Meditasyon Sırasında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Meditasyon sırasında gözlerimin önüne aniden 5 parmağındada birer yüzük bulunan bir el görüntüsü geldi. Sakin olduğum halde birden paniğe kapıldım ve gözlerimi açmaya çalıştım ama çok ağır ve zor açtım gözlerimi. Korkunç yada garip değildi ama görüntü hala aklımdan çıkmıyor. Gerçekmiydi yoksa bir imge mi? Anlamı ne olabilir, bilen fikri olan yazabilir mi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Her şey olabilir. Meditasyon türü neydi, meditasyon esnasında özel bir amaç var mıydı mesela? Bilinçaltına ait görüntüler de olabilir.

4

43887

aslında yaptığınız meditasyonu paniğe kapılmadan devam ettirseydiniz cevabını belki siz bulabilirdiniz çünkü karşımıza sürekli farklı görüler çıkmakta ve bu görüler herkesde farklı anlamlar içerir,ilk meditasyon deneyimlemelerimde bende aynı şeyi yaşamıştım gördüğüm şey direk nefesimi kesmişti ve bende sizin yaptığınız gibi gözlerimi açmıştım beklemiyordum,tabi sonraki deneyimlerimde farklı şekillere bürünerek devam etti nefesini dahi hissetmeye kadar ben öğrendim geçmişle alakalı inşallah sende cevabını bulursun...Tabi burda Chillout arkadaşın dediği gibi meditasyonun amacı da önemli ben taşlarla uyguladığım üçüncü göz açma meditasyonunu uyguluyordum:)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
aslında yaptığınız meditasyonu paniğe kapılmadan devam ettirseydiniz cevabını belki siz bulabilirdiniz çünkü karşımıza sürekli farklı görüler çıkmakta ve bu görüler herkesde farklı anlamlar içerir,ilk meditasyon deneyimlemelerimde bende aynı şeyi yaşamıştım gördüğüm şey direk nefesimi kesmişti ve bende sizin yaptığınız gibi gözlerimi açmıştım beklemiyordum,tabi sonraki deneyimlerimde farklı şekillere bürünerek devam etti nefesini dahi hissetmeye kadar ben öğrendim geçmişle alakalı inşallah sende cevabını bulursun...Tabi burda Chillout arkadaşın dediği gibi meditasyonun amacı da önemli ben taşlarla uyguladığım üçüncü göz açma meditasyonunu uyguluyordum:)
Bilinçli bir hayvan mı görmüştün 3. göz meditasyonunda?
Belirli bir zaman aralığında bir çok kişiye bu olmuştu bir zamanlar.

4

43887

Bilinçli bir hayvan mı görmüştün 3. göz meditasyonunda?
Belirli bir zaman aralığında bir çok kişiye bu olmuştu bir zamanlar.
tüm alanı kaplayan kızıl şeytanın gözünü gördüm ve bundan sonraki çalışmalarımda da direk karşıma timsah yada gözlerini görmeye başladım nefesini dahi hissettiriyor ve halende devam etmekte aslında meditasyona 35 yaşına kadar yasaklıyım ama faydasını da gördüğüm için bırakamıyorum...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
tüm alanı kaplayan kızıl şeytanın gözünü gördüm ve bundan sonraki çalışmalarımda da direk karşıma timsah yada gözlerini görmeye başladım nefesini dahi hissettiriyor ve halende devam etmekte aslında meditasyona 35 yaşına kadar yasaklıyım ama faydasını da gördüğüm için bırakamıyorum...
Kızıl şeytan demenin özel bir sebebi var sanırım. Gerçekten şeytani bir şey olmaması lazım aslında.
Timsah veya yılan oluyor çoğu kişide, gözleri de Ra'nın gözü gibi olabiliyor.
Meditasyon yasağını anlayamadım tam olarak. Kim yasakladı veya uzak durmanın faydalı olacağı tavsiyesini verdi? Meditasyon derken özel bir meditasyon mu yoksa her türlüsü mü bu yasağa dahil? Pek mantıklı gelmedi ilk bakışta bu yasak anlamlandırmaya çalışıyorum.

