kıskançlık krizi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gamze9078

Kayıtlı Üye
iyi aksamlar arkadaşlar herkesi çok kıskanıyorum maddi olarak değil manevi olarak başarı mutluluk gibi.
özellikle başarı. üniversite okuyorum...gece uyuyamıycak dereceye geldim yardım edin lütfen

kıvep

Banlı Kullanıcı
Başarılı diye mi kıskanıyırsun?
Böyle kısakandığın insanları sevmezsin, sevgi almayan kıskanılılan insanlar senin yanında durmaz, kıskanıp hep negatif elektrik verirsen rahatsız olur uzaklaşırlar senden. Yanında insan varmı kıskanacağın? Yoksa uzaktan tanıdklarınımı kıskanıyorsun?
Eğer samimi olmadığın öylesine bir sınıf arkadaşını kıskanıyorsan, ön yargı olur bu. İçinde ne var belki içinde depremler oluyor kıskanılacak bir durumu yoktur. İnsanlara, arkadaşlarına empati kur, belki dertleri var,belki üzgünler. İnsanları kılıflarına bakıp değerlendirme. Bakış açını değiştirip içindekilere bak, değerli arkadaşların olarak görebilirsen onları, Şu an kıskandığın kişiler sana öyke bir değer verir ki kendini önemli hisseder kıskanarak gecirdiğin zamanlardan pişmanlık duyarsın. Arkadaşlık arkadaşlığı doğurur, bence iç alanlarına girip empati kur. Ne kadar insancıl olduklarını anlarsın, padişahın kızı değiller ya.. yoksa kıskançlık tek taraflı olarak sadece sana zarar verir

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Başarıyı kıskanmak bir noktaya kadar iyi bişey aslında motive açısından..Uyuyamayacak dereceye gelmek normal değil tabi,bu kadar takılmayın başarı veya her ne ise artık..Sizde olmadığını düşündüğünüz birşeyi başkasında görünce kıskanmak değilde o insan adına memnun olmayı deneyin.Tabiki kolay değil bunu yapmak,biraz Pollyanna takılmak gibi gelebilir.Başkası için neden memnuniyet duyayım diyebilirsiniz?Ancak istediğimiz,imrendiğimiz durumu kendi hayatımıza çekmenin kısa yolu budur.Bunu alıskanlık haline getirmek kıskançlığıda törpüler belli zaman sonrasında.

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Enerjisi yerinde ve sağlıklı bir insansanız siz de kendinize hedefler koyup, çaba göstererek, inançla, sebatla o imrendiğiniz kişilere benzer pozisyonlara sahip olabilirsiniz.
Yeterki isteyin! Kendinize neler yapmak veya nelere sahip olmak istediğinize dair bir strateji belirleyin, hedefler koyun ve bundan sonraki hayatınızda da bu hedefleri adım adım tutturmaya gayret edin. Gün gelir siz de başkalarının kıskandığı birisi olabilirsiniz. Kıskançlık diye nitelendirilen negatif duyguları kendi benliğinizde evirip çevirip harmanlayarak istek ve hırs duygularına dönüştürebilirseniz bu hırs size ekstra güç katacaktır. Başarısızlıklarınızda asla umutsuzluğa kapılmayın, kapıldığınız anlar olsa bile bunları aşmayı başarırısanız güçlenerek devam edersiniz. Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir felsefesiyle kendimizi motive etmeliyiz. Yaşamın bizlere verdiği en önemli hediyelerden biri "enerjisi yerinde ve ruh ve fiziksel olarak sağlıklı" olabilmektir. Buna sahipseniz de şükretmeyi de asla ihmal etmeyin derim.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Kıskandıkça kendinize daha da çok zarar verirsiniz.Kıskanma duygusu insana çok kötü şeyler yaptırabilir.Ama şunuda bilmeleyizki birisine hangi kötülüğü yaparsak yapalım asla kendimize vereceğemiz zarar kadar büyük zarar veremeyiz o kişiye.İnsanları kıskanmak yerine insanların iyiliğini istemelisiniz.İnsanların başarılarına sevinmelisiniz desteklemelisiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...