Obsesif Izdırap

Senechaux

Kayıtlı Üye
Hayattan gram tad almıyorum, yaşamak, çalışmak, işe girmek, çıkarları için insanlara biat etmek, samimiyetsizlik ve sadakatsizlik, insanlar ve hareketleri okadar iğrenç geliyor ki bana uzun süre depresan kullandım kaç kere intihar etmeye kalktım. Bir sorunum yoktu aslında iyi bir ailem var yiyecek yemeğim, evim var ama bişeyler eksik gibi. Hayatta bir kişiyi sevdim sadece her şeyimi anlattım bana ruh hastası deyip terk etti ve önümde başkasının elini tutuyor. Anlayacağınız tiksiniyorum dünyadan da insanlardan da herkes ikiyüzlü. Bu sisteme uyum sağlayamadım heralde. intihardan da korkuyorum yapamam arafta kalmış gibiyim amacım yok siz bu durumda ne yapardınız görüşlerinizi merak ediyorum. Saygılar.

Talahu

Kayıtlı Üye
Zihin yapınızı ve hayatınızı tamamen değiştirebilirsiniz. Yeni bir kişilik ile yeni bir çevre ve hayata başlayabilirsiniz. Beyinde biriken ve tümöre benzeyen bu sıkıntılara anlam yüklememe seçeneğiniz bulunuyor. Allah'ın ismi ve izni ile size bu uzun yola göre daha kısa ve kolay bir seçenek sunuyorum. Aşağıda paylaşılan 5 videoyu 1 ay süresince, her videoyu günde 1 veya 2 kere dinlemeniz sorunun çözülmesine yeterli olacaktır.

1) Depresyon Karşıtı Frekans

2) Pozitif Enerji Frekansı

3) Serotonin Artırıcı Frekans

4) Stres Karşıtı Frekans

5) Kişisel Titreşimi Yükselten Frekans

Ü

Üye silindi 55028

Herkesin böyle bir dönemi oluyor.Anlayarak olayı çözmelisiniz.Sevdiğiniz insanın sizi sevmemesi dünyanın sonu değil.Onun sizi deli görmesi sizi deli yapmıyor.Altın çamurada düşse altındır.Dünyaya karşı tiksintiniz aslında sizin değil.Okuduğunuz kitaplar anlatılan hikayeler sosyal medyadaki gereksiz postlar bunlar sizi iyi hissettirmiyor.İyi hissetmek adlı bir kitap var.Altı ay 1 sene içinde kitabın uygulamalarımı yapıp bilgisini alırsanız depresyonu yenebilirsiniz.Epiktetos'un kişisel gelişim kitabı ,allah de ötesini bırak,Siktir et adlı kitap ve üzüntüyü bırak yaşamaya bak kitaplarını okuyabilirsiniz.Hangisi ilgi alanınızla daha alakalıysa.Yaşınızı bilmiyorum fakat 21 yaşından sonra beynin gelişimi duruyor ve daha huzurlu doğru karar alabiliyorsunuz.Fırsat bulursam devam edicem.Yapmanız gereken kafanızı boşaltmak ve rasyonel olmayan düşünceleri iyileştirmek yada atmak.İntihar düşünüyorum diyorsunuz yazdıklarımı dikkatli kullanın kendinize zarar vermeyin lütfen.

Senechaux

Kayıtlı Üye
Herkesin böyle bir dönemi oluyor.Anlayarak olayı çözmelisiniz.Sevdiğiniz insanın sizi sevmemesi dünyanın sonu değil.Onun sizi deli görmesi sizi deli yapmıyor.Altın çamurada düşse altındır.Dünyaya karşı tiksintiniz aslında sizin değil.Okuduğunuz kitaplar anlatılan hikayeler sosyal medyadaki gereksiz postlar bunlar sizi iyi hissettirmiyor.İyi hissetmek adlı bir kitap var.Altı ay 1 sene içinde kitabın uygulamalarımı yapıp bilgisini alırsanız depresyonu yenebilirsiniz.Epiktetos'un kişisel gelişim kitabı ,allah de ötesini bırak,Siktir et adlı kitap ve üzüntüyü bırak yaşamaya bak kitaplarını okuyabilirsiniz.Hangisi ilgi alanınızla daha alakalıysa.Yaşınızı bilmiyorum fakat 21 yaşından sonra beynin gelişimi duruyor ve daha huzurlu doğru karar alabiliyorsunuz.Fırsat bulursam devam edicem.Yapmanız gereken kafanızı boşaltmak ve rasyonel olmayan düşünceleri iyileştirmek yada atmak.İntihar düşünüyorum diyorsunuz yazdıklarımı dikkatli kullanın kendinize zarar vermeyin lütfen.
18 yaşındayım bu yaşta bunları hissetmek düşünmek beni çok yoruyor. Bu durumdan çıkmak istiyorum fakat ne ne yapacağımı biliyorum ne de o enerjiyi buluyorum kendimde.

