pişmalık duası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ondört

Kayıtlı Üye
2 yıllık Sevgilim beni defalarca aldattı onu çok sevdiğim için vazgeçemediğim için hep sineye çektim... kendi hatasını kapatmak için bana iftiralar attı günlerdir yemek yemiyorum sürekli ağlıyorum eve kapandım depresyondayım onun çok ama çok pişman olmasını istiyorum. Lütfen bana yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim :(

ptaah

Kayıtlı Üye
İnsanlara çok bağlanma beklenti içine girme sonun hep hüsran olur.Onları Allah rızası için sev kendin için sevme.

"Sen, yalnız seni talep edeni ara. O’na talip ol. Yalnız seni seveni sev. Yalnız seni özleyenle meşgul ol.
Aziz ve Celil olan Allah’ın şu kelamını hiç işitmedin mi ?”
‘..Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler.’ - Maide 54
Fethu'r Rabbani - 37. Sohbet"

phenomenon

Kayıtlı Üye
Allah'a havale edin, kalbinizi ferah tutun. Er ya da geç ölmeden, yaşattığını yaşıyor insan, buna inanın.
O insanı bence en kısa zamanda hayatınızdan çıkarın, bana göre insanlar mutluluk veriyorsa birisinin hayatında olmalı. Şahsen beni üzen insanı mümkünatı yok hayatımda tutmam, bir de aldatacak! Çok fena!
Pişman olsa da size geri dönmesine asla izin vermeyin, aldatmaya devam eder çünkü. Büyüklerimiz bir sözü var "Alışmış kudurmuştan beterdir."
Hayat çok güzel ve çok kısa, yaşanacak çok şey var. Mutluluk sizin elinizde, böyle sorunlu insanlarla vakit kaybedip kendinizi de üzmeyin. :)
Ve en önemlisi, bunları yaşadığınız için şükredin. Şu an her ne kadar kötü görünse de, aynı şeyleri evli ve bir de çocuk sahibiyken yaşamış olmak var :(
Hayata da asla küsmeyin, şimdi mutlu değilseniz ilerde daha güzelleri sizi beklediği içindir. Güzel düşünün herşey güzel olsun :)

albus

Kayıtlı Üye
Pismanlik bir histir. Ve o bunu hissetmediyse de siz ona onun iradesi disinda pisman gibi hissettirirseniz bu his onun hissi degil sizin hissinizdir.
Bence pisman olmasi gereken sizsiniz. Bence yani.
Asin artik onu. Dunyada 3 milyardan fazla insan var. Elbet kendinize gore birini bulursunuz.
Dunya sizi aldatan kisinin etrafinda donmuyor.

La-edri

Kayıtlı Üye
O mu size zulum etmis yoksa sizmi kendinize zulum ediyorsunuz bunu bir düsünmenizi tavsiye ederim.Umarim kisa zamanda toparlanirsiniz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bence pişman olmasın,hiçbi şey olmasın sadece hayatınızdan çıksın gitsin.Size iftira atıp bu derece acı verdikten sonra pişman olsa ne olucak?Onu affedecekmisiniz? Bugün pişman olsa üç gün sonra daha beterini yapar,karakter değişmezki...Tek önerim böyle bi insanı daha fazla yakınınınızda tutmamanız.Pişman olması için değil,ondan vazgeçebilmek için dua arayın.İnanın size fayda getirecek olan bu.Onun pişmanlığı değil.Belki çok zor geliyo anlıyorum seviyosunuz ancak "sevgi"denen kocamaan bi güzelliği,temizliği,saflığı barındıran kelimeyi kim için kullandığınızı düşünün .
Allah yardımcınız olsun.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bazı hal ve hareketler insanın gelecekte neler sunacağının işaretidir ve bu insan nasıl birisi olduğunuda belli etmiş bu insanı hayatınızdan çıkartırsanız kendinize çok büyük iyilik yapmış olucaksınız mazallah başınıza birşey gelse kanlar içinde yerde yatsanız bu kişi başıma iş almayım diyerek sizi öylece bırakıp gider bu tür insanlardan hayır gelmez.

Bu tür psikolojik durumdayken insan terkediyorum diyemiyor tek yapabildiği üzülmek ağlamak ama kendinize gelir ve dimdik ayakta durarak yapmanız gerekeni yaparsanız bu sizin hayrınıza olucaktır

Bir aralar bende bir gönül ilişkisinden dolayı büyü yaptırmak istemiştim ortada çok acayip durumlar vardı sonradan büyü yaptırmaktan vazgeçtim hayat önümüze ne nasip verdiyse ondan nasiplenelim diyip ayrılık yolunu seçtim 1 ay sonra hayatımda öyle bir hafiflik hisettim ki acayip keyif almaya başladım ve o üzüntüden eser kalmadı.

Eğer kendinizi ona çok bağlı hissediyor ve kopamıyorsanız EFT çalışmalarını bu konuda kendinize yapmanızı öneririm böyle bir insandan kimseye hayır gelmez ve size vereceği tek şey zarar olur,eğer bu konuda karar verirseniz sitede eft bölümü var orayı inceleyin.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Siz kendinize çok zarar vermişsiniz ama her yaşanan tecrube derstir ( alabilene ) sonuç itibari ile hata yapmayan insan başaramamıştır..
Siz pişman etmeyin yaratıcınıza bırakın işi o halleder.
Siz kendinizi affedin kendınızı sevin...

fransula

Kayıtlı Üye
Bakın Yüce Rabbim size bu canı emanet etmiş, ona iyi bak demiş. Sizin yaptığınız ise ona acı çektirmek. Sevgiliniz zaten layık olduğunu yaşar ama siz görürsünüz ya da görmezsiniz, eninde sonunda bulur. Hadi onu geçin siz neden kendinize bu kötülüğü yapıyorsunuz? Aldatmak aslında kendini aldatmaktır, o kişiyi hayatınızdan çıkararak aslında sizi değil, kendini aldattığını gösterin ona. En iyi cevap ve ceza olacaktır bu ona. Pişmanlığını da zaten sizi kaybedince yüreğinde derin bir sızı olarak yaşayacaktır emin olabilirsiniz. Aldatmak arsızlaşmaktır, bir kere yaptığında siz affederseniz ikinci gelir üçüncü gelir daha bir çokları gelir ve hayatınız zindana döner. Kendinize saygınız olsun lütfen izin vermeyin. Gelelim iftira konusuna; bu insanın sizi sevdiğinden emin misiniz? İnsan sevdiği birine asla iftira atamaz. Düpedüz ya nefret ediyor sizden ya da kullanıyor onu bırakamayacağınızı bildiği için iyi niyetinizi suistimal ediyor. Çok acele bir şekilde bitirin bu ilişkiyi, silkelenin. Aşk acısı çürük ve sallanan bir azı dişe benzer çekip atmazsan yayılır daha çok ağrı ve zarar verir. Zararın neresinden dönülürse kardır. Sağlıcakla kal...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...