Saç çıkarma hakkında

GoodLife

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, bu aralar böyle alternatif tıp üzerine konular açıyorum hep kusura bakmayın. Aklıma takılan bir soruyu paylaşacağım sizlerle. Büyük büyük dedelerimden birinin ölmesine yakın bir zamanda dökülen ve tamamen kel olmuş saçlarının tekrar çıkmaya başladığı anlatılır hep ailede. Vücuttaki nerdeyse bütün hücreler kendini yeniliyor dökülen saç hücresi neden yenilemiyor? Yada bu durum neye bağlı? Tüm hastalıkların bitkisel bir ilacı, çözümü vardır diye inanıyorum. Lokman hekimin ölümsüzlük hikayesini hepiniz bilirsiniz. Saç dökülmesi, kellik bunun yanında çok basit kalır. Sorum kabaca şu saç dökülmesinin bir çözümü varmı? Veya dökülmüş saçları geri çıkarmanın? Sizinde yakınlarınızda dedemin yaşadığına benzer şeyler yaşandımı? Saygılar.

Rositaa

Kayıtlı Üye
Ölmesine yakın saçlarının çıkması ilginçmiş, ilk defa duydum?

Alienist

Kayıtlı Üye
Öncelikle şunu belirteyim gittiğimiz çok iyi hastanelerde bile doktor sıfatıyla oturup doktorluktan bi haber insanlar var gidip de şikayetlerini anlattığınızda kalıplaşmış testleri yaptırmanızı söyleyip yollarlar o yüzden her doktora güvenip bu değerlerin sonucu yeter demeyin çinko demir d vitamini ve b vitamini değerlerine ve tiroid hormon değerlerinin testlerini mutlaka isteyin. Tıbben dökülmeye sebep bir sonuç çıkmazsa o zaman alternatif tıbba yönelin. İbni sinanın öğütlerinden biri de sarımsak yutmaktır 6 ay kesintiye uğramadan alındığında beyaz saçların bile siyaha döndüğünü anlatır.kanı temizlediği için dökülmeye sebep olan etmenleri de ortadan kaldırır. Chia tohumu da çok güçlü vitamin ve mineraller içerir spor sonrası yoğurda ekleyip yiyorum ben saçlarımdaki etkisini çok hızlı farketmeye başladım. Ayrıca şunu da belirteyim stres de hiç bir sebep yokken saçın dökülmesine sebep olan etmenlerdendir her zaman pozitif olmaya çalışın Yediğinizin içtiğinizin size şifa yolu ile döndüğünü tasavvur edin o enerjiyi o gıdaya yüklemiş ve dolaylı yoldan şifa almış olursunuz

Rositaa

Kayıtlı Üye
Öncelikle şunu belirteyim gittiğimiz çok iyi hastanelerde bile doktor sıfatıyla oturup doktorluktan bi haber insanlar var gidip de şikayetlerini anlattığınızda kalıplaşmış testleri yaptırmanızı söyleyip yollarlar o yüzden her doktora güvenip bu değerlerin sonucu yeter demeyin çinko demir d vitamini ve b vitamini değerlerine ve tiroid hormon değerlerinin testlerini mutlaka isteyin. Tıbben dökülmeye sebep bir sonuç çıkmazsa o zaman alternatif tıbba yönelin. İbni sinanın öğütlerinden biri de sarımsak yutmaktır 6 ay kesintiye uğramadan alındığında beyaz saçların bile siyaha döndüğünü anlatır.kanı temizlediği için dökülmeye sebep olan etmenleri de ortadan kaldırır. Chia tohumu da çok güçlü vitamin ve mineraller içerir spor sonrası yoğurda ekleyip yiyorum ben saçlarımdaki etkisini çok hızlı farketmeye başladım. Ayrıca şunu da belirteyim stres de hiç bir sebep yokken saçın dökülmesine sebep olan etmenlerdendir her zaman pozitif olmaya çalışın Yediğinizin içtiğinizin size şifa yolu ile döndüğünü tasavvur edin o enerjiyi o gıdaya yüklemiş ve dolaylı yoldan şifa almış olursunuz
Chia tohumunun tadı nasıl spordan sonra bende tüketmek istiyorum ama cesaret edip alamadım

Alienist

Kayıtlı Üye
Güzel olan yanı hiç belirgin bir tadı yok tatsız ama bulunduğu ortamdaki suyu bünyesine çekip şişme özelliği olduğu için de yemesi keyifli :) tavsiye ederim.

GoodLife

Kayıtlı Üye
Allah a şükür bir problemim yok saçlarımla ilgili ama merak ediyorum. Ölmüş saç hücreleri tekrar canlanabiliyormu ?

İbisu

Kayıtlı Üye
forumda simyacı veya simyayla ilgilenen olsaydı keşke size cevap verebilirdi forumda geçmişte yoksa şimdikilerin cevap vereceğini pek sanmıyorum internette araştırabilirsiniz ama dikkatli olun her şey sürülmez @dennise gelecek dediğin akında simyacı şifacı da var mı

dgo

Kayıtlı Üye
Piyasada "mavi serum" var,googleden bir araştırın derim

Ü

Üye silindi 58480

1569861498831.jpeg

Saç çıkarma formülümü veriyorum

Biraz zahmetli ama kesin çözüm. 1 ayda Beverly Hills çizgi filmindeki o rock`çı kız gibi olmak garanti hatta !!

Adım adım vereyim hatta :D

1- Sert Dişli bir tarak bulun ve dişlerini bir zımpara kağıdı ile biraz sivriltin.

2- Saçınızı tarayın. Çok hafif mikro çizikler oluşacak kadar baskı uygulayın. Hoş bir kaşıma hissi veriyor olmalı. Kanatmayin yani.

3- Saçınızın diplerini iyice ovalayarak sirkeli suyla yıkayıp durulayın.

Ne yapmış olduk ? SAçı temizledik ve sirkenin organik asiti ile yağ dokusunu çözerek attık. Kafanız yanmış olabilir. Ama bu daha bişey değil.

4- Bir koçan sarımsak ezin ve bir o kadar da zeytinyağı ile karıştırın. Biraz kaya tuzu da atabilirsiniz.

5- Sirkeli suyla durulanıp kurutulduktan sonra saç diplerinizdeki ve deri altından salgılanan yağ dokunuzdan bir sureligine kurtuldunuz. Sarımsaklı zeytinyağlı karışımı süreceksiniz şimdi. Böylece kurumuşluğun oluşturduğu öze emme vakumu başlayacak. Sarımsak zaten doğal bir saç çıkarıcıdır. Zeytinyağındaki E vitamini de saçı besleyecek. Caniniz yanarsa son derece sagliklisiniz demektir. Cunku sinir uclarinizin etkiye tepki verdigi icin saclariniz da gurlesecek demektir.

1 ayda Hepsi grubundaki o kız gibisiniz.

Ü

Üye silindi 58480

Et yemek tamam da , yumurta yemek sürece daha çok destek olur.

Kızmızı et 4 saatte anca sindirilir. Yumurta ise 30 dakikada. Yumurtadaki amino asitler zaten ete dönüşmediği için yani bir nevi tohum olduğu için daha parçalıdır. Kırmızı et sonradan amino asitlere çözülene kadar başka bir yemek yersiniz ve faydasını da çoğu zaman alamadan eti bağırsaktan dışarı atarsınız.

Ü

Üye silindi 58480

Evet Anaksarate hakli,

Kizlardan uzak durun. Sonra zaten onlardan kurtulmak icin sacinizi basinizi yolacaksiniz.
Formulume o kadar da guveniyorum yani :cool:

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
582
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
133