Neden para yoksa sevilmeyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhalif06

Kayıtlı Üye
Sabah 7 Akşam 9 köle gibi çalış. Para kazan neden insanlar seni adam yerine koysun diye. Sonra git evlen kiminle paran olmazsa işin olmazsa yüzüne bakmayacak kişiyle. Bu nasıl sevimsiz bir dünya Allah aşkına. Bunaldım yav para kazanmaktan tiksindim artık. Çünkü bana sadece sahtelik getiriyor.

D

DAİMON

Şimdi valla sana hak veremeyeceğim. Aynı durum biz bayanlar içinde geçerli. Git evlen erkek sürekli güzellik arayışında ve eşinden itaat istediği ölçüde kendisi itaatkar ve sadık olamıyor. Biraz kilo al biçimsiz ol hemen başka bir bayanı örnek versin yemek beceremeyen biri ol başkalarının eşini örnek versin. Erkek milleti istediği olmayınca fedakarlık yapmayı değil baskıdan kaçmayı yeğliyor. Şimdi hiç kusura bakmayın :)
Erkek-kadına indirgeyerek konunuzu daraltmak istemiyorum da... Genel anlamda yaşadığınız huzursuzluğu hayatta istediğinizi elde edememiş olmanıza baglıyorm. Bunun çeşitli sebepleri olabilir hemde çok çeşitli. Tabi birazda beyinsel... Küçüklükten bu yana beyninize ögrettiginiz şeyler var. Haz alması gerek şeyleri de biz öğretiyoruz. Onu egitiyorz açıkçası. Ders çalışmaktan mutlu olan insanda var, alışveriş yapmaktan mutlu olanı da. Bunlar hep çevre, yetişme tarzı, anne-baba faktörü, eğitim ve elbette psikolojik etkenler. ..
Sizi tanımıyorum sadece şunu söyleyebilirm, boş duranı Allah sevmez. Çalışmaya devam ama iki günü aynı olan ziyandadır(zarardadır) unutmayın.

ruhname

Kayıtlı Üye
Severek yapmıyor iseniz işinizi ömrünüz hep böyle tiksinme içinde geçer ki hiç hoş bir durum değil.Mümkünse severek yapacağınız ışte çalışın,hayatın küçük ayrintilardaki mutluluklarını yakalayın, sahte , samimiyetsiz insanlardan uzak durun mutlu hissettiğiniz kişi ve ortamlarda bulunun, vakit çok ama çok değerli her anini dolu dolu yaşayın, güzel hobiler edinin en büyük yatirimi kendinize yapın ve son olarak daima sevgiyle kalın

muhalif06

Kayıtlı Üye
Şimdi valla sana hak veremeyeceğim. Aynı durum biz bayanlar içinde geçerli. Git evlen erkek sürekli güzellik arayışında ve eşinden itaat istediği ölçüde kendisi itaatkar ve sadık olamıyor. Biraz kilo al biçimsiz ol hemen başka bir bayanı örnek versin yemek beceremeyen biri ol başkalarının eşini örnek versin. Erkek milleti istediği olmayınca fedakarlık yapmayı değil baskıdan kaçmayı yeğliyor. Şimdi hiç kusura bakmayın :)
Erkek-kadına indirgeyerek konunuzu daraltmak istemiyorum da... Genel anlamda yaşadığınız huzursuzluğu hayatta istediğinizi elde edememiş olmanıza baglıyorm. Bunun çeşitli sebepleri olabilir hemde çok çeşitli. Tabi birazda beyinsel... Küçüklükten bu yana beyninize ögrettiginiz şeyler var. Haz alması gerek şeyleri de biz öğretiyoruz. Onu egitiyorz açıkçası. Ders çalışmaktan mutlu olan insanda var, alışveriş yapmaktan mutlu olanı da. Bunlar hep çevre, yetişme tarzı, anne-baba faktörü, eğitim ve elbette psikolojik etkenler. ..
Sizi tanımıyorum sadece şunu söyleyebilirm, boş duranı Allah sevmez. Çalışmaya devam ama iki günü aynı olan ziyandadır(zarardadır) unutmayın.
Hayat neyin önemli olduğunu insandan bağımsız dile getirmiştir hep. İnsanların önünü ilikleyerek

