Tesbihler Buluyordum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayatiiyasaa

Kayıtlı Üye
Bundan birkaç sene önce eski oturduğumuz yerde temizlik yapınca hep tespihler buluyordum camiilerdekilerden. Evde kullanan biri yoktu. Her temizlediğimde bir köşeden çıkıyordu illaki. Gelen gidenimiz de yoktu ve taşındığımızda bina hiç kullanılmamıştı. O evden taşındığımızdan beri hiç rastlamadım. Peki bunun ne gibi bir açıklaması olabilir? Bazı hocalara sordum, yatır vs olabilir dediler. Bir de sizin fikrinizi alayım dedim. Mesajlarınızı bekliyorum..

qrcn

Kayıtlı Üye
Dediğinize gibi öyle bişey ki doğal yollardan açıklamak zor fizik kanunları devre dışı :)
Geriye gözle görülmeyen varlıklar kalıyor.Yanıltmak istemem ama kötü bişey gibi durmuyo ilk bakışta

hayatiiyasaa

Kayıtlı Üye
Hayra yormak lazım :) o evden sonra hiç olmadı böyle bir şey aklıma geldi böyle bir forum bulmuşken sorayım dedim

hopefull06

Kayıtlı Üye
Belkide gelen bir misafirinizin elinde dökülen saçılan bir tesbihti, zamanla kalan parçalarını siz bulmuş olabilirsiniz. Bizim oralarda hep boncuk bulanın kızı olur derler :) çivi yada iğne bulanında oğlu olurmuş :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Toplayıp tesbih yapsaydınız.

hayatiiyasaa

Kayıtlı Üye
Yanlış anladınız sanırım boncuk değil tesbih buluyordum ve öyle gelen giden de olmazdı bahsettiğim gibi :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yanlış anladınız sanırım boncuk değil tesbih buluyordum ve öyle gelen giden de olmazdı bahsettiğim gibi :)
Bütün halinde tespihler buluyordunuz. Bu tesbihleri ne yaptınız? Duruyorsa fotoğraflarını buradan paylaşır mısınız?

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu durumu bir yatira baglayan hocanin ilim seviyesini merak ettim acikcasi.Yatir diye tabir edilen olay bir ermisin mezari degilmidir ? Bu alemden diger aleme göcmüs bir insan artigi yani. Diger alemde ibadet yokki.Cin tarzi varliklar ise insanlar gibi namaz kilmazlar, secdade tesbih olmaz onlarin ibadet mekanlarinda.

hayatiiyasaa

Kayıtlı Üye
Bu durumu bir yatira baglayan hocanin ilim seviyesini merak ettim acikcasi.Yatir diye tabir edilen olay bir ermisin mezari degilmidir ? Bu alemden diger aleme göcmüs bir insan artigi yani. Diger alemde ibadet yokki.Cin tarzi varliklar ise insanlar gibi namaz kilmazlar, secdade tesbih olmaz onlarin ibadet mekanlarinda.

Hocanın geçiştirmek amaçlı öyle bir cevap verdiğini düşünüyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads