Ygs

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hopee

Kayıtlı Üye
Herkese iyi forumlar,

Sevgili dostlarım 12 gün sonra üniversite sınavının ilk aşaması olan ygs ye gireceğim.. Ben elimden geleni yaptığım kanısındayım ve bu konuda kendime güvenim tam :D ama sınava girmeden önce yada şu zamanlarda yapmam gereken (önerdiğiniz)
zihin egzersizleri ve bana yardımcı olabilecek şeyler konusunda bilgi verirseniz müteşekkir olurum.
Şimdiden teşekkürler unutmayın bir gencin üniversite hayatını etkileyecek olabilirsiniz :D

Sevgi'nin ve ışığın en güçlüsüyle olmanız dileğimle :)

Tessy

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ya Allah zikrini öneririm. Her şeye faydası var kanımca.. :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Herkese iyi forumlar,

Sevgili dostlarım 12 gün sonra üniversite sınavının ilk aşaması olan ygs ye gireceğim.. Ben elimden geleni yaptığım kanısındayım ve bu konuda kendime güvenim tam :D ama sınava girmeden önce yada şu zamanlarda yapmam gereken (önerdiğiniz)
zihin egzersizleri ve bana yardımcı olabilecek şeyler konusunda bilgi verirseniz müteşekkir olurum.
Şimdiden teşekkürler unutmayın bir gencin üniversite hayatını etkileyecek olabilirsiniz :D

Sevgi'nin ve ışığın en güçlüsüyle olmanız dileğimle :)
Zihin açıklığı için önerilen esmalar vardı forumda ,dilersen arastır.Allah sanada ,sınava girecek herkesede emeğinin karşılığını almayı nasip etsin.

Mithra

Kayıtlı Üye
Sn. Embiryonun yazısı vardı sınav sırasında dilinizi damağınıza değdirin böylece beynin her iki lobu çalışacaktır.

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Evet gerçekten çalıştığınıza inanıyorsanız fiili duanızı yapmışsınız.....Kavli dua gerek şimdi bu kalan sürede hacet namazı kılın bol bol Allah 'ın güzel isimlerini zikredin Kur 'an-'an-ı Kerim okuyun...ve sınav için girme aşamasında okunacak dualar var onlardan edin bol bol...Rabbim zihin açıklığı versin bilmediklerinizi bildirtsin görmediklerinizi gördürsün attıklarınızı tuttursun😊..Size ve tüm sınava girecek kardeşlerime başarılar dilerim...

Ori

Elit Üye
Bence sınavı gözünüzde ölümüne büyütmeyin yeterli. Zaten çalıştıysanız iyi not alırsınız.

Fire in Darkness

Kayıtlı Üye
Benimde açıp açmamak konusunda kararsız kaldığım bir konuydu ki bir baktım açılmış. Başarılar şimdiden :)

shado

Banlı Kullanıcı
Her yıl aynı şey 16 yıldır okuyorum bir şey olduğu yok :) eğitim tabi ki önemli ama bu şekli insanı çıldırtıyor.Hayatımdan yılların çalındığını hissediyorum.(Hayatımı dağın başında ya da bir çiftlikte gecirmek isterdim.)Her şey sınav demek değil nefes alın biraz üzülüyorum yazık nedir bu stress, sıkıntı Allah yardımcınız olsun.O kadar da ölümcül bir şey değil ygsyle de kalsa keşke hazırlığı var finali var tezi var stajı var, formasyonu var ,Erasmusu var geçirmeyen hocası var ,var da var.Sonrasını zaten herkes bilir hep bir telaş.Soğukkanlı, sakin olmak lazım.Hayatta başarılar diliyorum.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Tek çözüm vardır çalışmak çalışmak çalışmak :) Dualar yararlıdır ama sizi çalışmadan başarıya malesef götürmez. Kötümser olarak görülmek istemem ama ne derler bilirsiniz emek olmadan yemek olmaz.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sınava sanırım on gün kaldı.On gün boyunca her sabah bol oksijenli bir yerde beyin yogası yapabilirsiniz.İnternette araştırın bir sürü yerde anlatılmış.Doğru ve düzenli yapıldığında çok etkilidir.Eğer bedensel gevşeme ve stresten arınmak istiyorsanız yine günde 3-4 set surya namaskar( güneşe selam) yogası yapabilirsiniz.Yine buda çok etkilidir.Dile damağı değdirip diyafram nefesi alma konusu ise yine sınav öncesi sınav sırasında etkili olacaktır.Biz buna yaşam pranası çekme diyoruz.Farklı düzenleri var ama benim kullandığım 7-1-7-1 yani yedi saniye boyunca diyaframdan nefes alınıp(karnın şişmesi) ve bir saniye tutup yedi saniye boyunca o nefesi vermek ve tekrar bir saniye beklemek ile yapılabilir.Diliniz üst dişlerinize yakın bir şekilde damağınıza değsin.

Hopee

Kayıtlı Üye
Bu kadar insanın yardımsever düşünceleri beni gerçekten motive etti :) Pozitif enerjinizle hazırladınız valla beni sınava, yorum yazan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...