Senechaux

Kayıtlı Üye
2. Kez üniversite sınavına gireceğim açıp da kitaba bakmıyorum asosyalim aktivitem yok. Gelecek düşüncem yok. Herşeyi yapmak istiyorum ancak hiçbir şey yapmak istemiyorum gibi bi durum var ortada.

Ü

Üye silindi 55028

Yaşınız küçük sınavla ilgili hissettiklerinizi bende hissettim.Normal olarak şu sıralar yetişmeyecek kaygısı vardır.Benim arkadaşlarımdan biri martta 'ilkbahar geldi dikkatim dağılıyor çalışmak istemiyorum 'dedi.Hocamız bize herkes aynı durumda demişti.O arkadaşım şuan hukuk okuyor.Elinizden geldiğince yapın...

Ü

Üye silindi 55028

Freud biliçaltı kitabında toplumsal yabancılaşmanın sayesinde tıp kazandığını söyler.Ben ve arkadaşlarım bu gruptaydık .Sıkıntılarının seni derse itmesine izin ver.Sınavı kazanıcak potensiyelin olduğunu yaşadığın sıkıntılar söylüyor.Benim ikinci sene giren arkadaşlarım benden daha iyi bir sonuç aldı.
Reklam gibi olucak ama edebiyatı karikatür gibi materyellerle anlatan bir seminer var.Edebiyattan onu alırsan 45 net üstü yaparsın.Biraz maliyetli ve belli süre seminere ayırman gerekiyor.

Senechaux

Kayıtlı Üye
Freud biliçaltı kitabında toplumsal yabancılaşmanın sayesinde tıp kazandığını söyler.Ben ve arkadaşlarım bu gruptaydık .Sıkıntılarının seni derse itmesine izin ver.Sınavı kazanıcak potensiyelin olduğunu yaşadığın sıkıntılar söylüyor.Benim ikinci sene giren arkadaşlarım benden daha iyi bir sonuç aldı.
Reklam gibi olucak ama edebiyatı karikatür gibi materyellerle anlatan bir seminer var.Edebiyattan onu alırsan 45 net üstü yaparsın.Biraz maliyetli ve belli süre seminere ayırman gerekiyor.
Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için işsiz kalacağımı biliyorum ancak sinema ve televizyon okumak istiyorum. Bilmiyorum hayatımda çok farklı insanlarla karşılaştım çok kirli oyunlar, olaylar yaşadım insanların basitliğini gördüm. Çok acı çekeni gördüm. Sanırsam bu olaylar insanlara bakış açımı değiştirdi. Dayanıp ders çalışmaya uğraşacağım güzel şeyler büyük acılarla geliyor sonuçta.

Ü

Üye silindi 55028

Ders çalışmak için belirli bir süre(yarım saat gibi) belirleyin sonra onu her gün belli bir süre arttırın(20 dk).Hiç ders çalışamasanız bile sandalyede oturup zamanın geçmesini bekleyin.Elinizden geldiğince taban süre ve eklemeyi yüksek tutun.Evinizin yakınında bir yer kazanırsanız akademisyen olursunuz.Sözel bölüm olduğu için başarılı olma olasalığınız çok yüksek.

Senechaux

Kayıtlı Üye
Ders çalışmak için belirli bir süre(yarım saat gibi) belirleyin sonra onu her gün belli bir süre arttırın(20 dk).Hiç ders çalışamasanız bile sandalyede oturup zamanın geçmesini bekleyin.Elinizden geldiğince taban süre ve eklemeyi yüksek tutun.Evinizin yakınında bir yer kazanırsanız akademisyen olursunuz.Sözel bölüm olduğu için başarılı olma olasalığınız çok yüksek.
Çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için.

Furking

Kayıtlı Üye
En büyük değişimleri ve gelişimleri, dibe vurduğumuz zamanlae yaşarız. Kalbinizle akledin, bu dönemlerden tek çıkış yolu bu.
Ben o dönemlerimde Kurana sarıldım. 2 haftada bir meal bitirdiğimi hatırlıyorum, o kadar muhtaçtım ilahi mesajlara. Tabi ki her halde muhtacız.
Ve içimdeki alevlenen ateşe su olacak mesajlarla karşılaştım.
Hayattaki amacımızı sorguladığımız an cevaba ilk adımı atarız. Cevaba doğru ilerledikçe herşey anlam kazanmaya başlar.
Inşallah siz de ihtiyacınız olan cevaplara ulaşabilirsiniz.

