Yaşam enerjisini geri kazanmak mümkün mü?

nikılıs

Kayıtlı Üye
Hatırlıyorum da,geçmişte ne kadar yaşam dolu,enerji dolu,en küçük şeylerden bile mutlu olabilen bir insandım.Tabii doğal olarak yaş ilerledi.Evlilik,iş hayatı derken o eski enerjiden eser kalmadı.Bazen yaşayıp yaşamadığım konusunda şüpheye düşüyorum.Bazende,aslında enerjimin kaybolmadığını,sadece üstünün zamanla katmanlarla örtüldüğünü düşünüyorum.İşte bu katmanı kaldırmanın yolunu arıyorum.Hangi inanca ait olduğu önemli değil.Büyü,tılsım,veya başka uygulama,hepsine razıyım.bir nebze de olsa yaşam enerjimi geri istiyorum.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Enerjimizin üstü örtülüyor çünkü, beslendiğimiz her gıda maddesi işlenmiş. Özellikle şehirlerde, sera koşullarında yetiştirilmiş sebze ve meyveler tüketiliyor. Yani 1 gece önceden azot, fosfor, potasyum verdiğimiz minik salatalık hasatla satışa sunuluyor. Sera dışında toprakta bulunan çilek ise yaz kış meyve veriyor. Kısaca etrafında ki toprağı da bozuyoruz.

Bunu neden örnek verdim. Göz ardı ettiğimiz en önemli etken gıda maddesi olduğu için. Tılsımlardan önce, özellikle gelecek neslin iyiliği için, yılın belirli dönemleri şehir hayatından uzakta geçirilebilir. Maddi gücünüz el vermeyebilir fakat giderlerinizi kısmamanız için sebep değil.

Ü

Üye silindi 58480

Yaşam enerjisi aslinda big bang gibi büyüyen bir kuvvettir. Büyüdükçe eski mutluluklar ve yaşanmışlık enerjileri alanı dolduramaz hale gelir. Kapasite artar ama yaşam enerjisi o yeni algı tabanını besleyemez hale gelerek yetersiz kalır.

Ne yapmalı ? Tabi ki normal karsilamali.

Yaşam enerjisi big bang gibi genişliyorsa daha yaşanacak çook mutlulukların olduğu bi kere bilimsel olarak kavramalıdır. Geçmişte bol keseden harcanan yaşam enerjisi gelecekte bunun yine tekerrür etmesi içindi. Öğrenilmiş bir alt döngü idi. Daha hakikat perdesi bile düşmedi. Daha ne şaşılacak olaylar var kozmosta.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sahip olduğumuz algılar yaşadığımız şeyleri hatalı yorumlamamıza sebep olur
buda enerjimizi zamanla düşürür sizdede olan bu sanırım.

Alienist

Kayıtlı Üye
Yaşadıklarınızı o kadar iyi anlıyorum ki sanki hislerime özet geçmiş gibi okudum. Yaşamdan aslında enerjinizi çalan etmenler çevredeki sahtelikler ve çok değer verdiğiniz değerler üzerinde kaybedilen güven.. Çocukken çok mutlu oluruz en basit şeylere bile çünkü saf bakarız karşımıza çıkan herseye. İçine hiç bir katkı yapmadan ifade eder ve yorumlarız insanları ve yaşamı.. Şimdi neden değişti bu?! Çünkü insan saflığı yitirdi, kilitli kapılar ardındaki gerçekleri öğrendi. Hele ki o gerçeğe uyanan insanlar için yaşam, yaşamaktan çıkıp zorlayıcı kısır döngüsü haline geldi. Ne yazık ki bizi bu hisleri yaşamaya iten sahteliği değiştirecek hiç birşey yok sadece bununla başedebilecek güç ve beyin kontrolü elimizde. Ben bunu kendi açımdan aşabilmeyi başardım önüme bir kalem kağıt alıp, beni bu hayatta ne mutlu eder ne mutsuz eder? hayatta en çok ne yapmayı isterim? en çok görmek istediğim yer neresi? hangi dili öğrenmek isterim? gibi bir çok soruyu kendime yöneltip sonucunda bir çok hedef belirledim bunlar sadece basit örnekleri.. İnanın o hedefleri gerçekten benimser ve çabalarsanız enerjiniz tavan yapar sabahlara uyanışınız daha anlamlı olur. İnsan boşuna yaratılmadı ki varlıklar arasında da en üstünü olarak yaratıldı öyleyse çareyi yalnızca kendinde aramalı..

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Yaşadıklarınızı o kadar iyi anlıyorum ki sanki hislerime özet geçmiş gibi okudum. Yaşamdan aslında enerjinizi çalan etmenler çevredeki sahtelikler ve çok değer verdiğiniz değerler üzerinde kaybedilen güven.. Çocukken çok mutlu oluruz en basit şeylere bile çünkü saf bakarız karşımıza çıkan herseye. İçine hiç bir katkı yapmadan ifade eder ve yorumlarız insanları ve yaşamı.. Şimdi neden değişti bu?! Çünkü insan saflığı yitirdi, kilitli kapılar ardındaki gerçekleri öğrendi. Hele ki o gerçeğe uyanan insanlar için yaşam, yaşamaktan çıkıp zorlayıcı kısır döngüsü haline geldi. Ne yazık ki bizi bu hisleri yaşamaya iten sahteliği değiştirecek hiç birşey yok sadece bununla başedebilecek güç ve beyin kontrolü elimizde. Ben bunu kendi açımdan aşabilmeyi başardım önüme bir kalem kağıt alıp, beni bu hayatta ne mutlu eder ne mutsuz eder? hayatta en çok ne yapmayı isterim? en çok görmek istediğim yer neresi? hangi dili öğrenmek isterim? gibi bir çok soruyu kendime yöneltip sonucunda bir çok hedef belirledim bunlar sadece basit örnekleri.. İnanın o hedefleri gerçekten benimser ve çabalarsanız enerjiniz tavan yapar sabahlara uyanışınız daha anlamlı olur. İnsan boşuna yaratılmadı ki varlıklar arasında da en üstünü olarak yaratıldı öyleyse çareyi yalnızca kendinde aramalı..
Dediğinize katılıyorum ama tamamen değil insan zevkleri için gelmemiştir bu dünyaya dünyevi işler sana sadece dünyada kolaylık sağlar veya zevk verir ama asıl bakılması gereken pencere bundan daha yüksekte manevi dünyaya geçmeli insan manevi pencereden bakmalı insan o zaman asıl olarak neye ihtiyacı olduğunu görür içeriden değil dışarıdan bakmalı dünyaya sadece sevdiği şeyler için koşan insanları gördüğünüzde ego bile yapabilirsiniz aman dikkat...

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Dediğinize katılıyorum ama tamamen değil insan zevkleri için gelmemiştir bu dünyaya dünyevi işler sana sadece dünyada kolaylık sağlar veya zevk verir ama asıl bakılması gereken pencere bundan daha yüksekte manevi dünyaya geçmeli insan manevi pencereden bakmalı insan o zaman asıl olarak neye ihtiyacı olduğunu görür içeriden değil dışarıdan bakmalı dünyaya sadece sevdiği şeyler için koşan insanları gördüğünüzde ego bile yapabilirsiniz aman dikkat...

Önemli olan denge, sevdiğin şeylerden hep mahrum yaşayınca yaşama sevincin kalmıyor, manevi dünyayı yok sayınca da her şey boşlukta kalıyor.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Önemli olan denge, sevdiğin şeylerden hep mahrum yaşayınca yaşama sevincin kalmıyor, manevi dünyayı yok sayınca da her şey boşlukta kalıyor.
zaten neye ihtiyacınız olduğunu görürsünüz dedim manevi alemde iken de sevdiğiniz bir şeyi yapabilirsiniz demek istediğim zaman kaybı olan şeylere düşkünlüğü bırakabilirsiniz

Alienist

Kayıtlı Üye
Yaz

Yazdıklarımı dünya zevklerinin peşinde koşmak olarak algıladıysanız zaten doğru algılamamışsınız belirttiğim gibi onlar sadece basit örneklerdi hayatta birşeylere tutunmazsanız kendinize bir yol haritası belirlemezseniz maneviyatınızı yüceltecek bir alanınız da olmaz zira dünyanın neresine giderseniz gidin ne işle meşgul olursanız olun inancınız sizinledir siz yaşamınızı maneviyatınızla harmanlayabilirseniz ancak gerçek imana sahip olursunuz ve keyif alarak ömür sürdürebilirsiniz tek bir pencereden bakarak doğru görülmez ve maneviyat da koşullara ya da yaşam zevklerine göre değişen birşey değildir