Yarı değerli taşlar hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ulas149

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ben oculus uzun zamandır yoktum geri döndüm :) size bir soru soracağım cevabını az çok tahmin etsem de yinede sizlerinde görüşünü alayım dedim. 1-2 ay önce okuldaki bir kız arkadaşımın ametistten bir kolyesi vardı bilirsiniz ametist, akik,kuvars vs. böyle taşlar negatif enerjiyi yok ediyor pozitif enerjiler veriyor. bana kolyesini gösterdiğinde kolyenin ucundaki ametistin normal olmayacak şekilde ısındığını fark ettim. arkadaşım o aralar biraz stresli bir dönemdeydi bende bunun negatif enerji birikmesinden olduğunu düşünüyorum. ayrıca kolyeyi takarken sürekli kötü rüyalar görüyormuş. sizce benim düşündüğüm gibi mi? şimdiden teşekkürler.

mor_rena

Banlı Kullanıcı
Benim daha çok stresli dönemlerimde elimde tuttuğum bi ametist taşım var onu aldığım yerdeki kadın ara sıra taşı toprak veya suyla temasa geçirip negatif yükleri boşaltmamı söylemişti :

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba arkadaşlar ben oculus uzun zamandır yoktum geri döndüm :) size bir soru soracağım cevabını az çok tahmin etsem de yinede sizlerinde görüşünü alayım dedim. 1-2 ay önce okuldaki bir kız arkadaşımın ametistten bir kolyesi vardı bilirsiniz ametist, akik,kuvars vs. böyle taşlar negatif enerjiyi yok ediyor pozitif enerjiler veriyor. bana kolyesini gösterdiğinde kolyenin ucundaki ametistin normal olmayacak şekilde ısındığını fark ettim. arkadaşım o aralar biraz stresli bir dönemdeydi bende bunun negatif enerji birikmesinden olduğunu düşünüyorum. ayrıca kolyeyi takarken sürekli kötü rüyalar görüyormuş. sizce benim düşündüğüm gibi mi? şimdiden teşekkürler.
Taşın temizliği, programlanması, kişinin taşıma amacı, kişiye olan uyumu gibi konularda bilgisi var mıdır bu arkadaşın?

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Çok fazla negatif enerji biriktirmiş. Bu yüzden olabilir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Taşı toprağa gömüp bir gece bekletmek kötü enerjinin toprağa akmasını sağlıyor.Bende kaplangözü ve pembekuvars kullanıyorum ve bu şekilde taşlarî arındırıyorum.Enerji birikiminden sıcaklığın oluştuğunu düşünüyorum.

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Ben de kuvars taşı kullanırım kendim için. Yukarıda bahsedildiği gibi toprağa gömerek kötü enerjisini boşaltmasını sağlıyorum haftada veya 15 günde bir.
Arkadaşınız taşı kendi mi satın almış yoksa başka biri hediye olarak mı vermiş? Tam emin değilim ama eğer yanlış hatırlamıyor ve yanlış bilgilendirilmediysem birinden bu tür taşları hediye olarak almak ve kullanmak pek tavsiye edilmiyor. Çünkü veren kişinin enerjisi ve niyeti negatif yöndeyse bu durumun taşı kullanan kişiye zararı olabiliyormuş. Yanlışım varsa düzeltilebilir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben de kuvars taşı kullanırım kendim için. Yukarıda bahsedildiği gibi toprağa gömerek kötü enerjisini boşaltmasını sağlıyorum haftada veya 15 günde bir.
Arkadaşınız taşı kendi mi satın almış yoksa başka biri hediye olarak mı vermiş? Tam emin değilim ama eğer yanlış hatırlamıyor ve yanlış bilgilendirilmediysem birinden bu tür taşları hediye olarak almak ve kullanmak pek tavsiye edilmiyor. Çünkü veren kişinin enerjisi ve niyeti negatif yöndeyse bu durumun taşı kullanan kişiye zararı olabiliyormuş. Yanlışım varsa düzeltilebilir.
Haklısınız hediye edilen taşlarda böyle bir durum sözkonusu.Bu durumda da yine toprakta enerjinin temizlenmesi sağlanıp,taşı avuca alıp kullanacak kişinin kodlamasıyla eski enerji silinebilir.Ben taşımı yeni almama rağmen önce broşüründeki gibi duasını yaparak sonra takmaya başladım.
Örnek Aktivasyon:Sevgili.....taşım.Ben.....seni ..kolye vs.... olarak boynuma vs.,takacağım.Hayatımda....(istediğiniz şifasını belirleyiniz)......olması için bana yardım edeceğine inanıyorum.Çünkü sen şifasın(3 kere)Sen sevgisin(3kere)Sen Bilgesin(3kere).Allah ın izniyle yardımların için teşekkür ediyorum.
diyerek taş kullanılmaya başlanır.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İnorganik taşlar çok kolay ısınır. Beden ısımız gayet yüksektir ve taşı ısıtabilir. Yarı değerli taşlar kötü rüyaya neden olmaz bununla birlikte yarı değerli taşlar birer yaşam kutusudur. kişinin kendi yaşamının anılarını depolama özelliğine sahiptir. yani sorun taşta değil kişinin kendisinden ve yaşama bakış açısından kaynaklanabilir. her yarı değerli taşın kendisi, rengi, biçimi ve taşıma şekli çok önemlidir. Güzel gelmesi ya da taşın özelliklerinin hoşumuza gitmesi bize faydalı olacak diye bir şeyde yoktur. Seçimlerimizi yaparken bizimle enerji uyumunun olup olmadığına bakmak gerekir. basit bir test yapın. bir elinize taşı alın ve güneş sinir ağı çakrasına yani göbek deliğine yakın bir yere koyun. taş elinizde olmaya devam etsin. diğer elinizle bir ağırlık kaldırın. 5-10 litrelik su olabilir, ya da taşı aldığınız yerde size ağır gelen bir nesne olabilir. seçtiğiniz taş ile kaldırın bir de taşsız kaldırın. eliniz boş iken. eğer ağırlığı taş varken kolay kaldırıyorsanız size iyi gelmiş demektir. eğer taş varken kaldırmak daha zor gelmişse taş size uygun değil demektir. bu konuda pek çok yöntem var bu en kolay yollardan biridir.

Yarı değerli taşlar. Düzenli olarak arındırılmalıdır. en hızlı yol elma sirkeli ve tuzlu su karışımına 15 dakika bekletmektir. Dişli taşlar yani işlenmemiş kayaç halinde iken bir parçası alınmış olanlar hızlı kodlanır. gören bir kişide bilinçli ya da bilinçsiz kodlayabilir. bu nedenle eğer başkalarının görebileceği bir taş taıyorsak ve bu taş dişli bir taş ise takı olarak kullanılmamalıdır.

bendekiben

Elit Üye
Sevgili Urum'un güzel açıklamalarına ek olarak bazı yarıdeğerli taşlar susuz temizleniyor bunlara da tütsü reiki veya yanına başka bir taş koyarak temizleme yöntemleri sayılabilir.Ama bu saydığım yöntemler ilk alındığında uygulanacak yöntemler değildir.İlk alındığında en güzel temizleme yöntemi toprakta 12 saati aşmadan bekletmek olucaktır.Yanına başka taş koyarak temizleme yönteminde su değmeden temizlenecek taşımın yanına kyanit taşımı kullanırım çünkü üstünde negatif tutmaz ve negatif temizleme özelliğine sahiptir.Bu nedenle kyanit taşının temizlenmeye ihtiyacı yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...