Dikkat: Havas, Büyü, Dua Okumadan Geçmeyin

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
havas, büyü, dua

havas, hüddam, islam öncesi yada sonrası arap büyüleri, doğu büyüleri hepsi büyü çeşididir.

sitede yada özelden büyü değilde dua verimisiniz sözlerini boşuna sarfetmeyin.

kendinizi kandırmaktan başka bir şey yapmazsınız.

son dönemde bir vefk olayı başladı. yine özelden ve burdan vefk hakında onlarca soru geliyor. vefk meleklerin ve hadimlerin görevlendirildiği bir islami büyü türüdür.

masumlaştırmanız onları büyü olmaktan çıkarmaz.

şu adet duayı şu zamanda okuyunuz gibi tarfilerde büyüdür. duanın anlamını buraki insanlara öğretirsem ayıp etmiş olurum.

lütfen kendinizi kandırmayı bırakın

samo

Kayıtlı Üye
Büyüye kesinlikle girmediğine inandığımız şeylere büyü değildir demekten vazgeçmek inancımızdan vazgeçmektir...

iyi paylaşımlar olsun...

angeleyess

Kayıtlı Üye
İnsanlar doğduğu günden beri imgeleme yeteneğine sahiptir yani her insan doğuştan zihninde canlandırma yetisine sahiptir. Büyünün temelinde de imgeleme ve odaklanma-konsantrasyon ve enerji oluşturma yatmaz mı? O zaman herkes doğuştan günahkar olmaz mı? Bir duanın da belli sayıda okunması büyüye girerse bu da bir sınırlamadır, belli sayıda olmayan duaları şifa için okuduğumuzda onun da büyüye girmesi gerekir o zaman çünkü orda da temelde konsantrasyon ve enerji oluşturma vardır. Üstelik bazı dua kitaplarında sayı belirtmeden şu duayı okumaya devam edersen muradın gerçekleşir tarzında yazılar var o büyüye girmiyor mu peki? Ya da cinlerden korunmak için ayet-el kürsi okuduğumuzda büyü mü yapmış oluyoruz?

Saygılar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
angeleyess' Alıntı:
İnsanlar doğduğu günden beri imgeleme yeteneğine sahiptir yani her insan doğuştan zihninde canlandırma yetisine sahiptir. Büyünün temelinde de imgeleme ve odaklanma-konsantrasyon ve enerji oluşturma yatmaz mı? O zaman herkes doğuştan günahkar olmaz mı? Bir duanın da belli sayıda okunması büyüye girerse bu da bir sınırlamadır, belli sayıda olmayan duaları şifa için okuduğumuzda onun da büyüye girmesi gerekir o zaman çünkü orda da temelde konsantrasyon ve enerji oluşturma vardır. Üstelik bazı dua kitaplarında sayı belirtmeden şu duayı okumaya devam edersen muradın gerçekleşir tarzında yazılar var o büyüye girmiyor mu peki? Ya da cinlerden korunmak için ayet-el kürsi okuduğumuzda büyü mü yapmış oluyoruz?

Saygılar.

büyü bir etkileme sanatıdır. olumlu olumsuz olarak etkilediğimiz herşey büyünün içine girebilir. olmayacak olayları olur hale getirme olarakta tanımlamıştır bi rçok büyücü. basit bir mantık yürütelim.

size büyü yapıldı. ve büyünün negayif enerjisinden kutulmak için bir dua okudunuz. dediğimiz gibi dua okumaktır bu. ama büyüden kurtulmak için suya okunan bir dua ve o suyunun içilmesi büyü bozmak için yapılan büyüdür.

angeleyess

Kayıtlı Üye
URUMHAMATAHAYİL' Alıntı:
büyü bir etkileme sanatıdır. olumlu olumsuz olarak etkilediğimiz herşey büyünün içine girebilir. olmayacak olayları olur hale getirme olarakta tanımlamıştır bi rçok büyücü. basit bir mantık yürütelim.

size büyü yapıldı. ve büyünün negayif enerjisinden kutulmak için bir dua okudunuz. dediğimiz gibi dua okumaktır bu. ama büyüden kurtulmak için suya okunan bir dua ve o suyunun içilmesi büyü bozmak için yapılan büyüdür.

Gerçekten çok açıklayıcı oldu teşekkürler.

Keşke büyü kelimesi negatif enerji yaymasaydı, aslında o da inanca göre değişiyor. Ben iki gündür şehremen duasını okuyorum, okumadan önce çok sıkıntılıydım, ama bana çok pozitif enerjiler verdi içimin sıkıntısı aniden geçti, düşüncelerim netleşmeye başladı, sanki içimde susmayan sesler sustu diyebilirim, sonra burdaki yazıyı okuyunca sanki biraz içim burkuldu o yüzden sanırım içimden geldi yazmak, her şeye sevap günah diye baktığımızda da hayat hayat olmaktan çıkıyor sanki.

samo

Kayıtlı Üye
maalesef katılamayacağım...

