sürekli hayra yorulacak rüyalar görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VirtiualHuman

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bu aralar nedense hep hayra yorulacak rüyalar görüyorum rüya tabirleri olsun baktığım zaman hep hayırlı şeyler çıkıyor ama nedense bunları hak etmediğimi düşünüyorum içimi rahatlakmak için yazdım buraya beni garip bulabilirsiniz ama hak etmediğim birşey için bana lütuflar gelmesi beni rahatsız ediyor bu arada konuyu nerye açacağımı bilemedim kusuruma bakmayın lütfen iyi forumlar

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Hak etmediğinizi duşunuyorsanız olmaz o zaman içiniz rahat olsun..
Neden insanoğlu iyi şeyleri hak etmediğini düşünür ki ?
Çok mu hata ettiniz kotu birisimisiniz ki ?
İyi şeyleri hak etmediğini duşunen bir canlının kalbi az da olsa iyidir o zaman neden hak etmediğinizi duşunuyorsanız bulduklarınızı hayatınızdan çıkarın ve yapmamaya çabalayın herşeyden önce kendiniz den başlayarak her şeyi SEVİN..

La-edri

Kayıtlı Üye
Hak etmiyorum demek cok yanlis, yani siz ne yaptinizda görmeyi hak ettiniz, duymayi konusmayi yürümeyi ? Malumunuz bazi insanlar bu nimetlere sahib degildir, bu hak etme meselsi degildir asla. Insan ne yaparsa yapsin tabiri caiz ise agzi ile kus tutsa Hakk'a laik degildir. Fakat elde ettiginiz her sey Allah'in bir lutfudur.Insana sukur etmek düser sevinmek ve verilen bu degerleri haki ile kullanmak. Red etmek ve sorgulamak hak etmedim diye pesin hükümlü tavir almak nankörlüktür.Biz insan olarak insanlari taniriz ve derizki kimse kimseye bir seyi sebebsiz /karsiliksiz hibe etmez, ve yaradanida ayni kefe koyuyoruz oysa Allah Vehhab'dir yani acilimi ;"Karsiliksiz veren hibe eden, hic bir sebeb yokken lutfundan nimetlendiren"

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Daha rüya iken haketmediğinizi düşünüyorsanız bu rüyalar gerçek olursa herhalde vicdan azabı çekersiniz siz:),"neden güzel şeyler beni buldu"diye..
Kendinize bu derece haksızlık etmeyin.Allah bu rüyaları size gösteriyorsa demek ki haketmişsiniz.Aslında benimde bu cümlem yanlış oldu,"haketme"sözcüğü bu konuda tamamen ortadan kalkmalı.Sadece ruyalarınızın değerini bilin ve şükredip hayra yorun her zaman.Ruyalar değerlidir belki de gerçek yanılgısından çok daha gerçek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...