3000 yılında olacaklar(biz göremeyiz ama neyse )

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
3000 yılında neler olacak?
3000 Yılı

2000´lere Girdik Ama 3000´i Merak Ediyoruz !!! Bin Yıl Sonra Neler Olacak?

Bazıları şimdiden 3000 yılının, daha da doğrusu gelecek bin yılın merakına kapıldılar. Tüm olanlar, aslında uzak geleceğin artık çok daha fazla merak edilmesiyle ilgili. Buna Y3K problemi deniyor ve şimdiden stratejilerin geliştirilmesi için çalışmalar yapılıyor. Şu insanoğlu bir garip; daha 2000´i yeni yeni yaşarken, 3000´in hesaplarını yapıyor. Tahminlerin temel kavramı bilgisayarlar ve internet üzerine; bu ikisinin insanlığı yok edeceğini düşünenler var, tehlikenin çok büyük olduğu belirtilirken, biran önce uyanmamız isteniyor. Daha da beteri var; 3056 yılında yaşayacak veya yaşamakta olan bir grup devrimcinin bugünü etkilediği ve internetle, bilgisayarların araç olarak kullanıldığı ileri sürülüyor. Zaman içinde etkin olan bu grup, kendi varlıklarını garantilemek için geçmişi sigortalıyorlar. Kısacası internet bir "Truva Atı" virüsü içeriyor ve 3000 yılından gelen saldırıyı simgeliyor. Üstelik birilerine göre, bu faşist grubun liderinin adı bile belli; General Zere. Bu uçuk görüşü savunanlara göre, kalan 1000 yıl ve bir ay geçmeden evvel harekete geçmemiz gerekiyor.

İşte size bazı öngörüler; kahin Ahmed Watts öngörüyor;

"Bir grup Y3K fanatiği, kendilerini dondurarak, 3000 yılında uyanacaklar. Onları gelecekteki güçler koşulluyor ve 3000 yılı kutlanırken, gezegeni fethetmek için darbe yapacaklar. "

* Nüfusun bu kadar hızlı artması sonucunda, toprak çok değerli ve nadir bulunur bir madde haline gelecek. Uzay teknolojisi sonucunda Ay´a yerleşilecek.

* İnsanlar çok daha zeki olacaklar, genetik mühendisliğinin gelişimi ve teknolojinin avantajları sonucunda çok zeki bir dünya oluşacak.

* Hiçbir kağıt ürün kalmayacak, yerini makineler ve plastik alacak.

* E-mail benzeri teknolojiler sayesinde haberleşme, eğitim ve eğlence sağlanacak.

* İnsanların boyu çok uzayacak ve evrim insan ırkının dışına çıkacak.

* Farklı ırklar kalmayacak, tüm ırklar karışacak ve etnik düşünceler unutulacak.

* Klonlar kullanılacak ama 3000 yılında bile ancak tıbbi amaçlarla klonlamaya izin verilecek." ..

Ve Kay Herod diyor ki:

"3000 yılı olmayacak. Daha önce makineler zamanı durdurmanın yolunu bulacaklar yani artık zaman olmayacak. Aslında bu başladı bile..."

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
3000 de deðilde 50 sene içinde olur gibi geliyor bunlar

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
3000 yılında ya perişan ve bitik bir dünyada az bir insan nesli kalacak nükleer savaşlar sayesinde ya da muazzam bir ırka dönüşeceğiz gibi görünüyor.Baksanıza hala birbirini nükleer güç ike korkutan ülkeler var.Benim hislerime göre 3000 yılını insan oğlu bu dünyanın dışında biryerlerde kutlayacak.

awra

Banlı Kullanıcı
Madde ile sn lik dokunuşlarda hangi hale gelmesi isteniyorsa o hale gelecek.. İnsanlar eskisi gibi su harcamayacak ..temizlikte kullandığımız tüm giysiler kap kaşık her neyse.. sn de ilk haline getirilecek. zaman çok değerli olacak. nüfus kağıtları kalkacak çiplerle tanınacak ..herkes.cep telleri kalkacak. insanlar iletişim kurmak istedikleri kişiye anında beyni yardımıyla ulaşıcak... DAha bir sürü şey..