Büyünün alanını haddinden fazla büyütülüyor...

Eğer Tarifi o olsa idi büyünün , eminim toplumun 90 % ı büyücü olurdu...

İnsanlar bilerek veya bilmeyerek sürekli birbirlerine zarar verir ve ETKİ eder..

HER ETKİ ASLA BÜYÜ OLMAZ....

ADAMDAN İNTİKAM ALMAK İÇİN ÜZERİNE CİN SALMAK İLE ;

KARŞISINA ÇIKIP SURATININ ORTASINA İNDRİRDİĞİN YUMRUK asla bir değil...

işte sizin söylediğiniz söz bu örnekteki her iki işin de BÜYÜ olduğunu iddia etmek kadar mantıksız...

ÖNCE Dua ile Büyüyü ayırt edip sonra Eğitime başlasak hiç fena olmaz...

iyi paylaşımlar...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
aynısı yeniden yazıyorum anlaşılmamış sanırım büyü bir etkileme sanatıdır. olumlu olumsuz olarak etkilediğimiz herşey büyünün içine girebilir. olmayacak olayları olur hale getirme olarakta tanımlamıştır bi rçok büyücü. basit bir mantık yürütelim.

samo

Kayıtlı Üye
Siz bilirsiniz...
Üyelerin Katılıp katılmaması kendilerine kalmış...

Fakat Son sözü etmeden önce bir sorum var ;
Bu kanaate nasıl vardınız ?
Büyünün yabancı kaynaklardaki tariflerini okuyarak mı sadece ?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
samo' Alıntı:
[size=18:2ox5op37][color=green:2ox5op37]Siz bilirsiniz...
Üyelerin Katılıp katılmaması kendilerine kalmış...

Fakat Son sözü etmeden önce bir sorum var ;
Bu kanaate nasıl vardınız ?
Büyünün yabancı kaynaklardaki tariflerini okuyarak mı sadece ?
[/color:2ox5op37][/size:2ox5op37]

Demogoji yapıyorsunuz sanırım Örnekler ile açıklama yapılmış ve aslında aynı şeylerden bahsediyorsunuz. Ama sizin tartışma yaratmaya yönelik bir üslubunuz var. İkiniz de büyünün ve duanın birbirinden ayrılması gerektiğini söyluyorsunuz. Niye hala uzatıyorsunuz.

HERA

Kayıtlı Üye
Merhaba, sayın URUMHAMATAHAYİL. Size bir sorum var benim. Okuduğum bir yazıda gerçekten müslüman olmayan birinin havas yapamayacağı yazılı. Şöyle ki: Namaz kılmak, oruç tutmak vs gerkeiyormuş havası isterken... Bu doğru mudur? Gerçekten İslam inancını içinde taşımayan biri havas yapabilir mi yapamaz mı? Yanıtlarsanız sevinirim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
büyü de ilk kural yaptığınız işe kendinize inanmaktır.

ikinci kurak inancınızda emin ve istikrarlı olmaktir. yerine oturmamış bir inancınız varsa büyü çalışmlarında bilinçiniz ve alt bilinçiniz hazır olamaz.

diyelimki pagan bir cadısınız ve bir dua bu duada pagan tanrıcasına dua etmeniz gerekiyor inanmadığınız bir tanrıcaya nasıl dua edeceksiniz

hiristiyan büyülerinde bir çok sembol ve dualar var eğer hiristiyan değilseniz o semboller size bişey ifade etmez ve enerjiyi doğru kanalize etmezsiniz.

havas ise başlıbaşına islami temelere dayalı bbir büyü sanatıdır.

tüm işlemler kuran daki surelerden islamı kültürden ve islam dini içindeki varlıklardan yardım alınarak yapılır. arapça kullanılır. vs vs

allah izni alınmadan işlem yapılmaz hesaplama yöntemleri islami astrolojiye yani yıldıznameye dayanır..

diyelimki esmadan allah ismini kulacağınız bir büyü yapacaksınız aAllah inancınız yoksa bilinciniz ve bilinç altınız istenilen enerjinin ortaya çıkmasını engeller..

müslüman olmayan bir kişi havasla tabiki ilgilenebilir ama allah inancı melek inancı cin inancı olmak zorundadır. islami değerlerin hepsine saygı sevgi ve güven duymak zorundadır.

bir çok büyük majisyen genelde tüm dinlere saygu duyar ve kabul eder Allah inancı vardır. Allah yani bir yaratı inancı vardır farkılı isimler kullanabilir amöa bir mutlak yaratan inancı vardır. meleklere cinlere şeytanlara inannır. evreni bir varlığın yarattığını ve bu varlığın bir büyük bir Enerji olduğunu yaratılan herşeyinde bu enerjinn bir parçasını taşıdığını düşünür.

