melekler ve rüyam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahmettt

Banlı Kullanıcı
Hangi Müslümanlıkta? Siz de mi fetvaya başladınız? Dönem dönem sitede böyle çoğalıyor fetvalar ben buna anlam veremiyorum..
Melek nasıl gelmez bana onu bir tam açıklayabilir misiniz belki ben yanlış anlamışımdır.
Yardımın Allah'tan istenmesi gereği konusunda hem fikiriz, o kısmı atladım zaten.

Kuranda Meleğin Gelmesi Diye Birşey Varmı Meleğin Yardım Etmesi Gibi. Bilmediğim yada Yanlış Olan Brişey Varsa Bilenden Öğrenmem Güzel Olur Açıklayın Varmı Kuranda Öyle Birşey :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kuranda Meleğin Gelmesi Diye Birşey Varmı Meleğin Yardım Etmesi Gibi. Bilmediğim yada Yanlış Olan Brişey Varsa Bilenden Öğrenmem Güzel Olur Açıklayın Varmı Kuranda Öyle Birşey :)
Kuran'da birçok yerde meleklerin, Allah'ın pozitif ve negatif tecellisini göstermek için gönderildiklerini anlatan ayetler var, bu geldiklerinin ve hatta etki verdiklerinin kanıtı değil mi? Tekrar tekrar Allah gönderiyor, emrediyor diyeyim de orada takılıp kalmayalım lütfen. Israrla öyle oluyor zira, ben önlem alayım. :)

freaky

Kayıtlı Üye
Müslümanlıkta Melek in Gelmesi Birşey Yok. Bilinç Altıdır O Ne Düşünerek Yatarsan Onun La ilgili rüya görmen büyük olasılık . melekten yardım isticeğine ALLAH tan yardım iste bence kardeşim.
Ben meleklerden yardım isterken neyin yarattığının farkında olarak yardım istiyorum. Melekler tanrıyla aramızda iletişimi sağlayan varlıklar bence. Tanrının Allah in izin verdiği ölçüde bize yol gösteriyorlar. Demem o ki elbette her şey Allahtan geliyor ama arada bi aracı olması gerek.

Ahmettt

Banlı Kullanıcı
BBilgiyi veren alllah Melek dedğin gibi aracı Allah her ne öğrenmek istedğinde sana bir melek yollamaz bence Alllahım şunu öğrenmek istiyorum hop gece gör olmaz ama işte Neyse Elit Üye Tamam melek gelebilir Haklısın :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
BBilgiyi veren alllah Melek dedğin gibi aracı Allah her ne öğrenmek istedğinde sana bir melek yollamaz bence Alllahım şunu öğrenmek istiyorum hop gece gör olmaz ama işte Neyse Elit Üye Tamam melek gelebilir Haklısın :)
Elit üyelikle ne ilgisi var yahu. Allah kendi peygamberine bile meleğiyle haber yollamıyor mu? Diğer kullarına neden yollamasın? Canımızı almak için bile melek geliyor da neden bir şey söylemek için gelmiyor? Neler okuyorsunuz kimleri dinliyorsunuz Allah aşkına?
Sayın üyeler neden bu kadar kalıplara koyuyorsunuz bu konuyu ben gerçekten anlamıyorum ama.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ekleme olarak evet aracı diyorsunuz işte kendiniz de. Kaynak ALLAH buna takılmayalım dememe rağmen yine gittiniz aynı yere takıldınız. Ona bakarsanız her şey ALLAH, tamam yani nedir duymak istediğiniz? Ben anlamıyorum?

Ahmettt

Banlı Kullanıcı
Elit üyelikle ne ilgisi var yahu. Allah kendi peygamberine bile meleğiyle haber yollamıyor mu? Diğer kullarına neden yollamasın? Canımızı almak için bile melek geliyor da neden bir şey söylemek için gelmiyor? Neler okuyorsunuz kimleri dinliyorsunuz Allah aşkına?
Sayın üyeler neden bu kadar kalıplara koyuyorsunuz bu konuyu ben gerçekten anlamıyorum ama.

Arkadaşım Ben İsmini Yazmakla Uğraşmadım Onun İçin Elit Üye Dedim Peygamber Efendimize Geliyodu Ama Bir O Elçi Bence Ona Gelen Melek Sıradan Bir Melek Deil. Bu Arkadaşa gelen Melekmi Oda Belli Deil Yani Ortada Birşey Yok Arkadaşın Beli Açık Kalmış . Kolay Kolay Da Melek Herkeze Gelmez Gelebilirmi Orasını ALLAH bilir

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşım Ben İsmini Yazmakla Uğraşmadım Onun İçin Elit Üye Dedim Peygamber Efendimize Geliyodu Ama Bir O Elçi Bence Ona Gelen Melek Sıradan Bir Melek Deil. Bu Arkadaşa gelen Melekmi Oda Belli Deil Yani Ortada Birşey Yok Arkadaşın Beli Açık Kalmış . Kolay Kolay Da Melek Herkeze Gelmez Gelebilirmi Orasını ALLAH bilir
Hah böyle diyin bir şey diyemem. İşte ''orasını Allah bilir'' dediniz benim için olay bitti.
Benim diğer üyeye de size de anlatmaya çalıştığım, kesin kes dille ''melek gelmez,gelemez'' ifadesi yanlışlığıdır. Peygamberlerin hepsi için verdiğim örneğin amacı da, Allah kendi elçisine bile bazen kendisi değil, meleği aracılığı ile konuşur demek istememdi. Aynen dediğiniz gibi onlar elçilerdir ve onlara tebliğ edilenler binlerce yıl, milyarlarca insanı ilgilendiren muazzam öneme sahip bildirilerdir. Bu muazzam bilgiler için bile bazen Allah kendisi bazen de melekleriyle tecelli eder.
Yani çok afedersiniz ama melekler bir tugay büyüklüğündeki kuvvetle insanların yanında insanlara karşı savaşa bile katılıyorlar da haber mi getiremiyorlar, rehberlik mi edemiyorlar!? (Ali İmran suresi 123-125)
Ayrıca aman dileyen, imdat isteyen bir kula neden göndermesin Allah meleğini? İmanını mı ölçtünüz veya neye göre ölçtünüz de gelmez dediniz? Ben işte bunlara anlam veremiyorum. Fetva vermeyin dememdeki kasıt da budur.