muhalif06

Kayıtlı Üye
Hayat gerçekten neyin önemli olduğunu insandan bağımsız olarak dile getirmiştir hep. İnsanların önünü ilikleyerek karşıladığı çoğu zengini hayat anılır bulmamıştır. Ama fakirlik ve hastalıkla ölen Tesla ve Nietzsche halen anılmakta. Bunun bir şeyleri gerçekleştirme ile değil gerçekleştirdiğin şeyin önemi ile ilgisi var.

muhalif06

Kayıtlı Üye
Severek yapmıyor iseniz işinizi ömrünüz hep böyle tiksinme içinde geçer ki hiç hoş bir durum değil.Mümkünse severek yapacağınız ışte çalışın,hayatın küçük ayrintilardaki mutluluklarını yakalayın, sahte , samimiyetsiz insanlardan uzak durun mutlu hissettiğiniz kişi ve ortamlarda bulunun, vakit çok ama çok değerli her anini dolu dolu yaşayın, güzel hobiler edinin en büyük yatirimi kendinize yapın ve son olarak daima sevgiyle kalın
İşi sevmek değil burda konu. İnsan düşünmeye ve okumaya başladığı vakit çoğu şey tahammülsüz geliyor. 3 ay issiz kaldığını düşün. En yakının dahi sana somurtacak ve senin hakkında eleştiri yapacak neden calismiyorsun diye. Peki sen değiştin mi hayır sadece paran yok. Bir dilenciye igrenilerek bakılan yerde dilencinin asıl kişiliği kimin umrunda? Umurlarinda olan tek şey mevki ve para.

ruhname

Kayıtlı Üye
Hayattaki tecrübeler çok önemli tabi olmaması gereken insanlardan kurtulmuş oldunuz böyle düşünün.yoksa dediklerinde haklısınız böyle bi dünya ve zihniyetler içinde yaşıyoruz

TheGreatPanGod

Kayıtlı Üye
Hayat felsefem anı yaşamak,hiçbir şeye üzülmemek,mutlu olmak.Arkadaşım da yok ama mutluyum çünkü mutlu olmayı biliyorum.Mutluluk illa birisiyle olacak diye şart koymayın kendinize,tek başınıza da mutlu olabilirsiniz tıpkı benim gibi.Yürüyün ağaçlık alanlarda ebedi enerjiyi hissedin huzur ile dolun,hobi edinin,herboku yapın hayata bir kere geleceksiniz(inanca göre değişir) herşeyi tadın eğlenin mutlu olun!

Ü

Üye silindi 58480

Paraniz olmayinca da sevilirsiniz cnm.
Ama paranin gucunu asabilmis olmanin gerektirdigi bir ruhsal iktidara erismis olmalisiniz. Bu olmadi mi para eksikligi size ruhsal bir travma olusturur. Bu, sanal ve tabansiz bir aldanistir halbuki. Evren der ki: para bazli degil enerji bazli olursaniz metalar size boyun eger. Ama siz para varsa enerjiye boyun egdiririm fikri ile hayatta kalamazsiniz. Mutlu olmazsiniz. Hatta bosluga suruklenirsiniz.

Hz. Musa sonsuz zenginlikler icinde yasiyordu. Yedigi onunde yemedigi arkasindaydi. Sonra hicret etti ve aclik, sefalet ve fakirlikle tanisti. Paranin degil karakterinin getirdigi bir asalet ile iki kadinla tanisti. Ayette Musa`ya derin saygi duymalarinin sebebi guclu ve guvenilir oldugu vurgulanir.