satanist bir büyücü bile mutlak bir yaratıcının olduğunu kabul eder. bildiğim tek bir ataist bir büyücü yok mesela.

umarım yeterli bir açıklama yapabilmişimdir

HERA

Kayıtlı Üye
URUMHAMATAHAYİL ' Alıntı:
büyü de ilk kural yaptığınız işe kendinize inanmaktır.

ikinci kurak inancınızda emin ve istikrarlı olmaktir. yerine oturmamış bir inancınız varsa büyü çalışmlarında bilinçiniz ve alt bilinçiniz hazır olamaz.

diyelimki pagan bir cadısınız ve bir dua bu duada pagan tanrıcasına dua etmeniz gerekiyor inanmadığınız bir tanrıcaya nasıl dua edeceksiniz

hiristiyan büyülerinde bir çok sembol ve dualar var eğer hiristiyan değilseniz o semboller size bişey ifade etmez ve enerjiyi doğru kanalize etmezsiniz.

havas ise başlıbaşına islami temelere dayalı bbir büyü sanatıdır.

tüm işlemler kuran daki surelerden islamı kültürden ve islam dini içindeki varlıklardan yardım alınarak yapılır. arapça kullanılır. vs vs

allah izni alınmadan işlem yapılmaz hesaplama yöntemleri islami astrolojiye yani yıldıznameye dayanır..

diyelimki esmadan allah ismini kulacağınız bir büyü yapacaksınız aAllah inancınız yoksa bilinciniz ve bilinç altınız istenilen enerjinin ortaya çıkmasını engeller..

müslüman olmayan bir kişi havasla tabiki ilgilenebilir ama allah inancı melek inancı cin inancı olmak zorundadır. islami değerlerin hepsine saygı sevgi ve güven duymak zorundadır.

bir çok büyük majisyen genelde tüm dinlere saygu duyar ve kabul eder Allah inancı vardır. Allah yani bir yaratı inancı vardır farkılı isimler kullanabilir amöa bir mutlak yaratan inancı vardır. meleklere cinlere şeytanlara inannır. evreni bir varlığın yarattığını ve bu varlığın bir büyük bir Enerji olduğunu yaratılan herşeyinde bu enerjinn bir parçasını taşıdığını düşünür.

satanist bir büyücü bile mutlak bir yaratıcının olduğunu kabul eder. bildiğim tek bir ataist bir büyücü yok mesela.

umarım yeterli bir açıklama yapabilmişimdir

Çok teşekkür ederim. Mesaj alınmıştır :)

fot

Kayıtlı Üye
bilenle bilmeyen meselesi budur bence.teşekkürler urum

melos

Banlı Kullanıcı
İş
saglik uzmani
Havas ögrenmek icin dinin emirlerini yerine getirmek sarttir. Yoksa degeri kalmaz, yani kisinin isine yaramaz. Birde havas ögrenene hocasindan el verlimesi lazim. yoksa herkes yazilanlari yapar ama is sonuc vermez. Birde büyü yapildigi an, ister iyilik ister kötülük icin olsun, büyüyü yapan kisinin cinine bagli. Büyü yapildinda cin gönderilir, ve cinler ters etkide yaptirabilir. Ben böyle bir cok kisi ile tanistim, ve o kisileri onlarin elinden kurtarmak oldukca zor bir is.

tnt

Kayıtlı Üye
haklısın urum hepsi büyü sanırım. ve herkes büyü yapabilir gibi geliyor bana. sen ne dersin?

omlplt

Kayıtlı Üye
mrb arkadaslar benım ogrenmek ıstedıgım bırkac sey var havas ve vefkler baska alemlerın varlıkları yadımıyla yapılmaktadır bır dıger sorum su yıldıznamede bırlıktelıgın gozukmemesı demek ne demektır? ben kız arkadasımdan ayrıldım ve gerı donmesı ıcın yaptırmadıgım havas ve vefk kaldırmadı ama hıcbır ıse yaramadı ve aksıne hersey ters gıttı akıl hastanesınde yattım ıntahar ettım madde bagımlısı oldum baska alemlrın varlkları tarafından sık sık rahatsız edıldım sımdı ufak ufak kendıme gelmeye basladım yanı merak ettıgım konu su bu yaptırdıklarım neden karsımdakını degılde benı etkılıyor havası yanlıs kısıleremı yaptırdım yoksa bn bosa mı kurek cekıyorum yıldıznamede bırlıktelıgın gozukmemesı o kısıyı buyuyle gerı getıremeyecegım anlamınamı gelır ben davamda haklıyım ve bedelı ne olura olsun bu savasımdan vazgecemem buyuyle ben neden hala bu kısıyı gerı donduremıyorum cıldırıcam bu konuda bılgısı olan varsa bana yardımcı olsun ltf saygılar:(

