İçimde Birisi Var Onunla Konuşuyorum .

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 15237

Bazı zamanlar içimde birisi varmış gibi birisiyle konuşuyorum . Bana bazı konularda bilgi veriyor geleceğe yönelik bazı şeyler söylüyor ve ben buna inanmıyorum Gayb-ı yalnızda Allah-u Teala bilir . Bu konuştuğum kendi iç sesim olabilirmi ? Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz

albus

Kayıtlı Üye
kesinlikle kendi iç sesin. bende konuşurum. dediğin gibi. bu arada çok uzun zaman oldu chaldkydri! nerelerdeydin! where have you been??

La-edri

Kayıtlı Üye
Gaybi ancak Allah bilide dilediginede bildirir yani, takib edin bakalim ne Kadar Dogru seyler bildiriyor :)

Love Song

Banlı Kullanıcı
Ben iç sesime isim bile koydum,muhabeti keyiflidir keratanın.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Düşünmenin çeşitleri vardır. Hayal ederek, kafamızda resmini çizerek yada konuşarak düşünülebilir
Ben düşünürken aklıma olayı canlandırdığım resimler gelir ama son zamanlarda kendi kendime konuştuğumda oluyor. Bazen öyle zekice şeyler söylüyor ki bunun kendim olduğuma inanmakta güçlük çekiyorum, yani ben bu kadar zeki olamam diye düşünüyorum. :) :)
Ama mantıklı düşününce, kendimizle konuşuyoruzdur. Araya 3. Yada 4. Kişiler girmedikçe sorun olmaz heralde :D :D

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Kulube hoş geldin bende kendi kendime konuşurum özelliklede şu ara okadar çok canım sıkkınki gayet normal her insanın sorunları olur iç dünyası ile çevresel etkenlerin neticesinde bir alışveriş oluyor çevresel sorunlarım oldu sevgilim en yakın arkadaşımla çok yakın fiillere geçiş yaptı hemde benim yokluğumdan istifde etti ev arkadaşım yardım ve yataklık etti üçlü toplu lokavt yaptım hepsini çıkardım hayatımdan durduk yerde bende kendimle çatışıyorum neden hep bunlar benim başıma geliyor aileden yana şanssızım arkadaş seçimlerim hatalı güvendiğim insanlar en sonunda muhakkak bir menfaat görünce beni satıyor ve bende kendimi dinleyen huzursuz cansıkıcı bir tip oldum soyutladım kendimi insanlarla yüz göz olmuyorum ve bazan bakıyorumki kendi kendimle konuşuyorum hemde sesli bir şekilde sanırım pisikolojik yardım almam lazım sanada tavsiye ederim sonuçta hepimiz insanız ruh sağlığı ihmale gelcek bir şey değil .!

Mcahit

Kayıtlı Üye
Ben gayet memnunum iç sesimden.Tüm dertlerimi anlatırım.Valla çok samimiyiz bu aralar.Hiç değilse dürüst hatalarımı pat diye yüzüme söyler kendileri.Biraz da arsızdır.Şaka bir yana kavga bile ediyorum.Hatta bazen korkuyorum acaba cin falan mı bu konuşan diye.Ama eğlenceli oluyor.Yahu şuan fark ettim de ben ciddi ciddi sohbet falan ediyorum bu şeyle.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Kafa şişiren dış seslerdense, kontrol edebildiğin iç ses daha iyidir :Angel_anim:

soldier

Kayıtlı Üye
Benim de iç sesim sınav sorularının cevaplarını fısıldasa çok memnun kalıcam ama anca gevezelik yapıyor. :D

hayaletrapci

Kayıtlı Üye
İç sesin değil.İç sesin senle durduk yere konuşmaz.içinde 3 harfliler veya ş_ytan olabilir.İnsan esnerken ister istemez ş_ytan ağızdan girer.Ve sana vesveseler verir.
Banada böyle olaylar oluyor.Bazen gelecek doğru söyleniyor bazende yalan.Gelelim iç sesine. Ben 2 ses duyuyorum bazen iç sesim bazen vesveseler.Mesela bir soru çözüyoruz İç sesimiz B şıkkı derken ş_ytan A şıkkı diyor.Aklında çıkmaz yolda kalıyosun.Hangisinin iç sesin olduğunu anlamıyorsun.
Sende İç sesin oluduğunu sanma belki yanlışlar yapabilir.
Cemaatteki Abiler arkadaşıma bi bilgi vermiş demişlerki;"ş_ytan içinde doğru vesveseler verip seni kandırır,ilk önce doğruları söyler söyler,seni bu duruma alıştırdıkça seni kötü yola saptırır,mesala mehdi veya peygamber olduğuna inandırır ama bu bir yalandır." Kanmayın demiş.

Bendede içimde biriyle konuşuyomda içsesmi yoksa başka bişiymi bilmiyom.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
İç ses derken zihninizdeki düşünceden mi bahsediyorsunuz,ses gerçekten anlaşılır durumda mı?Herkesin iç sesi vardır tabi bu hiç iyi birşey değil.Çünkü böyle bir durumda insanın mantık ve duygularını bir kenara bırakıp zihnine teslim olduğu ve artık yozlaşmaya başladığının işaretidir.Zihnimizi kontrol altına almalıyız.Nefes kontrolü ve meditasyon çok etkili olur .
Eğer varlık varsa ki özellikle aşık olmuşsa artık çık işin içinden.Ki eğer varda ben bu işten memnunum diyorsanız artık sizi ele geçirmiş demektir.bazı videolar var nette.Cidden ilginç durumlar yaşanıyor.

mekan58

Kayıtlı Üye
İş
Havas. Büyücü babam olsa affetmem. Elimen gelse yeryüzündeki bu pisliği temizlerim. gene de
Seçilmiş kişi adlı kişiye katılıyorum. Ya bir çin musallatıdır belkide. Ama şunu da göz ardı etmemek gerek diye düşünüyorum

Şeytan da melek de insanoğluna sokularak onun kalbine birtakım şeyler atarlar. Şeytanın işi kötülüğe çağırmak, sonu fena ve zararlı olan şeylere teşvik etmek ve hakkı yalanlamak, haktan uzaklaştırmaktır. Meleğin işi, hayra çağırmak ve hakkı doğrulamaktır. Kim içinde hakka, hayra, iyiliğe çağıran bir ses duyarsa, bilsin ki bu Allah'tandır ve hemen Allah Teala'ya hamd etsin. Kim de içinde şer ve inkâra çağıran bir fısıltı duyarsa ondan uzaklaşsın ve hemen seytandan Allah'a sığınsın.{ Hadis-i şeri£ }
{ Tirmizi }

partos

Kayıtlı Üye
Ulan ne kadar yalnızmışım o bile yok bende. En son kediyle konuşuyordum kalkıp gitti oda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...