Hz. Yusuf zaten koleydi. Ama efendilerini bile caresiz birakan bir ruhsal cazibe yayiyordu. Parayi sukse yapmak icin istememizin sebebi zaten cazibe merkezi olmaktir. Ama Hz. Yusuf, Misirdaki zenginlerin parasini, cazibesini, asaletini yerlebir etti. CAresiz birakti. KAdinlar kendilerine ask buyu mu yapildigini anlamak icin/yapildiysa bozmak icin ellerini keserek kanli bir rituel yapmak zorunda kaldilar. Ya da iste Yusufun o akillari alan guzelligi karsisinda gerceklik sapmasi yasadiklari icin, totem yapip ellerini kestiler. Ve gorduler ki gercek hayattalar. Beni cimdikle dediler bir nevi. ; )

PAra elbette ki yaptirim gucu getirir. Ama ruhlari fakir de birakir. PArasi ile rezil olmak deyimi vardir. Adaleti paraniz ile kendi tarafiniza devsirmek istersiniz. Anlamazsiniz bile. En basarili avukatlari vs tutarsiniz. KArsi koyulamayacak her guc, enerji yasasi geregi ispatlanmak ve her seferinde buyumek zorundadir. Paraya mutlak guc olarak bakarsaniz kendinizi durduramazsiniz. Adalet ve hak teraziniz hic hissettirmeden korelir.
Zengin insanlar parayi cok seven ancak paranin gucunu suur altlarinda bir sekilde asmis insanlardir. Onu asamazsaniz paradan nefret eder ama paraya muhtac bir kod yazarsiniz kendinize o kod da zinhen sizi haysiyetsiz bir karaktere surukler.

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Paraniz olmayinca da sevilirsiniz cnm.
Ama paranin gucunu asabilmis olmanin gerektirdigi bir ruhsal iktidara erismis olmalisiniz. Bu olmadi mi para eksikligi size ruhsal bir travma olusturur. Bu, sanal ve tabansiz bir aldanistir halbuki. Evren der ki: para bazli degil enerji bazli olursaniz metalar size boyun eger. Ama siz para varsa enerjiye boyun egdiririm fikri ile hayatta kalamazsiniz. Mutlu olmazsiniz. Hatta bosluga suruklenirsiniz.

Hz. Musa sonsuz zenginlikler icinde yasiyordu. Yedigi onunde yemedigi arkasindaydi. Sonra hicret etti ve aclik, sefalet ve fakirlikle tanisti. Paranin degil karakterinin getirdigi bir asalet ile iki kadinla tanisti. Ayette Musa`ya derin saygi duymalarinin sebebi guclu ve guvenilir oldugu vurgulanir.

Hz. Yusuf zaten koleydi. Ama efendilerini bile caresiz birakan bir ruhsal cazibe yayiyordu. Parayi sukse yapmak icin istememizin sebebi zaten cazibe merkezi olmaktir. Ama Hz. Yusuf, Misirdaki zenginlerin parasini, cazibesini, asaletini yerlebir etti. CAresiz birakti. KAdinlar kendilerine ask buyu mu yapildigini anlamak icin/yapildiysa bozmak icin ellerini keserek kanli bir rituel yapmak zorunda kaldilar. Ya da iste Yusufun o akillari alan guzelligi karsisinda gerceklik sapmasi yasadiklari icin, totem yapip ellerini kestiler. Ve gorduler ki gercek hayattalar. Beni cimdikle dediler bir nevi. ; )

PAra elbette ki yaptirim gucu getirir. Ama ruhlari fakir de birakir. PArasi ile rezil olmak deyimi vardir. Adaleti paraniz ile kendi tarafiniza devsirmek istersiniz. Anlamazsiniz bile. En basarili avukatlari vs tutarsiniz. KArsi koyulamayacak her guc, enerji yasasi geregi ispatlanmak ve her seferinde buyumek zorundadir. Paraya mutlak guc olarak bakarsaniz kendinizi durduramazsiniz. Adalet ve hak teraziniz hic hissettirmeden korelir.
Zengin insanlar parayi cok seven ancak paranin gucunu suur altlarinda bir sekilde asmis insanlardir. Onu asamazsaniz paradan nefret eder ama paraya muhtac bir kod yazarsiniz kendinize o kod da zinhen sizi haysiyetsiz bir karaktere surukler.
Abi yapma etme koskoca peygamberleri örnek veriyorsun..