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Şunu anlatamadım ben bir türlü :) Havass islami büyüdür.... büyüyü masumlaştırmayın dua demeyin. Gayet güzel açıklamışsınız sn . urum

mami11982

Kayıtlı Üye
URUMHAMATAHAYİL Bir konuda yanılıyorsunuz bence. yazdığınızdan anladığım kadarı ile (angeleyess'e verdiğiniz cevaptan anladıklarım) suya dua, kuran, esmalar okunmasının büyü olduğunu söylemişsiniz. Herşeyden önce islamda ameller niyetlere göredir. Bu en temel kurallardan biri hepimizin bildiği gibi. Bu tarz uygulamalarda (örneğin şifa için suya okunan kuran, esma gibi) büyü veya benzeri bir uygulama değildir. Aslında bir örnek vermem daha uygun olabilir. Peygamberimiz Hz. Ebubekir ile medineye hicret edeceği gece müşrikler, peygamberimizi öldürmek maksadıyla evinin önüne gelmişlerdi. Bunu farkettiklerinde nasıl çıkacaklarını düşünürken Allah Yasin suresinin ilk ayetlerini okuyarak yerden bir avuç kum alıp müşriklerin üzerine serpmesini emretti. Bu sayede müşrikler onları farketmeden mekkeden çıkabildiler. Sizin yaklaşımınızla bu konuya bakarsak peygamberimiz büyü yapmış oluyor. Diğer bir taraftan Allah yasakladığı bir şeyi emretmiş oluyor ki böyle bir durum söz konusu değil.

Yazınızda "şu adet duayı şu zamanda okuyunuz gibi tarfilerde büyüdür." demişsiniz.

“Kulhüvallahü ehad, Felâk ve Nâs sûrelerini sabah akşam üç defa oku! Bunlar sana kâfidir.”, “Cuma namazından sonra, yedi defa İhlâs ve Mu'avvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, beladan ve kötü işlerden korur.” buyurmuş peygamber efendimiz. Sizin dediğiniz şekilde yaklaştığımızda peygamber efendimiz büyü tarifi vermiş olmaz mı? Bazı sure, esmaların adet ile okunmalarının önemide namazdaki rekatların farklılığı gibi. Neden sabah namazı 2 iken öğle ikindi 4 rekat, akşam neden 3 rekat gibi düşünebiliriz.

Sizlerinde bildiği üzere Allah herşeyi belirli kurallar çerçevesinde yaratmış. Herhangi bir şeyin gerçekleşmesi için bir sebep, bir eylem gerekiyor. Allah şifaya vesile etsin diye suya Kuran, esma okumak bu yüzden büyü değildir. Tıpkı peygamberimizin müşriklere doğru savurduğu kum taneleri gibi bir vesile. Az öncede dediğim gibi aslında tüm olay niyet. Elbette bunlar benim eksik/yanlış düşüncelerim. Büyü değildir yada büyüdür diye fetva vermek gibi bir niyetim yok açıkçası. Bu konulara giren insanların araştırma yapmalarında yarar var diye düşünüyorum.

Selam ve dua ile...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Eğer sizin niyetiniz birini sevmek, sevdirmek birini öldürmek ya da iyileştirmek ve bunun gibi bir şey ise ve bu niyetin doğrultusunda fizik kurallarının dışında tılsımlı olarak kabul edilen eylemleri gerçekleştirirseniz bu büyüdür. Havas ilminde de olduğu gibi her konu için size tılsımlı kelimeler, yazılar ve buna benzeyen ritüeller anlatılır. Havas ilminde koruma da vardır. Mağrifet alma da vardır. Özgür iradeye müdahale etme hatta öldürme de vardır. Hiiiç kendimizi kandırmayalım. Bir havas kitabında buna benzeyen uygulamalar bu niyetler için Allah'a yalvarmak dışında tılsımlı sözler ya da yazılar öneriyor ve bunlar için gezegenlerin konumlarını elementlerin tabiatını, bitkilerin özelliklerini, insanların yetilerini, kelimelerin gücünü kullanıp herhangi bir şeyi değiştirmeye çalışıyorsa size büyü tarifi veriyor demektir. Ki fizik kurallarının dışında evrensel kuralları kullanarak aklınıza gelebilecek her türlü bedenli ve bedensiz varlıkların enerjisini çekerek fizik dünyada kendi kullanım amaçlarının dışında nesneleri kullanmak konusunda havas en gelişmiş büyü sistemleri içerisinde yer alır.

Cem

Kayıtlı Üye
Ben günün belli bir vakti bir sureyı ..... miktarda okuyorum ve buhur yakıyorum daha sonrada azimetini okuyorum büyümü yapmış oluyorum anlayamadım ?