Manevi yönlendirme ve baskıya önlem almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asterix

Kayıtlı Üye
Merhaba benim değşik bir sorum olacak ;bir tanıdık benden borç istemişti meblağlı bir miktar verdim daha ödemedi,şimdi o kişinin benden tekrar borç isteyeceğini tahmin ediyorum ve bu kişi benim poztif şekilde davranıp borç vermem için dua vs (büyü sanmıyorum) ayrıca düşüncü gücüyle baskı yaptığını hissediyorum,rüyamda bile param olup olmadığını sordu :) onun düşüncelerini ve manevi baskısını ,yönlendirmesini net hissediyorum ve bu durum beni rahatsız ediyor ,iradi olarak reddiyorum ama yinede baskı hissediyorum, bu duruma karşı nasıl bir önlem alabilirim ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhaba benim değşik bir sorum olacak ;bir tanıdık benden borç istemişti meblağlı bir miktar verdim daha ödemedi,şimdi o kişinin benden tekrar borç isteyeceğini tahmin ediyorum ve bu kişi benim poztif şekilde davranıp borç vermem için dua vs (büyü sanmıyorum) ayrıca düşüncü gücüyle baskı yaptığını hissediyorum,rüyamda bile param olup olmadığını sordu :) onun düşüncelerini ve manevi baskısını ,yönlendirmesini net hissediyorum ve bu durum beni rahatsız ediyor ,iradi olarak reddiyorum ama yinede baskı hissediyorum, bu duruma karşı nasıl bir önlem alabilirim ?

Rüyanızda görmenizin sebebi kafanıza takmanızdır ve bilinç altınızdan dolayıdır.
Ve sırf sizden borç para almak için dua gibi şeyler yapmaz bence. Tamam düşünce gücüyle etki etmeye çalışabilir.Ama her şey sizde bitiyor.
Yeri geldiğinde ''Hayır'' demeyi bilmelisiniz. Bir daha sizden borç isterse Hayır deyin ve önceki borcunu vermediğini söyleyin.Bu kırıcı bir şey değildir.
Yapmanız gereken şey yeri geldiği zaman ''Hayır '' demeyi bilmek.Ve onun size olan baskısını önlemek için o kişiyle aranızda azda olsa mesafe koymalısınız. Ona önceki borcunu hatırlatın. Eğer hatırlatmazsanız o sizden hep borç ister.

asterix

Kayıtlı Üye
Hayır diyebilen bir kişiyim ama bu kişi hatırlı biri üstelik bu kişi enerjetik olarakda biraz yüklü . kişinin bu konuda yoğun düşündüğü zaman bende hissediyorum,olayın psiklojik yönü kişiye fazla empati yapıp kendime baskı yapmam olabilir,empati yapma yeteneğim biraz fazla.
Kendi dışımdan bir örnek vereyim siz bir yerde çalışıyorsunuz işe eleman seçiminden görevlisiniz ve kriterleriniz var işe talip olan bir kişi metafizik kavramlarala içli dışlı ve işi çok istiyor büyü yapmıyor ama dualar okuyor vs ama o kişi işe alınamayacak nitelikte bir kişi işe alan kişide bu konuları biliyor ve özgür seçim yapmasına müdahale olduğunu seziyor seçici kişi kendini nasıl korur,düşüncelerinin etkilenmesini için kendini nasıl korur ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayır diyebilen bir kişiyim ama bu kişi hatırlı biri üstelik bu kişi enerjetik olarakda biraz yüklü . kişinin bu konuda yoğun düşündüğü zaman bende hissediyorum,olayın psiklojik yönü kişiye fazla empati yapıp kendime baskı yapmam olabilir,empati yapma yeteneğim biraz fazla.
Kendi dışımdan bir örnek vereyim siz bir yerde çalışıyorsunuz işe eleman seçiminden görevlisiniz ve kriterleriniz var işe talip olan bir kişi metafizik kavramlarala içli dışlı ve işi çok istiyor büyü yapmıyor ama dualar okuyor vs ama o kişi işe alınamayacak nitelikte bir kişi işe alan kişide bu konuları biliyor ve özgür seçim yapmasına müdahale olduğunu seziyor seçici kişi kendini nasıl korur,düşüncelerinin etkilenmesini için kendini nasıl korur ?

İlk önce kendini inandırması lazım o kişinin düşüncelerine etki edemeyeceğine kendini inandırması lazım.Neye inanırsa o olur bunu bilmesi lazım.Sonra psişik korunma kalkanları yapabilir. ( Konu forumda mevcut) Bunun gibi yöntemler uygulayabilir.

İnanmak önemlidir. O kişinin size etki edemeyeceğine inanmanız lazım. Ve ''Hayır'' demeniz lazım. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...