler ile anmak size fayda verecektir insallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...