reidikonto

Kayıtlı Üye
bu 3000 yılı böyle olacak diyorsunda şimdiden oluyor bile bence :D

38life

Kayıtlı Üye
1000 yıl sonra zaman diye birşeyin olacağını düşünmüyorum.

druid

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Ben iki ihtimal görüyorum ya gerçekten teknoloji sona ericek ilkel bir yaşam sürülecek, yada teknoloji ve diğer bilimler o denli ilerleyecek ki belki ölümsüzlük yada çok uzun yıllar yaşamak bile mümkün olacak. Ama insanoğlunun şu anki ego ve tutkuları ne derece olumlu gelişmeye yönelir bilemem...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
3000 mi? Torunum belki olabilir ama onun evladı olmayacak kadar yakındır beklenen.. Selam ve dua ile..

Biokinesis16

Kayıtlı Üye
Hiçbir zaman zaman makinesi icat olmamıştır gelecektede kesin olarak söylüyorum zaman makinesi icat edilemez eğer bir zaman makinesi icat edilecek olsaydı yaşadığımız zamanda birçok zaman yolcusu olurdu.

diyego33

Kayıtlı Üye
o zamana kadr düntanı var olacağı ne malum kehanetlerden başka bişey değil bence gayb bilmek allaha mahsustur

la79

Kayıtlı Üye
doğa çeşitli savunma mekanizmalarıyla(deprem,sel,..vb) her seferinde kendini dengelemeyi başarıyor ama soru şu doğa kendi dengesini korumak için bünyesinde daha bizim bilmediğimiz hangi savunma mekanizmalarını barındırıyor,,mesela bir bilgisayarın ufak tefek sorunları belli bazı programlarla giderilebilir ama sorun büyüdükçe ve sistem onarılamaz bir noktaya geldiğinde yapılacak işlem format atmaktır,acaba doğada kendi sistemini korumak için küçükten büyüğe doğru sıralanan ne tür savunma mekanizmaları geliştirebilir, mesela bunlardan bazılarını biliyoruz depremler,seller,küresel ısınma ve buna bağlı yaşanan iklim değişiklikleri ama bunlarında yetersiz kaldığı ve bir noktada artık formatın kaçınılmaz olduğu bir zamana doğru evrilirmiyiz? yada bu sürecin yaşanıp yaşanmaması tamamen insanlığın iradesine mi bağlı?,,istanbulda yaşayanlar bilir Marmaraya her gün onlarca gemi gelir ve geçer ve her türlü atıklarını bırakarak çekip giderler ,denizi çok sevdiğim için hemen hemen her gün sahile inerim ve bu kirliliği görünce içim acır, ama bir hokus pokus olur ve hem psikolojik hem fiziksel hava bir anda değişiverir ve kıpkızıl denizi bir anda masmavi tertemiz bemberrak bir suya çevirir sanki deniz kendini pislikle temizlemiştir,,,işte doğa her gün bu sihirli formülle yırtıklarını yamar ,,ama bu sihir nereye kadar sürebilir ki,,bir tarlaya patates ekenin domates biçmesi mümkünmüdür?3000 yılında acaba insan ırkı varlığını koruyabilecek mi,,yapay zeka diye çok güzel bir film izlemiştim,,izleyenler bilir ,orgalar mekalara karşı üstün gelmişti ama mekalar orga orgalarda mekaydı,,,

Teykel00

Banlı Kullanıcı
3000 yılını görmeyeceğimiz kesin olan birşey bana göre dönülmesi imkansız bir sürece girildi..Anlıyacağınız az bir zaman kaldı be :)

Babafaca

Kayıtlı Üye
Kardeş o günleri görebilecek miyiz ALLAH c.c bilir kimse bilemez...Kıyametin ne zaman kopacağını ne ben ne o nede siz bilemezsiniz..

zengindenizxx

Kayıtlı Üye
En doğrusunu Allah bilir, eğer insanlığın ömrü 3000 senesini görür ise dilerim insanlığı yücelten duygular ölmez, özelliklede sevgi, merhamet ve hoşgörü ...