İlginç Define Hikayeleri

EkSen

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sinema projemiz için define konulu hikayeler arıyorum. Başından defineli anılar geçen ya da sağda solda duyduğunuz okuduğunuz bu türden hikayeleri benimle paylaşırsanız sevinirim. İster konu başlığı altında isterseniz de özel mesaj yoluyla bana ulaştırabilirsiniz.

Ori

Kayıtlı Üye
Bu konuyu nasıl görmemişim anlamadım. :) Yazdığım eski köy hikayeleri adlı bir konu vardı Eksen orada eski köylere dair define hikayesi vardı. Ben dahil birçok kişi paylaşım yapmıştı diye hatırlıyorum.

ruhname

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sinema projemiz için define konulu hikayeler arıyorum. Başından defineli anılar geçen ya da sağda solda duyduğunuz okuduğunuz bu türden hikayeleri benimle paylaşırsanız sevinirim. İster konu başlığı altında isterseniz de özel mesaj yoluyla bana ulaştırabilirsiniz.
Oyuncuya ihtiyaç varsa burdayım ?

Aisling

Kayıtlı Üye
Bizzat babam uğraşmıştı. Ben kucuktum öyle korkmayayım diye söylemediler her şeyi. Varlıkları olduğunu söyleyen bir adam (ki bu şahıs bir kaç sokak ötemizde oturuyor. Babam ce arkadaşlarına şurada şu var diye söylüyor, onlarda kazıyorlardı. Amaçlarına ulaşamadılar o ayrı. Hepsi boşmuş. Değersiz çer çöp dışında. Öyle diyorum çünkü onlar heykel yahut altın peşindeydi. On dört / on üç civarında öğrendim ben de bunları bu kadar ayrıntılı. Neyse, hiçbir şey bulamıyorlar taki o güne kadar. O dağlık alana bir kaç arkadaş araba ile gitmişler. Eve geldiğinde annem ile konuşmuşlar sonra annem gekdi söyledi ağzı sıkı değildir pek. Arabanın arka tekerleklerinin metrelerce havaya kalktığını görmüşler, her yer sallanıyor gibiymiş çok dehşetli bir sahneymiş. Bunları yapanların iki metre boylarında sarı renkli adamlar olduğunu söylemiş. Ondan sonra babam bir daha hiç gitmedi. Konusuda açılmadı o kazı, definelerin. Belkide çıkan gazların etkisi ile halüsinasyon görmüş de olabilir. Takdirinize kalmış.

EkSen

Kayıtlı Üye
Teşekkürler arkadaşlar.

Demre

Kayıtlı Üye
Tarsus kazısını filmleştirmeyi düsündüfnüz mü hiç? Iinsanlar hala çok merak ediyor orada neler oldu? Üzerine çok konuşuldu, doğruluğu yada yanlışlığı ispatlanmamış bisürü söylenti dolaştı ortalıkta. Bence çok gizemli ve hayal gücünü harekete geçirecek müthiş birf hikayesi var. 2 şekilde ele alınabilir hikaye; ya olayın gerçeklerini araştırıp, belgesel tadında bir senaryo, ya da çıkış noktası tarsus kazısı olan fakat gerçeklerle ilgilenmeyip tamemen hayal ürünü, fantastik bir hikaye..