1'den fazla deste ile fal açmak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Başlıkta da bahsettiğim gibi kimi zaman 1'den fazla deste açılımı yapıyorum tabi ki bu baktıranın sorusuna ve o anki duruma göre değişiklik gösteriyor ama tamamen hislerim doğrultusunda bu olayı gerçekleştiriyorum. Yaklaşık 3 aydır mevcut bu durum. Tek deste kullandığım da oluyor 2-3 deste kullandığımda bu durumu kimsenin yönlendirmesine göre veya bir yerlerde görerek yapmadığım için bir zararı olup olmayacağı konusunda fikrim yok tek farklılık faldan sonra karşı tarafın enerjisini büyük oranda çekiyor olmam ve akabinde yaşadığım baş ağrıları acaba bu şekilde devam etmemin mahsuru var mı?

Başka bir konu olarak da destelerden (+-) zaman çıkarma ve kişi görme üzerine çok yoğunlaşıyorum bu konu hakkında yardım edebilecek tüm dostların fikir ve önerilerini dinlemekten mutluluk duyarım.

Çok Teşekkürler...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Aslında cevabı kendiniz yaşadığınız sorunlarla ve ya belirtilerle vermişsiniz diyebiliriz. Tarot kartı bir sevgili gibidir. Bir sevgilinin ihtiyaçlarına ve duygularına sahiptir. Ve o şekilde bir ilgi bekler. Birden fazla tabi ki tarot kartına sahip olabilirsiniz. Ama onlar sadece koleksiyon amaçlı olmalıdır. Bakım yapmamanız gerekir. Birden fazla sevgiliye enerjiniz yetmez. Ve kartlar kıskançlık yapar. Belli bir süre sonra size cevap vermemeye başlarlar. Bence bu şekilde devam etmemelisiniz. Gerçek aşkınızı seçip onunla devam etmelisiniz. Ve tüm enerjinizi ona vermelisiniz.

İkinci sorunuza gelirsek arkana majör serisinin üzerindeki rakamlar size kaç ay olacağını gösterir. Tarot bir yıldan daha uzun bir süreyi göstermez. Kendi hislerinizle daha uzun süreyi tabi ki görebilirsiniz. Ama kartlar sistematiği gereği sadece en fazla bir sene sonrasını gösterebilir. Örneğin kartlarda sonuç kartı arkana majör çıkmadı ise diğer seçilen kartlardaki arkana majörlerdeki sayıların ortalaması alınır. Sonuç kartında arkana minör serileri çıkarsa bu sefer elementlere göre zaman çıkarımı yapılır. Değnek serisi en fazla 5 ay sonrasını verir. Su en fazla 7 ay sonrasını verir. Kılıç en fazla 6 aydır. Toprak ise 12 ay'ı gösterir. Tam olarak ayı anlayabilmek için de bu sefer kartların üzerindeki rakamlara renklerine göre değerlendirme yapılır. Rakamlarda tek dikkat etmeniz gereken aslardır. Aslar uzun geleceği gösterir. Hangi as çıkarsa çıksın uzun gelecektir. Değnek ası ise 7 8 ay diyebiliriz. Toprak ası ise 11 12 ay diyebiliriz. Renklerde ise sarı tonlar çoklukta ise hareket anlamına geldiği için 1 2 ay sonrasını ifade eder. Koyu tonlar çıktı ise (kahverengiler, siyahlar) 12 ayı ifade eder. Kırmızılar yoğunlukta ise 3 4 ayı ifade eder. Maviler ve yeşiller ise 6 7 ayı ifade eder. Şimdi tüm bilgileri birleştirelim.

Sonuç kartınızda diyelim ki kupaların üçlüsü çıktı. Birinci değerimiz 3. Kupa su olduğuna göre orta uzunlukta bir zamanı temsil eder. Kartta ise kırmızı ve sarılar yoğunlukta. Bu da orta bir zamanı temsil eder. Kartın kendi anlamı düğün demektir. Enerjisi yüksektir. Bu yüzden de zamanı kısaltır. 3 4 ay içerisinde olacağını söyleyebiliriz.

