Sınırlar.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Korkunç.İşlerin buraya kadar gelmesi, bu hangi kelebeğin etkisi olduğunu kestiremediğim küçük kuruntunun aslında beni kasıp kavurması korkunç.Bir mum, bir el fenerine bakıp yanmaktan vaz geçer mi ? Kişi neden kendini reddeder ?
Başkalarının tekamülü nasıl bizimkini ezebilir ? Başkalarının tekamülü nasıl bize sınırlar koyabilir ? Sadece buraya kadar gelebilirsin diyebilir ? Ben buradayken sen ancak bu sandalyede oturabilirsin nasıl denenebilir ? Mesela bir üstad bulmakta ise, ilk yaratılan insanın üstadı kimdi ? Neden efendilerin etrafında dönmeye başladı her şey ?
Evren neden birilerini öncü seçti ? Bir mumun gölgesinde yanan bir kibriti kim umursadı ? O kibrit bir mumun gölgesinde yanmaya neden bu kadar çabaladı.Anlayamıyorum.Anlam veremiyorum.Sinirime dokunuyor.Her geçen gün, düşündükçe daha da küçülüyorum..Kabuğuna sığmayanları o kabuğun içinde nasıl eziyorlar ? Bize bu sınırları koyan kim...Bize ne kadar yanabilceğimizi biri alttan alttan söylüyor ama ona bu hakkı kim veriyor ?
Nasıl böylelerine izin veriyorlar ? Aralarda dolaşıp, nasıl ahkam kesebiliyorlar.Benim bedenime biri nasıl sınır koyabilir ? Veya sınırlarım olduğunu düşündürebilir ?

Yoksa insan olmak bu mu demek..Hepimizin bir şelalenin altında.Kimimiz iki yudumda kanıyor içmeye,kimimiz üç..Kimine kanmak için beş lazım geliyor da son yudumu alamadan ölüyor.Doymadan gittim diyor doyamadan gittim.Diğeri ise iki yudumda tamamlıyor kendini..
Anladım sanki..Hepimiz içiyoruz.Susuzluk dünyanın her yerinde aynı değil lakin o suya doymak aynı..O zamanda sınırların bir değeri kalmıyor..
Sınırların.
Bir.
Değeri.
Kalmıyor.

h-r