İmgeleme Sorunsalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 1 aydır imgeleme çalışmaları yapıyorum. Tepe çakrasından beyaz ışığı indirmeyi hala başaramadım. Gözümün önüne herhangi bir cismi getirmeye çalışıyorum, olmuyor. Sayın Urum'un hipnomeditasyonunu da dinledim. Dinlerken kasık bölgesinde kırmızı gül, daha yukarısında turuncu ve sarı çiçekler imgelemem gerekiyordu, beceremedim. Çalışmaları neredeyse her gün yapıyorum ancak bir sonuç alamadım. Gözlerimi kapattığımda sadece karanlık bir ekran var, başka da bir şey yok.
Bir şeyleri eksik ya da yanlış yapıyorum galiba. Sadece beyaz, mavi ışığı bile vücudumda dolaştırsam yetecek ancak olmuyor. Nasıl bir yol izlemeliyim, neden olmuyor olabilir?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İmgeleme çalışmaları için 1 ay uzun bi zaman değil.Bende başaramıyorum imgelemeyi,çok zorlanıyorum.Zorlama olduğu anda da konsantre sıfıra iniyor bende.Bence çok kasmayın,imgeleme epey zaman alan bi mevzu.Olucaktır ama zaman ve sabır.Shakti Gawain Yaratıcı İmgeleme 'yi okumanızı oneririm,sadece imgeleme üzerine başarılı bi kitaptır.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kitapya yazanı yada sana söyleneni imgelemeye çalışma. Sana uygun gelen ilhamı kullan. Hangi imge, hangi renk daha yakın, soğukmu sıcakmı? Nasıl kokar? İmgelemeden önce, kafanda canlandır, durumu tanı. Sonra hangi durumuma hangi imge uygunsa onu dene. Turuncu sarı çiçek yerine, sarı sarmaşıklar daha uygundur mesela. Demem o ki, teorik bilgilerin forografını çekmeye çalışmak yerine, kişisel özelliklerine uygun olarak resmini çiz. İmgelemek budur zaten, söylenenin fotografını zihninde çekmezsin, içinden gelen resmini çizersin herkeste farklı imgeler yaratılır.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
shakti gawain'in kitabını okudum, pratiklere belirttiğiniz doğrultuda devam edeceğim. teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...