Zamanın garipleşmesi

Karacho

Kayıtlı Üye
Bazen bir ortamda herkes çok hızlı hareket ediyor gibi oluyor ,yani sanki benim zamanım normal ama onlar hızlandirilmiş gibi.Hepsine bakıyorum önce noluyor diye ve gerçekten sinirim bozuluyor, hızlı hareket ediyor olduklarından başım dönüyor hatta. Yani kendime gelmem için ordan ayrılmam gerekiyor.Sizce bu insanlarin/zamanın hızlanması ve ya benim yavaşlamam durumu nedir?

Ori

Kayıtlı Üye
Bu konunun aslında anlatımı güç ve zor. Bazı üyelerden o sıra seslerinde arttığı ve rahatsız edici boyutlara geldiğini duymuştum. Bunun sebebine panik atak, kişilik bozuklukları gibi sonuçlar sürüyorlar genelde ama ben bunların sebep olduğu bir rahatsızlık olduğunu pek düşünmüyorum. Bunun cevabını bende veremem tabi, çünkü nöroloji varken bana laf düşmez. Bu ciddi bir durum beynin bir bölümüyle ilgili sorun olabilir. Doktora gidiniz.

Devrikcumle

Kayıtlı Üye
Kabaca panik atak hocam, zamanı normale çevirecek ilaçlar mevcut lakin isim vermeyi uygun görmüyorum. Uzmanından destek almanızda fayda var. Fakat ilaç kullanırsanızda bir dönem başka fedakarlıklar yapmanız gerekecek, umursamazlık ve gereksiz özgüven gibi. Fikrimi sorarsanız nacizane tavsiyem bol bol ağaç dikin.

Karacho

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim.
Birşeyi anlamaya çalışıyorum.Yani evet muhtemelen panik atak olabilir bunun için doktora da danışacağım ama panik atak için bir etki gerekmez mi? Orada nasıl bir etki olabilir ki?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Buna bir tür zamandan kopma diyebilir miyiz sizce? Mesela bir şeye odaklanıyorsunuz ve çevrenize döndüğünüzde bahsettiğiniz olay gerçekleşiyor? Veya yaşadığınız bu duruma çeşitli duygu/hisler eşlik ediyor mu? Biraz o anın perspektifi gerekiyor yorumlamak için

Karacho

Kayıtlı Üye
Yani zamandan kopma gibi olabilir ama ikinci bahsettiğiniz telepati gibi birşey ki öyle birşey yaşamıyorum öyle anlarda ve odaklanma durumu da olmuyor birşeye.
Eşlik eden tek his sinir.
Umarım sorularınızi doğru anlayıp cevaplayabilmişimdir

Seraphine

Kayıtlı Üye
Eğer tıbbi bir problem yoksa bu yükselişe uyumlanmanın bir işareti olarak değerlendirilebilir. İçinde bulunduğumuz boyut bir yükseliş evresinde ve bu bizleri de etkiliyor.Aslında bu tür etkiler 2015 ve 2016 yıllarında daha fazlaydı ama siz o seneler sabit kalmış olabilirsiniz. Sizi tanımadığım için net bir yorum yapamıyorum.

Devamlı gelişmekte olan bir sistem var. Hazır olan insanlar bu sisteme uyumlanma enerjileri alıyorlar. Boyut yükselişi, dna iplikçikleri gibi gelişimler ard arda gerçekleşmiş gibi oldu. Diğer insanlar size daha hızlıymış gibi geliyor çünkü sizin için mevcut zaman kavramı değişim sürecinde. Bunu fark ediyor olmanız farkındalık seviyenizde artış olduğunun belirtisi. Uyku düzensizlikleri, yeme alışkanlıklarının değişmesi ve ruh halinizde ani değişimler diğer etkilerden bir kaçı. Mesela insanların yemek yeme sınırı gitgide azalıyor. Önce ki yıllarda dolu dolu yiyen insanlar şu an daha az ile doyabiliyor ve kilo veriyorlar. Çünkü kilo almak dünyeviliğin bir eseridir ve yağ biriktikçe insan kendini güvendeymiş gibi hisseder. Ancak zayıf insanlar havaya ve dolayısı ile göksel düzleme daha fazla yakınlık duyarlar.

