Sizde '' Hipoglisemi '' hastası olabilirsiniz bilgilenme amaçlı lütfen okuyun

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Vücuttaki kan şekeri seviyesinin normal sınırlar içerisinde tutulması sağlık açısından çok önemlidir. Vücudumuzdaki her hücre enerji için glikoza ihtiyaç duyar. Kandaki şeker miktarının yükselmesi diyabet gibi bazı sağlık problemlerine neden olur. Bununla birlikte kan şekerinin normalinden düşük olması da sağlıklı değildir. Tıpta düşük kan şekeri problemine hipoglisemi denir.

Eğer düşük kan şekeri belirtileri ile karşı karşıyaysanız bir uzmana danışıp teşhis koydurmak ve bir an önce tedaviye başlamak kişinin sağlığı için oldukça önemlidir. Eğer kan şekerindeki düşüş ciddi boyutlara ulaşırsa bilinç kaybı ve hatta ölümler gerçekleşebilir. Tedavi edilmeyen hipoglisemi rahatsızlığı ileride diyabete dönüşebilir. Bunun nedeni bir zaman sınra böbreküstü bezlerinin işlevini yerine getirememesi ve pankreastaki insülin üretiminin düşmesidir.

Hipoglisemi problemi olan kişiler kahvaltının ardından kendilerini hafif yorgun hissedebilirler. Kişi öğle vaktinde karbonhidrat bakımından zeyif bir diyet takip ediyorsan kan şekeri akşama doğru hafif düşüş gösterebilir. Ani kan şekeri düşüşlerinin nedeni pankreasın fazla insülin salgılamasıdır. Kan şekerinin düşmesi sonucu kişi aşağıdaki belirtiler ile karşı karşıya kalabilir;

1- Anksiyete atakları, depresyon

2- Zihin bulanıklığı

3- Ani baş dönmeleri

4- Yorgunluk, baş ağrısı

5- Aşırı terleme ve açlık hissi

6- Kas ağrıları ve kas krampları

7- Mide bulantısı, titreme ve kalp atışlarında hızlanma

8- Cilt renginde solukluk ve güçsüzlük

Alıntıdır

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
iyide ben her zaman açım pazartesi perşemde salı dışında hep yorgunum

lavinia888

Kayıtlı Üye
ben de sadece sürekli acıkma hali var sürekli bişeyler yemek istiyorum :lurk5: acaba bu neden kaynaklıyo ? :D

focus

Kayıtlı Üye
ben tip2 şeker hastası olarak (6 aydır) ilk duydugum da şok yaşamıştım.

tavsiye stress den uzak kalın, sigara alkol olmasın, sebze agırlıklı ama haşlama veya ızgara et yiyebilirsiniz, şekeri ve suni tatlandırıcıları, şekerli herşeyi silin hayatınızdan ben ilk 4 ay çok zorlandım. ama alışıyor insan.
ekmek tam bugday olsun.
her ögünde 2 dilim bol miktarda hareket.
düzenli ve sık ögün günde 6 kere yemek yiyorum.
3 temel 3 ara ögün aralarda meyve şart.
pirinç patates yok unutun gitsin yada yediklerinize sayın yaşasın bulgur.
ve düzenli saatli yaşama.
kimse hastalıgı alay konusu yapmasın.
ben günde 3 sabah 1 öglen 1 akşam zorunlu ilaç alıyorum.
çok şükür hapla dengeledik ama biraz sıkıntı başlasın hoopp şeker tavana 350-400 lere çıkıyor.
ondan sonra çuval gibi yıkıyor.
herkese geçmiş olsun, şifalar dilerim.
saglıkla saglıcakla kalın.
ışık sizinle olsun.