Yine tarotta zaman belirlemede joker açılımı yapılır. Normal olarak kelt açılımı yaptığımızı var sayalım. Kartlar karıldıktan sonra ve başlangıç kartı çıktıktan sonra 9 kart seçilir. Joker yani sıfır numaralı kart önceden çıkartılmıştır. Bu dokuz karta eklenir. Başlangıç kartı ile beraber toplam 11 adet kart seçilmiş olur. Başlangıç kartı ortaya konur. Geri kalan jokerin dahil olduğu 10 kart yeniden karıştırılır. Ve kelt açılımı yapılır. Joker kartı ilk 6 karttan önce çıktı ise olayın yakın geçmişte ya da şu anda olmakta olduğu yorumu yapılır. 6 karttan sonra çıktı ise (6. karttan sonraki gelecektir) jokerden sonraki kartın numarasına göre zama nbelirlenir. Joker kartı 6. kart diyelim 7. kart kupaların 2'lisi olsun. Bu durumda olacak olayın 2 gün ya da iki hafta içerisinde gerçekleşeceğini söyleriz. Diyelim ki joker 9. kart 10. kartta ise değneklerin 6'lısı olsun. Bu durumda değnek de zamanı kısalttığı için olayın 6 saat ya da 6 gün içerisinde olacağını söyleriz. Kısacası joker kartı bu açılımda zamanı günlere haftalara ve aylara böler. Kartların üzerindeki rakamları renkler, anlamlar, zamanı çıkarmamızda hislerimizle birlikte bize yardımcı olur. Özellikle piramit açılımı da yapabilirsiniz. Kartlar karıldıktan sonra beni yarın ne bekliyor diye sorup kartı açabilirsiniz. Daha sonra beni bu hafta neler bekliyor deyip ilk seçtiğiniz kartın altına iki adet kart seçebilirsiniz. Beni bu ay ne bekliyor deyip seçtiğiniz 2 kartın altına 4 kart seçebilirsiniz. Yılı sorarsanız da seçtiğiniz 4 kartın altına 6 kart seçip yorumlayabilirsiniz.

Kişi görmeden kastınız isim görmek ise tarot bu konuda yalnızca enerji verir. Enerjiyi arttırmak istediğinizde azizeyi elinize alıp sorunuzu ona sorup enerji vermesini isteyebilirsiniz. Tarot'un tüm sırlarını Azize barındırır bünyesinde. Eğer kişilerin özelliklerini görmek istiyor iseniz tarot uygun kartları size zaten çıkaracaktır. Uzun boylu mu kalıplı mı, şişman mı saçları ne renk, karakter özellikleri nedir gibi. Burada da iyi bir kart okuyucusu olmak gerekir. Kitapçıklar bu konuda yeterli değildir. O yüzden de sembol bilimini öğrenmeniz gerekir. Her kültüre ve her topluma ait sembol bilgisi konusunda bol bol araştırma yapınız.

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Cevabınız için çok teşekkürler sn. yule.

Sanırım fazla deste konusunda demek istediğinizi anladım fakat dediğim gibi, aldığım diğer desteleri de, yaptığım açılımları da ilk aldığım ve bakım yaptığım tek deste üzerindeki hislerim doğrultusunda açıyorum. Kesinlikle diğer destelere bir bakım yapmadım. Daha çok bir komutanın askerleri rolünde diğer desteler. Konu tarot olduğu vakit kesinlikle hislerim üzerinde yoğunlaşarak hareket ediyorum ama tavsiyenizi tabi ki dikkate alacağım. Diğer açıklamalarınız ile ilgili de çok çok teşekkür ederim bir çok eksik taşın oturmasında yardımcı oldunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...