Sorunuz için bir cevap olur mu bilemiyorum, içimden bu cümleleri yazmak geldi :)

Ela.nas

Kayıtlı Üye
Bazen bir ortamda herkes çok hızlı hareket ediyor gibi oluyor ,yani sanki benim zamanım normal ama onlar hızlandirilmiş gibi.Hepsine bakıyorum önce noluyor diye ve gerçekten sinirim bozuluyor, hızlı hareket ediyor olduklarından başım dönüyor hatta. Yani kendime gelmem için ordan ayrılmam gerekiyor.Sizce bu insanlarin/zamanın hızlanması ve ya benim yavaşlamam durumu nedir?
Bahsettiğiniz durumu aşırı stresli iken ve heyecanlı iken ben de yaşıyorum. Tüm algılarım değişiyor. Nörolojik olduğunu düşünüyorum.

tekyol

Kayıtlı Üye
Aşırı stres ve gürültüden dolayı adranalin artışı,ağızda sürekli kuruluk hissiyatı var mı?

tekyol

Kayıtlı Üye
sakin bir yere gidin 10 dk veya daha fazlada olabilir,sadece oturun bir şey düşünmeyin,sakinleşin.Huzur olmayınca sağlık da kalmaz.

D

DAİMON

Normal bir insan olarak ilk yapmanız gereken şey bir doktora görünmektir. Nörolog a en azından. Bu siteye sormadan önce doktora gitmelisiniz yani. Bir şey çıkmazsa gelin sorun. Çeşit çeşit insan var ve çağımız hastalıkları türedi. Belki içinde bulunduğun duygu durumun tetiklyordur. Hakkınızda hiçbir şey bilmiyoruz buna ragmen yapılan yorumlar ne kadar isabetli olabilir. Ben ne olumlu ne olumsuz hiçbir cevaba itimad edemezdim bu tarz bir mesele de kesinlikle doktorla giderdim.

Karacho

Kayıtlı Üye
Normal bir insan olarak ilk yapmanız gereken şey bir doktora görünmektir. Nörolog a en azından. Bu siteye sormadan önce doktora gitmelisiniz yani. Bir şey çıkmazsa gelin sorun. Çeşit çeşit insan var ve çağımız hastalıkları türedi. Belki içinde bulunduğun duygu durumun tetiklyordur. Hakkınızda hiçbir şey bilmiyoruz buna ragmen yapılan yorumlar ne kadar isabetli olabilir. Ben ne olumlu ne olumsuz hiçbir cevaba itimad edemezdim bu tarz bir mesele de kesinlikle doktorla giderdim.

Anlatmaya çalıştığınız şeyi anladım ama anlatış biçiminizin iticiliğini söylemezsem olmaz. 'Normal bir insan olarak' önce doktora gidip sonra birşey çıkmazsa gelip sorayım... Tavsiye ve akıl vermenin farklı birşey olduğu barizdir ve tavsiye çizgisinden uzaksınız.
Burada birçok insan bir çok durumdan bahseder ,ve yine birçok insan birbirini tanımıyor ve yorumlar yapılıyor biliyorsunuz...yani bu söylediğinizi ayrıca mantıksız bulduğumu söylemeliyim.
Yazış amacınız tabiki iyidir bununla ilgili bir şüphem yok ama anlatışınız beni biraz rahatsız etti. Yine de cevabınız için teşekkürler.

D

DAİMON

Sevgili @Karacho her soru aynı değil ve sizin sorunuz ilk önce doktorluk. Bunu nasıl anlatabilirim daha başka bilemiyorum. İki kelimeye takılmak yerine niyetimin kötü olmadıgına yoğunlaşsaydınız keşke... Yine de yanlış anlaşıldıgım için özür dilerim ama lütfen sormadan önce makul çözüm yollarına başvuralım.

Karacho

Kayıtlı Üye
Sevgili @Karacho her soru aynı değil ve sizin sorunuz ilk önce doktorluk. Bunu nasıl anlatabilirim daha başka bilemiyorum. İki kelimeye takılmak yerine niyetimin kötü olmadıgına yoğunlaşsaydınız keşke... Yine de yanlış anlaşıldıgım için özür dilerim ama lütfen sormadan önce makul çözüm yollarına başvuralım.

İki kelime değil yazının bütününe cevap verdiğimi belirtmek isterim ki cımbız kullanma gibi bir amacımın olmadığını bilin çünkü sizi tanımıyorum ve neden böyle bir amacım olsun. Sadece rahatsız hissettim ve belirttim, ki niyetinizin iyiliğini sorgulamadım, bu konuda bir şüphem yok diye belirttim hatta.
O halde bilerek yapmadığıniz ama anlayışıma dilediğiniz özür için teşekkürler.