zikir çekemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nira

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. ben uzun zamandır belli aralıklarla Ya Vedut zikrini çekiyordum. En az 20 tane ve gerisini saymıyordum 100 ü geçmemiştir. Kalbimin nurlanması için huzur için. Stresli ve gergin insanların bulunduğu bir ortamda çalışıyorum onlar için.. insanları sevmek ve sevilmek için. Çok faydasını gördüm inanılmaz derecede. Hatta inançsız bir arkadaşıma tavsiye ettim gönülden okuması için. gerçekten inanarak bütün kalbiyle duasıyla okudu bu zikri. şaşırtıcı bi şekilde niyetine göre işleri yoluna koyuldu. inanç sistemi hayat görüşü değişti. şu anda bırakmıyor hep çekiyor zikrini.

yalnız ben artık çekemiyorum Ya vedut diyorum gerisi gelmiyor. A dan B ye geçememek gibi. Kal geliyor. Çenem kilitleniyor. içim soğuyor..
Bu günlerdir belkide 1 aya yakın bu böyle. çok seviyorum bu zikri ama çekemiyorum acayip bir durum deli mi ne diyeceksiniz ama maalesef durum bu :( neden böyle oluyor? ne yapmalıyım?

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Ben de zikir çalışmalarımda bazı isimleri çekemezdim. Boğazım yanar, öksürür, midem bulanır, hatta gülmeye başladığım falan olurdu. Ama ben varlıklar tarafından rahatsız edildiğim için çekerdim. Bana söylenen yarıda kesmeden devam etmekti. Biraz zor oluyor ama durup tekrar devam etmeyi deneyin derim ben.

nira

Kayıtlı Üye
yok sürekli çektiğim bir zikir. etki gördüğüm için önemli. bencilce sırf bişiler olsun diye de istemiyorum verdiği huzur yetiyor zaten. zikri çekerken hiç bir problem yaşamazdım uyku vs.. ne oldu anlayamadım. bir kere söylüyorum gerisi gelmiyor.
sanki biri beni kilitlemiş. 2-3 defa cekmeden çatlayacak gibi oluyorum. çok üzülüyorum.

zenithmx

Kayıtlı Üye
Çektiğiniz zikir Allah'ın doğrudan kendi ismidir.

Benim inançlarıma göre (Müslümanım), sadece zikr etmek, padişaha görevliyken hizmetçilerine hizmet etmek gibidir. Bu çok anlamsızdır. Anlam verilemez.

Şayet diğer farzları yerine getirmiyorsanız bu sizi rahatsız eder. Önce şartlar ve kurallar yerine getirilmeli daha sonra maneviyata mutasavvıf olmaya ilerlenmelidir.

Şayet tüm kurallara uyuyorsanız bi yerlerde hata yapıyorsunuzdur. Bu hatanın ne olduğunu kendiniz çözebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...