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Senin gibi bir obsesif de benim basima bela oldu. Kaybedecek hic bir seyi olmayan insanlardan nefret ediyorum nasil da kolay bir sekilde insanlarin hayatlarini kaydirabiliyorlar. Bencilce.

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
"senin gibi" ifadesi biraz sert oldu sanirim ozur dilerim, ayni senin gibi dusuncelere sahip olan bir tanidigim icin kullanmistim. Senin icin onerebilecegim tek sey, eger yasamak istiyorsan hic kimseyi umursama. Ölmek istiyorsan senin kararin sadece arkandakileri dusun oldukten sonra ne olacagimiz belli degil. Belki yok olmak belki 2.bir yasam bilemiyoruz. Ama olum illa gelecek o yuzden arkandakileri dusun. Ailenin ne olacagini. Her ana baba evlat acisini kaldiramaz. Hayata tutunmak istiyorsan da kendi hayatini iyi hayatlarla kiyaslama kendinden kotu hayatlarla kiyasla onlar bile yasama tutunmussa eger sen ben ne istiyorum de. kendine bir amac bir hedef koy. Amacsiz yasayamazsin bir hedefin olacak ki ot gibi uyanip uyuyup sadece nefes almak icin yasama, sıkılırsın. Once kendini motive etmelisin daha sonra kafanda bir hedef belirle ve mucadele et. Hayat mucadeleden ibaret. Huzuru bulmak icin savasirsin bulduktan sonra da keyfini cikarirsin.

Senechaux

Kayıtlı Üye
Yazdığınız mesajlar için müteşekkirim şuan sarhoş vaziyette bir banktayım ne arayacağım birim var nede gidecek bir yerim. Zevk almıyorum hiçbir şeyden ama pes edecek değilim intiharı düşünen arkadaşlara da tavsiyem hayatla ve insanlarla dalga geçin.

Senechaux

Kayıtlı Üye
Bunun bir sonu yok
Yaşama tutunmaya çalışan bireyler için iyi veya kötü yoktur bu aşamaya gelen kişi yalnız kişisel zevklerini ve hazlarını düşünür. İntihar düşüncesi olan arkadaşlarım her şeyin iğrenç olduğunu biliyorum 2 günlük hayattan zevk almaya bakalım kimseye güvenmeyin, dalga geçin ve zevk alın.Saygılar.

Gecemsi

Kayıtlı Üye
Hayattan gram tad almıyorum, yaşamak, çalışmak, işe girmek, çıkarları için insanlara biat etmek, samimiyetsizlik ve sadakatsizlik, insanlar ve hareketleri okadar iğrenç geliyor ki bana uzun süre depresan kullandım kaç kere intihar etmeye kalktım. Bir sorunum yoktu aslında iyi bir ailem var yiyecek yemeğim, evim var ama bişeyler eksik gibi. Hayatta bir kişiyi sevdim sadece her şeyimi anlattım bana ruh hastası deyip terk etti ve önümde başkasının elini tutuyor. Anlayacağınız tiksiniyorum dünyadan da insanlardan da herkes ikiyüzlü. Bu sisteme uyum sağlayamadım heralde. intihardan da korkuyorum yapamam arafta kalmış gibiyim amacım yok siz bu durumda ne yapardınız görüşlerinizi merak ediyorum. Saygılar.
Şuan bu yazınızı görmek bana öyle iyi geldi ki.Benim sevdiğim insan da bana ruh hastasi diyip terketti.Sizin yaşadiginizi yasiyordum agir depresyondayim kendi kararımla hastaneye yatma karari aldığımda hastanede terketti

Senechaux

Kayıtlı Üye
Şuan bu yazınızı görmek bana öyle iyi geldi ki.Benim sevdiğim insan da bana ruh hastasi diyip terketti.Sizin yaşadiginizi yasiyordum agir depresyondayim kendi kararımla hastaneye yatma karari aldığımda hastanede terketti
Gerçekten anlıyorum seni aynı durum benim de başıma geldi. İşin kötüsü sevdiğim bir insanın bana, kişiliğime hakaret edip, yaşadıklarımı bildiği halde önümde başkalarının elini tutması ve benim bu durumu her gün görmek zorunluluğum var acı tecrübelerden sonra insanda sadece acı bir tebessüm kalıyor. Naçizane tavsiyem sadece kendinizi düşünmeniz bu dünya ve bu insanlar için üzülmeye değmez dünya sıradan, insanlar basit. Saygılar.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
sizi etkileyecek bir kitap ya da film vs. yeniden umutlu olmanızı sağlayabilir iyi insanları bulması belki o kadar kolay değildir ama bir yerlerde varlar

[XTR] Similar Threads

Cevaplar
2
Görüntüleme
999
Utopia
U
Cevaplar
0
Görüntüleme
601
4