freaky

Kayıtlı Üye
Yazdıklarına dikkat edersen sevinirim beli açık kalmış falan hiç hoş değil. Istediğim her şeyi görürüm diyede yapmıyorum. Rehberlik istediğim bi konuyla ilgili bilgi işaret almak istiyorum hooooop gelecekte bunların aynısı olacak ümidi falan yok. Ha evet melek herkese gelmeyebilir belki ama siz bana melek gelip gelmeyecek kadar tanımıyosunuz. Yanlış anlamayın rüyamda gelen melekti diye ısrar etmek değil bu sadece verdiğiniz yargılarla ilgili açıklama yapmak için.

Keira

Moderator
Sevgili üyelerimiz konu üzerinden tartışma yaratacak yorumlardan uzak duralım. Sevgi ve ışıkla..

Ahmettt

Banlı Kullanıcı
Ne Diledi Acaba Benim İmanım Çok Kuvvetlidir Allah Bana Niye İstediğimi Rüyamda Göstermiyo Bana Göstermiyosa Size Göstermesi Çok Zor Farklı Konular Açmayın evabım Üstüne Burda Fazla Bilgi Ve Özel Açmak İstemiyorum Saygılar

freaky

Kayıtlı Üye
Sevgili Ahmet burda tartıştığımız senin ya da benim imanım değil. Dediğin gibi imanın çok kuvvetliyse ne mutlu sana ki imanın ne kadar kuvvetli bunu bilecek tek Allah. Tek anlayamadığım "Bana göstermiyosa size göstermesi çok zor" cümlesindeki özgüven. Bizden daha imanlı falan oldugunuzu onaylattınız herhalde.

Ahmettt

Banlı Kullanıcı
Tamam Saygılar Sevgiler Kardeşim Uzatmıcağım Belki Bir Gün Öbür Tarafta Denk Gelirsek Cevabını Orda Alırsın Hürmetlerr :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ne Diledi Acaba Benim İmanım Çok Kuvvetlidir Allah Bana Niye İstediğimi Rüyamda Göstermiyo Bana Göstermiyosa Size Göstermesi Çok Zor Farklı Konular Açmayın evabım Üstüne Burda Fazla Bilgi Ve Özel Açmak İstemiyorum Saygılar
Niye sen evliya mısın kardeş?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
31:18 -"Hem insanlara karşı avurdunu şişirme (kibirlenme) ve yeryüzünde çalımla yürüme. Çünkü Allah övünen ve kuruntu edenlerin hiçbirini sevmez.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Şu melek konusundada birşey söylemek istiyorum bence melek gelir zira Kuran'da anlatılır peygamberler dışındakilere de melekler geldi misal hz.ismailin annesi hz.musa'nın annesi Kuran bunlardan bahsederken onlara vahyettik diyor vahiyin nasıl geldiğini anlatmaya gerek yok heralde.
İslam alimleri bu vahiyleri ayırır peygamberlere inen vahiy çeşitleri ve peygamber olmayanlara inen vahiy çeşitleri bir değildir ama ortada haber getiren bir melek var mı ? evet var.

Birde şunu eklemek gerek Allah kuranda buyurdu biz harut ile marut u insanlara büyü ilmini öğretsinler diye gönderdik,bu bir örnektir burada bize anlatılan bir mesaj da insanlara gelen meleklerin varolması'dır,her meleğin çeşitli görevleri vardır burada bahsedilen ayetin bize anlattığıda insanlara birşeyler öğretmekle görevli meleklerin olduğudur,üşenmeseydim şimdi hadis kaynaklarından melek'lerden ilim öğrenen sahabilerin bu olaylarını kısaca anlatırdım ama sabah sabah kitapları karıştırmak zor geliyor :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Defalarca ve defalarca bu konuda uyarı yapıyoruz ama inatla dinlememeye ve kendi bildiğinizi okumaya devam ediyorsunuz. Bu sitede hiçbir dine,dile, görüşe, düşünceye karşı ve kişilere karşı yorum yapılamaz diye sürekli uyarıyoruz. Koca koca kişilere sürekli uyarı yapmaktan utanır oldum. Bu tür davranışlar sergileyen kişiler asla sitede barındırılmayacaktır. Bunu tekrar tekrar söyleyeceğim ve gerekeni yapacağım. Saldırı amaçlı yorumlardan vazgeçmediğiniz sürece sitede konuşulacak onu kalmayacak ve hepsi yavaş yavaş kapatılacak gibi geliyor. Tabi ki bu konuda bu yüzden kilitlenmiştir. Gözünüz aydın. Bu tür davranışlara devam eden üyelerimizin de tekrar uyarılmadan siteden uzaklaştırılacağını bildirmem gerekiyor ayrıca. Sevgi ve Işıkla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...