Ori

Kayıtlı Üye
Sabah 7 Akşam 9 köle gibi çalış. Para kazan neden insanlar seni adam yerine koysun diye. Sonra git evlen kiminle paran olmazsa işin olmazsa yüzüne bakmayacak kişiyle. Bu nasıl sevimsiz bir dünya Allah aşkına. Bunaldım yav para kazanmaktan tiksindim artık. Çünkü bana sadece sahtelik getiriyor.

Para bütün değerlerin önüne geçmiş durumda, bu yüzden her anlamda değeri yüksek. İnsanlar lüksü ve rahatı seven varlıklardır. Bu yüzden dışarıda olan bütün ilişkileriniz buna bağlıdır. Mutluluğu, güveni ve samimiyeti öldüren bir gereksinimdir. Konusu açılmışken, bir gün mağazacılık yaparken tabiri caizse ensesi kalın biri içeri girdi. Mağazanın markasından dolayı hep böyle insanlar gelirdi. Adamın çok sert bir tavrı vardı ama ilgilendikçe yumuşamaya başladı. Bende satmak için değil ciddi anlamda yakışanı alması için teşvik ettim. Üst kattan getidiğim ayakkabıları bile ayağında gördüğümde beğenmediysem söyledim ve üşenmeden gidip yenisini getirdim. Tabi adama istemeden güven verdim. Vakit geçtikçe güzel bir sohbete girdik. Bayağı bir laf döndü ama tuhaf hissettiğim tek nokta adamın ''çok param var ama yanımda eşim dostum dahil hepsi ölmemi bekliyor. Bunu hissediyorum.'' demesi oldu. Bunu söylerken öyle bir hali vardı ki, yani inanmamanız mümkün değil. Klasik olarak bilinen konuları yanınızda hissettiğinizde üzücü olabiliyor. Her şeyi ve bütün konuyu özetlemişti. Yinede kötü hissetme senin gibi düşünen bir sürü insan var. Umarım her şey güzel olur. Buna inan...

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Zengin ve parasının hayrini goren insanlarin sevgili dennise in soyledigi gibi hsyata paranin ustune cikan bir bakisa sahip olduklarini goruyoruz.

Parasi olmayan ve mutlu olabilen insanları da...

Ayrica zenginlik ile mutluluk baglantisi arasında bir araştırma yapilmis ve belli bir noktadan sonra daha cok paraya sahip olmanin mutluluk getirmedigi gorulmus...

(Bir de peygamberimizin butun malini olmeden neyo varsa yani sadaka verdigini, patanin hesabinin da cetin oldugunu, duymuştum dogru mu emin degilim ama)

Yani paranız kadar size deger verecek insanlar cevrenizde varsa hepsini sallayin gitsin, zaten dogru degiller

Ama bir doktor bir egitim gibi temel hizmetler icin parasizliktan ve bundan kaynakli mutsuzluktan bahsediyorsaniz o da cok zor haklisiniz ama mutsuzlugun kok kaynagi bu durumda da para degildir, bunu bulmali

