semum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cocktayl

Kayıtlı Üye
Valla bende bunun ne olduğunu anlamadım ki büyüden mi yoksa panik atak mı anlamadım. Ama dua okumadan da geçmiyor bu da ayrı bir mesele.

semy

Kayıtlı Üye
Böyle bir durum benim kardeşime de oluyor anlattığınız belirtilerin aynısı onda da var doktora gittik panik atak teşhisi koydular hala devam ediyor ama bu günlerde geceleri korkutucu varlıklar gördüğünü de söyledi karışık bir durum ben içinden çıkamadım yardımcı olabilir misiniz?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
böle bir durum benim kardeşimede oluyor anlattığınız belirtilerin aynısı ondada var doktora gittik panik atak teşhisi koydular hala devam ediyor ama bu günlerde geceleri korkutucu varlıklar gördüğünüde söyledi karışık bir durum ben içinden çıkamadım yardımcı olabilirmisiniz
Özelden kardeşinizin bilgileri ve fotoğrafını yollayın.

gümüş

Kayıtlı Üye
Güncelleme.

Semum bir tür ateştir.

“Andolsun ki biz, insanı pişmemiş çamurdan, kokuşmuş cıvık balçıktan yarattık. Cân’nı da (insandan) daha önce semûm ateşinden yarattık.” (Hicr, 26-27) buyurur.

Ayetten anlaşıldığı gibi Cân(cinlilerin Ademi), insanoğlundan önce yaratılmıştır. İnsanın yaratılışının, kainattın yaratılışında son halka olduğu düşünülürse, Cân sondan bir önceki halka olarak yaratılmıştır.

Ayetteki “semûm ateşi” hususunda, bazıları, “Bu, ateşin alevidir.” demişler; bazıları da “O, öldürücü derecede sıcak olan sam rüzgarıdır.” demişlerdir. Önceki ayetin de yardımı ile, İbareden anlaşılan bunun bir çeşit ateş olduğudur. Fakat, bedenin gözeneklerine, yani derideki o küçücük deliklere nüfuz edip, içine işlediği için buna, “semûm” ismi verilmiştir. İnsanın içine işleyen rüzgara da bu yüzden “sam rüzgarı” denmiştir. Bir rivayette, “Semûm, dumansız ateştir. Yıldızlar da bu ateşten yaratılır.” denmiştirki, bu, “semum ateşi” ile geçen ayetteki “ateşin mârici”’nin aynı olduğunu gösterir. Buna göre aynı şeyi anlatan bu kelimelerden biri, o ateşin yalın, saf ve dumansız bir ateş olduğunu, diğeri de yakıcı ve kavurucu olduğunu anlatmış olur. Âlûsî “semum ateşi”ni, “fevkalade hararetli ateş” diye tefsir ederken buna işaret etmektedir.Ayrıca semum şeytanın kölesidir ve şeytanı efendisi olarak görür

Bazı hadislerde Cân’nın yaratıldığı ateşin, bildiğimiz ateşlerden çok daha sıcak olduğu bildirilmektedir. Ebu Davud et-Tayalisî’nin İbn Mes’ud(r.a.)'dan naklettiği bir hadise göre, “Bu (dünyada gördüğümüz) ateşler, Cân’nın yaratıldığı ateşten yetmiş kat daha hafiftir.” /Alıntı

Ü

Üye silindi 38107

Bende birşey okumuştum ateşle ilgili. Hatıra ateşi diye

Secretx101

Kayıtlı Üye
Birşey soracağım Yöneticilerin yaptığı bakımlarda vs. lerde niçin anne adı veya doğum tarihi gibi bilgiler isteniyor, yöneticilere de özel değil bunu büyü yapan-bozan üfürükçüler veyahut majisyen tarzında kişiler de istiyor.Nedeni nedir?

Eliçya

Kayıtlı Üye
Bahsettiğin belirtileri meydana getirecek psikolojik ve fizyolojik milyonlarca hastalık var tıbbın açıklayamadığı durumlarda böyle şeyleri düşünmek lazım. O yüzden önce bir doktora gidip detaylı muayeneden geç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...