4

43887

Kızıl şeytan demenin özel bir sebebi var sanırım. Gerçekten şeytani bir şey olmaması lazım aslında.
Timsah veya yılan oluyor çoğu kişide, gözleri de Ra'nın gözü gibi olabiliyor.
Meditasyon yasağını anlayamadım tam olarak. Kim yasakladı veya uzak durmanın faydalı olacağı tavsiyesini verdi? Meditasyon derken özel bir meditasyon mu yoksa her türlüsü mü bu yasağa dahil? Pek mantıklı gelmedi ilk bakışta bu yasak anlamlandırmaya çalışıyorum.

evet var,yaşadıklarımdan kaynaklı gerek meditasyon ,rüyalar,durugörü çalışmalarım..hepsinde aynı sonuçları almam ve Urumla yaptığımız hipnoz çalışmasından geçmiş yaşamdan kaynaklı yasaklıyım ki sadece meditasyonla sınırlı kalmıyor, bu konuların içinde olduğunuzu düşünerek anladığınızı sanıyorum pek ayrıntıya giremiyorum...sevgiler...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
evet var,yaşadıklarımdan kaynaklı gerek meditasyon ,rüyalar,durugörü çalışmalarım..hepsinde aynı sonuçları almam ve Urumla yaptığımız hipnoz çalışmasından geçmiş yaşamdan kaynaklı yasaklıyım ki sadece meditasyonla sınırlı kalmıyor, bu konuların içinde olduğunuzu düşünerek anladığınızı sanıyorum pek ayrıntıya giremiyorum...sevgiler...
Tamamdır anladım meseleyi. :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bilinçaltıma ait görüntüler olabileceğini düşündüm ama bulamadım 1 haftadır düşünmekteyim, her şey olabilir deyince daha çok merak ettim. Meditasyonda kendimi sakinleştirip hemen geçiş yaparım ama bu seferkinde kendimi susturamamıştım ve görüntüyke beraber kulaklarımda çınlama oldu. Bilmem benim gibi yapan var mı :)
Nefertiti, gene kafamı karıştırdın timsah, göz, kızıl şeytan...ve meditasyon yasağımı ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bilinçaltıma ait görüntüler olabileceğini düşündüm ama bulamadım 1 haftadır düşünmekteyim, her şey olabilir deyince daha çok merak ettim. Meditasyonda kendimi sakinleştirip hemen geçiş yaparım ama bu seferkinde kendimi susturamamıştım ve görüntüyke beraber kulaklarımda çınlama oldu. Bilmem benim gibi yapan var mı :)
Nefertiti, gene kafamı karıştırdın timsah, göz, kızıl şeytan...ve meditasyon yasağımı ?
Kontrolsüz olmuş biraz meditasyon, bu da bazı karışıklıklara neden olabiliyor. Kontrollü meditasyonlarınızda anlam veremediğiniz devam eden görüntüler olduğunda yorum yapmak daha sağlıklı olacak gibi..

Nefetiti'nin olayı biraz başka aklınız karışmasın. :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Meditasyon yapmaya başladığım zaman bende bir süre sonra görüntüler görmeye başlıyorum ama net bir görüntü göremiyorum,sayısızca görüntü oluşuyor,hızla değişiyorlar farklı şekil alıyorlar,bedenim o an yok olmuş gibi oluyor ben o görüntülerin içinde sanki bedensiz birisiymiş gibi oluyor.Çok değişik ve güzel bir his oluşuyor içimde.
Meditasyona devam ediyorum belki net bir görüntü oluşur diye ama oluşmuyor tam tersine görüntüler daha da hızlanıyor ve bedenimi daha az hissetmeye başlıyorum.

Benimde böyle oluyor hiç kontrollu görüntüler görmedim aksine görüntüleri zihnimden kovmayı amaçlamıştım. Anlattığın değişik ve güzel hissi bende yaşıyorum ama gördüğüm görüntü biri beni uçurumdan itmiş gibi bozuldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...