cathrine

Kayıtlı Üye
Çevrenizdeki insanları seçerken dikkat etmeniz gerekir...Sizi karakteriniz,ruhunuz için seven insanlarla birlikte olursanız bunları yaşamazsınız...Eş,arkadaş ya da dost ,kim olursa olsun sizi işiniz olmadan da sevebiliyorsa gerçek ilişkileriniz var demektir...Onun dışında verilen değer size değil sadece etiketlerinize olur...Onlar elinizden gittiği anda da sevgileri de saygıları da azalır insanların...O yüzden vitrininize ne koyduğunuz önemli..Parayı araç olarak görebilen insanlarla olursanız ancak istediğiniz gibi sevilebilirsiniz...Çok paranız olsa bile ya da çok iyi mevkilerde olsanız bile bir toplumda bunları konuşmaktan sakınmalısınız bence...İnsanların beklentilerini o yönde şekillendirmiş oluyorsunuz..Böyle yaparak sadece sizi sevmelerini sağlarsınız,diğer özellikler de(para,mevki,iş...)sizin için avantaja dönüşür o zaman...Aynı şey kadınlar için de geçerli:Kim güzelliğiyle ya da başka bir özelliğiyle kendini övmeye ya da tanıtmaya çalışıyorsa bu özellik azaldığı anda karşı taraf hesap sormaya hak bulur kendinde...Hani çok güzelim diyordun?Hani çalışacaktın?Ya da hani sen çok zayıftın?Karşı tarafı ne ile etkilemeye çalışıyorsanız (özellikle evlilik aşamasında)o özelliklerden vazgeçince sorunlar çıkıyor...Özellikle evlenirken bu çeşit anlaşmalara girerken çok dikkat edin!Çalışmak istemiyorsanız baştan söyleyin,sonra kimse sizden işe gitmenizi beklemesin,çünkü bazıları ev hanımı olmak istediğini söylemiyor ve erkekler şaşkınlığa uğruyor,ayrılmaya kalkıyorlar...Aynısı erkekler içinde geçerli...İşinizi kaybedebilirsiniz,sağlığınızı kaybedebilirsiniz,iki taraf da sağlıkta ve hastalıkta birbirine destek olabilecekse ve sadece onun varlığını seviyorsanız evlenmenizi öneririm..Şartlara bağlı her ilişki bozulmaya mahkumdur..O ilişki değil ticarete dönüyor sonra...İnsanları meta gibi görmeye çalışanlardan uzak durmanızı öneriyorum...@dennise arkadaşımzın söylediklerine sonuna kadar katılıyorum,olduğunuz ortamda kendi kişisel özelliklerinizle ön plana çıkabiliyorsanız nereye giderseniz gidin istemeseniz de sevilirsiniz...

D

DAİMON

Bazen ütopik şeyler konuşuyoruz. Bizi biz oludgumuz için seven insanlar var ama sürekliliği saglamak için farklı şeylerle samimiyetimizi desteklemek gerekebiliyor. Tek başımıza yaşamıyoruz eşimiz dostumuz içinde yaşadığımız toplum ve toplumun gidişatı... Herkesin ve her şeyin bizden bir beklentisi var. Ama az ama çok... Madi manevi... Bu gibi istekler sevgimize samimiyetimize halel getirmiyor ki. Asıl problem isteklerimizi ifade ediş şeklimiz, ortaya kendimizi koyma biçimimizde. Problemlerin bütünü bu noktada ortaya çıkıyor.
Anneniz sizi sevdiği gibi sizden ona yardım etmenizi de arzular onunla gezmenizi ona bir şeyler almanızı...
Eşiniz sizi sever ama bazı görevleriniz vardır birbirinize karşı. Yapmadığınız da sorun çıkabilir ama bu sevgiyle alakalı olmayabilir.
Çocuklarınızı seversiniz ama bazen yaptıkları şeyler sizi yorar. İstekleri vardır siz yapmazsanız, küser rahatsız olurlar.
Bizde öyleyiz. Beklentilerimiz yok mu? Bana yok demeyin. İnanmam.
Biz insanız. Zaaflarımız var. Salt sevgiyle bir insana yönelemezsiniz. Peygamberden bile bile beklentimiz var. Üstün ahlak...

-Beni her halimle sevecek misin X?
-Evet, seveceğim. Eger an her şartta...

Yukarıdaki muhabbet sizi ikna ettiyse şayet ütopik bir dünyada yaşıyorsunuz sevgili dostlar.
Gül gülistan bir dünyayı kim vaadetti?
Allah sabrı tavsiye etti. İnsanları hatalarıyla, eksik yönleriyle sevin sevecekseniz. Beklentilerini umutlarını baltalayacagınız insanlara yakın durmayın. Onların umutlarıyla mutlulugu ve huzuru yakalayabiliyorsanız siz birbiriniz için yaratılmışsınızdır. Eger değilseniz kimseyi yormayın, sevgisizlikle suçlamayın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Başka mesajlar var diye silmiyorum lakin konuyu açan üyemiz. Gevezelik konusu var bu tür mesajlarınızı oraya yazınız. Açtığınız konuları sürekli silmek zorunda kalıyorum. Diğer üyelerin yazdıklarına da haksızlık oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...